Odbudowa zapadniętej górnej części twarzy

Starzenie się górnej części twarzy to proces naturalny, który obejmuje różne zmiany anatomiczne, strukturalne i estetyczne. Oto kilka typowych oznak starzenia się górnej części twarzy oraz możliwości ich łagodzenia:

 1. Zmarszczki mimiczne: Powstają w wyniku powtarzających się ruchów mięśni, zwłaszcza w okolicach czoła, między brwiami i wokół oczu. Wstrzykiwanie toksyny botulinowej jest popularnym zabiegiem, który tymczasowo redukuje te zmarszczki, blokując sygnały nerwowe do mięśni.
 2. Opadanie brwi: Z wiekiem skóra traci elastyczność oraz następuje zanik kostny brzegu górnego oczodołu i struktury podporowe słabną, co może prowadzić do opadania brwi. W niektórych przypadkach odtworzenie brzegu kostnego jako podpórka na skórę oraz relaksacja mięśnia okrężnego oka może być skuteczną metodą na podniesienie brwi.
 3. Utrata objętości czoła: Starzenie się może prowadzić do utraty tkanki tłuszczowej i zmniejszenia objętości czoła. Wypełniacze, takie jak kwas hialuronowy mogą przywrócić objętość.
 4. Braki objętościowe skroni: odnoszą się zazwyczaj do utraty tkanki tłuszczowej i objętości w obszarze skroni, który znajduje się po bokach czoła, tuż przy włosach. Wraz z procesem starzenia się, utratą kolagenu i elastyczności skóry, oraz zmniejszeniem tkanki tłuszczowej, skronie mogą wydawać się bardziej wklęsłe lub płaskie.
 5. Zmiany w skórze czoła: Rozwijają się zmarszczki i linie mimiczne, a skóra staje się mniej jędrna. Procedury laserowe, chemiczne peelingi, czy mikroigłowe techniki, mogą poprawić kondycję skóry.
 6. Zmiany w objętości czoła: z wiekiem na skutek zaniku tkanki kostnej oraz tłuszczu czoło może wglądać na zapadnięte. U kobiet naturalna krzywizna czoła nadaje wygląd estetyczny natomiast u mężczyzn wskazany jest równy poziom od linii włosów do brwi ale nie wklęsły
 7. Wypukłości pod oczami co powodują rysę wokół oczodołu: Opadające tkanki i utrata elastyczności skóry mogą przyczynić się do powstawania worków pod oczami. Wypełniacze, czy zabiegi laserowe mogą pomóc w poprawie tego obszaru.
 8. Odbudowa środkowej części twarzy może obejmować różne procedury z zakresu medycyny estetycznej, w zależności od konkretnych potrzeb pacjenta. Najpopularniejsza, bezpieczna i szybka metoda jest zastosowaniem wypełniaczy oraz poprawy skóry za pomocą laserów lub urządzeń hi-tech:

Odbudowa/odmłodzenie górnej części twarzy może obejmować różne procedury z zakresu medycyny estetycznej, w zależności od konkretnych potrzeb pacjenta. Najpopularniejsza, bezpieczna i szybka metoda to zastosowanie wypełniaczy, toksyny botulinowej oraz poprawa skóry za pomocą laserów lub urządzeń hi-tech:

 1. Wypełniacze:
  a. Skronie – uzupełnienie skroni tworzy lepszą harmonię pomiędzy górną i środkową częścią twarzy
  b. Górny brzeg kostny brwi (ROOF) – mała ilość kwasu potrafi unieść brew do góry
  c. Boczny odcinek nad mięśniem skroniowym
  d. Uzupełnienie objętości czoła
 2. Toksyna botulinowa:
  a. w lwią zmarszczkę w celu zredukowanie napięcia mięśni z negatywnym wektorem, które ciągną skórę w dół i powodują zdenerwowany wygląd twarzy
  b. w tzw „kurze łapki” w celu otwarcia oka lub w zmarszczki poziome.
 3. Laseroterapia i w szczególności zabiegi z wykorzystaniem technologii RF mikroigłowej i inne techniki niwelowania zmarszczek jak np. laser tulowy który poprawia teksturę ale również skutecznie redukuje przebarwienia. Procedury laserowe mogą pomóc w poprawie jakości skóry, stymulując produkcję kolagenu i redukując zmarszczki.

Jaka jest rekonwalescencja po zabieg z wypełniaczami?

Tak jak przy każdym zabiegu medycznym przerywającym ciągłość skóry jest małe ryzyko siniaków, zaczerwienia, krwiaków. Natomiast poza basenem i sauną, po 90% zabiegach można wrócić do pełnej aktywności.

Ile kwasu hialuronowego należy podać aby uzyskać naturalny efekt odbudowy górnej części twarzy?

Poniżej przedstawiamy orientacyjne ilości uzupełnienia braków górnej części twarzy.

Najczęściej w tym pakiecie podajemy 5 ml Juvederm** firmy Allergan Aestehtics oraz 2 okolice leku BOTOX *** w cenie katalogowej 8200 zł natomiast w pakiecie LUX cena wynosi 6300 zł*

*Podana ilość ml jest orientacyjna; dla każdego pacjenta ilość wypełniaczy jest dobrana indywidualnie. Najważniejsze jest, aby każdy zabieg był dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Przed podjęciem decyzji o iniekcji z podaniem kwasu hialuronowego , zaleca się konsultację z doświadczonym lekarzem, który może ocenić stan skóry, struktury kości, tłuszczu i pomóc w opracowaniu spersonalizowanego planu leczenia.

** To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.

***To jest lek. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą

Cennik