Usta od zawsze uważane były za jeden z najbardziej pociągających i determinujących kobiecość elementów wyglądu zewnętrznego. Wyraźne, jędrne, kształtne – przyciągają spojrzenia i budzą zazdrość. Świadczą o zmysłowości i pobudzają wyobraźnię. Warto zadbać, aby nasze usta odznaczały się i zawsze wyglądały pięknie. Usta stanowią ostateczne dopełnienie perfekcyjnego wyglądu, kiedy są zbyt małe, wąskie, czy nierówne – potrafią pozbawić harmonii nawet najładniejszą twarz.

Proces starzenia się ust – jaki wpływ na nasze usta ma upływający czas?

Proces starzenia się ust obejmuje utratę objętości, konturu ust i równie często zanik czerwieni wargowej. Tracimy objętość, intensywność koloru i nawilżenie, a na powierzchni ust zaczynają zarysowywać się drobne zmarszczki. Proces starzenia się warg jest wynikiem przede wszystkim dwóch głównych czynników: starzenia się mięśni oraz fotostarzenia. Wraz z upływem lat mięsień okrężny ust, który otacza szparę jamy ustnej, rozluźnia się, a usta zaczynają sprawiać wrażenie, jakby zaczęły “opadać”. Wpływ na fotostarzenie ust ma z kolei rozpad kolagenu, co powoduje utratę macierzy komórkowej i zmniejszenie ilości wody zatrzymywanej w tkance. Utrata kolagenu sprzyja powstawaniu zmarszczek i brakom objętości ust. Z kolei utrata tonacji skóry w wargach to raczej problem mikrokrążenia. Jasnoróżowy lub delikatnie czerwony kolor ust tworzony jest przez naczynia krwionośne. Jednak z wiekiem krążenie i naczynia krwionośne przestają tak dobrze pracować jak wcześniej, dlatego też czerwień wargowa zaczyna stopniowo zanikać.

Twoje usta utraciły objętość i stały się tak jakby rozmyte?

Umów się ujędrnienie ust kwasem hialuronowym w naszej klinice Fabskin w Warszawie

Ujędrnianie ust kwasem hialuronowym

Obecnie standardem w medycynie estetycznej jest powiększanie ust kwasem hialuronowym. Jest to jeden z najbezpieczniejszych wypełniaczy, który jest w stanie znakomicie podkreślić urodę ust. Kwas hialuronowy jest naturalnie występującym w organizmie ludzkim związkiem. Cząsteczki tego kwasu mają doskonałą zdolność wiązania wody. Ponieważ wraz z wiekiem zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego w organizmie, a tym samym spada poziom nawilżenia, kobiety chętnie sięgają po zabiegi modelowania ust z użyciem tego kwasu. Już po jednym zabiegu usta są bardziej jędrne, sprężyste i ponętne. Za pomocą kwasu hialuronowego można odbudować utraconą objętość tkanek oraz odtworzyć prawidłowy kontur i kształt ust czy zniwelować spłaszczenia. Jeżeli jest taka konieczność, modelowanie ust kwasem hialuronowym można połączyć z zabiegami wypełnienia bruzd nosowo wargowych, podniesienia opadających kącików ust czy wypełnienia bruzd marionetkowych.

Rodzaje wypełniaczy rekomendowanych do zabiegu uwypuklenia i powiększenia czerwieni ust

Ekspert radzi

W celu rozwiązania problemu, jakim są małe usta w naszej klinice medycyny estetycznej stosujemy wypełniacze dwóch renomowanych firm: Teosyal i Juvéderm – wyjaśnia lekarz medycyny estetycznej w klinice FabSkin, dr Dorota Gołębiowska-Caruk. Preparaty te powstały specjalnie z myślą o modelowaniu, korekcji oraz odmładzaniu ust oraz ich okolic. Oba odznaczają się bardzo wysoką biokompatybilnością (ponad 99%) z kwasem hialuronowym naturalnie występującym w skórze. Dzięki usieciowaniu zawarty w preparatach kwas hialuronowy zyskuje jedwabistą i delikatną strukturę żelu, dzięki czemu lekarz może dostosować potrzebną ilość preparatu do indywidualnego kształtu ust. Powoduje to, że usta stają się niepowtarzalne i wyjątkowe, bez przerysowania, a efekt zabiegu jest trwały.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – wskazania

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym, to zabieg dla osób, które z biegiem lat pragną poprawić estetykę swojego wyglądu, a także osób młodych, które marzą o pełniejszych, bardziej jędrnych i ponętnych ustach. Zawsze z naturalnym efektem i w bezpieczny sposób. FABSKIN w Warszawie – gabinet dermatologii estetycznej.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym – jak się przygotować do zabiegu?

Zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Zaleca się jedynie tydzień przed planowanym terminem zabiegu nie zażywać aspiryny oraz leków, które przyczyniają się do zmniejszenia krzepliwości krwi. Osoby, które mają tendencję do pojawiania się nawracającej opryszczki, powinny około 2 dni wcześniej rozpocząć przyjmowanie leków przeciwwirusowych stosowanych w leczeniu tego typu zakażeń (np. Heviran). Wszystkie informacje na ten temat Pacjent otrzyma z odpowiednim wyprzedzeniem.

Jak przebiega zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

Po wcześniejszej konsultacji Pacjent zgłasza się na zabieg powiększenia ust. Około 30 minut przed zabiegiem na usta podaje się znieczulający krem, który w zdecydowanej większości wypadków jest wystarczającym środek znieczulającym. Kolejny etap zabiegu to delikatne wprowadzenie preparatu modelującego usta za pomocą cieniutkiej igły lub kaniuli. Zabieg kończy się masażem w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu. Obecnie stosowane preparaty na bazie kwasu hialuronowego dodatkowo posiadają środek znieczulający, co dodatkowo zmniejsza dyskomfort Pacjenta.

Korekcja kształtu ust – efekty zabiegu w gabinecie Fabskin w Warszawie

Do głównych efektów uwypuklenia i powiększenia czerwieni ust jakie mogą zaobserwować Pacjenci po zabiegu, należą:

  • wypełnienie i powiększanie ust (kwas hialuronowy wstrzyknięty w usta wiąże wodę, dlatego powiększa ich objętość);
  • poprawa kształtu ust;
  • zniwelowanie oznak starzenia się ust (odmłodzenie, nawilżenie, poprawa elastyczności i redukcja zmarszczek);
  • poprawa kolorytu ust – powiększenie czerwieni ust.

Powiększanie ust kwasem hilaluronowym w Warszawie

Powiększanie ust kwasem hilaluronowym w Warszawie     Powiększanie ust kwasem hilaluronowym w Warszawie

fot. dr Dorota Gołębiowska-Caruk

Powiększanie ust kwasem hilaluronowym w Warszawie      Powiększanie ust kwasem hilaluronowym w Warszawie

fot. dr Dorota Gołębiowska-Caruk

Powiększanie ust kwasem hialuronowym Warszawa Bemowo            Powiększanie ust kwasem hialuronowym Warszawa Bemowo

fot. dr Dorota Gołębiowska-Caruk

Powiększanie ust kwasem hialuronowym w Warszawie

 

 

 

 

 

 

 

 

  fot. dr Dorota Gołębiowska-Caruk

Efekty wypełnienia i powiększenia ust

fot. dr Dorota Gołębiowska-Caruk

Efekty poowiększania ust kwasem hialuronowym

fot. dr Dorota Gołębiowska-Caruk

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – przeciwwskazania

Konsultacja z lekarzem specjalistą w gabinecie medycyny estetycznej Fabskin, to podstawa bezpiecznego i skutecznie przeprowadzonego zabiegu powiększania ust. Pomimo że kwas hialuronowy jest bezpiecznym wypełniaczem, istnieje kilka ogólnych przeciwwskazań do jego użycia. Należą do nich: alergie na kwas hialuronowy, stany zapalne skóry i infekcje, choroby układu immunologicznego, skłonność do blizn przerostowych, choroba nowotworowa, ciąża i okres karmienia piersią.

 

Zalecenia po zabiegu wypełniania ust kwasem hialuronowym

Przez kilka dni po zabiegu (2-3) usta są delikatnie obrzęknięte, widoczne mogą być również punkty wkłucia. Aby przyspieszyć proces gojenia, można miejsce iniekcji smarować 2 razy dziennie kremem kojącym. Jeżeli po zabiegu pojawiły się również siniaki, zaleca się dodatkowo używać żelu przyspieszającego ich znikanie. Gdy wyżej opisane objawy ustąpią, można powrócić do codziennej pielęgnacji. Należy również pamiętać o tym, aby przez kilka godzin po zabiegu unikać nadmiernej mimiki, nie powinno się również dotykać tych miejsc, w które wstrzykiwany był preparat. Przez około 3 dni nie należy nadmiernie narażać ust na promieniowanie słoneczne oraz ciepło (sauna, solarium).

Marzą Ci się jędrna i ponętne usta?

Zapraszamy do konsultację do naszej kliniki medycyny estetycznej na warszawskim Bemowie

Aleksandra Frątczak lekarz medycyny estetycznej Warszawa

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące powiększenia ust kwasem hialuronowym

Czy usta po takim zabiegu nie będą wyglądały nienaturalnie?

Zdaniem eksperta

Każdy zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym poprzedzony jest szczegółową rozmową z Pacjentem w celu poznania oczekiwań i dobrania odpowiedniej gęstości i ilości preparatu po to, aby uniknąć efektu sztuczności. W przypadku, gdy jest to pierwszy zabieg, proponujemy zrobienie niewielkiego powiększenia i ewentualnie powtórzenie iniekcji po upływie około 3-4 tygodni – mówi dr Aleksandra Frątczak, lekarz medycyny estetycznej w klinice FabSkin.

Czy zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym boli?

Nie. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest bezbolesny.

Co robić, aby efekty zabiegu utrzymywały się jak najdłużej?

Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja, na którą składa się stosowanie kremów nawilżających i natłuszczających usta. Warto też zaplanować zabiegi rewitalizujące skórę (peeling, mezoterapia). Na co dzień należy stosować pomadki z wysokimi filtrami przeciwstarzeniowym (SPF 30-50) oraz produkty pielęgnacyjne z antyoksydantami, takimi jak witamina C, flawonoidy, kwas ferulowy czy florentyna.

Powiększaniem modelowanie, nawilżanie ustTeosyalJuvederm
0,55 ml-850 zł
0,7 ml750 zł-
1 ml1200 zł1400 zł