Zabiegi regeneracyjne i ujędrniające okolice oczu – Warszawa

Skóra wokół oczu jest cienka i szczególnie wrażliwa – stąd dość szybko zaczyna tracić ona zdrowy, promienny i młodzieńczy wygląd. Częstymi problemami kobiet są zmarszczki wokół oczu, wiotczejąca skóra czy opadające powieki. Defekty te zazwyczaj pojawiają się wskutek naturalnie postępujących procesów starzenia, bywają również efektem niezdrowego stylu życia czy – w przypadku szybko postępujących zmian – kwestii genetycznych. Nasza klinika medycyny estetycznej na warszawskim Bemowie umożliwia szybkie pozbycie się zmarszczek i braków objętościowych  za pomocą nieinwazyjnych zabiegów w formie bezoperacyjnego liftingu z użyciem wypełniaczy lub innych.

Jak przebiega starzenie się skóry wokół oczu?

Skóra wokół oczu zdradza wiek, nieprzespane noce, a także niezdrowy styl życia. Zmiany w postaci zmarszczek, przebarwień oraz wiotczenie skóry w tym obszarze uwidaczniają się w szczególności po 40. roku życia. To w tym czasie worki pod oczami zaczynają towarzyszyć nam nie tylko po nieprzespanej nocy, możemy zauważyć efekt ,,zapadania się oczodołu” czy coraz bardziej zmęczony wygląd twarzy, wywołany defektami właśnie w obszarze oczu. Wiele kobiet dostrzega tego rodzaju defekty, próbując zakryć je makijażem. Niestety, sposób ten jest doraźny i tymczasowy, a dodatkowo nie zawsze przynosi zadowalające estetycznie efekty. Malowanie oka, wokół którego są zmarszczki, grozi osypywaniem się cieni, kruszeniem tuszu do rzęs a w przypadku wyraźnie opadających powiek – szybkim rozcieraniem się i rolowaniem kosmetyku.

Chcesz poprawić wygląd okolic oczu?

Umów się na zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Jakie problemy i defekty pojawiają się w okolicach oczu?

Kurze łapki

Kurze łapki to zmarszczki mimiczne, które powstają nawet u młodych kobiet. Mają one postać promieniście rozchodzących się od zewnętrznego kącika oka zagłębień, uwidaczniających się podczas uśmiechu. Ich powstawanie wiąże się z intensywnym napinaniem i rozluźnianiem mięśni mimicznych.

Opadająca powieka

To również dość częsta przypadłość, towarzysząca wiotczeniu i opadaniu skóry twarzy. Defekt ten ma postać nadmiarowej ilości skóry w obszarze górnej powieki. Tworzy się on na skutek spowolnienia produkcji włókien kolagenowych (odpowiedzialnych za utrzymywanie napięcia skóry). Dodatkowym czynnikiem powodującym defekt jest osłabienie siły mięśni, podtrzymujących skórę w okolicy oczu. Opadająca powieka to przypadłość dotykająca również młodych ludzi. Może pojawić się u osób, które często przemęczają oczy, pracując w niewłaściwych warunkach (np. przy niedostatecznym oświetleniu).

Cienie pod oczami, przebarwienia

Nieestetyczne cienie i worki pod oczami to zmora wielu kobiet. Niekiedy stają się one na tyle wyraźne, że nawet maskowanie makijażem nie pomaga. Szczególnie, jeśli dodatkowo w okolicach pojawiają się zmarszczki – wtedy podkład czy rozświetlacz nałożony pod powiekami nie tylko nie zamaskuje cieni, ale także brzydko się zroluje.

Worki tłuszczowe pod oczami

Ekspert radzi:

Kalina Jędrzejko lekarz medycyny estetycznej Warszawa

Niekiedy skóra pod oczami wiotczeje, a w jej obszarze widoczne stają się braki objętościowe, zaś innym razem – rejon ten wypełnia się, a okolice oka stają się opuchnięte. Z drugą z tych sytuacji mamy do czynienia gdy tłuszcz, naturalnie zgromadzony wokół gałki ocznej, zostaje wypchnięty i osadza się pod okiem (w zwiotczałym w wyniku starzenia obszarze). Nie zawsze worki tłuszczowe pod oczami są efektem starzenia się – czasem defekt ten pojawia się u osób, które są obciążone predyspozycjami genetycznymi do powstawania worków tłuszczowych. – wyjaśnia chirurg i lekarz medycyny estetycznej, dr n. med. Kalina Jędrzejko.

Dolina łez

Dolina łez to zagłębienie rozpoczynające się w okolicach oczu i rozciągające się na policzek. Nazwa tego mankamentu jest nieprzypadkowa – zagłębienie przebiega tak, jak linia, po której zazwyczaj spływają łzy. Dolina łez często jest redukowana przy wykorzystaniu wypełniacza. Jeżeli zagłębienia są wyraźne, może okazać się, że potrzebne będzie powtórzenie zabiegu niechirurgicznego liftingu okolic oczu.

Opadanie łuku brwiowego

Okolice oczu to nie tylko skóra wokół oczodołu. O wyglądzie naszej twarzy w dużej mierze decyduje wygląd i układ łuków brwiowych. Z wiekiem zaczynają się one nieestetycznie zapadać, co sprawia, że brwi obniżają się, dodatkowo optycznie ,,obciążając okolice oczu”.

Jak odmłodzić, odnowić i zrewitalizować okolice oczu?

Prostym sposobem na to, aby przywrócić naszym oczom blask, a twarzy promienny wygląd, jest skorzystanie z zabiegów ujędrniających i rewitalizujących okolice oczu. Warto w tym zakresie zdecydować się na medycynę estetyczną, która pozwala na wykonania bezoperacyjnego, nieinwazyjnego liftingu skóry okolic oczu. Szereg zabiegów oferowanych przez naszą klinikę na warszawskim Bemowie umożliwia znaczne ujędrnienie problematycznych obszarów. Nasi specjaliści dobierają zabiegi tak, że zmarszczki wyraźnie wygładzają się – spłycają lub praktycznie całkowicie znikają. Skóra staje się bardziej napięta, a braki objętościowe wypełniają się, wskutek czego dochodzi do zniknięcia fałdów dodatkowej, nadprogramowej skóry. Część naszych zabiegów wyraźnie poprawia kondycję cery i okolic oczu w ten sposób, że dogłębnie nawilża skórę. Dodatkowo zabiegi z wykorzystaniem niektórych wypełniaczy (np. kwasu hialuronowego) stymulują produkcję włókien kolagenowych w fibroblastach, co przekłada się na trwałą poprawę kondycji skóry.

Odmładzanie niechirurgiczne okolic oczu – czym jest nieoperacyjny lifting?

Niechirurgiczne odmładzanie to w pełni bezpieczna aplikacja rozmaitych substancji w warstwy skóry. Zabiegi z zakresu liftingu niechirurgicznego mogą różnić się między sobą chociażby rodzajem wstrzykiwanej substancji, stąd nie da się ściśle określić, jak lekarz medycyny estetycznej dokładnie przeprowadzi zabieg na okolice oczu. Warto w kwestii działań, jakie najlepiej posłużą naszej skórze, zwrócić się do specjalisty. Doświadczony lekarz dobierze metodę gwarantującą jak najefektywniejsze i najtrwalsze odmłodzenie okolic oczu. Skorzystanie z usług lekarzy z kliniki Fabskin na warszawskim Bemowie to sposób na to, aby zagwarantować swojej twarzy piękny, młody, a jednocześnie – w pełni naturalny wygląd.

Szukasz zabiegu na opadające powieki lub zmarszczki wokół oczu?

Umów się na zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

FAQ – pytania i odpowiedzi wokół zabiegów na okolice oczu

Czy niechirurgiczny lifting okolic oczu jest bezpieczny?

Wiele osób zastanawia się, czy zabiegi na okolice oczu są bezpieczne i nie grożą jakimiś niepożądanymi powikłaniami. Wysokiej jakości materiały, staranne przygotowanie do każdego zabiegu, precyzja działań, a przede wszystkim – indywidualne podejście do każdego Klienta, jego historii i oczekiwań sprawia, że zabiegi są nie tylko bezpieczne, ale także przynoszą w pełni satysfakcjonujące efekty.

Czy rewitalizacja i wygładzanie skóry wokół oczu boli?

Wszelkie zabiegi w naszej klinice na warszawskim Bemowie przeprowadzamy tak, aby zapewnić naszym pacjentom maksymalny komfort. Część działań przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym – przykładowo przed ostrzykiwaniem okolic oczu kwasem hialuronowym smarujemy skórę specjalnym kremem znieczulającym. Inne zabiegi z kolei są przeprowadzane na tyle delikatnie, że właściwie nie wymagają jakiegokolwiek znieczulenia – np. zabieg wygładzania kurzych łapek botoksem porównywany jest przez pacjentów do ugryzienia przez mrówkę.

Przykłady zabiegów regeneracyjnych i ujędrniających na okolice oczu

Poniżej przedstawiamy przykłady zabiegów wykonywanych w naszej klinice. Są to tylko nieliczne z zabiegów, które w widoczny sposób rewitalizują i odnawiają okolice oczu. Dodatkowo poza tymi opisami, po sekcji dotyczącej najpopularniejszych pytań i odpowiedzi,  znajdą Państwo pełną listę odmładzających, regenerujących działań, jakich podejmą się nasi specjaliści.

Mezoterapia igłowa okolic oczu

Mezoterapia to zabieg polegający na ostrzykiwaniu okolic oczu substancjami odżywczymi. W trakcie zabiegu wykonuje się mikronakłucia bardzo cienkimi igłami – są one zazwyczaj nie głębsze niż 8 mm. W wyniku mezoterapii igłowej dochodzi do praktycznie natychmiastowej poprawy stopnia ujędrnienia i nawilżenia skóry. Substancje aktywne, wstrzykiwane pacjentowi, pomagają w kompleksowej odnowie skóry – redukcji zmarszczek i przebarwień oraz zwiększeniu grubości i stopnia napięcia naskórka.

Odmładzanie skóry wokół oczu za pomocą kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkiej skórze – stąd wypełniacz ten jest powszechnie i chętnie wybierany w zabiegach medycyny estetycznej. W naszej klinice wykorzystujemy wyłącznie wysokojakościowe produkty sprawdzonych marek, takich jak Juvederm i Restylane. Mają one postać usieciowanego kwasu hialuronowego, który po iniekcji pozostaje w miejscu aplikacji, zapewniając trwały efekt wygładzenia okolic oczu.

Usuwanie zmarszczek wokół oczu botoksem

Każdy słyszał o spektakularnych efektach botoksu, większość osób nie wybrałaby jednak zabiegów z zastosowaniem tego wypełniacza, obawiając się nienaturalnego efektu. Obawy tego rodzaju są jednak zupełnie nieuzasadnione – botoks w rękach sprawnego lekarza medycyny estetycznej jest całkowicie bezpieczną substancją. Odpowiednia ilość preparatu w połączeniu z precyzyjnym ostrzykiwaniem okolic oczu zapewnia młody wygląd twarzy bez szkody dla naszej naturalnej mimiki.

Kalina Jędrzejko lekarz medycyny estetycznej Warszawa

 Co zrobić, aby utrzymać efekt zabiegów odmładzających skórę wokół oczu?

Ekspert radzi:

Aby efekt zabiegów ujędrniających i rewitalizujących okolice oczu utrzymał się na dłużej, warto podejmować podstawowe działania z zakresu profilaktyki przeciwstarzeniowej. Przede wszystkim dobrze jest unikać nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne oraz zrezygnować z nałogów i używek – w szczególności palenia papierosów. Istotne dla kondycji naszej skóry jest prowadzenie zdrowego stylu życia, w tym regularna aktywność fizyczna i odpowiednio zbilansowana dieta – mówi dr n. med. Kalina Jędrzejko, chirurg i lekarz medycyny estetycznej w klinice FabSkin.

Wygładzanie i ujędrnianie skóry wokół oczu – pełna lista zabiegów