Dermapen na skórę głowy Warszawa

Nadmierne wypadanie włosów to problem, który dotyczy większości populacji. Jest to uporczywa i wstydliwa przypadłość, która dotyka bez względu na wiek czy płeć. Szacuje się, że w Polsce na najpopularniejszy rodzaj łysienia, zwany łysieniem androgenowym, cierpi około 10 mln osób. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na zahamowanie nadmiernego wypadania włosów. Jednym z nich jest zabieg Dermapen na włosy, który wykonujemy w naszej klinice FabSkin na warszawskim Bemowie. Jeżeli masz problem z nadmiernym wypadaniem włosów, Twoje włosy są osłabione, łamliwe, a drogie szampony i najbardziej wyszukane odżywki nie pomagają, technologia Dermapen jest odpowiedzią na Twoje problemy.

Co to jest Dermapen na włosy?

Dermapen to bardzo wszechstronne urządzenie, które wykorzystuje się do mezoterapii igłowej. Urządzenie to wyposażone jest w system pulsujących igieł, ułatwiających dostarczenie substancji aktywnych w głąb skóry. Dermapen/Mezopen pozwala na wykonanie nawet 80 tys. wkłuć na minutę, dzięki czemu zabieg na wypadanie włosów z wykorzystaniem Dermapenu jest niezwykle skuteczny. Przynosi on doskonałe efekty w przypadku wszystkich typów łysienia. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,25 do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu. Znakomite efekty oraz mnogość zastosowań czynią Dermapen urządzeniem do zadań specjalnych. Stanowi on skuteczne narzędzie walki nie tylko z łysieniem, ale również ze zmarszczkami, bliznami i rozstępami.

Chcesz cieszyć się pięknymi, zdrowymi, lśniącymi włosami?

Umów się na wizytę. Poprawimy kondycję Twoich włosów!

☎ (22) 126 80 08

Jak działa Dermapen na wypadanie włosów?

Wykonywana za pomocą urządzenia Dermapen mezoterapia skóry głowy to jeden z najskuteczniejszych zabiegów trychologicznych. Nakłuwanie skóry powoduje w jej obrębie mikrourazy i mikrokrwawienie. Krew wydostaje się z uszkodzonych naczyń krwionośnych, a zawarte w niej płytki krwi ulegają aktywacji, w wyniku czego dochodzi do uwalniania się z nich tzw. czynnika wzrostu. Czynniki wzrostu stymulują skórę do intensywnej regeneracji, co prowadzi do odrastania włosów.

Dermapen na skórę głowy – wskazania

 • nadmierne wypadanie włosów;
 • postępujący proces łysienia;
 • zniszczenie włosów (np. w wyniku zabiegów fryzjerskich);
 • pogarszająca się kondycja skóry głowy i włosów;
 • osłabienie włosów;
 • łupież;
 • łuszczyca
 • łojotokowe zapalenie skóry głowy.

Mikronakłuwanie skóry głowy – przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią;
 • infekcje;
 • choroby autoimmunologiczne;
 • choroby nowotworowe;
 • zmiany ropne na skórze;
 • zaburzenia krzepnięcia krwi;
 • skłonności do powstawania bliznowaceń;
 • nadwrażliwość na preparaty używane w mezoterapii.

Jak przygotować się do zabiegu Dermapen? Leczenie wypadania włosów na Bemowie w Warszawie

Zdaniem eksperta

Zabieg Dermapen – leczenie wypadania włosów jest procedurą bezpieczną i nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony Pacjenta. Zaleca się jedynie, aby na około tygodnia przed spodziewanym terminem wykonania zabiegu zaprzestać zażywania aspiryny oraz leków zmniejszających krzepliwość krwi. Swoim Pacjentom proponuję, by przed zabiegiem umówili się na konsultację trychologiczną, w trakcie której lekarz przy użyciu specjalnego mikroskopu zbada stan skóry głowy i włosów i na tej podstawie zaproponuje odpowiedni plan terapii – mówi trycholog i lekarz medycyny estetycznej, dr Piotr Leszczyński.

Jak wygląda zabieg Dermapen w leczeniu wypadania włosów w klinice w Warszawie?

Zabieg mezoterapii mikroigłowej skóry głowy Dermapen rozpoczyna się od odkażenia skóry oraz nałożenia specjalnego kremu znieczulającego. Zapewni to Pacjentowi poczucie komfortu oraz zminimalizuje dolegliwości bólowe. Następnie lekarz przystępuje do nakłuwania skóry głowy i wprowadzania substancji aktywnych w jej głąb. Głębokość nakłuć dobierana jest w zależności do rodzaju skóry oraz problemu. Całość zabiegu trwa od 30 do 60 minut. W trakcie zabiegu może być widoczne zaczerwienienie skóry z możliwością punktowego krwawienia.

Zabieg Dermapen na włosy – efekty

Zabieg przynosi bardzo dobre efekty w walce z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem. Dzięki wprowadzeniu we włosy substancji aktywnych skóra głowy staje się wyraźnie zregenerowana, a kondycja włosów ulega poprawie – stopniowo przestają one wypadać, stają się grubsze i mniej łamliwe. Pobudzone zostaje też szybsze odrastanie włosów. Dermapen to również skuteczne narzędzi walki z łupieżem, nadmiernym przetłuszczaniem się skóry głowy czy łuszczycą.

Działanie Dermapenu przynosi poprawę stanu skóry głowy. Wraz z poprawą zdrowia skóry efektem serii zabiegów są grubsze, gęstsze i bardziej błyszczące włosy.

Dermapen/Mezopen na wypadające włosy – częstotliwość zabiegów

Najlepsze efekty Pacjent zaobserwuje wykonując zabieg Dermapen na włosy w seriach. Zaleca się wykonać serię 4-6 zabiegów powtarzanych w odstępach co 2-4 tygodnie. Tak, jak w przypadku każdego zabiegu mezoterapii igłowej bardzo ważna jest systematyczność.

Dermapen/Mezopen na wypadanie włosów – kiedy widoczne są efekty?

Na pełne efekty trzeba poczekać do kilku tygodni od wykonania serii zabiegów, choć już po pierwszych dwóch sesjach Pacjent może zaobserwować poprawę kondycji swoich włosów. W zależności od przyczyny łysienia zdarza się, że może zaistnieć potrzeba powtórzenia serii zabiegów lub wykonania zabiegów podtrzymujących.

Dermapen na łysienie – zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu Dermapen należy stosować się do pewnych zaleceń. Przede wszystkim bezpośrednio po zabiegu należy powstrzymać się od dotykania skóry głowy i stosowania kosmetyków podrażniających. W dniu zabiegu należy unikać nadmiernej aktywności fizycznej, korzystania z basenu, sauny czy solarium. Do pielęgnacji skóry głowy powinno się używać delikatnych środków myjących.

Stosujesz szampony wzmacniające, łykasz suplementy, a Twoje włosy nadal wypadają?

Zapisz się na zabieg Dermapen w klinice w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące zabiegu Dermapen/Mezopen na wypadające włosy

Jak wygląda skóry po zabiegu Dermapen na włosy?

Po zabiegu mikronakłuwania skóry głowy Dermapen mogą pozostać drobne ślady nakłuwania igłą oraz niewielkie krwiaki. Skóra może też być zaczerwieniona i lekko obolała. Jest to jednak zjawisko całkowicie naturalne i ustępuje w ciągu 1-3 dni po zabiegu.

Czy Dermapen na włosy boli?

Igły oraz głowica urządzenia są tak zaprojektowane, aby zminimalizować ból i pieczenie. Zabieg Dermapen na skórę głowy jest bezbolesny, jednak może to być zmienna zależna od indywidualnego progu bólu każdego Pacjenta.

Dermapen przeciw wypadaniu włosów – opinie o zabiegu

Zabieg Dermapen w leczeniu wypadania włosów cieszy się dobrymi opiniami wśród Pacjentów. Większość z nich po wykonaniu serii zabiegów obserwuje u siebie znaczną poprawę kondycji swoich włosów oraz zahamowanie procesu wypadania. W celu wykonania zabiegu Dermapen na włosy zapraszamy do naszej kliniki FabSkin w Warszawie na Bemowie.

Zabieg Dermapen na włosy w Warszawie – cennik

Poniżej przedstawiamy ceny Dermapen na włosy w naszej klinice w Warszawie na Bemowie:

[cena]

Trychologia – usługi pozapakietoweCena
konsultacja trychologiczna 250 zł
Dr Cyj Hairfiller675 zł
osocze bogatopłytkowe805 zł
fotomodulacja LED100 zł
mikronakłuwanie DermaPen750 zł
mezoterapia skóry głowy (HairCare)600 zł