Zabiegi kosmetyczne dla 30-latki

Przed 40 rokiem życia skóra zaczyna wyraźnie się zmieniać na skutek spadku produkcji estrogenu w organizmie. Gdy estrogenu jest coraz mniej, skóra traci jędrność, staje się coraz bardziej sucha, pojawiają się na niej widoczne zmarszczki, kurze łapki i przebarwienia, dlatego 30 lat to najwyższy czas, by zacząć korzystać z zabiegów medycyny estetycznej i zadbać dogłębnie o kondycję swojej skóry.

Zabiegi kosmetyczne na twarz dla 30-latki:

Zabiegi kosmetyczne na ciało dla 30-latki:

Zanieczyszczona skóra twarzy

Problem zanieczyszczonej skóry może być prawdziwą zmorą każdej kobiety. Pory, zaskórniki, grudki, wypryski, nadmierny łojotok wbrew powszechnym opiniom, często nie chcą ustąpić po okresie dojrzewania ani po urodzeniu dziecka. W przypadku skóry zanieczyszczonej raczej nie możemy mówić o trwałym i spektakularnym efekcie, który zostanie osiągnięty domowymi sposobami, bo skłonność do zatykania porów powoduje, że w przypadku cery zanieczyszczonej konieczne jest ciągłe i skrupulatne dbanie o jej kondycję.

Polecane zabiegi na zanieczyszczoną skórę twarzy dla 30-latek:

Sprawdź ile kosztują zabiegi dla 30-latki

Przebarwienia skóry

Przebarwienia skóry to plamki pigmentacyjne o jaśniejszym lub ciemniejszym kolorze niż naturalny. Za ich powstanie odpowiedzialna jest melanina, a wraz z wiekiem problem narasta. W większości przypadków są one nabyte. Najczęściej powstają na skutek promieniowania UV, zmian hormonalnych i stanów zapalnych skóry. Przebarwieniom nie tylko należy przeciwdziałać odpowiednio dobranymi kosmetykami, na przykład z witaminą C, ale również można je skutecznie usunąć dzięki laseroterapii.

Polecane zabiegi kosmetyczne na przebarwienia dla 30-latki:

Masz problem z nieestetycznie wyglądającymi przebarwieniami lub innymi niedoskonałościami skórnymi? Dowiedz się więcej na temat Fotoodmładzania– fantastyczny zabieg redukujący powstałe niedoskonałości skóry.

Problem suchej skóry u 30-latki

Na skórze suchej o wiele szybciej pojawiają się oznaki starzenia, dlatego wymaga ona przede wszystkim dogłębnego nawilżenia. Za dobre nawilżenie skóry przede wszystkim odpowiada estrogen, którego po upływie 30. roku życia zaczyna w organizmie kobiety brakować. Sucha skóra wraz z wiekiem staje się coraz bardziej przezroczysta i bardzo łatwo ją podrażnić. Dlatego wymaga ona stosowania nie tylko odpowiednich kosmetyków nawilżających, ale również dobrze dobranych zabiegów kosmetycznych na twarz, które będą stymulować regenerację naskórka i zapewnią odpowiedni poziom nawilżenia.

Polecane zabiegi kosmetyczne na suchą skórę po 30-tce:

Problem wiotkiej skóry u 30-latki

Wiotka skóra charakteryzuje się zbyt małą elastycznością, co powoduje, że w obrębie twarzy szyi i ramion zaczynają się tworzyć luźne fałdy. Efekt wiotkiej skóry jest bezpośrednio związany z utratą jej gęstości. Wraz z wiekiem w skórze ubywa kwasu hialuronowego i kolagenu i tym samym następuje utrata jędrności skóry. W walce ze zwiotczałą skórą pomogą profesjonalne zabiegi ujędrniające.

Polecane zabiegi medycyny estetycznej na problem z wiotka skórą:

Zmarszczki mimiczne

Zmarszczki mimiczne są konsekwencją uśmiechania się, mrużenia oczu, marszczenia czoła. Wraz z wiekiem zmniejsza się elastyczność skóry i tym samym staje się ona bardziej podatna na zmiany w postaci zmarszczek. Zagłębienia w skórze najszybciej pojawia się na czole i wokół oczu. Gabinety medycyny estetycznej oferują wiele zabiegów anti-aging, które mają na celu wyraźnie wygładzić skórę twarzy, zredukować zmarszczki i poprawić jej ogólny wygląd.

Polecane zabiegi na zmarszczki dla 30-latki:

Suche usta

Suche i spierzchnięte usta nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale najczęściej towarzyszy im nieprzyjemny ból i szczypanie. Najlepsze i długotrwałe efekty w walce z popękanymi i suchymi ustami przynoszą zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Polecane zabiegi kosmetyczne po 30 dla osób z suchymi i spierzchniętymi ustami:

Zmęczona skóra u 30-latki

Nie ma nic gorszego dla wyglądu niż zmęczona, pozbawiona blasku skóra twarzy. Zmęczona skóra twarzy nie zawsze jest wynikiem upływającego czasu, często bowiem za jej zły stan można obwiniać stres, nieprawidłową dietę, brak snu czy chorobę. Kobiety, które przekroczyły 30 rok życia często bywają zmęczone codziennymi obowiązkami i zapominają o jej prawidłowej pielęgnacji, co dodatkowo przyspiesza proces starzenia. Aby szybko i bezinwazyjne przywrócić utracony blask szarej cerze, warto postawić na profesjonalne zabiegi kosmetyczne.

Polecane zabiegi kosmetyczne na zmęczoną skórę twarzy:

Blizny potrądzikowe u kobiet dojrzałych

Blizny potrądzikowe to nie tylko problem nastolatków. Cera trądzikowa i blizny są utrapieniem wielu dojrzałych kobiet. Nie jest tajemnicą, że najlepsze efekty w walce z bliznami potrądzikowymi przynosi laseroterapia. Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego pozwalają trwałe pozbyć się nieetycznie wyglądających blizn i cieszyć się nieskazitelnie gładką skórą.

Polecane zabiegi kosmetyczne na blizny potrądzikowe:

Cellulit

Cellulit, czyli tzw. pomarańczowa skórka to poważny problem nie tylko natury estetycznej, ale również medycznej. Cellulit powstaje na skutek nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w skórze. Jest to widoczny defekt, który dotyczy również wielu młodych kobiet, ale bez wątpienia wraz z wiekiem cellulit staje się widoczniejszy. Walkę z cellulitem można toczyć na wiele sposobów, nie można zapominać o zbilansowanej diecie i aktywnym trybie życia. Jednak zarówno sama dieta, jak i kosmetyki nie wystarczą, by pozbyć się tego, co widoczne jest gołym okiem.

Polecane zabiegi na cellulit dla 30-latki:

Modelowanie sylwetki falą uderzeniową

Masz problem z cellulitem? Dowiedz się więcej na temat leczenia cellulitu falami uderzeniowymi

Nadmiar tkanki tłuszczowej

Wraz z wiekiem zmienia się nasz metabolizm. W wieku 30 lat metabolizm nie działa już tak dobrze, jak 10 lat temu. Oznacza to, że chudnięcie jest coraz trudniejsze. Siedząca praca, nieprzestrzeganie diety i brak aktywności fizycznej powoduje, że w organizmie zaczyna magazynować się coraz więcej tłuszczu. Nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany w takich partiach ciała, jak talia, brzuch, boczki, uda ramiona można skutecznie usunąć za pomocą wielu bezinwazyjnych urządzeń z zakresu medycyny estetycznej, które charakteryzuje nie tylko wysoka skuteczność, ale niemal całkowity brak okresu rekonwalescencji.

Polecane zabiegi odchudzające dla 30-latki:

Nadmierne owłosienie

Nadmierne owłosienie to przypadłość, która może znacząco wpłynąć na stan zdrowia psychicznego wielu kobiet. Najczęściej problem nadmiernego owłosienia wiąże się ze zmianami hormonalnymi lub jest po prostu uwarunkowany genetycznie. Nadmierne owłosienie można oczywiście leczyć, jednak trzeba pamiętać, że występujące już owłosienie samo nie zniknie. W takich sytuacjach jedynym ratunkiem może być depilacja laserowa. Seria kilku zabiegów pozwoli trwale pozbyć się owłosienia z wybranych partii ciała.

Polecane zabiegi na nadmierne owłosienie:

Ile kosztują zabiegi do poprawy kondycji skóry dla 30-latki?

W celu uzyskania najlepszych efektów zaleca się korzystać z zabiegów kosmetycznych w pakietach. W trosce o kondycję skóry 30-latki przygotowaliśmy kompleksowy pakiet zabiegów kosmetycznych na twarz.

Pakiet SILVER (30+)Cena zabieguCena pakietu (9 zabiegów)
Zabiegi
1x medyczne oczyszczanie HydraFacial460 zł
3x Dye VL1800 zł
3x ujędrnianie laserem Clear Lift1650 zł
2x mikronałuwanie Dermapen z koktajlem NCTF1500 zł
Razem5510 zł5000 zł (555 zł za 1 zabieg)

Kolejność i minimalny czas wizyt pomiędzy zabiegami

Dzień Rodzaj zabiegów Okres rekonwalescencji
Dzień 0 Zabieg oczyszczania próżniowego brak 
Dzień 7 pierwszy zabieg laserem nieablacyjnym + pierwsze fotoodmładzanie brak 
Dzień 21 drugi zabieg laserem nieablacyjnym + pierwsze fotoodmładzanie brak
Dzień 28 trzeci zabieg laserem nieablacyjnym + pierwsze fotoodmładzanie brak
Dzień 35 mikronakłuwanie zabieg nr 1 3 dni
Dzień 49 mikronakłuwanie zabieg nr 2 3 dni

Wszystkie zabiegi skompletowane są tak, aby można było je swobodnie łączyć.

Chcesz dowiedzieć się, jak poprawić kondycję skóry w zależności od wieku? Zapoznaj się z naszym poradnikiem:

Zobacz również: