Nici liftingujące z kwasem polimlekowym

Nici z kwasem hialuronowym to nowa generacja nici liftingujących z kwasem polimlekowym. Całkowicie wchłanialne nici (bioabsorbowalne) posiadają właściwości liftingujące i biorewitalizujące. W ich skład wchodzą m.in. kwas polimlekowy oraz kaprolakton, które stymulują tworzenie nowego kolagenu w skórze. Nici hialuronowe w szczególności dedykowane są osobom z wyraźnymi oznakami osłabienia struktury twarzy i utraty jędrności. W porównaniu z chirurgicznym liftingiem twarzy zastosowaniu nici liftingujących z kwasem hialuronowym nie towarzyszą blizny ani nacięcia skóry. Procedura zabiegowa jest szybka i bezpieczna. Pierwsze rezultaty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, a z czasem przybierają na sile, co wiąże się ze wzmożoną produkcją kolagenu i elastyny w skórze. Efekty liftingu nićmi hialuronowym mogą utrzymywać się od 18 do nawet 24 miesięcy. Szeroka gama nici z kwasem hialuronowym pozwala na dostosowanie zabiegu do indywidualnych potrzeb.

Nici z kwasem hialuronowym – nowoczesny, szybki i bezbolesny lifting twarzy i ciała bez ingerencji chirurgicznej

Co to są nici liftingujące z kwasem hialuronowym i w jakim celu się ich używa?

Nici hialuronowe to specjalistyczne nici liftingująco-odmładzające wynalezione przez gruzińskiego chirurga dr Marlena Sulamanidze. W ich składzie znajduje się kwas polimlekowy i kaprolakton — substancje, które pobudzają proces regeneracji skóry, podtrzymują jej napięcie, a przy tym nie pozostawiają w skórze i tkance podskórnej trwałych zwłóknień — oraz kwas hialuronowy (HA), dający efekt nawilżenia i wygładzenia skóry. Specjalistyczne nici liftingujące z kwasem hialuronowym wyposażone zostały w zastrzeżone typy wypustów, ułożonych po 4 sztuki na 1 cm wzdłuż nici. Implantowane w głębszych warstwach skóry, mocują się w tkankach i naprowadzają je na pierwotne położenie. Możemy dzięki temu odzyskać naturalne krągłości twarzy, ujędrnić oraz napiąć skórę.

Zabiegi z użyciem nici hialuronowych to głównie zabiegi liftingujące połączone z biorewitalizacją. Zastosowanie tej metody pozwala uzyskać bardzo dobre, a jednocześnie naturalne efekty bez skalpela i tym samym narażania się na ryzyko towarzyszące operacjom plastycznym. Celem zabiegu jest nie tylko uniesienie zwiotczałej skóry, ale również jej odmłodzenie, ujędrnienie, napięcie i nawadnianie. Pod wpływem składników aktywnych ma miejsce naturalny proces rewitalizacji, prowadzący do produkcji własnego kolagenu i elastyny.

 

Nici z kwasem hialuronowym zostały trzykrotnie nagrodzone Perłą Dermatologii Estetycznej w kategorii Najlepszy Produkt do Niechirurgicznego Liftingu.

Chcesz przywrócić swojej skórze napięcie i jędrność?

Umów się na lifting nićmi z kwasem hialuronowym

Zalety nici liftingujących z kwasem hialuronowym

 • lifting i odmłodzenie skóry jednocześnie;
 • długotrwałe i naturalne efekty utrzymujące się do 2 lat;
 • niewielka inwazyjność – zabieg nie wymaga nacięć, nie pozostawia blizn;
 • skrócony okres rekonwalescencji;
 • mniejsze ryzyko infekcji;
 • krótkotrwała procedura zabiegowa (15-20 min.);
 • wysoki stopień bezpieczeństwa;
 • zabieg przeznaczony dla kobiet oraz mężczyzn.

Aleksandra Frątczak lekarz medycyny estetycznej WarszawaWskazania do zastosowania nici hialuronowych

Zdaniem eksperta

3 generacja nici z kwasem hialuronowym to absolutny przełom w zabiegach medycyny estetycznej. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą przywrócić napięcie opadającym tkankom miękkim. Nici hialuronowe ze względu na swoją strukturę oraz kształt idealnie zakotwiczają się w tkankach i tworzą dla nich podtrzymujący szkielet – wyjaśnia dr Aleksandra Frątczak, lekarz medycyny estetycznej z kliniki FabSkin.

Głównymi wskazaniami do zabiegu nićmi z kwasem hialuronowym są:

 • bruzdy i fałdy skórne;
 • utrata konturów twarzy;
 • linie marionetki;
 • utrata naturalnych krągłości;
 • lwia zmarszczka;
 • łady nosowo-wargowe;
 • kurze łapki;
 • zmarszczki czoła;
 • zmarszczki wokół oczu i ust;
 • zmarszczki na szyi;
 • asymetria wrodzona i nabyta;
 • podwójny podbródek;
 • starzenie się rąk;
 • brak nawilżenia skóry;
 • utrata jędrności piersi;
 • zwiotczała skóra ramion, brzucha, uda;
 • odstające uszy.

Nici hialuronowe na odstające uszy

Jeszcze do niedawna korektę odstających uszu można było wykonać jedynie chirurgicznie. Medycyna estetyczna poszukiwała metod, które równie efektywnie, ale mniej inwazyjne pozwolą poprawić wygląd uszu. Takim rozwiązaniem są nici hialuronowe – bez szwów i skalpela. Zabieg korekcji małżowin usznych za pomocą nici chirurgicznych z kwasem hialuronowym (najczęściej wykorzystuje się do tego nici niewchłanialne, bez wypustek) daje trwały efekt. Nici wprowadza się poprzez kilka punktów wkłucia w taki sposób, aby przyciągnąć małżowinę uszną do głowy. Użyte do zabiegu nici są bardzo cienkie i nie widać ich pod skórą. Zabieg nićmi hialuronowymi na odstające uszy polecamy w szczególności tym osobom, którym zależy na procedurze niewymagającej ingerencji chirurgicznej i krótkim okresie rekonwalescencji.

Nici hialuronowe efekt przed i po

Zastosowanie nici liftingujących pozwala osiągnąć doskonały lifting twarzy, ale i progresywne odmłodzenie bez konieczności przeprowadzania tradycyjnych operacji plastycznych. W składzie nici znajduje się kwas polimlekowy, który odpowiada za odnowę procesów wpływających na zdrowy i młody wygląd skóry. Nici hialuronowe stymulują produkcję kolagenu i elastyny, odpowiadających za jędrność i sprężystość. Dodatkowo kwas hialuronowy nawilża i wygładza skórę. Pacjenci już po upływie 14 dni od zabiegu zauważają znaczną poprawę w wyglądzie swojej skóry.

*zwiększenie produkcji kolagenu typu I o 50% nawet w ciągu pierwszych 2 tygodni

*zwiększenie produkcji kolagenu typu III o 20% w porównaniu do tradycyjnych nici (według badań przedklinicznych)

Efekty zabiegu nićmi liftingującymi z kwasem hialuronowym:

 • poprawa napięcia skóry
 • lifting twarzy, szyi, podbródka
 • biorewitalizacja
 • poprawa kondycji skóry.

3 generacja nici z kwasem hialuronowym dla jednoczesnego liftingu i odmłodzenia

Kiedy widoczne są efekty liftingu nićmi z kwasem hialuronowym?

Poprawa napięcia skóry widoczna jest natychmiast po zabiegu. Pierwsze efekty zauważalne są po upływie około 2-3 tygodni od zabiegu, natomiast pełny rezultat pojawia się po około 6-8 tygodniach. Elastyna pod wpływem działania nici zaczyna być intensywnie produkowana już we wcześniejszym okresie, co pozwala zaobserwować widoczną poprawę skóry w krótkim okresie od implantacji.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu nićmi liftingującymi z kwasem hialuronowym?

Czas utrzymywania się efektów zabiegu zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Zwykle wynosi od 18 do 24 miesięcy. Po tym czasie nici całkowicie się wchłaniają.

Przeciwwskazania do zabiegu nićmi hialuronowymi

 • ciąża i karmienie piersią;
 • choroby nowotworowe;
 • choroby autoimmunologiczne;
 • zaburzenia krzepnięcia krwi;
 • stany zapalane;
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
 • tendencja do przerostu i bliznowacenia;
 • kolagenoza;
 • obecność stałych wypełniaczy w obszarze, który ma zostać poddany zabiegowi.

Część z wymienionych przeciwwskazań to tzw. przeciwwskazania względne. Oznacza to, że zabieg można przeprowadzić, ale pod pewnymi warunkami. W naszej klinice medycyny estetycznej FabSkin w Warszawie każdy zabieg poprzedzamy konsultacją lekarską.

Jak przygotować się do zabiegu nićmi z kwasem hialuronowym?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Podczas konsultacji lekarskiej odbywa się kwalifikacja pacjenta do zabiegu. Ustalony zostaje również przebieg zabiegu.

 • Około 10 dni przed zabiegiem nie należy przyjmować leków, które zaburzają krzepliwość krwi.
 • Przez terapią nićmi z kwasem hialuronowym powinno się unikać spożywania alkoholu, palenia papierosów, picia mocnej kawy.

Aleksandra Frątczak lekarz medycyny estetycznej Warszawa

Jak przebiega zabieg nićmi z kwasem hialuronowym w naszej klinice w Warszawie?

Zdaniem eksperta

Zabieg nićmi z kwasem hialuronowym odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Na początku ustalamy plan rozlokowania nici. Następnie wprowadzamy je podskórnie poprzez pojedyncze punkty wkłucia. Zabieg jest bezbolesny, a okres rekonwalescencji trwa 2-3 dni. Po wykonanym zabiegu nie jest potrzebna konsultacja – wyjaśnia dr Aleksandra Frątczak, lekarz medycyny estetycznej w klinice FabSkin.

Jak długo trwa lifting nićmi z kwasem hialuronowym?

Lifting całej twarzy trwa maksymalnie do 60 minut. Każda strefa zabiegowa zajmuje 15-20 minut.

Jak wygląda skóra po zabiegu nićmi z kwasem hialuronowym?

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk oraz zasinienie. Niekiedy pojawia się także bolesność. Okres gojenia trwa około 1-2 tygodni, ale już po upływie kilku dni pacjent może wrócić do codziennych czynności.

Nici hialuronowe – postępowanie pozabiegowe

Jeśli po zabiegu pojawi się bolesność, wskazane jest stosowanie leków przeciwbólowych, maści heparynowej oraz zimnych kompresów. Po zabiegu zaleca się przecierać miejsca wkłucia roztworem na bazie spirytusu. Przez około 2-3 dni od iniekcji należy unikać spożywania alkoholu oraz picia gorących napojów. Zaleca się również ograniczyć nadmierną mimikę, intensywny wysiłek fizyczny czy korzystanie z zabiegów rozgrzewających skórę (przez okres nie krótszy niż miesiąc).

Czy po zabiegu nićmi z kwasem hialuronowym mogą wystąpić skutki uboczne?

Zabieg nićmi z kwasem hialuronowym jest bezpieczny, a skutki uboczne występują bardzo rzadko. Jednak w sytuacji zaobserwowania zaburzeń pozabiegowych w postaci podwyższonej temperatury ciała (ponad 37,5 st. C), asymetrii twarzy, pogłębiania się obrzęku, pacjent bezzwłocznie powinien zgłosić się do lekarza.

Rodzaje nici hialuronowych i obszary zastosowania

Istnieje kilka rodzajów nici hialuronowych, a jednocześnie kilka metod implementacji dostosowanych do potrzeb i oczekiwań pacjenta:

Nici, które pozwalaj ą na szybką poprawę napięcia i jędrności skóry. Nici skutecznie podnoszą opadające tkanki miękkie, jednocześnie odmładzając i rewitalizując skórę. Stosuje się je na:

 • brwi, kości policzkowe (wolumetria), linia żuchwy, okolica podżuchwowa, szyja
 • twarzszyja, wewnętrzna strona ud, ramiona, brzuch
 • okolice oczu i ust, podbródek, szyja, dekolt
 • wewnętrzna strona ud, ramiona, brzuch, biust

Nici, które tworzą silnie podtrzymujący szkielet, dzięki czemu naprowadzają tkanki na ich pierwotne położenie. Można je stosować na:

 • brwi, kości policzkowe (wolumetria), linia żuchwy, okolica podżuchwowa
 • brwi, kości policzkowe, żuchwa, podbródek
 • linie marionetki

Nici hialuronowe oparte na najdelikatniejszej i mało inwazyjnej technice, zapewniające podwójny efekt liftingu oraz biorewitalizacji. Może być z powodzeniem łączona z innymi metodami. Są one stosowane na:

 • brwi, kości policzkowe, linia żuchwy, podbródek, szyja
 • linie marionetki, fałdy nosowo-wargowe, lwia zmarszczka, zmarszczki nad górną wargą, zmarszczki czoła, brwi, nos, kontur ust
 • linia żuchwy, fałdy nosowo-wargowe, lwia zmarszczka, kurze łapki, zmarszczki czoła, górne i dolne powieki, zmarszczki wokół uszu, szyja, obszar dekoltu, starzenie się rąk

Nici hialuronowe przeznaczone do zabiegów liftingu i modelowania ciała.

W zależności od okolicy stosuje się nici hialuronowe w następującej formie:

 • nici sprężyny – rozciągając się i kurcząc, umożliwiają lifting najbardziej ruchomych okolic;
 • nici z haczykami – przypominają klasyczne nici liftingujące;
 • nici z dwoma igłami – dzięki pętlom i zawieszeniom pozwalają na unoszenie brwi, podbródka, chomików.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat nici liftingujących z kwasem hialuronowym?

Umów się na konsultację

FAQ – pytania i odpowiedzi dotyczące nici liftingujących z kwasem hialuronowym

Dla kogo zabieg nićmi hialuronowymi?

Zabieg z użyciem nici liftingujących z kwasem hialuronowym dedykowanym jest pacjentom między 30. a 65. rokiem życia, a także wszystkim tym, którzy zauważają pierwsze oznaki wiotczenia skóry, opadania tkanek oraz asymetrię twarzy.

Czy zabieg nićmi hialuronowymi przeprowadza się w znieczuleniu?

Przed zabiegiem podaje się krem znieczulający po to, aby zminimalizować odczucia bólowe w trakcie trwania procedury zabiegowej.

Czy można łączyć lifting nićmi z kwasem hialuronowym z innymi zabiegami?

Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty, można połączyć zabieg nićmi hialuronowymi z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej w odpowiednim odstępie czasu. Lekarze z kliniki FabSkin rekomendują peelingi chemicznezabiegi z kwasem hialuronowymmezoterapię igłową oraz toksynę botulinową.

Czym różnią się nici hialuronowe od nici PDO?

Nici hialuronowe od nici PDO różnią się siłą ciągnięcia i dłuższym efektem trwałości lifitngu.

Kto wykonuje zabieg z nićmi hialuronowymi w klinice FabSkin na Bemowie w Warszawie?

W naszej klinice na warszawskim Bemowie zabieg nićmi hialuronowymi wykonują wyłącznie certyfikowani lekarze medycyny estetycznej, którzy odbyli praktyczne szkolenia. Takie zabiegi, jak korekta odstających uszu nićmi z kwasem hialuronowym, lifting podbródka czy piersi dedykowany jest dla lekarzy chirurgów.

Ile trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Okres rekonwalescencji po zabiegach uzależniony jest od rodzaju nici oraz metod implementacji i może trwać od kilku dni do kilku tygodni. W przypadku 3 generacji nici z kwasem hialuronowym wynosi od 2-3 dni.

Jakie są opinie pacjentów o zabiegu nićmi z kwasem hialuronowym?

Pacjenci naszej kliniki chwalą sobie zabieg nićmi hialuronowymi ze względu na szybki i prosty przebieg, znakomite efekty, mnóstwo rozwiązań dla kolejnych obszarów zabiegowych oraz krótki okres rekonwalescencji.

Nici hialuronowe – cennik w Warszawie

Cena liftingu z nićmi hialuronowymi uzależniona jest od okolicy zabiegowej oraz rodzaju nici. Poniżej przedstawiamy ceny zabiegu nićmi z kwasem hialuronowym w naszej klinice w Warszawie na Bemowie:

Nici - cennikCena
Nici nano Vitis pod oczy (5 szt.)1200 zł
Nici nano excellence - lifting brwi (10 szt.)2000 zł
Nici thread 2g - lifting dolnej części twarzy (tzw. chomiczki) (2 szt.)2500 zł
Nici Visage Excellence soft (10 szt.)- lifting twarzy (skóra młoda i cienka)3500 zł
Nici Visage Excellence (10 szt.) - lifting twarzy (skóra dojrzała i grubsza)4000 zł
Nici Visage Excellence z kwasem hialuronowym4500 zł
Nici Nano Spring 3500 zł
Nici Needle 2G - podbródek4000 zł
Korekta uszu nićmi Aptos4000 zł