Twoje dłonie zdradzają Twój wiek? Wstydzisz się rozciągniętej, marszczącej się skóry grzbietów rąk? Sprawdź ofertę zabiegu wypełniania zanikowej skóry dłoni kwasem hialuronowym przeprowadzanego w naszej klinice Fabskin na warszawskim Bemowie. Specjaliści, mający bogate doświadczenie z zakresu medycyny estetycznej i dysponujący najnowocześniejszymi technologiami i materiałami dołożą wszelkich starań, aby Twoje dłonie zyskały piękny wygląd i wyjątkową miękkość oraz nawilżenie.

Skąd się bierze zanikowa skóra grzebietów rąk?

Dłonie to, obok dekoltu, jeden z najwyraźniej zdradzających nasz wiek obszarów ciała. Z czasem skóra na grzbietach rąk cienieje, zmniejsza się ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, zanikają także mięśnie znajdujące się pod skórą. Wszystko to sprawia, że skóra traci pierwotne napięcie i jędrność – staje się zwiotczała, marszczy się i daje łatwo rozciągać. Tego rodzaju defekty wynikają z utraty włókien kolagenowych oraz kwasu hialuronowego. Dodatkowo ręce to część ciała, która narażona jest na negatywny wpływ także innych, poza wiekiem, czynników. Dłonie często wystawiamy na słońce, mróz, są one także podatne na różnego rodzaju uszkodzenia.

Chcesz odmłodzić wygląd swoich rąk?

Umów się na wypełnianie skóry dłoni kwasem hialuronowym

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Jak odmłodzić dłonie za pomocą kwasu hialuronowego?

Zdaniem eksperta:

Iniekcje kwasu hialuronowego pomagają odmłodzić skórę dłoni, wspierają także jej restrukturyzację. Dzieje się tak ze względu na fakt, że kwas hialuronowy to substancja stymulująca produkcję włókien kolagenowych – po wstrzyknięciu tego preparatu nie dość, że wypełnia on braki objętościowe w obrębie dłoni, to jeszcze pozwala na poprawę kondycji skóry w tym obszarze w całkowicie naturalny sposób. – lek. Radosław Rzepnikowski.

Rodzaje wypełniaczy polecanych do wypełniania zanikowej skóry dłoni

Do wypełniania zanikowej skóry grzbietów rąk wykorzystujemy dwa preparaty na bazie kwasu hialuronowego . . To preparaty umożliwiające skuteczną i trwałą redukcję nawet głębokich zmarszczek. Dodatkowo to producenci uznani na rynku, cenieni za jakość i bezpieczeństwo dostarczanego przez nich kwasu hialuronowego.

Wskazania do odmłodzenia dłoni kwasem hialuronowym

Na zabiegi na dłonie najczęściej zgłaszają się osoby po 50. roku życia. W przeważającej większości są to kobiety. Pacjentki zazwyczaj przychodzą do nas, skarżąc się na defekt kosmetyczny w postaci zmarszczek na dłoniach czy wyraźnie prześwitujących żyłach czy ścięgnach. Dodatkowo dłonie starszych osób wyglądają na wyraźnie przesuszone, brzydko marszczą się, pokryte są rozmaitymi bruzdami czy zagłębieniami.

Jak się przygotować do wypełnienia zanikowej skóry grzbietów rąk?

Zdrowe osoby nie muszą wykonywać żadnych zabiegów przygotowujących przed przystąpieniem do odmładzania skóry dłoni za pomocą kwasu hialuronowego. Warto wiedzieć jednak, że przed aplikacją wypełniacza powinno się zaprzestać przyjmowania aspiryny i innych środków obniżających krzepliwość krwi. Specjalne zalecenia dotyczą także osób chorych na przewlekłą opryszkę – przed zabiegiem muszą one przez 2 dni przyjmować acyklowir lub inny środek profilaktyczny zalecony przez lekarza.

Jak przebiega zabieg wypełniania zanikowej skóry dłoni kwasem hialuronowym?

Zabieg odmładzania dłoni kwasem hialuronowym jest bardzo prosty – polega na nakłuwaniu dłoni i wypełnianiu ubytków objętościowych wcześniej przygotowanym preparatem. Lekarz wstrzykuje kwas hialuronowy równomiernie, ma jednak na uwadze to, które miejsca w większym stopniu wymagają wypełnienia i stara się zniwelować wyraźnie widoczne zagłębienia oraz zmarszczki. W zależności od przebiegu konkretnego zabiegu kwas hialuronowy jest wprowadzany za pomocą strzykawki lub specjalnych kaniul. Ten drugi sposób nie wymaga licznych nakłuć w obrębie dłoni – kaniule umieszcza się w okolicach nadgarstka w jednym punkcie. To wystarczy, aby równomiernie rozprowadzić kwas hialuronowy pod skórą.

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Zdaniem eksperta:

Warto podkreślić, że zabieg poprzedza aplikacja kremu znieczulającego. Specjalny preparat nakłada się na skórę dłoni na 30-40 min., dzięki czemu wypełnianie zanikowej skóry dłoni kwasem hialuronowym jest całkowicie bezbolesne. Po zabiegu z kolei dłonie mogą być lekko zaczerwienione bądź opuchnięte, zdarzyć się może także, iż pojawią się na nich siniaki. W celu redukcji tych nieprzyjemnych odczuć i defektów lekarz przepisuje odpowiednie środki, dzięki czemu dłonie po zabiegu szybko poprawiają swój wygląd. – lek. Radosław Rzepnikowski.

Efekty wypełnienia zanikowej skóry dłoni kwasem hialuronowym

Efekty zabiegu odmładzającego skórę dłoni to pięknie wyglądające ręce. Dłonie w wyniku aplikacji kwasu hialuronowego zyskują świeży wygląd, stają się wygładzone oraz w wyraźny sposób nawilżone. Dodatkowo bruzdy i zagłębienia ulegają redukcji, szczególnie w okolicach ścięgien. Również żyły, tak wyraźnie zaznaczające się u starszych osób, stają się mniej widoczne.

Rewitalizacja skóry dłoni kwasem hialuronowym_efekt_przed po

Kiedy pojawiają się efekty zabiegu?

Pierwsze efekty zabiegu pojawiają się już po krótkim czasie od zaaplikowania pacjentowi kwasu hialuronowego, jednak na ostateczne rezultaty należy poczekać około 3-4 tygodni. Jest to związane z faktem, że kwas hialuronowy z czasem zwiększa swoją objętość, a zatem napięcie i stopień nawilżenia skóry dłoni stopniowo wzrasta po iniekcji wypełniacza.

Jak często należy powtarzać zabieg wypełniania skóry dłoni?

Efekt zabiegu utrzymuje się od 10 do 12 miesięcy. Okres ten jest uwarunkowany indywidualnie i zależy od wieku pacjenta, jego trybu życia oraz stopnia ekspozycji dłoni na słońce. Istotna jest także zastosowana podczas zabiegu ilość preparatu oraz jego rodzaj, stąd warto wybrać klinikę medycyny estetycznej, która wykorzystuje wyłącznie wysokiej jakości i trwałe produkty.

Przeciwwskazania do odmładzania dłoni kwasem hialuronowym

Wśród głównych przeciwwskazań do odmładzania rąk za pomocą kwasu hialuronowego należą poważne choroby (w tym problemy skórne) oraz uczulenie na kwas hialuronowy bądź inny składnik wypełniacza. Nie zaleca się wykonywania iniekcji w przypadku osób cierpiących na choroby autoimmunologiczne oraz tych, u których na skórze występują wyraźnie widoczne ogniska zapalne. Z zabiegu powinny zrezygnować kobiety w ciąży, matki karmiące piersią oraz młodzież poniżej 18. roku życia.

Zalecenia po zabiegu wypełniania zanikowej skóry grzbietów rąk

Zabieg wypełniania zanikowej skóry grzbietów rąk nie wymaga dalszego specjalistycznego postępowania. Ważne jest jednak dbanie o skórę dłoni i chronienie jej przed działaniem promieni UV. Ręce warto smarować nie tylko kremami z filtrami przeciwsłonecznymi, ale także preparatami zawierającymi koenzym Q10, witaminę C i E oraz inne substancje pozytywnie wpływające na kondycję skóry.

Chcesz wypełnić zmarszczki w dłoniach?

Umów się na poprawę odmładzanie dłoni kwasem hialuronowym

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08