Uśmiech dziąsłowy – zabiegi i leczenie uśmiechu dziąsłowego (gummy smile) Warszawa

Jak powinien wyglądać prawidłowy uśmiech? Czy podczas uśmiechania się mają być widoczne dziąsła? Ile zębów powinien odsłaniać bajeczny uśmiech? Takie i podobne pytania zadaje sobie wiele osób, których uśmiechy odsłaniają czasami trochę zbyt wiele. Uśmiech dziąsłowych często jest przyczyną kompleksów. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna i stomatologia oferuje wiele skutecznych zabiegów na tzw. gummy smile.

Czym jest uśmiech dziąsłowy?

Uśmiech dziąsłowy, zwany także gummy smile, to uśmiech uwidaczniający nadto dziąsła, przez co zęby wydają się optycznie mniejsze, a uśmiech czasami mniej atrakcyjny. Dla wielu osób pokazanie białego, jasnego uśmiechu nie jest możliwe z powodu wystających różowych dziąseł. Wydaje im się, że mają zbyt małe lub niekształtne zęby. Jest to problem natury estetycznej, a kwestia odbioru to sprawa indywidualna. Jeżeli jednak taki rodzaj uśmiechu przyczynia się do obniżenia poczucia własnej wartości, to warto wiedzieć, że istnieją skuteczne metody pozwalające korygować niekorzystną proporcję naszego uśmiechu.

Masz kompleksy z powodu swojego zbyt szerokiego uśmiechu?
Skontaktuj się z gabinetem medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

Gummy smile – przyczyny uśmiechu dziąsłowego

Przyczyn powstania uśmiechu dziąsłowego może być wiele. Zalicza się do nich, m.in.:

  • predyspozycje genetyczne;
  • nadmierny wzrost kości szczęki;
  • wady ortodontyczne;
  • zbyt krótką lub nadaktywną górną wargę;
  • bruksizm;
  • opóźnione wyrzynanie zębów.

Leczenie uśmiechu dziąsłowego

Zdaniem eksperta

Gummy smile diagnozujemy zwykle wtedy, kiedy widocznych jest więcej niż 3 mm dziąseł. Na rynku medycyny estetycznej i stomatologii stosuje się kilka metod pomagających zmniejszyć widoczność dziąseł. Można usunąć ich nadmiar, by wyeksponować więcej zęba. W zależności od rozmiaru gummy smile, taki zabieg należy wykonać na 1 lub kilku zębach. Przy zabiegu tym mamy pewność stuprocentowej skuteczności. Wydłużanie koron zęba niesie za sobą ryzyko powikłań, jak wszystkie zabiegi doraźne. Pacjenci uskarżają się na ruchomości zębów, a także wrażliwość korzeni. U młodych ludzi, u których nie zdiagnozowano silnej postaci uśmiechu dziąsłowego, sprawdza się aparat ortodontyczny. Niestety u osób dorosłych niezbędne jest dodatkowe leczenie uśmiechu dziąsłowego za pomocą botoksu, który przynosi dobre efekty w walce z tym defektem – mówi lek. medycyny estetycznej Radosław Rzepnikowski.

Leczenie uśmiechu dziąsłowego aparatem ortodontycznym

Jedną z popularniejszych metod leczenia uśmiechu dziąsłowego jest aparat ortodontyczny. Leczenie ortodontyczne pozwala na korekcję zgryzu i poprawę estetyki uśmiechu. Trwa ono zazwyczaj kilka lat.

Leczenie chirurgiczne uśmiechu dziąsłowego

Jest to najbardziej inwazyjna metoda leczenia uśmiechu dziąsłowego. Leczenie chirurgiczne polega na wycięciu dziąsła wzdłuż jego brzegu, a następnie zaopatrywanie odsłoniętych tkanek zęba, np. licówkami. Na pewno do zalet tej metody można zaliczyć trwałość utrzymywania się efektów. Jednak ma też swoje wady. Bezpośrednio po zabiegu przez pewien czas utrzymuje się ból i dyskomfort.

Toksyna botulinowa na uśmiech dziąsłowy (koński uśmiech)

Teraz także w Polsce koński uśmiech można leczyć przy pomocy toksyny botulinowej typu A. Jest to zabieg nieinwazyjny, kosmetyczny i doskonale sprawdzający się u zdecydowanej większości pacjentów. Preparat wykrzykuje się w mięśnie okrężne ust, co powoduje ich powiększenie, a jednocześnie zmniejszenie widoczności dziąseł. Proste i genialne zarazem. Dodatkową korzyścią wynikająca z użycia toksyny botulinowej jest wyraźna poprawa linii ust, przez co nabierają one jędrności, krągłości i wydają się bardziej kształtne.

Likwidacja uśmiechu dziąsłowego – dla kogo?

Jeśli Twoja budowa twarzy nadmiernie uwypukla różowe dziąsła, a Ty nie chcesz ryzykować chirurgicznych zabiegów, metoda z wykorzystaniem zastrzyków toksyny botulinowej będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Wystające dziąsła – przeciwwskazania do zabiegu z wykorzystaniem botuliny

Każdy Pacjent, który rozważa leczenie uśmiechu dziąsłowego za pomocą toksyny botulinowej, powinien zapoznać się z ogólną lista przeciwwskazań do zabiegu. Oto najważniejsze z nich:

  • ciąża i okres laktacji;
  • zaburzenia krzepnięcia krwi;
  • stosowanie antybiotykoterapii;
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego.

Korekta uśmiechu dziąsłowego – przygotowanie do zabiegu

Usuwanie uśmiechu dziąsłowego nie wymaga specjalnych przygotowań. Zabieg poprzedza jedynie konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej lub stomatologiem, który pomoże w poprawnym ustaleniu diagnozy, ustali przyczynę i zaproponuje optymalną metodę korekty uśmiechu dziąsłowego.

Jak wygląda leczenie uśmiechu dziąsłowego ?

Zabieg korekty uśmiechu dziąsłowego jest bezbolesny i trwa zaledwie kilka minut. Działanie toksyny botulinowej polega na zablokowaniu połączeń nerwowo-mięśniowych, co powoduje rozluźnienie mięśni. Toksynę botulinową aplikuje się w mięsień okrężny ust, czyli w część nad górną wargą. Zabieg wykonywany jest przy użyciu cienkiej igły.

botox na uśmiech dziąsłowy efekty
zabieg uśmiech dziąsłowy przed i po
efekty zabiegu na uśmiech dziąsłowy

Leczenie uśmiechu dziąsłowego botoksem w Warszawie

fot. dr Dorota Gołębiowska-Caruk

Jak często należy powtarzać zabiegi na uśmiech dziąsłowy?

Jak wszystkie zabiegi z botuliną, również ten należy regularnie powtarzać w celu utrzymania się efektów (co około 6 miesięcy).

Leczenie uśmiechu dziąsłowego – rekonwalescencja po zabiegu

Zabieg jest małoinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji. Po iniekcji zazwyczaj nie zostaje żaden ślad, może się pojawić niewielkie zaczerwienienie, które znika maksymalnie po kilku godzinach.

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące zabiegów na uśmiech dziąsłowy

Ile kosztuje leczenie uśmiechu dziąsłowego na terenie Warszawy?

Zdaniem eksperta

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ cena uzależniona jest od metody, na którą się Pacjent zdecyduje.

Pozbądź się uśmiechu dziąsłowego
Umów się na leczenie uśmiechu dziąsłowego w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

Cennik zabiegów na uśmiech dziąsłowy w Warszawie

[cena]

Pozostałe zabiegi botoksemCena
Uśmiech dziąsłowy ("gummy smile")350 zł