Zabiegi kosmetyczne na ładne plecy w Warszawie

Jakie zabiegi na ładne plecy mogę wykonać w Warszawie?

O mankamentach swoich pleców myślimy dopiero wtedy, kiedy przyjdzie nam je odsłonić. Tymczasem, aby cieszyć się ładnymi plecami trzeba zacząć działać wcześniej. Samodzielna pielęgnacja pleców to niełatwe zadanie. Na co dzień zwykle pamiętamy o pielęgnacji zabiegi na twarz, ale zapominamy o plecach, choć zwłaszcza latem chętnie je pokazujemy. Aby móc cieszyć się ładnymi plecami pozbawionymi zanieczyszczeń i zaskórników, zapraszamy na zabiegi do naszej kliniki FabSkin w Warszawie.

Z jakimi defektami najczęściej borykamy się w okolicy pleców?

Poniżej przedstawiamy najczęstsze niedoskonałości pleców:

Trądzik na plecach

Zabiegi na trądzik na plecach to częsty problem, który dotyka osób w różnym wieku. Zwykle przyczyny pojawiania się trądziku na plecach są takie same, co na twarzy, z tą jednak różnicą, że pryszcze na plecach jest dużo trudniej zlikwidować. Nie tylko obniżają one naszą samoocenę, są powodem do wstydu i tego, że krępujemy się odsłaniać tę część ciała, ale niekiedy powodują też ból. Zmiany mogą być zaognione i może ich być bardzo dużo. Najczęściej pojawiają się w górnej części pleców oraz na ramionach, gdzie jest najwięcej gruczołów potowych. Trądzik na plecach jest zwykle wywołany przez zmiany hormonalne i dużą aktywność gruczołów łojowych. Mechanizm powstawania pryszczy na plecach jest taki sam, co w przypadku pryszczy na twarzy – sebum zaczyna zatykać gruczoły łojowe, w skutego czego dochodzi do namnażania bakterii. Pryszcze na plecach mogą być również konsekwencją złej higieny lub nieodpowiednio dobranych kosmetyków. W pielęgnacji skóry pleców i w walce z niedoskonałościami oraz zaskórnikami istotne znaczenie mają regularnie wykonywane peelingi, które najlepsze efekty przynoszą w połączeniu z zabiegami laserowymi. Takie połączenie gwarantuje dłużej utrzymujący się efekt gładkiej, aksamitnej, czystej skóry. Osobom, które chciałyby cieszyć się pięknymi i gładkimi plecami, proponujemy zabiegi oczyszczające plecy, które wykonujemy w naszej klinice.

Przebarwienia na plecach

Po trądziku (zwłaszcza, gdy jest on nieprawidłowo leczony) pojawiają się szpecące zabiegi na przebarwienia. Blizny i czerwone plamy mogą ciągnąć się za nami nawet w dorosłym życiu. Przebarwienia potrądzikowe (pozapalne) nie dotyczą tylko nastolatków. Jeżeli w przeszłości trądzik towarzyszył nam przez długi czas, to zdarza się, że przebarwienia po nim samoistnie nie znikną. Blizny na plecach mogą być bardzo problematyczne, niemniej istnieją skuteczne sposoby na ich pozbycie się. Istnieje wiele metod leczenia przebarwień potrądzikowych, a wybór odpowiedniej powinien być dostosowany do indywidualnego przypadku. Wśród metod walki z przebarwieniami wymienia się m.in. laseroterapię, peelingi chemiczne z wykorzystaniem kwasów, mikrodermabrazję. Peelingi medyczne różnią się zdecydowanie od tych, które można przeprowadzić samodzielnie w domu. Są one wykonywane ze znacznie bardziej stężonymi kwasami wyłącznie w profesjonalnych salonach kosmetycznym. Mikrodermabrazja to z kolei głębokie złuszczanie naskórka, dzięki czemu możemy skutecznie usunąć lub zmniejszyć widoczność przebarwień.

Włókniaki, brodawki na plecach

Problemem, który dotyka wiele osób, są brzydkie wyrostki na plecach – włókniaki i brodawki. Nie tylko powodują, że wstydzimy się pokazywać plecy, ale i przeszkadzają na co dzień, ponieważ pod palcami wyczuwamy delikatne zgrubienia. Tego typu zmiany najczęściej powstają w miejscach podatnych na podrażnienia, sprzyja im też wilgoć. Zwykle pojawiają się w okolicy pleców, karku, szyi, pach czy pachwin. Niestety nie znikną one samoistnie, nie ma również preparatów do użytku domowego, które moglibyśmy używać w celu ich likwidacji. W takim przypadku najlepiej więc udać się do kliniki medycyny estetycznej, gdzie lekarz dobierze najlepszy zabieg pozwalający na usunięcie włókniaków i brodawek. Zabiegi na włókniaki i brodawki zajmują tylko chwilę i są całkowicie bezinwazyjne.

Nadmiar tłuszczu na plecach

Na plecach lubi gromadzić się nadprogramowa tkanka tłuszczowa, a niekiedy nawet powstawać cellulit. Często pojawiają się tzw. boczki czy fałdki, które trudno ukryć nawet pod ubraniem. Bez wątpienia w pozbyciu się nadmiaru tłuszczu na plecach pomocne będą ćwiczenia fizyczne. Aby wzmocnić efekt ćwiczeń i wysmuklić modelowanie sylwetki polecamy skorzystać także z zabiegów medycyny estetycznej. Najlepszą metodą walki z nadprogramową tkanką tłuszczową na plecach jest kriolipoliza, czyli usuwanie tłuszczu przez zamrażanie. Dobre efekty możemy zaobserwować również przy wykorzystaniu fal uderzeniowych. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów rekomendujemy zastosowanie tych zabiegów w duecie. Jeszcze inną procedurą, powszechnie wykorzystywaną do walki z zalegającym tłuszczem, jest lipoliza iniekcyjna. Zabieg ten polega na ostrzyknięciu skóry w tym miejscu, w którym zalega tłuszcz specjalnym preparatem, w efekcie czego następuje rozbicie komórek tłuszczowych. Efekty widoczne są już po jednym zabiegu, jednak w celu ich utrwalenia i wzmocnienia zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów. O tym, jaka procedura będzie najlepsza, decyduje lekarz podczas konsultacji.

Zwisające fałdy skórne na plecach

Zwisające fałdy na plecach najczęściej tworzą się po obu stronach kręgosłupa. Zwykle powstają one ze względu na zbyt dużą masę ciała lub spowodowane są gwałtowną utratą wagi. Zwisy pojawiają się również wraz z wiekiem – gdy się starzejemy, skóra traci gęstość oraz elastyczność. Jeżeli zwisające fałdy skórne są wyjątkowo oporne na ćwiczenia, warto skorzystać z dobrodziejstw współczesnej medycyny estetycznej.

Cellulit na plecach

Cellulit to zjawisko dość powszechne wśród kobiet. Według szacunków nawet 80% kobiet powyżej 20. roku życia boryka się z tym problemem i wbrew pozorom nie zawsze jest on związany z nadprogramowymi kilogramami. Obszarami ciała, na których najczęściej powstaje cellulit, są powiększanie pośladkówzabieg wyszczuplający idazabiegi na brzuch. Cellulit może jednak pojawić się także w skórze ramion i pleców. W redukcji uciążliwego cellulitu, oprócz regularnej aktywności fizycznej i diety, mogą pomóc zabiegi na cellulit, takie jak mezoterapia cellulitu, zabiegi z wykorzystaniem fal akustycznych oraz wspominany już wcześniej zabieg kriolipolizy.

Nadmiar owłosienia na plecach

Nadmierne owłosienie na plecach to problem wielu mężczyzn. Włosy na plecach mogą być źródłem kompleksów, nie wspominając o tym, że są niezwykle trudne do usunięcia tradycyjnymi metodami. Nadmierne owłosienie u mężczyzn zwykle ma podłoże androgeniczne. Większa ilość testosteronu sprawia, że włosy na ciele są ciemniejsze, bujniejsze oraz rosną w takich miejscach, w których nie powinny. Nadmiernego owłosienia można się skutecznie pozbyć w renomowanych gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Najlepszym wyborem będzie depilacja laserowa, która gwarantuje długotrwałe rezultaty. Depilacja laserowa pleców jest metodą praktycznie bezbolesną. W przypadku depilacji pleców szczególnie polecany jest laser diodowy. W przypadku pacjentów z jasnym owłosieniem na plecach polecamy depilację laserem aleksandrytowym o długości fali 755 nm, który ma bardzo wysoką absorpcję w melaninie.

Nadpotliwość pleców

Nadpotliwość jest wstydliwą dolegliwością, która potrafi przysporzyć wielu problemów. Może dotyczyć nie tylko pach i stóp, ale całej powierzchni ciała, również pleców. Niestety w przypadku osób, które mają problem z nadmierną potliwością, nawet najlepsze antyperspiranty okazują się bezskuteczne. Wśród sposobów walki z nadpotliwością należy wymienić zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, a wśród nich leczenie nadpotliwości toksyną botulinową.

Ciesz się gładkimi i pięknymi plecami bez niedoskonałości
Umów się na zabiegi na plecy w Warszawie

Dla kogo zabiegi na plecy?

Zabiegi kosmetyczne na plecy, które wykonujemy w naszej klinice FabSkin w Warszawie, są odpowiedzią na potrzeby osób zmagających się z:

  • trądzikiem i pryszczami na plecach;
  • zanieczyszczoną skórą pleców;
  • włókniakami, brodawkami;
  • cellulitem;
  • nadprogramową tkanką tłuszczową na plecach (,,boczki”, fałdki, ,,motylki”);
  • nadpotliwością pleców;
  • nadmiernym owłosieniem na plecach.

Zdaniem eksperta

Każdy z zabiegów poprzedza szczegółowa konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, na której omówi on wszelkie przeciwwskazania do zabiegu, jego przebieg, postępowanie pozabiegowe oraz możliwe do uzyskania efekty – mówi lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Efekty zabiegów na plecy

Efekty zabiegów kosmetycznych na plecy Efekty zabiegów kosmetycznych na plecy

Efekty bezbolesnej depilacji laserowej pleców laserem

Dlaczego warto zdecydować się na zabiegi kosmetyczne na plecy?

Zabiegi na plecy cieszą się dużą popularnością wśród kobiet w Warszawie w różnym wieku. Nic dziwnego. Panie często wstydzą się odsłonić swoje ciało na basenie lub plaży. Na szczęście nasze plecy nie muszą być już powodem kompleksów. Obecnie medycyna estetyczna oferuje wiele skutecznych zabiegów na plecy, dzięki którym ta część ciała może być jędrna, kształtna i z odpowiednio zarysowanymi mięśniami. Co ważne, to fakt, że współczesna medycyna estetyczna odchodzi od inwazyjnych zabiegów. Nowe technologie pozwalają pozbyć się uporczywych problemów, takich jak nadprogramowa tkanka tłuszczowa czy cellulit szybko, bezpieczne, bezboleśnie i bez okresu rekonwalescencji

Zadbaj o swoją skórę przed latem
Zapisz się na zabiegi pielęgnujące plecy

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące zabiegów pielęgnacyjnych na plecy

Czy poddanie się zabiegom pielęgnującym plecy sprawia, że nie muszę już dbać o skórę w domu?

Zabiegi nie powinny być traktowane jako zamiennik pielęgnacji domowej, lecz jako jej uzupełnienie. Nie możemy oczekiwać, że nie dbając o swoje ciało, będziemy cieszyć się jędrnym i zgrabnym wyglądem.

Czy zabiegi na plecy są bolesne?

Zabiegi kosmetyczne na plecy są w zdecydowanej większości niemal całkowicie bezbolesne. W przypadku Pacjentów bardziej wrażliwych na ból stosujemy znieczulenie miejscowe w postaci kremu.

Zabiegi na plecy w Warszawie – cennik

[cennik]

Bezbolesna depilacja laserem MOTUS
Obszar Cena Pakiet 4 zabiegów
Plecy 270 zł 1000 zł (250 zł za zabieg)
Plecy męskie 380 zł 1400 zł (350 zł za zabieg)

Dla najlepszych efektów i satysfakcji naszych stałych pacjentów, od 5-go zabiegu obowiązuje cena pakietowa pojedynczego zabiegu.

Endolift – liposukcja i lifting bez skalpela
Cena
Motylki (fałdki pod łopatkami) 2500 zł