Fala uderzeniowa na cellulit Warszawa

Wraz z wiekiem nasza skóra traci jędrność i elastyczność. Na udach, ramionach i pośladkach zaczyna pojawiać się nieestetyczna pomarańczowa skórka – cellulit – która powstaje na skutek zaburzeń chłonki i krwi, skutkując stwardnieniem włókien tkanki łącznej oraz tkanki tłuszczowej. Jest to powszechnie spotykane zjawisko. Problem cellulitu dotyczy ok. 85% kobiet już po 20. roku życia i nie zawsze ma związek z nadwagą, bowiem osoby szczupłe również mogą borykać się z cellulitem. Aktywność fizyczna i kosmetyki do walki z cellulitem mogą okazać się niewystarczające, dlatego aby cieszyć się jędrną sylwetką bez nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu, warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej.

Terapia falą akustyczną (uderzeniową) w walce z cellulitem – na czym polega?

Jedną z najbardziej skutecznych metod w zwalczaniu cellulitu (nawet III i IV stopnia) jest terapia falami akustycznymi. Leczenie cellulitu falami akustycznymi polega na oddziaływaniu fal dźwiękowych na dotknięte cellulitem partie ciała. Fala uderzeniowa wywołuje wibracje w tkance łącznej, dzięki czemu obszar skóry dotknięty działaniem fali akustycznej staje się jędrniejszy, elastyczny, co w efekcie przekłada się na redukcję tkanki tłuszczowej. Dzięki wykorzystaniu fal uderzeniowych do rozbijania podskórnej tkanki tłuszczowej zabieg jest skuteczniejszy od tradycyjnych metod walki z cellulitem. Fale akustyczne w medycynie zaczęto już wykorzystywać w 1980 r. do rozbijania kamieni nerkowych, a od 1992 r. do leczenia schorzeń ścięgien i mięśni. Obecnie metoda ta ma bardzo szerokie zastosowanie zarówno w medycynie sportowej, fizykoterapii, jak i skutecznym zwalczaniu cellulitu.

Chcesz pozbyć się nieestetycznego cellulitu?

Umów się na leczenie cellulitu falami akustycznymi w klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo

☎ (22) 126 80 08

Jak działa terapia falą akustyczną?

Fale akustyczne (uderzeniowe) wpływają na poprawę kondycji skóry w trzech etapach. Neowaskularyzacja polega na zwiększeniu dopływu krwi do wybranej części ciała. Na skutek powstania nowych naczyń włosowatych poprawia się metabolizm i następuje przyspieszenie zaopatrzenia w tlen danego obszaru. Drugi etap to remodelowanie kolagenu, które prowadzi do powstania pogrubionego pasma kolagenu. Eliminacja to trzeci etap działania fali akustycznej. Na tym etapie następuje udrożnienie limfatycznego układu naczyniowego, co w efekcie wpływa na szybszą regenerację tkanki.

Fala uderzeniowa na brzuch

Wykorzystywana w naszej klinice medycyny estetycznej fala uderzeniowa na brzuch pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej na głębokość nawet do 5 cm, co jest znacznie lepszym rezultatem w porównaniu z salonami kosmetycznymi korzystającymi ze standardowych urządzeń. Sprzęt, jakim dysponujemy w FabSkin, umożliwia osiągnięcie wyjątkowo dobrych rezultatów. W czym tkwi jego sekret?
Przede wszystkim w działaniu – zastosowanie fali uderzeniowej pozwala po poluzowanie tkanki łącznej, a także stymulacji mikrokrążenia w tkankach. W efekcie zmniejsza się objętość komórek tłuszczowych, co pozwala na lepszą wymianę substancji pomiędzy nimi, a ich otoczeniem. Cały zabieg jest nieinwazyjny, bezpieczny oraz – co równie ważne – bezbolesny. Nie wymaga również żadnej rekonwalescencji. Możesz zaraz po nim wrócić do swoich codziennych aktywności.

Czym jest urządzenie do terapii falą uderzeniową w leczeniu cellulitu?

W klinice Fabskin posiadamy nowoczesny, wysoce specjalistyczny sprzęt wykorzystywany do leczenia cellulitu falami uderzeniowymi w klinice Fabskin. Dzięki zabiegowi falą uderzeniową przy wykorzystaniu urządzenia można również skutecznie leczyć zmiany w obrębie ścięgien, więzadeł, torebek stawowych, mięśni i kości. Główne obszary zastosowania tego urządzenia to przede wszystkim: rehabilitacja, zarówno zwierząt, jak i ludzi, medycyna sportowa, medycyna estetyczna oraz ortopedia.

Urządzenie pozwala na pracę w trzech trybach:

 • pojedynczego uderzenia;
 • ciągłym;
 • burst.

Zastosowanie urządzenia do terapii falą uderzeniową

 • cellulit,
 • Body Shaping,
 • zmniejszenie obwodu ciała,
 • przyśpieszenie metabolizmu,
 • zmarszczki,
 • blizny, rozstępy,
 • masaże wellness,
 • drenaż limfatyczny,
 • poprawa elastyczności skóry,
 • regulacja napięcia mięśniowego.

Zalety terapii falą uderzeniową

 • potwierdzona klinicznie wysoka skuteczność,
 • nieinwazyjność,
 • szybkie i długotrwałe efekty,
 • brak efektów ubocznych,
 • brak konieczność podawania znieczulenia.

Leczenie cellulitu falami uderzeniowymi – wskazania

Przeciwwskazania do terapii falami akustycznymi (uderzeniowymi)

W niektórych sytuacjach zabieg przy wykorzystaniu fali uderzeniowej nie może zostać przeprowadzony. Do czasu wyeliminowania czynnika uniemożliwiającego wykorzystanie fali akustycznej nie jest możliwy zabieg. Takie czynniki to:

 • ciąża,
 • rak lub chemioterapia w wywiadzie,
 • choroby skóry,
 • zakrzepica żylna lub objawy po-zakrzepowe,
 • leki przeciwkrzepliwe,
 • leki z kortyzonem,
 • choroby metaboliczne (hipercholesterolemia),
 • stan zapalny skóry w obszarze zabiegu.

Jak przygotować się do likwidacji cellulitu falą uderzeniową?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Leczenie cellulitu falami uderzeniowymi poprzedza konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej/kosmetologiem, który szczegółowo omówi wszystkie przeciwwskazania, przebieg zabiegu oraz zalecenia pozabiegowe. O wszystkim dowiesz się przed zabiegiem, dzięki czemu będziesz wiedzieć, jak w najlepszy sposób przygotować się na falę akustyczną.

Jak wygląda zabieg redukcji cellulitu falą uderzeniową?

Zdaniem eksperta

Na miejsce poddane zabiegowi aplikowany jest specjalny żel. Następnie kosmetolog przykłada głowicę urządzenia do miejsca, które zostało objęte cellulitem. Pacjent podczas zabiegu odczuwa intensywne uderzenia, których intensywność regulowana jest indywidualnie w zależności od odczuć danej osoby. Sam zabieg jest bezbolesny i nie wymaga okresu rekonwalescencji – wyjaśnia lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Efekty zabiegu usuwania cellulitu falami akustycznymi

Co osiągniesz, decydując się na zabieg falami akustycznymi? Lista korzyści jest spora – warto je poznać przed podjęciem decyzji o poddaniu się tego typu zbiegowi. Terapia z wykorzystaniem fal akustycznych w klinice medycyny estetycznej Fabskin Warszawa-Bemowo pozwala na:

 • redukcję cellulitu i obrzęków,
 • redukcję blizn,
 • poprawę kolorytu skóry,
 • wymodelowanie sylwetki,
 • redukowanie rozstępów po ciąży,
 • poprawę napięcia skóry,
 • drenaż limfatyczny,
 • masaż relaksacyjny tkanki łącznej.

Jak często należy powtarzać zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej?

Zastosowanie fal akustycznych w redukcji cellulitu oraz redukcji tkanki tłuszczowej to pierwsza nieinwazyjna terapia, która przynosi szybkie i długotrwałe efekty. Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się stosowanie serii 6-10 zabiegów 1-2 razy w tygodniu.

Kiedy widoczne są efekty terapii falą akustyczną na cellulit?

Chociaż każda pani chciałaby zobaczyć efekt natychmiast po zabiegu, niestety – wyklucza ta soma fizjologia ludzkiego organizmu. Dlatego właśnie efekty redukcji cellulitu falą uderzeniową widoczne są 2-3 miesiące po ostatnim zabiegu.

Zalecenia po likwidacji cellulitu falą uderzeniową

Po zabiegu nie ma żadnych specjalnych zaleceń dotyczących zachowania, poza kilkoma, które nie wymagają żadnych radykalnych zmian w życiu codziennym. W celu wzmocnienia i przedłużenia efektów zaleca się prowadzenie zbilansowanej diety, wypijanie około 2 litrów płynów dziennie oraz wykonywanie ćwiczeń fizycznych (30-45 minut dziennie).

Fala akustyczna po zabiegu kriolipolizy – zalecane połączenie

Kriolipoliza to nieinwazyjna metoda schładzania i zamrażania tkanki tłuszczowej przeprowadzana w celu rozpadu komórek tłuszczowych. W trakcie zabiegu komórki tłuszczowe zostają zamrożone, dzięki czemu zmienia się ich struktura. Masaż falą akustyczną rozbija ściany komórki tłuszczowej i w ten sposób zostaje ona zniszczona. Zabieg kriolipolizy jest nieinwazyjny i najlepsze efekty przynosi w połączeniu z terapią falami akustycznymi (kriolipoliza + fale akustyczne). Takie połączenie to unikalny sposób na wymodelowanie sylwetki w szybkim czasie.

Podczas zabiegu kriolipolizy komórki tłuszczowe zostają schłodzone do temperatury do – 10 stopni Celsjusza. Następnie przy użyciu głowicy ultradźwiękowej wzbogaconej o głowicę akustyczną ścianki komórek tłuszczowych zostają trwale rozbite. Zabieg kriolipolizy wzmocniony falami akustycznymi w Klinice Fabskin w Warszawie przynosi znakomite efekty w walce z cellulitem i pozwala usunąć tłuszcz z takich obszarów ciała, jak:

 • brzuch,
 • boczki,
 • ramiona,
 • wewnętrzna część ud,
 • plecy.

Fala uderzeniowa na cellulit – opinie

Terapia akustyczną falą uderzeniową cieszy się dużym uznaniem wśród klientów naszej kliniki medycyny estetycznej. Jako główna zaleta tego typu podawana jest jej skuteczność, ale na tym nie koniec pozytywnych opinii. Kolejnym plusem jest brak bolesnych odczuć podczas przeprowadzania zabiegu oraz brak jakichkolwiek zaawansowanych przygotowań. W niektórych przypadkach zabieg można przeprowadzić dosłownie z dnia na dzień. Również dużą zaletą jest także, że fala uderzeniowa nie pozostawia żadnych śladów na ciele – oczywiście poza brakiem cellulitu.

Dlatego jeśli zastanawia Cię, jaki jest szybki sposób na zlikwidowanie cellulitu, leczenie go falą uderzeniową jest polecanym sposobem. Najlepszym dowodem na prawdziwość tego stwierdzenia są nasze zadowolone klientki.

Chcesz cieszyć się gładkim ciałem bez cellulitu?
Umów się na zabieg redukcji cellulitu falą uderzeniową w klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące leczenia cellulitu falą uderzeniową (akustyczną)

Czy zabieg leczenia cellulitu falą uderzeniową jest bolesny?

Zabieg falą uderzeniową jest zabiegiem bezpiecznymi i praktycznie całkowicie bezbolesnym. U niektórych osób mogą pojawić się dolegliwości bólowe, które uzależnione są od stopnia zaawansowania wrażliwości na bodźce i istniejącego stanu zapalnego. Są to jednak nieliczne przypadki.

Ile trwa zabieg likwidacji cellulitu falą akustyczną?

Zabieg redukcji cellulitu falą uderzeniową trwa od 20 do 60 minut w zależności od tego, jakie partie ciała poddawane są działaniu fali akustycznej.

Skąd będę wiedzieć, czy mogę bezpiecznie poddać się zabiegowi z wykorzystaniem fali akustycznej?

Podczas konsultacji, która poprzedza zabieg, lekarz/kosmetolog przeprowadza z Pacjentem szczegółowy wywiad, mający na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Na tej podstawie Pacjent kwalifikowany jest do zabiegu. Jest to procedura obowiązkowa w naszej klinice medycyny estetycznej w Warszawie.

Jaka jest cena zabiegu z wykorzystaniem fali uderzeniowej?

Cena zabiegu likwidacji cellulitu falą uderzeniową uzależniona jest od konkretnej partii ciała. Im większa powierzchnia ciała, tym cena jest wyższa. Dokładny cennik naszych usług pokazuje wszystkie dostępne zabiegi.

Cennik leczenia cellulitu falą uderzeniową w Warszawie

[cena]

Fala uderzeniowa Storz MedicalCenaPakiet 5 zabiegówPakiet 10 zabiegów
brzuch350 zł1250 zł (250 zł za zabieg)2000 zł (200 zł za zabieg)
brzuch i boczki380 zł1350 zł (270 zł za zabieg)2500 zł (250 zł za zabieg)
uda połowa (wewn. lub zewn. / przód lub tył)350 zł1250 zł (250 zł za zabieg)2000 zł (200 zł za zabieg)
uda całe lub jedna część ud i pośladki550 zł1750 zł (350 zł za zabieg)2500 zł (250 zł za zabieg)
pośladki350 zł1250 zł (250 zł za zabieg)2000 zł (200 zł za zabieg)
ramiona230 zł750 zł (150 zł za zabieg) 1000 zł (100 zł za zabieg)
EMslimStorz na dwa obszaryCENA PAKIETU
5 zabiegów1250 zł (250 zł za zabieg)1500 zł (300 zł za zabieg)2750 zł
10 zabiegów1250 zł (125 zł za zabieg)2250 zł (225 zł za zabieg)3500 zł
Do pakietu Kriolipolizy Pakiet Storz w dwóch wariantach
5 zabiegów Storz na 2 obszary1500 zł (300 zł za zabieg)
10 zabiegów Storz na 2 obszary2250 zł (225 zł za zabieg)
KriolipolizaStorzEmSlimCENA PAKIETU
Pakiet 3 zabiegów z 1 głowicą 1800 zł (600 zł za zabieg)Pakiet 5 zabiegów na 2 obszary 1250 zł (250 zł za zabieg)Pakiet 5 zabiegów 500 zł (100 zł za zabieg)3550 zł
Pakiet 3 zabiegów z 2 głowicami 2550 zł (850 zł za zabieg)Pakiet 5 zabiegów na 2 obszary 1250 zł (250 zł za zabieg)Pakiet 5 zabiegów 500 zł (100 zł za zabieg)4300 zł