Urolog w mieście Warszawa

Zastanawiasz się, czym zajmuje się lekarz urolog? Nie wiesz, czy zgłosić się do specjalisty celem konsultacji? Masz problemy z układem moczowym, ale nie wiesz, czy lekarz pomoże Ci je pokonać? Wstydzisz się wizyty? Chciałbyś dowiedzieć się na jej temat więcej? A może szukasz odpowiedniej kliniki urologicznej, która sprosta Twoim oczekiwaniom, ale nie wiesz, jaką z nich wybrać na terenie Warszawy? Zebraliśmy dla Ciebie wszystkie te informacje i udzielimy odpowiedzi na pytania, które Cię nurtują.

Kim w ogóle jest urolog?

Przede wszystkim należy podkreślić, że urolog jest lekarzem, czyli osobą, która ukończyła studia medyczne, a także wykonała specjalizację pod kątem urologii. Zajmuje się on przede wszystkim wszelkimi schorzeniami, jakie mogą dotknąć układ moczowy u kobiet i mężczyzn, niekiedy również diagnozuje choroby układu płciowego w określonym przez siebie zakresie. Do tego specjalisty może zgłosić się każdy, niezależnie od tego, w jakim stadium choroby się znajduje oraz ile ma lat. Lekarz urolog podejmuje różne działania w celu zdiagnozowania schorzenia, prowadzi profilaktykę tych chorób, a także określa sposób leczenia właściwy dla indywidualnego przypadku. Jeśli chodzi o układ płciowy, to jest on nierozerwalnie związany z układem moczowym szczególnie u mężczyzn, kobiety natomiast częściej korzystają z usług ginekologa w tym zakresie. Z pewnością dobry urolog powinien jednak opierać się na dokumentacji medycznej zebranej u innych specjalistów, jak również ściśle z nimi współpracować w celu wyeliminowania innych możliwych objawów i działań niepożądanych po leczeniu. Obecnie część zabiegów, jakie są wykonywane przez lekarza tej specjalizacji, może być także przeprowadzane przez lekarzy medycyny estetycznej. Przykładem tego typu zabiegu jest powiększanie prącia, który wykonuje się w wielu klinikach na terenie całej Polski.

Dobry urolog – jaki jest zakres jego usług?

Lekarz specjalizacji urologicznej przyjmuje na terenie naszego kraju zarówno publicznie, mając podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak i prywatnie. Oczywiście, tak jak w do innych lekarzy, wizyty w przychodniach posiadających kontrakt NFZ kończą się długotrwałym czekaniem w kolejkach oraz terminami wizyt, na które zazwyczaj czeka się latami. A co, jeśli pojawi się problem, który nie cierpi zwłoki? Urolog prywatnie w mieście Warszawa przyjmuje w wielu miejscach. Warto się do niego zgłosić, ponieważ odwlekanie z wizytą może się źle skończyć dla naszego zdrowia. Pamiętaj, że prywatne zabiegi urologiczne mogą pomóc Ci w porę uporać się z problemem, który nie tylko jest nieprzyjemny dla Ciebie, ale i źle wpływa na cały organizm. Urologia w mieście Warszawa, jak i innych częściach kraju, zajmuje się przede wszystkim:

 • prowadzeniem oraz planowaniem pełnej diagnostyki, która pozwala ustalać przyczyny, jak i leczyć dolegliwości urologiczne, tak więc dotyczących układu moczowego oraz organów płciowych u kobiet i mężczyzn;
 • leczeniem zachowawczym wszelkich chorób natury urologicznej;
 • chirurgicznym leczeniem schorzeń urologicznych;
 • diagnozowaniem oraz wdrożeniem leczenia z zakresu urologii onkologicznej;
 • diagnozowaniem oraz leczeniem wszelkich powikłań, jakie dotyczą układu moczowego oraz układu płciowego (w szczególności u mężczyzn);
 • prowadzeniem oraz propagowaniem profilaktyki zdrowotnej, która przeciwdziała pojawieniu się jakichkolwiek schorzeń układu moczowego oraz układu płciowego;
 • promowaniem zdrowia w zakresie utrzymania prawidłowego funkcjonowania układu moczowego oraz organów płciowych.

Nadto klinika urologiczna zajmuje się przede wszystkim szczegółową diagnostyką, jak również profilaktyką takich chorób, jak m.in.:

 • zakażeniem układu moczowego;
 • pojawieniem się stanów zapalnych zarówno męskich, jak i żeńskich narządów moczowych i płciowych;
 • stadium przedrakowym dotyczących układu moczowego;
 • nowotworami łagodnymi, jak i złośliwymi, pojawiającymi się w obrębie układu moczowego oraz narządów płciowych, w tym przede wszystkim nowotworem jąder, gruczołu krokowego, pęcherza moczowego, nerek;
 • kamicą moczową;
 • zaburzeniami czynności dróg moczowych;
 • wszelkimi urazami mechanicznymi, jakich doszło w układzie moczowym lub płciowym;
 • nietrzymaniem moczu;
 • wadami anatomicznymi narządów wchodzących w skład układu moczowego i płciowego;
 • torbielami nerek.

Dodatkowo lekarz urolog zajmuje się także leczeniem wielu chorób układu moczowego i płciowego, które są charakterystyczne tylko dla mężczyzn. Są to:

 • przerost prostaty, czyli przerost lub rozrost komórek gruczołowych, które występują w gruczole krokowym;
 • stulejka, czyli zwężenie występujące przy ujściu napletka;
 • załupek, czyli nieprawidłowa budowa napletka;
 • wodniaki jądra, które charakteryzują się nagromadzeniem płynu surowiczego w strukturze jądra;
 • wnętrostwo, czyli niezstąpienie jąder do worka mosznowego.

Jak widać, urolog musi więc współpracować z innymi specjalistami, w tym w szczególności z nefrologiem, ginekologiem, chirurgiem, onkologiem oraz chirurgiem plastycznym, czy też lekarzem zajmującym się medycyną estetyczną.

Oczywiście są to tylko najczęstsze przyczyny, z jakimi Pacjenci zwracają się o pomoc do urologa. Każdy problem w zakresie funkcjonowania układu moczowego lub płciowego może stać się źródłem choroby, dlatego też warto korzystać z jego usług za każdym razem, jeśli odczujemy taką potrzebę. Nigdy nie powinno się bagatelizować żadnych objawów, ponieważ mogą stać się one zagrożeniem dla zdrowia i życia człowieka. Tak ważna jest więc stała oraz regularna kontrola urologiczna. Wtedy możemy mieć pewność, że nasz organizm jest bezpieczny.

Kiedy należy udać się do lekarza urologa?

Konsultacja urologiczna jest niezwykle ważna zawsze, jeśli pojawią się u nas jakiekolwiek niepokojące objawy szczególnie w obrębie układu moczowego, jak i płciowego. W szczególności powinniśmy się do niego pilnie zgłosić w celu diagnozy problemu, jeśli wystąpią u nas takie kłopoty jak:

 • trudności w oddawaniu moczu, jak również odczuwanie bólu w trakcie mikcji, potrzeba częstego oddawania moczu, jego nietrzymanie lub uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza. Może to być objawem różnych schorzeń, których nie wolno bagatelizować.
 • odczucie bólu w dolnej części pleców czy brzucha, jak również promieniujący ból w okolicach narządów płciowych, ponieważ może to sygnalizować problemy z nerkami, pęcherzem moczowym lub nieprawidłowe funkcjonowanie układu moczowego.
 • zmiany w wyglądzie moczu – wszelkie odstępstwa od normy, takie jak inny kolor moczu, obecność w nim krwi, zmętnienie lub nieprzyjemny zapach moczu może świadczyć o problemach zdrowotnych.
 • silny ból w okolicach narządów płciowych lub ich pieczenie, to najczęstszy objaw infekcji, które są przenoszone drogą płciową, ale też innych schorzeń.
 • zmiany w piersiach u mężczyzn, czyli pojawienie się guzków lub obrzęków także wymaga konsultacji z urologiem.
 • problemy z potencją lub libido, trudności w utrzymaniu erekcji i inne zaburzenia seksualne powinny być skonsultowane ze specjalistą.
 • pojawienie się krost w okolicach narządów płciowych lub guzków powinny być skonsultowane z urologiem.

Oprócz tego warto wybrać się do specjalisty wtedy, jeśli w rodzinie występowały już wcześniej choroby układu moczowego, jak również powinny się do niego zgłosić osoby, które przeszły zabiegi chirurgiczne w okolicach miednicy, w szczególności operacje pęcherza czy prostaty. W tych przypadkach warto regularnie monitorować swoje zdrowie urologiczne. Nadto, do lekarza tej specjalizacji zgłaszają się także pary, które planują ciążę, a z różnych przyczyn mają problemy z płodnością. Warto wykluczyć wtedy najczęstsze choroby układu moczowego i narządów płciowych.

Nie są to wszystkie przypadłości, z jakimi należy bezzwłocznie zwrócić się o pomoc do urologa. Każda zaobserwowana zmiana w sposobie funkcjonowania układu moczowego oraz działaniu narządów płciowych wymaga konsultacji urologicznej. Musimy bowiem pamiętać, że szybka diagnoza może pomóc nam pokonać chorobę już na jej wczesnym stadium. Niektóre osoby bezpodstawnie krępują się przed odwiedzeniem specjalisty, jednak nie jest to niczym uzasadnione. Lekarz, który nas bada, wykonuje swoją pracę i nie musimy wstydzić się swojego ciała. Badanie urologiczne może uratować Twoje zdrowie, a nawet życie.

Jak wygląda wizyta u urologa?

Wiele osób, które nigdy nie odwiedziły tego specjalisty, zapewne zastanawia się, jak wygląda badanie u urologa. Być może brak tej podstawowej wiedzy jest często powodem do kompleksów oraz rodzi strach przed pierwszą wizytą u tego lekarza. Chcemy przypomnieć, że troska o własne zdrowie oraz zdrowie najbliższych nam osób powinno być stawiane na piedestale. Czasami zgłoszenie się do urologa może pomóc nam w utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia, czasem poprawia też nasz komfort psychiczny. Zarówno prywatna klinika urologiczna, jak i publiczna przychodnia muszą najpierw zarejestrować Pacjenta, aby móc dokładnie notować przebieg wszystkich wizyt w gabinecie specjalisty oraz uporządkować historię jego choroby. Poniżej odpowiemy na pytanie, jak wygląda badanie urologiczne. Poza tym wizyta u lekarza tej profesji dzieli się zazwyczaj na kilka podstawowych etapów:

 • Etap I – wstępna wizyta i zebranie informacji o Pacjencie przez lekarza. Podczas pierwszego kontaktu z urologiem, rozpoczyna się bezpośrednia rozmowa na temat problemów zdrowotnych Pacjenta. Lekarz zbiera również podstawowe informacje na temat historii jego choroby, a także dopytuje o to, z jakimi dolegliwościami zjawił się u niego, jaka jest częstotliwość objawów i jakie ewentualne inne czynniki miały miejsce w jego przypadku. Każda osoba jest traktowana przez lekarza w sposób indywidualny, co oznacza, że każdy przypadek jest dla urologa tak samo ważny. Nie musisz więc się przejmować, że specjalista zbagatelizuje Twój problem, wręcz przeciwnie, pomoże Ci go rozwiązać.
 • Etap II – w zależności od podłoża problemu, lekarz może przeprowadzić badanie fizykalne. Może to oznaczać palpacyjne badanie narządów płciowych, jamy brzusznej czy odbytu. Wszystkie te czynności odbywają się w sterylnych warunkach, a specjalista używa zabezpieczeń w postaci gumowych rękawiczek, maseczki, specjalnego stroju.
 • Etap III – urolog na podstawie zebranego materiału, którym jest wstępna rozmowa oraz badanie fizykalne, może zlecić dodatkowe badania diagnostyczne. Może to być na przykład analiza krwi, moczu, jak również zaawansowane badania obrazowe, czyli ultrasonografia lub tomografia komputerowa.
 • Etap IV – przeprowadzanie rozmowy z Pacjentem na temat analizy wyników jego badań. Wtedy też lekarz może postawić ewentualną diagnozę oraz proponuje plan leczenia. Jeśli wymagana jest terapia farmakologiczna, specjalista przepisuje odpowiednie leki.
 • Etap V – jeśli sytuacja zdrowotna Pacjenta jest bardziej skomplikowana, urolog może skierować go na konsultację do innego specjalisty, w szczególności mowa tutaj o onkologu lub chirurgu.
 • Etap VI – specjalista edukuje Pacjenta w zakresie informacji na temat choroby, jak także wskazuje zalecenia lekarskie oraz plan kontroli. Aby zakończyć z powodzeniem leczenie, Pacjent powinien ściśle stosować się do wytycznych, jakie przekazał mu urolog.
 • Etap VII – wizyty kontrolne. Podczas ich przebiegu lekarz ocenia, czy choroba została pokonana, czy też wymagana jest modyfikacja programu leczenia. Często przeprowadza również badania kontrolne, których wyniki są omawiane z Pacjentem na bieżąco.

W całym procesie leczenia najważniejsze jest otwarte komunikowanie się z lekarzem i dzielenie się z nim wszelkimi objawami czy symptomami, jak również aktywne uczestnictwo Pacjenta w diagnostyce i leczeniu. Regularne wizyty kontrolne są kluczem do utrzymania zdrowia układu moczowego i płciowego, jak również skutecznej prewencji chorób.

Jak przygotować się do wizyty u urologa?

Niewątpliwie pierwsza wizyta w gabinecie urologicznym może się nam wydawać nieco stresująca, jednak odpowiednie przygotowanie do niej z pewnością pomoże nam przełamać strach, jak również umożliwi lepszy kontakt ze specjalistą. Błędne przekonanie o tym, że możemy czuć skrępowanie, często jest powodem tego, że nie decydujemy się na kontakt z lekarzem. Odkładanie wizyty może jednak skutkować pogorszeniem się stanu naszego zdrowia. Zaleca się, aby Pacjent zabrał ze sobą dokładną informację na temat wszystkich dolegliwości, jakie posiada, uwzględniając również ich charakter oraz czas trwania. Ponadto warto wziąć ze sobą aktualną listę leków, które bierzesz oraz ich dawkowanie. Nie dotyczy to jedynie leków przepisywanych na receptę, ale też suplementów, w tym ziół. Warto przedstawić także lekarzowi informację na temat tego, czy w rodzinie występowały już wcześniej choroby urologiczne. W diagnozie pomocne mogą także okazać się wyniki badań zlecone przez innych specjalistów. Dostarczą one urologowi niezbędnej wiedzy w celu postawienia dobrej diagnozy. Nadto warto, abyś zwrócił uwagę na wszystkie zmiany w oddawaniu moczu, w tym jego kolor, częstotliwość, ilość i ewentualne bóle związane z jego wydalaniem. Pamiętaj, ubierz się w wygodne i luźne ubranie, abyś nie czuł się skrępowany. Kolejną ważną zasadą jest to, aby udać się na wizytę w gabinecie urologicznym na czczo. Co więcej, najlepiej powstrzymywać się też od oddawania moczu na jedną lub dwie godziny przed spotkaniem z lekarzem. Możesz mieć wykonywane badanie u urologa, dlatego jest to istotne.

Klinika urologiczna w mieście Warszawa – gdzie ją znajdę?

Przychodnia urologiczna w mieście Warszawa znajduje się w wielu miejscach. Ważne jednak, aby przed zdecydowaniem się na konkretnego specjalistę przejrzeć opinie na jego temat. W klinice FabSkin na Bemowie znajduje się prywatna klinika urologiczna, która w mieście Warszawa skupia wielu specjalistów tej dziedziny medycyny. Możesz się z nami skontaktować poprzez wygodny formularz na stronie internetowej, jak również dzwoniąc pod wskazany na stronie numer. Naszym atutem jest to, że oprócz standardowych usług znajdziesz tu także metody z zakresu medycyny estetycznej. Urologia estetyczna jest szczególną dziedziną urologii, która polega na wykonywaniu plastyki członka, czyli zwiększania go poprzez powiększenie ciał jamistych. Urolog, który wykonuje powiększanie członka, stosuje kwas hialuronowy, czyli naturalny wypełniacz, który występuje w organizmie człowieka, dlatego też jest bardzo dobrze tolerowany. Urologia estetyczna w mieście Warszawa to usługi wykonywane przez profesjonalistów. Co ważne, wszystkie te zabiegi urologiczne u mężczyzn są wykonywane na miejscu. Jeśli więc szukasz fachowca w swojej klasie, skorzystaj z naszej oferty i umów się już dziś. Klinika urologii w mieście Warszawa posiada duże doświadczenie oraz zajmuje się kompleksową pomocą wszystkim swoim Klientom.

Poradnia urologiczna w mieście Warszawa – opinie

Jeśli chcesz wykonać zabiegi urologiczne prywatnie, to wiele miejsc oferuje tego typu usługi na terenie Warszawy. Warto zapoznać się z opiniami Klientów, którzy doświadczyli już takiej wizyty. Nadto przeanalizuj ile kosztuje wizyta u urologa prywatnie u poszczególnych specjalistów. Pamiętaj, że zbyt niska cena, która odbiega od normy, może oznaczać, że specjalista nie cieszy się zaufaniem innych. Czasami warto zapłacić więcej, by móc cieszyć się zdrowiem. Kolejną rzeczą, jaką powinieneś sprawdzić, jest to, jakie zabiegi urologiczne wykonuje dany specjalista i czy znajdziesz tam coś, czego szukasz. Jeśli ma być u Ciebie przeprowadzana operacja urologiczna, sprawdź warunki kliniki, w tym czy zapewniona jest właściwa pomoc pozabiegowa.

Urolog Warszawa – jaka jest cena konsultacji?

Ile kosztuje wizyta u urologa? Czy nadszarpnie ona nasz budżet? Czy urolog w mieście Warszawa, który przyjmuje Pacjentów prywatnie, również wykonuje zabiegi? Śpieszymy z pomocą. W klinice FabSkin położonej na warszawskim Bemowie masz dostęp do pełnego cennika konsultacji lekarskich oraz innych zabiegów, jakie są wykonywane przez naszych fachowców. Pamiętaj, że całkowity koszt leczenia jest sumą wielu składników, które nie mogą być ogólnikowe, lecz ustalane są z każdą osobą w sposób indywidualny. Kiedy chcesz jedynie sprawdzić, czy wszystko w Twoim organizmie działa prawidłowo u urologa, to cena wizyty konsultacyjnej wynosi 350 zł. Dodatkowe badania USG to koszt także 350 zł.

FAQ – urologia Warszawa – najczęściej zadawane pytania

Jakie zabiegi urologiczne wykonywane są w klinice FabSkin?

Zabieg urologiczny wymaga wstępnych konsultacji lekarskich. Jeśli jednak chcesz zapisać się na wizytę w celu przeprowadzenia konkretnego zabiegu, możesz skorzystać z naszego zestawienia usług. W klinice FabSkin wykonujemy różne zabiegi urologiczne, poniżej wyszczególniamy ich rodzaje:

 • Leczenie nadpotliwości okolic intymnych;
 • Obrzezanie;
 • Powiększanie penisa kwasem hialuronowym;
 • Powiększanie penisa tłuszczem;
 • Powiększanie żołędzi prącia kwasem hialuronowym;
 • Powiększanie penisa kwasem polimlekowym;
 • Punkcja i ewakuacja wodniaka jądra pod kontrolą USG;
 • Ostrzykiwanie moszny toksyną botulinową;
 • Usuwanie zmian skórnych w okolicach intymnych;
 • Wazektomia (metoda kanadyjska);
 • Wazektomia (metoda WBS);
 • Wybielanie okolic intymnych laserem;
 • Wycięcie mięska cewkowego (zabieg wykonywany u kobiet).

Jak widać, chirurgia urologiczna jest również dostępna w naszej klinice. Wszystkie operacje urologiczne są wykonywane przez profesjonalistów z pełną opieką pozabiegową. Pełen cennik poszczególnych zabiegów jest dostępny na naszej stronie internetowej. Jeśli masz więcej pytań dotyczących konkretnej metody, skontaktuj się z nami. Z chęcią udzielimy odpowiedzi na każde pytanie.

Czy wizyta u urologa wymaga skierowania?

Skierowanie jest wymagane tylko wtedy, kiedy korzystasz z publicznej opieki medycznej. Wtedy też, udając się do lekarza, który pracuje na podstawie kontraktu z NFZ, musisz posiadać ten dokument. Prywatna urologia i związane z tym zakresem zabiegi nie wymagają posiadania skierowania.

Czy urolog jest uprawniony do wystawiania zwolnień?

Urolog w zależności od potrzeby, jest uprawniony do wypisywania zwolnienia lekarskiego, które określa czasową niezdolność pracownika do wykonywania obowiązków.