Fibryna bogatopłytkowa

Popularne zabiegi z osoczem bogatopłytkowym powszechnie wykorzystywane w medycynie estetycznej w celu pobudzenia i przyspieszenia procesu regeneracji tkanek, mają od niedawna godnego następcę, którym jest fibryna bogatopłytkowa. Zabiegi z jej użyciem to prawdziwa innowacja w medycynie estetycznej. Cała procedura jest bezpieczna, skuteczna i efektywna. Zestaw do fibryny bogatopłytkowej, w skład którego wchodzą dwie specjalne probówki do fibryny strukturalnej, umożliwia otrzymanie wysokiej jakości preparatu, który następnie podawany jest w skórę metodą iniekcji w celu rewitalizacji, regeneracji, poprawy jędrności i sprężystości skóry oraz redukcji zmarszczek. Można używać jej nawet pod oczy! W naszej klinice medycyny estetycznej FabSkin w Warszawie na Bemowie zabiegi z użyciem fibryny bogatopłytkowej wykonują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. 

Umów się na bezpłatną konsultację i poznaj potencjał fibryny w medycynie estetycznej.

☎ (22) 126 80 08

Co to jest fibryna bogatopłytkowa?

Fibryna bogatopłytkowa jest białkiem, składnikiem osocza krwi bogatym w niezwykle cenne komórki macierzyste, leukocyty i płytki krwi. Przełomowa formuła fibryny sprawia, że podczas zabiegu z jej użyciem stymulowane są czynniki wzrostu, które mają na celu wspomóc odnowę biologiczną tkanek, odmładzając przy tym skórę. Jest to metoda całkowicie bezpieczna, ponieważ podczas zabiegu wykorzystuje się własną krew pacjenta, z której otrzymuje się preparat.

Między innymi dlatego bezpieczne jest jej stosowanie pod oczy. A co ważne – efekty są widoczne już po przeprowadzeniu pierwszego zabiegu z jej wykorzystaniem. Dlatego zyskuje sobie coraz większą popularność wśród osób, które chcą szybko poprawić swój wygląd, a zarazem nie odczuwać żadnych negatywnych efektów po odwiedzinach kliniki medycyny estetycznej.

Fibryna bogatopłytkowa a osocze – co je różni?

Zarówno osocze bogatopłytkowe, jak i fibryna bogatopłytkowa to substancje zaliczane do tzw. krwiopochodnych preparatów autologicznych. Fibryna bogatopłytkowa różni się jednak od osocza bogatopłytkowego składem i budową, a także odmiennym sposobem odwirowywania krwi w trakcie pozyskiwania. Fibryna bogatopłytkowa, w odróżnieniu od osocza, ma usieciowaną, trójwymiarową strukturę. Powoduje to, że płytki krwi zawarte w fibrynie bogatopłytkowej uwalniają czynniki wzrostu znacznie wolniej, dzięki czemu efekty utrzymują się dłużej i są lepsze. Przez to, że proces odwirowywania krwi jest odmienny, odseparowujemy substancję, która składa się nie tylko z płytek krwi i czynników wzrostu, ale również z innych, mających zbawienny wpływ na skórę komórek (fibryny, leukocytów, komórek macierzystych).

Zdaniem eksperta

Zabieg z fibryną bogatopłytkową można łączyć z osoczem bogatopłytkowym. Osocze bogatopłytkowe z fibryną daje bardzo dobre rezultaty. Obie substancje pozyskiwane są z krwi pacjenta, różni je jedynie proces wirowania. Połączenie tych dwóch specjalnie spreparowanych materiałów powoduje zwiększenie działania obu czynników, co dla pacjenta oznacza silniejsze i długotrwałe efekty w postaci głębokiej regeneracji skóry – wyjaśnia lek. medycyny estetycznej Olga Gruszewska.

Fibryna strukturalna

Szkielet fibrynowy. Jest to najnowsze osiągnięcie biotechnologii preparatów uzyskiwanych z krwi pacjenta. Podana podskórnie fibryna strukturalna tworzy rusztowanie dla nowych tkanek i daje efekt wypełnienia oraz zagęszczenia skóry. Pobudza fibroblasty, tworzenie się nowych naczyń, stymuluje produkcję nowego kolagenu, co potęguje i utrwala efekty.

System mesoREGEN stworzył najnowszą procedurę, która w sposób bezpieczny, efektywny i skuteczny daje lekarzowi możliwość wykonania pełnej kuracji z użyciem dwóch różnych frakcji fibryny wraz z komórkami macierzystymi i czynnikami wzrostu.

Jesteś zwolennikiem naturalnych rozwiązań i chcesz na dłużej zachować piękną i młodą skórę?

Umów się na zabieg z fibryną bogatopłytkową

☎ (22) 126 80 08

Dla kogo zabieg z fibryną bogatopłytkową? Wskazania

Zabiegi z użyciem fibryny bogatopłytkowej rekomendujemy pacjentom, którzy cenią sobie naturalne i bezpieczne metody odmładzania skóry. Jest to doskonała propozycja dla osób, które chcą uzyskać naturalny efekt wolumetrii, wypełnienia oraz liftingu określonych partii twarzy. Wykonujemy m.in. zabiegi, w których stosowana jest bogatopłytkowa fibryna pod oczy.

Żaden zabieg nie wpływa negatywnie na organizm, dzięki czemu nie trzeba obawiać się żadnych efektów ubocznych. Często wybierany jest przez alergików, uczulonych na syntetyczne, egzogenne substancje stosowane w medycynie regeneracyjnej w celu wspomożenia procesów przeciwstarzeniowych.

Główne wskazania do zabiegu to:

  • fotostarzenie skóry;
  • zmarszczki (kurze łapki, zmarszczki palacza, zmarszczki poziome na czole, bruzdy Venus na szyi);
  • wiotkość skóry;
  • zabiegi na rozstępy, usuwanie przebarwień skóry;
  • cienie pod oczami, dolina łez;
  • wypadanie włosów, łysienie.

Na jakie obszary stosuje się fibrynę bogatopłytkową?

Zabieg z fibryny bogatopłytkowej wykonujemy w naszej klinice na warszawskim Bemowie na twarz, szyję oraz okolice oczu.

Fibryna bogatopłytkowa na twarz

Fibryna bogatopłytkowa jest doskonałą metodą poprawy wyglądu twarzy, usuwania zmarszczek, rewitalizacji, regeneracji i poprawy sprężystości skóry. Fibryna bogatopłytkowa wstrzyknięta do tkanek powoli koaguluje, dając naturalny efekt wypełnienia. Ponadto dzięki mezenchymalnym komórkom macierzystym i aktywowanym płytkom krwi, z których uwalniają się czynniki wzrostu, działa przeciwstarzeniowo i regeneracyjnie również na otaczające tkanki.

Fibryna strukturalna pod oczy

Fibryna bogatopłytkowa pod oczy daje doskonałe efekty w przypadku redukcji cieni pod oczami oraz wiotkości skóry dolnych powiek. Skóra pod oczami po fibrynie ulega wygładzeniu, poprawia się jej elastyczność oraz napięcie.

Fibryna na szyję

Zabiegi z użyciem fibryny bogatopłytkowej można stosować na delikatną i cienką skórę. Fibryna bogatopłytkowa doskonale radzi sobie ze zmarszczkami na szyi (,,naszyjnik Wenus’’). Skóra po zabiegu jest w zdecydowanie lepszej kondycji, a zmarszczki ulegają redukcji.

Jak przygotować się do zabiegu z użyciem fibryny bogatopłytkowej?

Ważne jest, aby pacjent przed zabiegiem był odpowiednio nawodniony – podaż 2-3 l płynów w dniu zabiegu pozwala uzyskać większą ilość osocza i fibryny. Poza tym zabieg z autologiczną fibryną bogatopłytkową nie wymaga specjalnego przygotowania. Poprzedzony jest jedynie wnikliwą konsultacją lekarską, podczas której odbywa się kwalifikacja pacjenta do zabiegu.

Nie ma przy tym znaczenia, czy aplikowana jest fibryna pod oczy, na twarz czy na szyję. Procedura w każdym przypadku jest taka sama.

Jak przebiega zabieg fibryną bogatopłytkową w naszej klinice FabSkin w Warszawie?

Zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej można wykonywać oddzielnie lub w połączeniu z zabiegiem z osocza bogatopłytkowego. Zabieg z fibryną bogatopłytkową wykonywany jest przy użyciu jednorazowych strzykawek zaopatrzonych w bardzo cienkie igły. Zanim jednak dojdzie do właściwej procedury zabiegowej, pierwszym etapem jest uzyskanie materiału do zabiegu, czyli fibryny podchodzącej z krwi pacjenta. Krew pobierana jest za pomocą dedykowanych probówek, a następnie odwirowana w celu pozyskania fibryny. Krew odwirowuje się w odpowiednich warunkach z niską prędkością wirowania. Pozwala to na otrzymanie preparatu złożonego z usieciowanej, trójwymiarowej struktury włókien fibryny oraz dużej ilości płytek krwi i czynników wzrostu. Po kilku minutach wirowania wyjmuje się wirówkę i przy użyciu cienkich, sterylnych igieł precyzyjnie wstrzykuje się preparat w określone miejsca zabiegowe.

Zanim zacznie się ostrzykiwanie fibryną, lekarz dodatkowo znieczula obszar zabiegowy za pomocą specjalnej maści. Cały zabieg trwa maksymalnie godzinę – wyjaśnia lekarz medycyny estetycznej, dr Olga Gruszewska.

Efekty zabiegu fibryną strukturalną

Fibryna bogatopłytkowa daje natychmiastowy efekt wypełnienia, który można zaobserwować już bezpośrednio po zabiegu. W ciągu kolejnych tygodni jej składniki regenerują tkanki oraz inicjują procesy naprawcze w skórze, a także stymulują fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Następuje redukcja zmarszczek, która osiągana jest dzięki tworzeniu się pod skórą siatki z włókien fibryny.

Efekty zabiegu:

  • odmłodzenie skóry twarzy, szyi, okolic oczu;
  • poprawa kolorytu skóry i jej nawilżenie;
  • regeneracja i rewitalizacja skóry;
  • redukcja zmarszczek;
  • redukcja blizn, przebarwień;
  • remodeling włókien kolagenowych;
  • działanie anti-aging.

Ile zabiegów z fibryną bogatopłytkową należy wykonać?

Aby osiągnąć optymalny rezultat, zaleca się wykonać od 3 do 5 powtórzeń w odstępach co 3 do 4 tygodni. Rekomenduje się również zabiegi podtrzymujące efekty co 6 miesięcy.

Rekonwalescencja po zabiegu

Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie ślady po ukłuciu, zaczerwienie, obrzęk, miejscowa tkliwość. Wszystkie te objawy są jednak zupełnie normalne i zwykle ustępują do 2-3 dni.

Postępowanie po podaniu fibryny bogatopłytkowej

  • W dniu zabiegu i kilka dni po (2-3) należy tymczasowo zaprzestać treningów na siłowni, wizyt w solarium, na basenie oraz nie powinno się narażać skóry na działanie intensywnych czynników zewnętrznych (mróz, silny wiatr).
  • Po zabiegu nie wolno naciągać ani trzeć skóry w okolicy, w którą była podana fibryna.
  • Przez 2-3 dni po zabiegu należy stosować jednorazowe ręczniki do wycierania twarzy.
  • W celu zachowania podwyższonej higieny należy także zmienić poszewkę poduszki.
  • Po zabiegu nie należy stosować preparatów z witaminą C, ani retinolem.

Przeciwwskazania do zabiegu z fibryną bogatopłytkową

  • ciąża;
  • okres karmienia piersią;
  • czynna choroba nowotworowa;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • niewyrównana cukrzyca i inne niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe;
  • terapia retinoidami
  • antybiotykoterapia doustna i czynna infekcja
  • przeciwwskazaniem mogą być także aktywne stany zapalne skóry, zakwalifikowanie pacjenta do zabiegu zależy od ich rodzaju (bo fibrynę stosuje się np. w terapii trądziku)

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące fibryny bogatopłytkowej

Ile trwa zabieg?

Zabieg fibryną bogatopłytkową trwa od 45 do 60 minut.

Czy zabieg z użyciem fibryny bogatopłytkowej jest bezpieczny?

Zabieg charakteryzuje wysoki poziom bezpieczeństwa, ponieważ materiał wykorzystany w jego trakcie pochodzi w 100% z krwi własnej pacjenta, dzięki czemu ryzyko wystąpienia jakichkolwiek reakcji alergicznych jest zminimalizowane.

Czy ostrzykiwanie fibryną boli?

Cała procedura jest praktycznie bezbolesna, ponieważ igła wykorzystywana do zabiegu ma niewielką średnicę. W przypadku pacjentów bardziej wrażliwych na ból, którzy mogą odczuwać dyskomfort, można zastosować znieczulenie miejscowe.

Z czym łączyć zabieg fibryną bogatopłytkową?

Świetnymi zabiegami uzupełniającymi zabieg fibryną są: mezoterapia igłowa, mikronakłuwanie skóry, stymulator kolagenu oraz zabiegi kwasem hialuronowym.

Cennik zabiegu fibryną bogatopłytkową w Warszawie

Poniżej przedstawiamy ceny zabiegu fibryną bogatopłytkową pod oczy, na szyję oraz twarz w naszej klinice w Warszawie na Bemowie:

Cennik zabiegu fibryną bogatopłytkową w Warszawie

Poniżej przedstawiamy ceny zabiegu fibryną bogatopłytkową pod oczy, na szyję oraz twarz w naszej klinice w Warszawie na Bemowie:

Fibryna bogatopłytkowaCena za zabiegPakiet 3 zabiegów
1 ampułka805 zł2070 zł (690 zł za zabieg)
2 ampułki1035 zł2415 zł (805 zł za zabieg)
Fibryna podana po zabiegu laserem frakcyjnym*250 zł