Konsultacja, wywiad trychologiczny i trichoskopia w Warszawie

Konsultacja trychologiczna z dokładnym wywiadem oraz badaniem trichoskopowym jest bardzo ważnym krokiem w przypadku leczenia chorób skóry głowy i nadmiernego wypadania włosów. Badanie trychologiczne ma na celu zweryfikować stan skóry głowy, mieszków włosowych i cebulek oraz zastosować odpowiednie leczenie, które pozwoli poprawić kondycję skóry głowy i włosów.

Czym zajmuje się trychologia?

Trychologia to dziedzina nauk medycznych łącząca wiedzę z zakresu medycyny, farmacji oraz kosmetologii. Zadaniem trychologa jest dokładna analiza stanu głowy, cebulek włosów, schorzeń związanych ze skórą głowy, takich jak łupież, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry głowy, ustalenie przyczyn nadmiernego wypadania włosów oraz dobranie odpowiedniego planu leczenia. Konsultacja u trychologa pozwala określić, w jakim stanie jest skóra głowy i włosy.

Masz problem z włosami?

Nie zwlekaj! Przyjdź na konsultację trychologiczną do kliniki w Warszawie

Co to jest badanie trichoskopowe?

Nieodłącznym elementem niemal wszystkich konsultacji trychologicznych jest badanie trichoskopowe. Jest to procedura całkowicie bezbolesna, która nie niesie ze sobą ryzyka powikłań.

Badanie polega na wykonaniu kilku zdjęć obszaru skóry głowy, za pomocą videotrichoskopu, pozwalającego na dokładna ocenę obrazu i stanowi podstawę do postawienia właściwej diagnozy.

Po postawieniu diagnozy lekarz będzie mógł zaoferować odpowiednie leczenie. W zależności od problemu, z jakim boryka się pacjent, może to być:

Kiedy udać się do trychologa?

Zdaniem eksperta

Na konsultację trychologiczną należy udać się, kiedy zaobserwujemy wzmożone wypadanie włosów – zwykle jest to sygnał, że z włosami dzieje się coś złego. Norma dla zdrowego człowieka wynosi 100 włosów dziennie, jeżeli dostrzegamy, że wypada ich znacznie więcej, to znak, że pora skonsultować się z trychologiem. Wywiad trychologiczny oraz badanie trichoskopowe pozwoli określić przyczynę łysienia i zastosować odpowiednią terapię. Na badanie trychologiczne warto również udać się, gdy zauważymy pogorszenie stanu swojej głowy, np. nadmierne przesuszenie, swędzenie, łupież, łuszczycę, przetłuszczanie włosów. W zasadzie każdy problem związany ze skórą głowy powinien być skonsultowany z trychologiem – wyjaśnia lek. medycyny estetycznej,  dr Radosław Rzepnikowski.

Jak przebiega konsultacja trychologiczna w gabinecie FabSkin w Warszawie?

Podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadza dokładny wywiad medyczny w celu określenia możliwych przyczyn problemów z włosami. Następnie dokonuje on oceny skóry i włosów przy użyciu specjalnego mikroskopu (badanie trichoskopowe). Zdarza się, że lekarz może wydać zalecenie wykonania badań dodatkowych, aby wykluczyć lub potwierdzić zaburzenia w organizmie, które mogą leżeć u podłoża objawów. Zwykle są to: badania ogólne, badania hormonalne oraz badania tarczycowe (jeżeli posiadamy aktualne wyniki badań, warto zabrać je ze sobą na konsultację). Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że łysienie nie musi być problemem dotyczącym tylko włosów. Włosy stanowią zwierciadło ciała, ich kondycja pozwala nam wnioskować o stanie zdrowia ogólnego. Tylko mając najbardziej pełny ogląd sytuacji, lekarz będzie w stanie dobrać odpowiednią terapię, która powinna łączyć diagnostykę, pielęgnację zabiegową oraz domową.

Jak przygotować się do trichoskopii?

Na badanie u trychologa należy przyjść odpowiednio przygotowanym. Co najmniej 24h przed wizytą należy nie myć głowy po to, aby specjalista mógł ocenić, jak pracują nasze gruczoły łojowe. Udając się na konsultację trychologiczną, nie powinno się stosować żadnych preparatów do stylizacji (lakiery, pianki, żele), a włosy nie mogą być świeżo farbowane.

Wywiad trychologiczny – o co może zapytać nas lekarz

Podczas wywiadu trychologiczne lekarz może zapytać o:

  • przebyte choroby i zażywane leki;
  • pielęgnację włosów;
  • stosowanie diet;
  • przyjmowanie środków hormonalnych (np. antykoncepcji);
  • choroby dziedziczne;
  • o stan emocjonalno-psychiczny.

Dlaczego warto udać się na badanie skóry głowy?

Pamiętajmy, włosy są odzwierciedleniem stanu naszego zdrowia. Aby były w dobrej formie, należy najpierw wyeliminować przyczynę ich złej kondycji. Trycholog to osoba, która oceni stan naszej skóry głowy i na tej podstawie wdroży odpowiednie leczenie mające na celu zahamować wypadanie włosów lub inne dolegliwości w obrębie skóry głowy.

Jeśli borykasz się z problemami włosów i skóry głowy

Umów się na konsultację trychologiczną

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące badania włosa

Czy badanie trychologiczne jest bolesne?

Badanie trychologiczne jest całkowicie bezbolesne. Jest ono również bezinwazyjne i nie ma żadnego wpływu na organizm pacjenta.

Jak długo trwa leczenie u trychologa?

Jest to uzależnione od skali problemu. Na początku jest jedna, dłuższa, ok. 60-minutowa wstępna konsultacja, podczas której trycholog przeprowadza m.in. szczegółowy wywiad z pacjentem n.t. jego stanu zdrowia, diety, trybu życia. Następnie odbywa się kilka wizyt kontrolnych w regularnych odstępach czasu, w trakcie realizowanej terapii.

Konsultacja trychologiczna i badanie trichoskopowe w Warszawie – cennik

[cena]

Trychologia – usługi pozapakietoweCena
konsultacja trychologiczna 250 zł
Dr Cyj Hairfiller675 zł
osocze bogatopłytkowe805 zł
fotomodulacja LED100 zł
mikronakłuwanie DermaPen750 zł
mezoterapia skóry głowy (HairCare)600 zł

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08