Zabiegi na dekolt – Warszawa

Dlaczego skóra dekoltu się starzeje?

Dekolt to jedno z najwrażliwszych miejsc na kobiecym ciele. W obszarze tym znajduje się niewielka ilość gruczołów łojowych, przez co skóra dekoltu bardzo łatwo traci nawilżenie. W wyniku tego szybko ulega przesuszeniu, staje się mniej elastyczna i napięta – w jej obrębie mogą pojawić się nieestetyczne zmarszczki i braki objętościowe. Wiotka skóra w obrębie dekoltu zazwyczaj staje się widocznie zauważalna wraz z wiekiem, kiedy naturalnie postępujące procesy starzenia powodują defekty w różnych obszarach ciała – nie tylko na dekolcie, ale także w rejonach szyi czy na twarzy.

Chcesz poprawić wygląd dekoltu?

Umów się na zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Ekspert radzi:

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Innymi czynnikami, które sprzyjają utracie jędrności skóry na dekolcie, są przede wszystkich nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV oraz niezdrowy styl życia, w tym nałogi i używki takie jak palenie papierosów. Może się zdarzyć też, że zmarszczki na dekolcie uwidocznią się u młodych osób – zarówno na skutek predyspozycji genetycznych, jak i pewnych nawyków. Przykładowo pionowe zmarszczki na dekolcie to często efekt spania na boku lub w pozycji embrionalnej – czyli w takim ułożeniu, w którym skóra naturalnie ulega zmarszczeniu przez kilka godzin. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto zadbać o specjalnie wyprofilowaną poduszkę, która pomoże naszemu ciału podczas snu przyjąć jak najlepszą nie tylko dla skóry, ale i innych organów pozycję. – lek. Radosław Rzepnikowski.

Jakie problemy najczęściej dotyczą skóry dekoltu?

Poniżej przedstawiamy najczęściej występujące defekty urodowe w obszarze dekoltu. Są to problemy, z którymi często zgłaszają się nasze pacjentki. Specjaliści z naszej kliniki z tego typu problemami radzą sobie na co dzień, korzystając z nowoczesnego sprzętu oraz w pełni bezpiecznych, wysokojakościowych preparatów w postaci rozmaitych wypełniaczy lub środków zawierających aktywne substancje odżywcze.

Wiotka skóra dekoltu

Z wiekiem produkcja kolagenu staje się wolniejsza, w wyniku czego skóra dekoltu traci zdrowy wygląd i wiotczeje. Niegdyś napięty, podkreślający piękno kobiecych piersi dekolt staje się mało jędrny, a jego skórę możemy z łatwością odciągnąć za pomocą palców. Z tego typu defektem łatwo sobie poradzić, korzystając z rozmaitych zabiegów na odmładzanie i regenerację skóry dekoltu.

Zmarszczki i braki objętościowe skóry dekoltu

To najwyraźniejsze defekty, pojawiające się w obrębie skóry dekoltu i biustu. Wyraźnie zwiotczała skóra, tworząca miejscowo nadmiarowe fałdy skórne, a dodatkowo pokryta zmarszczkami potrafi dodać kobiecie wiele lat, nawet mimo młodo wyglądającej buzi. Tego rodzaju problemy nie oznaczają jednak konieczności zakrywania dekoltu. Powszechnie stosowane w medycynie estetycznej wypełniacze (np. kwas hialuronowy) to sposób na to, aby wyraźnie wygładzić skórę i wypełnić zwiotczałe fragmenty w okolicach dekoltu i piersi.

Przebarwienia na dekolcie

Przebarwienia na dekolcie mogą mieć różne źródło. Bywają skutkiem nadmiernej ekspozycji na słońce, kiedy to dochodzi do nierównomiernego rozkładania się barwnika w skórze i powstawania nieestetycznych plam. Wiele kobiet zmaga się również z rozmaitymi zmianami potrądzikowymi czy tymi, które pojawiły się w wyniku zmian hormonalnych (np. po ciąży). Specjaliści z naszej kliniki dobiorą odpowiedni do typu przebarwień i zmian zabieg regeneracyjny na skórę dekoltu.

Sucha skóra dekoltu

Równie dokuczliwym problemem, co zmarszczki i przebarwienia, jest przesuszenie skóry w okolicach dekoltu. Sucha skóra nie tylko nieestetycznie wygląda, ale także jest nieprzyjemna w dotyku, łatwo także uszkodzić ją, bywa podatna na powstawanie rozmaitych ubytków i przebarwień. Dlatego nawet młode osoby, mające problem z suchą skórą na dekolcie, powinny odbyć serię zabiegów regenerujących na dekolt. Dzięki temu poprawi się kondycja ich skóry, co przełoży się na piękny wygląd dekoltu, zarówno zaraz po zabiegach, jak i po kilku latach (odżywiona i zadbana skóra starzeje się wolniej).

Jak przeprowadzić odmładzanie wiotkiej skóry dekoltu?

Kondycję naszej skóry na dekolcie możemy starać się poprawić naturalnie – za pomocą odpowiednio zbilansowanej diety, regularnej aktywności fizycznej, rezygnacji z używek takich jak papierosy czy alkohol. Niekiedy jednak zmiany w obrębie dekoltu są na tyle zaawansowane, że nawet zdrowy styl życia w połączeniu z aptecznymi specyfikami nie jest w stanie w widoczny sposób poprawić kondycji skóry dekoltu. Warto wtedy zdecydować się na odnowę tej części ciała za pomocą zabiegów medycyny estetycznej ujędrniających, regenerujących i rewitalizujących skórę dekoltu. Warto zauważyć, że tego typu działania są alternatywą dla inwazyjnych, poważnie ingerujących w strukturę ciała zabiegi chirurgii estetycznej. Odmładzanie dekoltu za pomocą substancji odżywczych, wypełniaczy naturalnie występujących w ludzkiej skórze czy innych w pełni bezpiecznych preparatów daje wyraźne zauważalne, estetyczne i satysfakcjonujące efekty. Napięta skóra dekoltu sprawia, że nie tylko okolice poniżej szyi, ale także obszar wokół piersi wygląda atrakcyjniej. Co więcej, napięta i nawilżona skóra pozytywnie wpływa także na wygląd samego biustu, który unosi się.

Czym jest bezoperacyjny lifting dekoltu?

Terminem bezoperacyjny lifting dekoltu możemy określić szereg zabiegów, które nie wymagają interwencji chirurgicznej. Przeprowadza się je w gabinetach medycyny estetycznej, nie wymagają bowiem skalpela, ogólnego znieczulenia i są stosunkowo bezpieczne – nie ma w ich przypadku ryzyka poważnych powikłań czy wystąpienia nagłych, poważnych problemów w trakcie samego zabiegu (o ile został on poprzedzony rzetelnie przeprowadzonym wywiadem lekarskim).

Chcesz wygładzić i ujędrnić skórę dekoltu?

Umów się na zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

FAQ – najczęściej zadawane przez pacjentów pytania

Jakie są wskazania do zabiegów wygładzania skóry dekoltu i biustu?

Na zabiegi niechirurgicznego wygładzanie dekoltu i biustu zgłaszają się do nas panie, których skóra z różnych powodów straciła elastyczność i gładkość. Problemy z wiotczejącą skórą dekoltu mają zwłaszcza kobiety po 40., których skóra w naturalny sposób traci włókna kolagenowe. Wskazaniem do przeprowadzenia rewitalizujących i odżywczych zabiegów jest delikatne zwiotczenie skóry i utrata nawilżenia, za do zabiegów z użyciem wypełniaczy – wyraźnie rysujące się na dekolcie zmarszczki.

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Ekspert radzi:

Nasi fachowcy przeprowadzają zabiegi odmładzające w przypadku osób, dla których aparycja jest istotna czy to ze względów zawodowych, czy z uwagi na chęć ogólnej poprawy samopoczucia i pozbycia się kompleksów. Naszą klinikę na warszawskim Bemowie wyróżnia fakt, że dokładamy wszelkich starań, aby efekt był jednocześnie wyraźny i estetyczny oraz naturalny. Dlatego bez obaw możesz nam powierzyć poprawę swojego wyglądu – Twoi bliscy, współpracownicy czy klienci, jeśli dostrzegą zmianę, to wyłącznie pozytywną. – lek. Radosław Rzepnikowski.

Jak się przygotować do niechirurgicznego liftingu dekoltu i biustu?

Rewitalizacja i wygładzanie dekoltu nie wymaga specjalistycznych przygotowań. Po stronie pacjenta leży przede wszystkim wybór odpowiedniej kliniki medycyny estetycznej. To doświadczenie lekarza i staranność oraz precyzja wykonania zabiegu gwarantują powodzenie i trwałe efekty. Kiedy już pacjent zdecyduje się na określonych gabinet, zostanie zaproszony na pierwszą wizytę, podczas której będzie mógł przedstawić lekarzowi swoje oczekiwania i potrzeby. Specjalista z pewnością przeprowadzi szczegółowy wywiad, pytając o ogólny stan zdrowia pacjenta, przebyte choroby, przyjmowane aktualnie lekarstwa oraz inne zabiegi z kręgu medycyny estetycznej, z których dotychczas korzystał pacjent. Pozwoli to dobrać jak najlepszą metodę odmładzania dekoltu oraz pozwoli zredukować ryzyko powikłań po zabiegu do minimum.

Czy bezoperacyjny lifting skóry dekoltu boli?

Nasi pacjenci często pytają, na ile bolesny będzie zabieg. Uspokajają się, kiedy nasi specjaliści odpowiadają im, że odmłodzenie dekoltu jest bezbolesne. Dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować lub całkowicie wyeliminować dyskomfort odczuwany przez pacjenta podczas zabiegu. Przykładowo podczas zabiegów polegającym na ostrzykiwaniu skóry dekoltu specjalnymi wypełniaczami smarujemy skórę kremem znieczulającym, dzięki któremu pacjent może uniknąć bólu, a lekarz jest w stanie precyzyjnie zaaplikować preparat.

Jakie rodzaje wypełniaczy używane są do zabiegów na odnowę skóry dekoltu?

Poza zabiegami typowo regeneracyjnymi zabiegami wykonujemy także te z wykorzystaniem wypełniaczy – kwasu hialuronowego i botoksu. W okolice dekoltu w większości wstrzykujemy kwas hialuronowy – Klientki cenią ten wypełniacz za naturalny efekt oraz to,że jego iniekcja stymuluje produkcję włókien kolagenowych w skórze. Dzięki temu zabieg wspiera naturalną odbudowę struktury skóry. Dodatkowo wypełniacz ten występuje w ludzkiej skórze – preparat aplikowany podczas zabiegów różni się od naturalnego kwasu hialuronowego tym, że występuje w formie usieciowanej.

Przykłady zabiegów regeneracyjnych i ujędrniających na skórę dekoltu

Mezoterapia igłowa na skórę dekoltu

To jeden z najczęściej wybieranych zabiegów na twarz, skórę szyi czy właśnie dekoltu. Podczas niego wstrzykuje się składniki aktywne w głębokie warstwy skóry, co znacznie redukuje zmarszczki i zmniejsza wiotkość skóry. Naprawdę dobre efekty można uzyskać, decydując się na serię zabiegów mezoterapii igłowej. W ten sposób nie tylko pozbywamy się płytkich zmarszczek, ale także stymulujemy skórę do samoczynnego odmłodzenia i regeneracji, trwale poprawiamy również poziom jej nawilżenia.

Osocze bogatopłytkowe

To zabieg podobny do mezoterapii, z tym, że wykonuje się go przy wykorzystaniu pozyskanego z krwi pacjenta osocza bogatopłytkowego. Uruchamia on mechanizmy regeneracyjne w obszarze skóry, co sprawia, że dekolt w naturalny sposób poprawia swoje napięcie oraz wygląd. W wyniku wprowadzenia osocza bogatopłytkowego w skórę aktywowane zostają komórki macierzyste, fibroblasty zostają pobudzone do odnowy i działania. Dużą zaletą zabiegu jest poprawa ukrwienia skóry dekoltu, co przekłada się na fakt, iż te obszary skóry są lepiej odżywione.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to idealne rozwiązanie dla tych, którzy boją się skutków ubocznych po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Metoda ta jest bowiem zupełnie bezpieczna – badania dotyczące karboksyterapii nie wykazały żadnych niepożądanych skutków, jakie mógłby wywołać zabieg. Karboksyterapia polega na wstrzykiwanie dwutlenku węgla, będącego gazem powszechnie występującym w przyrodzie. Pozwala on w znacznym stopniu zwiększyć ukrwienie w problematycznych obszarach. Usprawnienie przepływu krwi umożliwia dotlenienie skóry, a także pozbycie się ewentualnych złogów i toksyn.

Odmładzanie skóry dekoltu i biustu kwasem hialuronowym

To zabieg polecany szczególnie kobietom, które zmagają się ze zmarszczkami w obszarze skóry dekoltu, szyi i zwiotczeniem skóry biustu. Podczas zabiegu specjalista ostrzykuje kwasem hialuronowym dekolt z uwzględnieniem okolic podobojczykowych i przestrzeni między piersiami, co wpływa na dodatkowe ujędrnienie biustu. Iniekcja przeprowadzana jest po aplikacji kremu znieczulającego, a efekty zabiegu są widoczne natychmiast (przy czym z czasem stają się wyraźniejsze; na ostateczne rezultaty należy poczekać około 2 tygodni).

Niechirurgiczne odmładzanie dekoltu – pełna lista zabiegów

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które pozwolą skutecznie odmłodzić skórę dekoltu – nawilżyć ją, zregenerować, wygładzić i ujędrnić.