Zabiegi na trądzik różowaty

Trądzik różowaty to choroba skóry, która dotyka w głównej mierze kobiety w wieku dojrzałym (między 30. a 50. rokiem życia). Jest to choroba przewlekła o do końca nieznanej etiologii. Pomimo rozwoju medycyny wciąż budzi wiele wątpliwości i generuje trudności diagnostyczne. Ze względu, że ma ona charakter przewlekły, trudno mówić o całkowitym wyleczeniu tej choroby. Niemniej jednak bardzo ważna jest odpowiednia profilaktyka. Pomocna w leczeniu trądziku różowatego jest odpowiednia pielęgnacja połączona z okresowym wykonywaniem zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które pozwolą na złagodzenie objawów trądziku różowatego i jednocześnie podniosą komfort życia.

Czym jest trądzik różowaty i jakie są przyczyny jego powstania?

Trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry, która charakteryzuje się występowaniem w środkowej części twarzy charakterystycznych zmian w postaci czerwonych plam, którym często towarzyszą również grudki oraz krosty. Ciężko jest jednoznacznie określić przyczyny powstawania trądziku różowatego. Uważa się, że podłoże tych zmian stanowią zaburzenia łojotokowe współistniejące ze zmianami naczynioruchowymi. Niekiedy zmianom na skórze towarzyszą również choroby przewodu pokarmowego, zakażenie bakterią Helicobacter pylori, choroby wątroby czy zaburzenia wewnątrzwydzielnicze. Czynnikami, które mogą wywoływać trądzik różowaty, mogą być również problemy ciśnieniowe, alergie, zaburzenia hormonalne, zła dieta czy niewłaściwa pielęgnacja. Niekiedy choroba ma podłoże genetyczne.

Trądzik różowaty odbiera Ci pewność siebie?

Umów się na zabiegi na trądzik różowaty w klinice Fabskin na warszawskim Bemowie

☎ (22) 126 80 08

Czym objawia się trądzik różowaty?

Do najbardziej charakterystycznych objawów trądziku różowatego zalicza się:

  • okresowo pojawiające się nagłe zaczerwienienie twarzy przechodzące w stałe zaczerwienienie w obrębie takich partii, jak: policzki, podbródek, nos;
  • kłucie i pieczenie skóry;
  • rozszerzone naczynia krwionośne (pajączki);
  • czerwone grudki i krosty, którym towarzyszy świąd;
  • zabiegi dla cery suchej, która niekiedy się łuszczy;

Odmiany trądziku różowatego

Wyróżnia się następujące rodzaje (typy) trądziku różowatego:

Stopień I – odmiana rumieniowa

Początkowo trądzik różowaty objawia się rumieniem skóry, który w pierwszym stadium choroby ma charakter przemijający. Skóra ulega szybkiego zaczerwienieniu, co jest wywołane konkretnymi czynnikami, takimi jak: wrażliwość na niektóre kosmetyki, zła dieta, stres czy opalanie. Wykrycie problemu na tym etapie może skutecznie zatrzymać dalszy postęp choroby.

Stopień II – odmiana zapalno-grudkowo-krostkowa

W tej fazie dodatkowo pojawiają się grudki, krosty, zgrubienia, a skóra miejscowo zaczyna się łuszczyć. Czasami zmianom zapalnym towarzyszyć może również obrzęk, nadwrażliwość na światło czy łzawienie oczu.

Stopień III – odmiana przerostowa

Trzecia faza choroby charakteryzuje się najcięższym przebiegiem. Objawia się umiejscowionym na nosie przerostem tkanki łącznej, gruczołów łojowych oraz naczyń krwionośnych. Wówczas nos może stać się asymetryczny z powodu guzków o różnej wielkości i orientacji (“nos pijaka”). Odmianę tego trądziku można spotkać również w okolicy czoła, podbródka, uszu czy powiek.

Trądzik różowaty oczny

Ta postać trądziku rozwija się, jeżeli nie rozpocznie się właściwego leczenia. Najczęściej przyjmuje postać zapalenia spojówek, tęczówki czy powiek. Może prowadzić do groźnych powikłań, a w konsekwencji nawet do utraty wzroku.

Jak leczyć trądzik różowaty?

Ekspert radzi

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Leczenie trądziku różowatego uzależnione jest przede wszystkim od stopnia zaawansowania choroby. W momencie, kiedy mamy do czynienia z pierwszą fazą choroby, czyli tzw. rumieniem przemijającym, jesteśmy w stanie niemal całkowicie zlikwidować jej objawy. Natomiast wraz z nasileniem się zmian i zaawansowaniem choroby stosuje się leczenie objawowe, które polega na łagodzeniu zmian i zatrzymywaniu dalszego rozwoju schorzenia. W przypadku tej choroby bardzo ważne jest unikanie czynników zapalnych, czyli wszystkich bodźców, które mogą nasilać objawy (gwałtowne zmiany temperatury, stres, papierosy) Osoby borykające się z problemem trądziku różowatego należy powierzyć się w ręce doświadczonego kosmetologa lub dermatologa, który wdroży odpowiednie leczenie. Najczęściej na trądzik różowaty stosuje się leczenie miejscowe w postaci żeli i maści, którymi smaruje się krostki oraz zaczerwienione miejsca. Bardzo często lekarze przepisują też antybiotyki stosowane doustnie. Jednak leczenie farmakologiczne tej choroby bywa bardzo często długotrwałe, a niekiedy nawet mało skuteczne. Dlatego w walce z tak uciążliwym schorzeniem pomocne mogą okazać się dopiero rozwiązania z zakresu medycyny estetycznej, takie jak laserowe leczenie trądziku różowatego. – lek. Radosław Rzepnikowski.

Laserowe leczenie trądziku różowatego – efekty zabiegów

Działanie lasera na naczyniowe struktury, jak i powierzchniowe warstwy umożliwia wyciszenie i zmniejszenie zaczerwieniania skóry.

Zabiegi na trądzik różowaty – konsultacja z naszym kosmetologiem

Leczenie trądziku różowatego wymaga konsultacji z kosmetologiem lub dermatologiem, który ustali, jakie są przyczyny tego schorzenia i dobierze odpowiedni plan leczenia. Wszystkie osoby zmagające się z trądzikiem różowatym zapraszamy do konsultacji z naszym zespołem wykwalifikowanych lekarzy medycyny estetycznej i kosmetologów.

Laserowe usuwanie trądziku różowatego – propozycje zabiegów

Poniżej przedstawiamy propozycję zabiegów z wykorzystaniem lasera, które przynoszą bardzo dobre efekty w walce z różnymi postaciami trądziku różowatego:

Laserowe usuwanie trądziku różowatego laserem IPL

Terapia IPL jest nieinwazyjną i w pełni bezpieczną metodą kompleksowego leczenia trądziku różowatego (rumienia). Laser IPL to nowoczesne urządzenie emitujące szerokie spektrum fal świetlnych o różnej długości, co odróżnia go od tradycyjnych laserów wytwarzających skupioną wiązkę światła. Fale świetlne docierają równocześnie do różnych warstw skóry o różnej głębokości, dzięki czemu działają kompleksowo i wielokierunkowo oraz usuwają jednocześnie wiele zmian. Terapia IPL pozwala osiągnąć bardzo dobre rezultaty bez uszkodzeń wierzchniej warstwy skóry. Zaletą IPL jest minimalny czas trwania zabiegu oraz brak okresu rekonwalescencji – pacjent zaraz po zabiegu może wrócić do normalnego życia. Leczenie obejmuje serię zabiegów polegających na naświetlaniu problematycznych obszarów skóry (około 5 zabiegów wykonanych w odstępach 3-4 tygodniowych). Laser IPL stosuje się nie tylko do usuwania naczynek na twarzy, rumienia i trądziku różowatego. Zabiegi IPL to tak naprawdę cała gama różnorodnych czynności – redukcja przebarwień, likwidacja nadmiernego owłosienia czy likwidacja rozstępów.

Dowiedz się więcej na temat laserowego usuwania trądziku laserem IPL.

Usuwanie zmian naczyniowych laserem IPL od firmy ALMA

Skóra twarzy, która jest dotknięta trądzikiem różowatym, bardzo często wykazuje nadwrażliwość na działanie różnorodnych zabiegów kosmetycznych. Wiele osób obawia się tego, że zabiegi z użyciem lasera mogą podrażnić skórę. Na szczęście nowoczesne urządzenia stosowane do laseroterapii, takie jak Laser IPL od firmy ALMA, zostały stworzone po to, aby zwalczyć problem trądziku różowatego w bezpieczny i jednocześnie skuteczny sposób. Laser IPL od firmy ALMA to urządzenie, które zostało wyposażone w wąskopasmowe, pulsacyjne światło. Dzięki wykorzystaniu wiązki światła o długości od 500 do 600 nm laser ten jest w stanie efektywnie leczyć wszelkie zmiany naczyniowe, trądzik różowaty czy przebarwienia skóry. W celu uzyskania najlepszych efektów leczenie trądziku różowatego laserem wyposażonym w specjalną głowicę, powinno odbyć się w serii zabiegów.

Dowiedz się więcej na temat usuwania zmian naczyniowych laserem IPL od firmy AMLA. Zapoznaj się również z cennikiem usuwania zmian naczyniowych.

Leczenie rumienia laserem IPL

Rumień to zaczerwieniony obszar skóry powstały w wyniku miejscowego rozszerzenia się powierzchownych naczyń krwionośnych. Zwykle przybiera postać zmian na skórze w różnych kształtach – od regularnych po dość nieregularne formy. Miejsca szczególnie narażone na powstawanie rumienia to m.in. twarz, szyja, dekolt. Bardzo często silnych zaczerwień i plam nie da się zredukować samymi kosmetykami. Wówczas zaleca się przeprowadzenie zabiegu laserowego usuwania rumienia. W klinice medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie do leczenia rumienia wykorzystujemy laser IPL – nowoczesne urządzenie emitujące fale świetlne o różnych długościach (w zakresie 500-600 nm), które działają na różnych głębokościach skóry. Laser IPL posiada inteligentny system rozpoznawania pigmentów w skórze, dzięki czemu potrafi samoczynnie się zaprogramować. Dodatkowo wyposażony jest w technologię, która chłodzi skórę w trakcie trwania zabiegu. Ma to na celu zapewnić pacjentowi najwyższy komfort. W wyniku działania lasera IPL dochodzi do obkurczenia i zamknięcia naczyń krwionośnych oraz przebudowy skóry. Po serii zabiegów można zauważyć zmniejszenie rumienia oraz wolniejsze “napady” rumienienia się w sytuacjach stresowych. Zabiegi wykonywane przy pomocy IPL-a nie naruszają delikatnej struktury skóry i nie powodują długotrwałych uszkodzeń otaczających tkanek, dlatego zaraz po zabiegu można powrócić do normalnego trybu życia.

Dowiedz się więcej na temat leczenia rumienia laserem. Zapoznaj się również z cennikiem zabiegów na redukcję rumienia.

Twoim problemem jest trądzik różowaty?

Umów się na konsultację z naszym kosmetologiem

Jakie zabiegi na trądzik różowaty wybrać?

Każdy zabieg na trądzik różowaty przynosi spektakularne rezultaty. Jednak skóra każdego z nas jest inna i ciężko jest samemu ocenić, która z metod sprawdzi się najlepiej. Jakie zabiegi na trądzik różowaty wybrać? Z pomocą przychodzą nasi specjaliści. Klinika Fabskin oferuje wizyty konsultacyjne, podczas których lekarz przeprowadza z Pacjentem szczegółowy wywiad, jak również oceni kondycję skóry. Dzięki temu będzie mógł dobrać zabieg na trądzik różowaty odpowiedni dla danej osoby. To bardzo ważne, ponieważ decydując się na konkretną metodę, musimy także wyeliminować wszystkie ewentualne przeciwwskazania zabiegowe. Dzięki temu nasi Klienci nie tylko czują się bezpiecznie, ale także mamy pewność, że będą zadowoleni z końcowych efektów naszej pracy.

Zabiegi kosmetyczne na trądzik różowaty – gdzie je wykonać?

Przede wszystkim, jeżeli myślimy o poddaniu się jakiemukolwiek zabiegowi, musimy wybrać miejsce, które cieszy się dobrą opinią Klientów. Wszelkie czynności przygotowawcze oraz sam zabieg powinien być przeprowadzony przez specjalistę. Pamiętaj, że chodzi tu nie tylko o Twój wygląd, ale także zdrowie Wszystkie zabiegi kosmetyczne na trądzik różowaty w klinice Fabskin przeprowadzają wykwalifikowani specjaliści.

Zobacz także: