Nadpotliwość, leczenie nadpotliwości Warszawa

Nadpotliwość (hyperhidrosis) jest to powszechna dolegliwość, która stanowi problem dla około 1-2% społeczeństwa. To nierzadko genetycznie uwarunkowany stan, w którym organizm, oprócz ilości potu potrzebnego do odparowania wody z ciała, wytwarza dodatkowe i nadmierne jego dawki, co zdecydowanie namnaża komplikacji w życiu społecznym człowieka. Pocenie jest to normalny, prawidłowy proces organizmu, jednak nadpotliwość jest to schorzenie, które należy leczyć.

Leczenie nadpotliwości w klinice w Warszawie – konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej

Wszystkie osoby mające problem z potliwością zapraszamy na bezpłatną konsultację z lekarzem medycyny estetycznej, który dobierze odpowiednią metodę leczenia nadmiernego pocenia.

Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową – obszary ciała

Leczenie nadpotliwości pach

Nadmierna nadpotliwość to bardzo wstydliwy problem, który dotyka wiele osób. Ludzie cierpiący na nadmierną nadpotliwość pach czują się niepewni i zakłopotani w kontaktach towarzyskich. W tym wypadku pomocna może okazać się medycyna estetyczna, która oferuje zabiegi leczenia nadpotliwości pach za pomocą toksyny botulinowej (botoksu). Preparat wstrzykuje się cienką igłą w okolice gruczołów potowych pod pachami. Wykorzystanie botoksu w leczeniu nadpotliwości pach przynosi bardzo dobre efekty. Botoks skutecznie blokuje zakończenia nerwów odpowiedzialnych za działanie gruczołów potowych, a efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.

Leczenie nadmiernej potliwości pach w Warszawie

Leczenie nadpotliwości twarzy, nosa

Nie zawsze nadmierną nadpotliwość stwierdza się wyłącznie pod pachami. Bardzo wiele osób skarży się również na nadmierne pocenie się twarzy i głowy. Obszarami głowy, które są najbardziej podatne na pocenie, jest: czoło, górna warga, skóra głowy, szyja i nos. Pocenie się twarzy to dolegliwość, którą bardzo trudno zwalczyć w domowych warunkach. Jedną z przyczyn nadmiernego pocenia się twarzy jest stres i wysiłek fizyczny. Nadpotliwość nosa może być bardzo uciążliwym problemem, który odbiera pewność siebie i wpływa na nasze samopoczucie. Z nadmierną nadpotliwości nosa, podobnie jak pach można poradzić sobie przy użyciu botoksu. Leczenie nadpotliwości nosa przynosi bardzo dobre efekty i całkowicie niweluje problem na wiele miesięcy.

Leczenie nadpotliwości pleców

Plecy to kolejny obszar naszego ciała narażony na szczególną potliwość. Nadmierne pocenie się pleców jest bardzo uciążliwe, ponieważ zmusza do częstych zmian odzieży. Nieestetycznie wyglądające plamy potu widoczne na ubraniach mogą przyprawić o kompleksy. Osoba cierpiąca na hiperhydrozę tego obszaru ma większą skłonność do przeziębień lub zapalenia płuc. Przy nadmiernej potliwości pleców antyperspirant to zdecydowanie za mało. Jako jedyna klinika medycyny estetycznej w Warszawie oferujemy leczenie nadpotliwości pleców przy wykorzystaniu toksyny botulinowej. Rezultaty leczenia widoczne są już po pierwszym zabiegu. Podobnie jak w przypadku likwidowania nadpotliwości pach, zabieg leczenia nadpotliwości pleców w Klinice Fabskin jest bezbolesny.

Leczenie nadpotliwości dłoni

Nadpotliwość dłoni to problem bardzo powszechny. Szeroko stosowanym sposobem w walce z potliwością dłoni jest toksyna botulinowa (botoks), która paraliżuje zakończenia nerwowe, zatrzymując w ten sposób wytwarzanie potu przez gruczoły potowe. Zabieg polega na wielokrotnych wkłuciach substancji w odpowiednie miejsce. Leczenie nadpotliwości to gwarancja pozbycia się problemu na wiele miesięcy.

Leczenie nadpotliwości falami radiowymi

Drugą, nowoczesną metodą do walki z potem stosowaną w medycynie estetycznej jest leczenie nadpotliwości falami radiowymi. Do zabiegu wykorzystuje się nowoczesny laser Alma Accent Prime, który opiera swe działanie na dwóch uzupełniających się technologii  – ultradźwiękowej i fal radiowych. Działanie lasera w zwalczaniu nadpotliwości polega na kontrolowanym podgrzaniu skóry, czego efektem jest ograniczenie nadmiernej potliwości do minimum. Jeden zabieg usuwa tylko część gruczołów potowych, dlatego konieczne jest jego powtórzenie. W zależności od zaawansowania problemu wykonuje się zwykle kilka bądź kilkanaście zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych. Laserowe leczenie nadpotliwości jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i nie niesie za sobą ryzyka powikłań.

Jakie są ogólne przeciwwskazania do leczenia nadpotliwości?

Przed każdym zabiegiem warto skonsultować się ze specjalistą i poznać przeciwwskazania do jego wykonania. W przypadku leczenia nadpotliwości są to:

 • nadwrażliwość na toksynę botulinową;
 • choroby mięśni, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego;
 • alergie i uczulenia;
 • zażywanie leków takich jak: aspiryna, polopiryna, leki przeciwzapalne, witaminy, antybiotyki;
 • ciąża, okres karmienia piersią;
 • zaburzenia krzepnięcia;
 • atopowe zapalenie skóry;
 • łuszczyca;
 • nadciśnienie;
 • choroby serca.

Botoks – leczenie nadpotliwości

Leczenie nadmiernego pocenia botoksem – przygotowanie

Zdaniem eksperta

Przed zabiegiem leczenia nadpotliwości w naszym gabinecie w Warszawie Pacjent musi odbyć konsultację z jednym z naszych specjalistów. Podczas wizyty określany zostaje dokładnie obszar nadmiernej potliwości. Przy ustalaniu wrażliwego pola przydatny jest test jodowo-skrobiowy – smaruje się dane miejsce jodyną, po czym posypywane jest mąką ziemniaczaną. Obszary najbardziej wrażliwe na pocenie w szybkim czasie ulegają zaczernieniu – wyjaśnia lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski

Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową – przebieg

Po zlokalizowaniu newralgicznych obszarów ciała podawana jest śródskórnie toksyna botulinowa. Botoks umieszczany jest pod skórą za pomocą bardzo cienkich igieł. Cała terapia z zastosowaniem toksyny botulinowej trwa od kilkunastu minut do godziny czasu.

Zalecenia po zabiegu leczenia nadpotliwości botoksem

Po zakończeniu zabiegu Pacjent, który miał leczoną nadpotliwość pach, powinien założyć świeżą bluzeczkę. Zaleca się, aby osoby, które przeszły leczenie nadpotliwości dłoni miały przygotowane bawełniane rękawiczki.

Jak botoks wpływa na leczenie nadpotliwości?

Botox hamuje aktywność zakończeń nerwowych odpowiedzialnych za przekazywanie potu na zewnątrz organizmu. Zabieg jest bezbolesny i trwa około 35 minut. Efekt utrzymuje się około pół roku. Po tym czasie można go powtórzyć. Efekty odczuwalne na własnej skórze, chory zauważy już po kilku dniach.

Leczenie nadpotliwości botoksem – efekty

Leczenie nadpotliwości botoksem cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ daje szybki efekt i długotrwałą skuteczność:

 • zabieg blokuje nadmierne wydzielanie potu, a nie jedynie maskuje, co dzieje się w przypadku tradycyjnych antyperspirantów,
 • zabieg jest małoinwazyjny i nie towarzyszą mu praktycznie żadne efekty uboczne,
 • metody leczenia nadpotliwości pach toksyną botulinową i laserem są całkowicie bezpieczne dla Pacjenta

Możliwe działania niepożądane po zabiegu leczenia nadpotliwości toksyną botulinową

Zdaniem eksperta

Jeśli chodzi o działania niepożądane, to zaliczamy do nich możliwość lekkiego drętwienia kończyn i inne związane bezpośrednio z zastosowaniem toksyny botulinowej typu A. Przy leczeniu nadpotliwości pach może pojawić się lekki świąd w okolicach pach, który zazwyczaj mija po tygodniu. Objawy te jednak nie przeszkadzają w powrocie do codziennych zajęć – dodaje lek. medycyny estetycznej Radosław Rzepnikowski

Fala radiowa – leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości falą radiową – przygotowanie

Zabieg leczenia nadpotliwości falą radiową nie wymaga specjalnego przygotowania. Tak, jak w przypadku botoksu, poprzedza go jedynie konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który dokonuje rzetelnej oceny miejsc objętych problemem.

Laserowe usuwanie nadpotliwości – przebieg zabiegu

Procedura laserowego usuwania nadpotliwości wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Polega ona na wprowadzeniu wiązki światła lasera w miejsce objęte problemem nadpotliwości. Pod wpływem działania ciepła gruczoły potowe ulegają rozpuszczenia, dzięki czemu Pacjent już po pierwszym zabiegu zauważa znaczne zmniejszenie potliwości.

Leczenie nadpotliwości falą radiową – efekty

Pod wpływem wiązki lasera następuje znaczna redukcja gruczołów potowych. Po sesji zabiegów potliwość zostaje zmniejszona o 90-95%, co zostało potwierdzone licznymi badaniami, a efekty zabiegu utrzymują się przez kilka lat.

Leczenie nadpotliwości falą radiową – skutki uboczne

W przypadku laseroterapii najczęściej mamy do czynienia z zaczerwienieniem skóry lub obrzękiem tkanek. Warto jednak zaznaczyć, że objawy te są naturalnym następstwem zabiegu i znikają w przeciągu kilku dni.

Zastanawiasz się, jak leczyć nadpotliwość?

Skorzystaj z możliwości, jakie daje klinika Fabskin w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące leczenia nadpotliwości

Czy leczenie nadpotliwości toksyną botulinową boli?

Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową może powodować delikatny ból, dlatego w przypadku osób wrażliwych na ból stosuje się znieczulenie miejscowe.

Ile kosztuje leczenie nadpotliwości botoksem w Warszawie?

Cena leczenia nadpotliwości toksyną botulinową uzależniona jest od wielu czynników, takich jak miejsce, w które aplikowany jest preparat czy ilości podanego środka. Aby poznać więcej szczegółów dotyczących cen, zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem zabiegów redukcji nadpotliwości.

Czy istnieją inne metody leczenia nadpotliwości pach?

Do niedawna redukcję nadmiernej potliwości w okolicy pach wykonywano metodami chirurgicznymi. Niosły one jednak za sobą duże ryzyko. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje bezinwazyjne metody leczenia nadpotliwości z wykorzystaniem botoksu czy lasera.

 

Nie czekaj i już dzisiaj skontaktuj się z nami. Zmień swoje życie i pozbądź się przykrej dolegliwości jaką jest nadpotliwość!

W celu eliminacji problemu nadpotliwości, zapraszamy do skonsultowania się z lekarzem specjalistą. Gabinet medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie zdiagnozuje nasilenie wraz z jego miejscem i dobierze najskuteczniejszy model leczenia. Pacjenci mogą liczyć na stałą opiekę i szybką ulgę w leczeniu przykrej dolegliwości.

Sprawdź cennik leczenia nadpotliwości toksyną botulinową (botoksem)

Leczenie nadpotliwości botoksem Cena
Pachy (100 jednostek)1600 zł
Dłonie (50 jednostek)1000 zł
Dłonie (100 jednostek)1600 zł
Czoło900 zł
Plecy (odcinek lędźwiowy, 100 jednostek)1600 zł
Nos400 zł