Piękna sylwetka jest marzeniem każdej kobiety, dlatego wiele osób poszukuje skutecznej metody pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej. W takich przypadkach logicznym rozwiązaniem wydaje się odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Bywają jednak osoby, u których – pomimo stosowania rygorystycznych diet – występują nadmierne ilości podskórnej tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała. Pacjenci z lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej są najlepszymi kandydatami do zabiegów wyszczuplających i modelujących sylwetkę, które pozwalają na osiągnięcie upragnionych efektów w postaci redukcji tkanki tłuszczowej.

Czym jest otyłość miejscowa?

Jest na naszym ciele kilka takich obszarów, które szczególnie lubią magazynować tłuszcz. Są to miejsca, gdzie nagromadzona tkanka tłuszczowa skutecznie odbiera sylwetce piękny kształt, a przy tym bardzo opornie poddaje się ona tradycyjnym metodom wyszczuplającym. Należą do nich przede wszystkim: brzuch, uda, kolana, ramiona, boczki, plecy. Tłuszcz zlokalizowany w tym partiach jest wyjątkowo trudny do usunięcia poprzez ćwiczenia czy stosowanie rygorystycznej diety.

Marzy Ci się piękna i jędrna sylwetka?

Umów się na konsultację z naszym lekarzem medycyny estetycznej

☎ (22) 126 80 08

Przyczyny otyłości miejscowej

Przyczyny powstawania otyłości miejscowej są podobne do przyczyn otyłości zwykłej i obejmują przede wszystkim predyspozycje genetyczne, nieprawidłową dietę, brak ruchu czy stosowanie niektórych leków.

Sposoby korekty sylwetki ciała

Ekspert radzi

Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele skutecznych sposobów na wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że żadna z tych metod nie jest walką z otyłością, bowiem terapia modelująca sylwetkę i zabiegi wyszczuplające najlepiej sprawdzą się, kiedy mamy problem z usunięciem miejscowej tkanki tłuszczowej z najbardziej newralgicznych obszarów ciała, a przy tym chcemy dodatkowo wymodelować sylwetkę – nogi, ramiona, talię. Tego typu zabiegi poradzą sobie z oponką na brzuchu, ale na pewno nie spowodują, że nagle schudniemy 20 kg – tłumaczy Natalia Kwaśniak, kosmetolog w klinice FabSkin.

Zabiegi wyszczuplające i modelujące brzuch

Zabiegi odchudzające na brzuch pozwalają skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej nagromadzonej w okolicy brzucha, czyli tzw. oponki. Efektem działania zabiegów wyszczuplających jest zniszczenie komórek tłuszczowych, które następnie w naturalnym procesie usuwane są z organizmu. Jeżeli zdecydujemy się na terapie wyszczuplające brzuch w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej, gdzie używany jest wysokiej jakości sprzęt, mamy gwarancję wyraźnej redukcji tkanki tłuszczowej. W przypadku kobiet po ciąży i porodzie, mimo utraty wagi, brzuch nadal pozostaje w złej kondycji. Wówczas również warto skorzystać z zabiegów wyszczuplających brzuch, które w skuteczny i bezpieczny sposób pozwalają na jego wymodelowanie. Wówczas również warto skorzystać z zabiegów wyszczuplających brzuch, które w skuteczny i bezpieczny sposób pozwalają na jego wymodelowani, lub wybrać specjalne zabiegi po porodzie.

Zabiegi modelujące i wyszczuplające uda

Uda to ta część kobiecego ciała, która narażona jest na szybsze odkładanie się tkanki tłuszczowej. Dodatkowo często na ich powierzchni wytwarza się cellulit. Na szczęście wyszczuplenie ud nie zawsze musi się wiązać z morderczymi treningami na siłowni. Smukłe uda można uzyskać, korzystając z zabiegów medycyny estetycznej.

Efekty zabiegów wyszczuplających i modelujących sylwetkę

Efekty zabiegów wyszczuplających i modelujących sylwetkę

zabiegi-wyszczuplajace-modelujace-sylwetke-efekty-przed-po

Zabiegi modelujące sylwetkę – konsultacja z naszym lekarzem medycyny estetycznej/ kosmetologiem

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Wszystkie osoby, którym zależy na poprawie wyglądu swojego ciała, zapraszamy na konsultacje z naszym lekarzem medycyny estetycznej oraz kosmetologami, którzy dobiorą odpowiedni zabieg wyszczuplający do potrzeb danej Pacjentki bądź Pacjenta.

Najskuteczniejsze zabiegi wyszczuplające, odchudzające, modelujące sylwetkę w gabinecie Fabskin w Warszawie

Oto lista rekomendowanych przez nas zabiegów modelujących sylwetkę, które przeprowadzamy w gabinecie medycyny estetycznej Fabskin Warszawa-Bemowo. Pozwalają one skutecznie usunąć tkankę tłuszczową z brzucha, ud i innych partii ciała oraz wymodelować sylwetkę.

Fala uderzeniowa na cellulit – korekta i modelowanie sylwetki falą uderzeniową/akustyczną

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów zwalczania cellulitu i leczenia miejscowej otyłości jest terapia falami akustycznymi. Modelowanie sylwetki falami akustycznymi polega na wywołaniu wibracji w tkance łącznej, w wyniku czego obszar skóry dotknięty działaniem fali akustycznej staje się jędrniejszy, elastyczny, co przekłada się również na redukcję tkanki tłuszczowej. Zastosowanie fal akustycznych w walce z cellulitem i otyłością miejscową przynosi długotrwałe efekty. Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się wykonać jednak serię 6-10 zabiegów 1-2 razy w tygodniu.

Przeczytaj więcej informacji na temat leczenia cellulitu falami akustycznymi. Zapoznaj się z cennikiem fali uderzeniowej na cellulit.

Elektrostymulacja mięśni – nieinwazyjne modelowanie i kształtowanie sylwetki

Elektrostymulacja mięśni to najbardziej zaawansowany technologicznie zabieg, który polega na elektromagnetycznej stymulacji mięśni do budowy i wzmacniania mięśni oraz redukcji tkanki tłuszczowej, którego działanie opiera się na nieinwazyjnej technologii. Zabieg skierowany jest do wszystkich tych osób, które mają mało czas na samodzielne treningi lub chcą poprawić ich efektywność. W trakcie jednej sesji zabiegowej dochodzi do około 20 000 intensywnych i długotrwałych skurczy mięśni, co jest niemożliwe do osiągnięcia w trakcie zwykłego treningu. Elektrostymulacja mięśni oferuje unikalne programy ćwiczeń w zależności od efektów, jakie Pacjent chce osiągnąć. Inteligentne programy opierają się na personalizacji względem rodzaju sylwetki, wskazanego obszaru zabiegowego oraz celu (np. czy budowanie mięśni czy spalanie tkanki tłuszczowej). Seria zabiegowa obejmuje 4-8 zabiegów na jedną partię ciała wykonywanych 2 razy w tygodniu.

Elektrostymulacja mięśni – nieinwazyjne modelowanie i kształtowanie sylwetki

Elektrostymulacja mięśni wykorzystuje urządzenie najbardziej zaawansowane technologicznie. Elektromagnetyczny stymulator mięśni służy do budowy i wzmacniania mięśni oraz redukcji tkanki tłuszczowej, którego działanie opiera się na nieinwazyjnej technologii. Zabieg skierowany jest do wszystkich tych osób, które mają mało czas na samodzielne treningi lub chcą poprawić ich efektywność. W trakcie jednej sesji zabiegowej dochodzi do około 20 000 intensywnych i długotrwałych skurczy mięśni, co jest niemożliwe do osiągnięcia w trakcie zwykłego treningu. Elektrostymulator mięśni oferuje unikalne programy ćwiczeń w zależności od efektów, jakie Pacjent chce osiągnąć.

Inteligentne programy opierają się na personalizacji względem rodzaju sylwetki, wskazanego obszaru zabiegowego oraz celu (np. czy budowanie mięśni czy spalanie tkanki tłuszczowej). Seria zabiegowa obejmuje 4-8 zabiegów na jedną partię ciała wykonywanych 2 razy w tygodniu.

Kriolipoliza – skuteczne wyszczuplanie sylwetki poprzez zamrażanie

Zabieg kriolipozy przeznaczony jest do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej, modelowania sylwetki, ujędrniania i zabiegi na cellulit. W trakcie zabiegu wykorzystywana jest metoda kriolipolizy, która korzysta z miejscowego chłodzenia w sposób kontrolowany, czyli bez uszkodzenia sąsiadujących tkanek. Chłodzenie komórek tłuszczowych powoduje ich rozpad. Zamrożone komórki są stopniowo wydalane z organizmu, dzięki czemu z tygodnia na tydzień grubość tkanki tłuszczowej maleje. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są od 3 do 6 tygodni po pierwszej terapii. Procedura wskazana jest głównie dla tych Pacjentów, którzy chcą wyeliminować dodatkowy tłuszcz ze stosunkowo niewielkich obszarów ciała (brzuch, biodra, górna partia ud, boczki, ramiona). Zabieg jest całkowicie bezbolesny i komfortowy dla Pacjenta.

Przeczytaj więcej informacji na temat zabiegu zamrażania tkanki tłuszczowej. Zapoznaj się z cennikiem zabiegów kriolipolizy.

Zabieg wyszczuplający sylwetkę

Zabieg wyszczuplające sylwetkę to najnowocześniejsza metoda redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg ten został stworzony w celu zwalczania miejscowych nadmiarów tkanki tłuszczowej, a także nawet tego najbardziej uporczywego cellulitu. Urządzenie wykorzystuje najnowocześniejszą, zaawansowaną technologię wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej (High Intensity Focused Ultrasound – HIFU), która działa na głębokości 13 mm (najgłębiej działająca głowica ze wszystkich dotychczas stosowanych w systemach HIFU na świecie). Dodatkowo wbudowany system chłodzenia zapewnia maksymalny komfort, bezpieczeństwo i efektywność zabiegu, zapobiegając jednocześnie przegrzaniu tkanek. Zastosowanie głowicy o większej mocy i głębokości daje imponujące efekty zmniejszenia miejscowej tkanki tłuszczowej. Pierwsze rezultaty można zaobserwować od razu po zabiegu, jednak utrwalają się one stopniowo i najbardziej widoczne są po około 3 miesiącach.

Przeczytaj więcej informacji na temat nieinwazyjnego usuwania tkanki tłuszczowej. Zapoznaj się z cennikiem zabiegu.

Również proponujemy

Modelowanie i korekta sylwetki w sposób bezinwazyjny i skuteczny

Zapisz się na zabieg wyszczuplający w klinice medycyny estetycznej na warszawskim Bemowie