Usuwanie kurzych łapek toksyną botulinową – Warszawa

Kurze łapki sprawiają, że okolice Twoich oczu wyglądają na zmęczone, a twarz na starszą niż w rzeczywistości? Z defektem urodowym w postaci zmarszczek promieniście rozchodzących się od zewnętrznego kącika oka łatwo sobie poradzić, ostrzykując newralgiczne miejsce wypełniaczem. Jednym z zabiegów pozwalających wygładzić okolice oka jest wypełnianie kurzych zmarszczek toksyną botulinową, popularnie nazywaną botoksem. Nasi specjaliści z kliniki na warszawskim Bemowie gwarantują bezpieczeństwo i precyzję tego zabiegu. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat samego zabiegu oraz zapisu na konsultacje, podczas których lekarz chętnie wyjaśni wszystkie wątpliwości i odpowie na nurtujące pytania.

Kurze łapki to rodzaj zmarszczek mimicznych. Nie bez powodu nazywane są one zmarszczkami uśmiechu – powstają bowiem na skutek skurczów mięśni naszej twarzy, mających miejsce np. podczas uśmiechania się. Kurze łapki stają się coraz widoczniejsze wraz z wiekiem, kiedy skóra staje się cieńsza, wiotczeje, traci dawny poziom nawilżenia. Nie bez znaczenia jest także fakt, że również mięśnie twarzy, w dużym stopniu odpowiedzialne za właściwe napięcie skóry twarzy, z czasem ulegają zwiotczeniu. Wszystkie te czynniki sprawiają, że poszczególne obszary twarzy, w tym okolice oczu, zaczynają wyglądać staro.

Chcesz wygładzić okolice oczu?

Umów się na zabieg wypełniania kurzych łapek botoksem

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Jak usunąć kurze łapki za pomocą toksyny botulinowej?

Ekspert radzi:

Toksyna botulinowa to jeden z powszechnie wykorzystywanych w medycynie estetycznej wypełniaczy. Botoks ma tę właściwość, że zapobiega skurczom mięśni związanych z liniami wyrazu twarzy, a jednocześnie nie zakłóca działania pozostałych mięśni. Wiele osób, które chce wygładzić okolice oczu, decyduje się na wstrzyknięcie właśnie botoksu. Niektórzy obawiają się tego zabiegu ze względu na ryzyko nienaturalnego efektu. Obawy te są jednak bezzasadne – odpowiednia ilość botoksu, wstrzykiwana przez doświadczonego specjalistę, gwarantuje w pełni naturalny i estetyczny efekt. – lek. Radosław Rzepnikowski.

Wskazania do usuwania kurzych łapek toksyną botulinową

Zabieg usuwania kurzych łapek i zmarszczek okolic oczu toksyną botulinową polecany jest wszystkim osobom, które zauważyły u siebie oznaki starzenia i chcą odmłodzić wygląd twarzy. Na ostrzykiwanie kurzych łapek botoksem zgłaszają się do naszej kliniki zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Z dobrodziejstw zabiegu korzystają osoby, którym zmarszczki wyraźnie dodają lat lub Ci, w których pracy dużą rolę odgrywa nienaganna i przyjazna prezencja.

Zalecenia przed zabiegiem redukcji kurzych łapek toksyną botulinową

Od pacjenta nie wymaga się podjęcia jakiś specjalnych czynności przygotowujących do zabiegu wypełnienia kurzych łapek za pomocą toksyny botulinowej. Pacjent powinien na około 10 dni przed zabiegiem zrezygnować z przyjmowania środków takich jak:

  • suplementy witaminowe, w szczególności te, które zawierają witaminę E;
  • leki przeciwzapalne;
  • zioła, w tym zwłaszcza dziurawiec.

O dokładnych zaleceniach oraz ewentualnych działaniach niepożądanych związanych z przyjmowaniem określonych substancji poinformuje pacjenta lekarz. Stąd tak ważne jest, aby przed zabiegiem wybrać klinikę, w której pracują prawdziwi fachowcy – lekarze specjaliści indywidualne podchodzący do każdego Klienta.

Jak przeprowadzenie jest wygładzanie kurzych łapek za pomocą toksyny botulinowej?

Zabieg wygładzania kurzych łapek toksyna botulinową przeprowadza się, ostrzykując okolice oczu. Aplikacja botoksu odbywa się przy pomocy strzykawki zaopatrzonej w cienką igłę. Pacjent podczas zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej powinien znajdować się w pozycji siedzącej. Sama aplikacja wypełniacza trwa bardzo krótko – zazwyczaj zajmuje lekarzowi od 5 do 10 minut.

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Ekspert radzi:

Wielu pacjentów pyta, czy zabieg wypełniania kurzych łapek jest bolesny. Ostrzykiwanie okolic oczu botoksem może powodować lekki dyskomfort, jednak jest on naprawdę minimalny. Przez niektórych Klientów naszej kliniki jest on porównywany do ugryzienia przez mrówkę. Zabieg jest na tyle komfortowy, iż nie wymaga znieczulenia miejscowego – tym bardziej, iż sama aplikacja zajmuje raptem kilka minut. – lek. Radosław Rzepnikowski.

Efekty redukcji kurzych łapek toksyną botulinową

Efektem zabiegu usuwanie kurzych łapek za pomocą toksyny botulinowej jest przede wszystkim wyraźne wygładzenie okolic oczu. Zagłębienia w skórze, widoczne przy zewnętrznym kąciku oka, stają się wyraźnie płytsze. Skóra staje się bardziej napięta, co wpływa na wygląd całej twarzy – widocznie odmłodzonej i wyglądającej na bardziej wypoczętą. Wskutek wypełnienia kurzych łapek dochodzi także do złagodzenia wyrazu okolic oczu, dzięki czemu twarz wygląda znacznie przyjaźniej.

Po jakim czasie widać efekty zabiegu?

Toksyna botulinowa zaczyna działać po 2-3 dniach od aplikacji. Ostateczne rezultaty zabiegów z botoksem należy jednak oceniać po upływie dłuższego czasu, standardowo wynoszącego od 10 do 14 dni.

Jak długo utrzymują się efekty redukcji zmarszczek typu kurze łapki botoksem?

To, jak długo utrzymują się efekty zabiegów, zależy od indywidualnych preferencji. Dzięki toksynie botulinowej kurze łapki stają się wygładzone na okres średnio od 3 do 8 miesięcy.

Przeciwwskazania do zabiegu usuwania kurzych łapek botoksem

Osoby, które nie borykają się z poważnymi problemami, mogą bez obaw przystąpić do zabiegu wypełniania kurzych łapek botoksem – tym bardziej, że wcześniejsza, obowiązkowa konsultacja lekarska wyklucza możliwość negatywnego wpływu toksyny botulinowej na organizm konkretnego pacjenta. Warto jednak wymienić główne przeciwwskazania do zabiegu. Są to przede wszystkim przewlekłe choroby autoimmunologiczne i uczulenie na substancję nazywaną albumina ludzką. Usuwać kurzych łapek botoksem nie powinny osoby cierpiące na poważne choroby serca i układu krwionośnego, a także schorzenia w obrębie układu nerwowego. Z oczywistych względów zabiegu nie przeprowadza się u kobiet w ciąży, matek karmiących oraz bardzo młodych osób (młodzieży poniżej 18. roku życia).

Zalecenia po zabiegu wygładzania kurzych łapek botoksem

Likwidacja kurzych łapek kwasem botulinowym nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów. Konieczne jest stosowanie się do zaleceń lekarza zaraz po aplikacji botoksu. Specjalista wytłumaczy, jakich czynności należy unikać po zabiegu i przez jaki czas trzeba powstrzymywać się od niewskazanych działań. Lekarz, który przeprowadza zabieg, powie, że przez kilka godzin od zakończenia zabiegu nie wolno dźwigać ciężkich rzeczy, schylać się gwałtownie czy masować miejsc, które zostały poddane ostrzykiwaniu. Nie zaleca się również korzystania z sauny czy solarium.

Chcesz pozbyć się kurzych łapek i wyglądać młodziej?

Umów się na konsultację z naszym specjalistą