VISIA – Komputerowa analiza, badanie skóry – Warszawa

Czasami bardzo trudno jest ocenić stan swojej skóry i dotrzeć do źródła nękających ją dolegliwości. W takich wypadkach wskazane jest przeprowadzenie komputerowego badania skóry, które pozwala na natychmiastową ocenę jej stanu oraz zaplanowanie kompleksowego leczenia wraz z zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Analiza skóry wykonywana jest w naszym gabinecie przez wykwalifikowanych kosmetologów i lekarzy medycyny estetycznej, którzy, oceniając stan skóry, korzystają z nowoczesnego aparatu Visia firmy CANFIELD.

 

Oferujemy bezpłatne badanie skóry Visia dla każdej nowej Klientki.

Jakiego zabiegu potrzebuje moja skóra?

Niektóre problemy skórne są trudne do samodzielnego rozpoznania, dlatego osobie, która nie zna faktycznych potrzeb swojej skóry, niełatwo jest dobrać odpowiedni zabieg. Odpowiedni, czyli taki, który przyniesie pożądane efekty. Z tego też względu tak ważna jest opinia specjalisty – kosmetologa, który poprzez badanie skóry będzie mógł zaproponować najlepszy dla nas zabieg. Musimy pamiętać o tym, że każda skóra jest niepowtarzalna. Ma swoje potrzeby i oczekiwania. Aby móc je spełnić, trzeba mieć ,,pełny obraz”. Do tego potrzebna jest profesjonalna analiza za pomocą specjalistycznego urządzenia przeznaczonego do diagnostyki skóry, które pozwoli określić nie tylko jej potrzeby, ale aktualny stan i problemy, z jakimi się zmaga.

Chcesz dobrać odpowiedni zabieg kosmetyczny do potrzeb Twojej skóry?

Umów się na bezpłatną komputerową analizę skóry w Warszawie

Czym jest komputerowa analiza skóry?

Komputerowa analiza skóry (KAS) to badanie, które polega na precyzyjnej ocenie kondycji skóry. Osoba przeprowadzająca badanie za pomocą specjalnego aparatu Visia może sprawdzić stan skóry oraz stopień zachodzących w niej zmian. Badanie skóry Visia pozwala precyzyjnie określić, jakiego zabiegu potrzebuje nasza skóra, dzięki czemu łatwiej jest dobrać odpowiedni zabieg do indywidualnych potrzeb danego Pacjenta. Co więcej, badanie Visia można powtarzać w celu śledzenia przebiegu i skuteczności stosowanej terapii. Niewątpliwie jest to cenna wskazówka do dalszych działań z zakresu medycyny estetycznej.

Jakie urządzenie wykorzystujemy w naszej klinice w Warszawie do komputerowego badania i analizy skóry?

Ekspert radzi

Komputerowa analiza skóry w naszej klinice medycyny estetycznej na warszawskim Bemowie przeprowadzana jest przy użyciu urządzenia Visia. Jest to obecnie najnowocześniejszy aparat diagnostyczny, która pozwala lekarzowi w niezwykle precyzyjny sposób określić stan twarzy Pacjentki. Dzięki temu innowacyjnemu urządzeniu jesteśmy w stanie niejako ,,podejrzeć’’ kondycję skóry od środka i ocenić ją pod kątem występowania.

Do głównych zalet systemu Visia zalicza się:

 • liczbową diagnozę kondycji skóry;
 • porównywanie efektów zabiegu (zdjęcie ,,przed” i ,,po”);
 • multispektralne obrazowanie, co umożliwia zapis zarówno pomiarów powierzchniowych, jak i podpowierzchniowych skóry;
 • technologię RBX (Red/Brown Subsurface Analysis) – analiza podpowierzchniowa cech czerwonych (rumienia, trądziku różowatego, pękających naczyń krwionośnych) oraz brązowych (melaniny), co pozwala precyzyjnie zaplanować potrzebne zabiegi;
 • kompleksowy obraz twarzy – na urządzeniu widoczna jest cała twarzy – od podbródka aż do linii włosów;
 • dostosowanie raportów do indywidualnych potrzeb Pacjenta;
 • stymulacja procesu starzenia się;
 • śledzenie postępów osiąganych w trakcie kolejnych zabiegów;
 • umożliwienie weryfikacji prawdziwego wieku skóry;
 • opcja 3D, dzięki której możliwe jest trójwymiarowe obrazowanie fragmentu skóry;
 • wyniki analizy w formie raportu, który jest czytelny i tym samym łatwy do zrozumienia.

Komputerowa analiza skóry za pomocą urządzenia Visia firmy CANFIELD

Komputerowe badanie skóry – jakie obszary twarzy poddane są analizie Visia?

Badanie koncentruje się na najważniejszych czynnikach wpływających na wygląd naszej skóry, takich jak:

 • struktura skóry;
 • pomiar nawilżenia;
 • pomiar złuszczenia;
 • pomiar poziomu sebum;
 • pomiar wielkości zmarszczek;
 • pomiar wielkości przebarwień;
 • pomiar wielkości i stanu porów;
 • pomiar wieku skóry.

Komputerowa analiza skóry Visia – wskazania

Analiza stanu skóry Visia wskazana jest wszystkim tym Pacjentkom, które mają problem z trafnym zdiagnozowaniem stanu swojej skóry, a także chcą dobrać najlepszy zabieg do swoich potrzeb. Jest to doskonała propozycja dla osób, które dopiero zdecydowały się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, jak i tych, które nigdy wcześniej ich nie stosowały. Warto pamiętać również o tym, że badanie Visia jest cennym narzędziem dla kosmetologa, pozwala mu prawidłowo rozpoznać dany problem i wdrożyć właściwe leczenie. Analiza skóry Visia przynosi korzyści dla każdej kobiety, która może pozyskać cenną wiedzę dotyczącą tego, jakie kosmetyki i zabiegi w jej przypadku będą najlepsze. Osoby, które wykonywały już zabiegi na twarz, dzięki analizie Visia mogą zobaczyć efekty podjętych terapii.

Jak należy się przygotować do analizy stanu skóry Visia?

Ekspert radzi

Komputerowa analiza skóry Visia nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony Pacjentki. Aby jednak uzyskać najbardziej adekwatny do rzeczywistości obraz, ważne jest aby skóra przed badaniem została dokładnie oczyszczona z makijażu. Analiza skóry Visia umożliwia nam spojrzenie holistyczne, czyli nie tylko na wszystkie aspekty już widoczne, ale również te, które mogą stanowić problem w przyszłości – wyjaśnia lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Jak wygląda badanie skóry Visia w naszej klinice medycyny estetycznej na warszawskim Bemowie?

Po dokładnym oczyszczeniu twarzy, Pacjentce wykonuje się trzy zdjęcia: zdjęcie z profilu, prawego oraz lewego boku twarzy. Następnie urządzenie skanuje zdjęcia pod kątem poszczególnych cech skórnych, a wyniki w postaci wartości liczbowych i wykresu wyświetla na ekranie monitora. Na podstawie danych z analizy Visia lekarz precyzyjnie określa stan skóry oraz problemy, z jakimi dana osoba się boryka. Kolejnym etapem jest dobranie zabiegów kosmetycznych mających na celu poprawić kondycję skóry. Sama analiza jest całkowicie bezbolesna i zajmuje kilka minut.

Jakie korzyści dla Pacjenta przynosi analiza skóry Visia?

Decydując się badanie skóry Visia, zyskujesz:

 • obiektywną ocenę potrzeb Twojej skóry;
 • wiedzę na temat prawidłowego pielęgnowania skóry;
 • wiedzę odnośnie tego, jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są wskazane dla Twojej skóry;
 • profesjonalną diagnozę dermatologiczno-kosmetologiczną;
 • możliwość oceny skuteczności prowadzonej terapii w gabinecie kosmetycznym.

Analiza skóry Visia pozwala oferować Państwu najskuteczniejsze zabiegi odmładzające oraz precyzyjnie planować najbardziej dopasowaną do potrzeb skóry kurację, a także śledzić postępy osiągane w trakcie kolejnych zabiegów.

Bezpłatny zabieg Visia w Fabskin dla każdej nowej Pacjentki

W klinice medycyny estetycznej Fabskin na warszawskim Bemowie każdej naszej nowej Pacjentce, która zdecyduje się na wykonanie u nas zabiegów kosmetycznych, oferujemy bezpłatne badanie skóry Visia. Badanie pozwoli nie tylko dopasować odpowiedni zabieg do potrzeb skóry, ale często też dzięki analizie skóry jesteśmy w stanie wychwycić problemy skórne, o których nie mieliśmy pojęcia, ponieważ nie były one widoczne ,,gołym okiem”.

Chcesz poprawić kondycję swojej skóry?

Skorzystaj z oferty na bezpłatne badanie skóry Visia

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące analizy skóry twarzy Visia

Czy warto skorzystać z badania skóry Visia?

Analiza skóry Visia to dobry początek do rozpoczęcia kompleksowego leczenia danych problemów skórnych. Co więcej, zapis, który otrzymujemy w postaci wydruku, pozwala weryfikować kolejne etapy oraz postępy leczenia. Zdarza się, że wiele kobiet ma trudności z wyznaczeniem najlepszego kierunku leczenia, w tym doboru odpowiednich kosmetyków. Pijemy dużo wody, stosujemy drogie kremy, jednak problem ciągle powraca. Na szczęście może on zostać rozwiązany, dzięki innowacyjnemu urządzeniu służącemu do komputerowej analizy skóry. Komputerowe badanie skóry połączone z konsultacją specjalistyczną pozwala zweryfikować nasze nawyki, które są często szkodliwe dla skóry.

Co daje analiza stanu skóry Visia?

Badanie stanu skóry Visia gwarantuje czytelny i optymalny obraz realnego wieku naszej skóry oraz jej ewentualnych defektów. Są to informacje wiarygodne i niepodważalne, które stanowią cenną wskazówkę do dalszych działań z zakresu medycyny estetycznej, czyli zaplanowania odpowiedniego leczenia czy ewentualnych zabiegów. Należy pamiętać o tym, że są one dostosowane do wieku kobiety, najczęściej mają na celu opóźnienie procesów przedwczesnego starzenia się skóry.

Jak długo trwa badanie skóry Visia?

Samo badanie jest krótkie i trwa kilka minut. Natomiast kolejny etap, na który składa się zazwyczaj analiza wyników, konsultacja kosmetyczna oraz zaplanowanie odpowiednich zabiegów, trwa około 30 minut.

Komputerowa analiza skóry na terenie Warszawy – cennik

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08