Laserowe usuwanie zmian naczyniowych w Warszawie

Zabiegi laserowe są dziś powszechnie wykorzystywane przy leczeniu trądzikuprzebarwieńblizn i rozstępów. Pozwalają również uporać się z nieestetycznie wyglądającymi zmianami naczyniowymi, które najczęściej występują w obrębie twarzy (na nosie, policzkach, czole oraz brodzie) lub tułowia. W klinice medycyny estetycznej Fabskin wykonujemy zabiegi laserowego usuwania zmian naczyniowych przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu, które odznaczają się wysoką skutecznością oraz zwiększonym bezpieczeństwem

Co to są zmiany naczyniowe?

Zmiany naczyniowe to wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w obrębie funkcjonowania naczynekPrzyjmują postać fioletowo-różowych, a czasem czerwonych plamek. Najczęściej pojawiają się na twarzy, tułowiu, plecach i brzuchu. Z reguły nie stanowią one zagrożenia dla życia, choć mogą być zwiastunem niektórych chorób. Pacjenci często obserwują przyrost zmian naczyniowych wraz z wiekiem.

Jakie są przyczyny powstawania zmian naczyniowych?

Zmiany w układzie naczyniowym pojawiają się coraz częściej i należą do tzw. chorób cywilizacyjnych. Co odpowiada za ich powstawanie? Powodów może być wiele. Do najważniejszych z nich należą: niewłaściwy tryb życia, złe odżywianie, opalanie się bez użycia ochronnych filtrów, zanieczyszczenie środowiska naturalnego czy predyspozycje genetyczne. Zmiany naczyniowe mogą również towarzyszyć wielu chorobom (nadciśnienie tętnicze, zaburzenia hormonalne, otyłość).

Chcesz pozbyć się zmian naczyniowych?

Umów się na laserowe usuwanie naczynek w klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo

☎ (22) 126 80 08

Usuwanie zmian naczyniowych laserem

Laserowa terapia zmian naczyniowych polega na przekazaniu związków światła laserowego w zmienione komórki, zawierające czerwone krwinki z hemoglobiną. Ulegają one zniszczeniu, a zdrowe komórki zastępują je, w wyniku czego struktura komórkowa odnawia się i skóra staje się widocznie piękniejsza. Laser   ten został inteligentnie zaprojektowany, aby dobrać bezpieczne parametry energii i selektywnie atakować wybrane komórki, nie naruszając przy tym tych zdrowych, biorących udział w regeneracji. Zabieg jest bezpieczny i bardzo skuteczny. Zabiegowi poddawane są zmiany naczyniowe, trądzik różowaty, przebarwienia posłoneczne, plamy na twarzy (także naczyniaki płaskie, rubinowe, gwieździste), rozszerzone naczynka, widoczne pory skórne. W zależności od stopnia nasilenia zmian wykonujemy od 1 do 6 zabiegów w określonych odstępach czasu. Całkowite efekty widoczne są kilka tygodni po zakończeniu terapii.

Niebywałą zaletą tej metody walki z przebarwieniami skóry i jej innymi zmianami jest to, że laser naczyniowy jest bezpieczny niezależnie od partii ciała, gdzie będzie wykonywany zabieg. Oznacza to, że w łatwy i prosty sposób można przy jego pomocy redukować zmiany skórne nawet w miejscach, gdzie skóra jest bardziej wrażliwa lub też unaczyniona. Jest to szczególnie ważne, ponieważ nie wszystkie zabiegi można wykonywać w okolicy twarzy. Skóra jest w tym miejscu znacznie bardziej cienka, dlatego też jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, dla których inne zabiegi usuwania zmian skórnych z różnych powodów nie mogą być wykonywane. Usuwanie naczyniaków polega na kierowaniu promieni lasera bezpośrednio na zmienione miejsce na ciele, po czym przy jego pomocy naczynia ulegają uszkodzeniu. Nie oznacza to jednak, że zabieg laseroterapii  jest niekorzystny dla naszego zdrowia. Naczynia, które były uszkodzone są wydalane przez organizm, a w ich miejsce powstają ich nowe, zdrowe fragmenty. W zależności od wielkości zmian, które chcemy usunąć oraz obszaru tych zmian, lekarz ocenia, ile zabiegów należy wykonać, aby całkowicie pozbyć się problemu.

Dla kogo usuwanie zmian naczyniowych laserem?

Zabieg przeznaczony jest dla wszystkich zdrowych osób, które zauważyły u siebie nieestetyczne plamy skórne i zmiany naczyniowe. Zmiany takie przekształcać mogą się w groźne dolegliwości, jak trądzik różowaty lub rozszerzać się na inne partie ciała. Im szybsza ich redukcja, tym lepsze i trwalsze efekty. Laserowe usuwanie zmian ma więc na celu poprawę nie tylko wyglądu skóry, ale także uniknięcie poważniejszych zagrożeń, jakie mogą wynikać z rozwinięcia się zmian skórnych. Usuwanie naczyniaków poprzedzone jest szczegółowym wywiadem lekarskim dotyczącym aktualnego stanu zdrowia Pacjenta, a także wyeliminowaniem wszelkich przeciwwskazań do tego zabiegu. Laser naczyniowy jest obsługiwany przez lekarza medycyny estetycznej, dlatego mogą być Państwo pewni, że laserowe usuwanie zmian jest wykonywane dokładnie i precyzyjnie.

Wskazania do wykonania laserowego zabiegu usuwania zmian naczyniowych laserem:

 • naczyniaki płaskie;
 • naczyniaki gwieździste;
 • naczyniaki rubinowe;
 • trądzik różowaty;
 • przebarwienie UV;
 • zmiany naczyniowe;
 • rozszerzone pory;
 • rumień;
 • rozszerzone naczynka.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania zmian naczyniowych

 • ciąża i okres laktacji;
 • silna opalenizna naturalna lub sztuczna;
 • otarcia i uszkodzenia leczonego naskórka;
 • przyjmowanie retinoidów;
 • trwające kuracje hormonalne;
 • niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne;
 • stosowanie kosmetyków fotouczulających;
 • niektóre leki i zioła;
 • choroby skórne;
 • białaczka;
 • padaczka;
 • bliznowiec;
 • cukrzyca;
 • niedawne stosowanie głębokich peelingów;
 • obniżenie odporności organizmu;
 • czas po niektórych zabiegach medycznych i kosmetycznych.

Przygotowanie do usuwania zmian naczyniowych laserem

Zdaniem eksperta

Zaleca się, aby miesiąc przed planowanym zabiegiem zrezygnować z opalania naturalnego. Nie powinno się także stosować kosmetyków z alkoholem oraz tych perfumowanych. Na tydzień przed planowanym zabiegiem zrezygnować należy z leków retinoidowych, peelingów chemicznych, silnych zabiegów dermatologicznych, w tym zabiegów złuszczających. Nie przyjmujemy leków mających właściwości fotouczulające, a także ziół jak dziurawiec. Ponadto każdy zabieg przeprowadzony w naszej klinice medycyny estetycznej poprzedza konsultacja z lekarzem lub kosmetologiem, na podstawie której specjalista dokonuje klasyfikacji do zabiegu – wyjaśnia mgr Olga Gatyńska, kosmetolog FabSkin.

Jak przebiega laserowe usuwanie zmian naczyniowych?

Co najważniejsze laserowe usuwanie zmian jest całkowicie bezpieczne i bezinwazyjne.  W klinice medycyny estetycznej FabSkin wszystkie zabiegi są przeprowadzane przez lekarzy medycyny estetycznej, którzy są profesjonalistami w swoim fachu. Każdy zabieg jest poprzedzony konsultacją lekarską, dlatego nasi specjaliści ocenią, czy laseroterapia zmian skórnych, sprawdzi się właśnie w Państwa przypadku i jakich efektów mogą się Państwo spodziewać.

Procedura zabiegu laserowego usuwania zmian naczyniowych wygląda następująco: po dobraniu odpowiednich parametrów lekarz przesuwa końcówkę lasera wzdłuż naczynia poddawanego leczeniu. Światło lasera niszczy naczynia, nie uszkadzając przy tym skóry.

Dzięki wykorzystaniu wiązki światła o długości od 500 do 600 nm leczenie zmian naczyniowych jest efektywniejsze i trwa krócej. Specjalna końcówka chłodząca przymocowana do głowicy urządzenia chroni skórę pacjenta przed poparzeniami i zwiększa jego komfort podczas zabiegu.

Efekty laserowego usuwania zmian naczyniowych

Efekty laseroterapii możemy obserwować już po pierwszym zabiegu. Dla najlepszego efektu laserowe usuwanie zmian naczyniowych wykonujemy w 1-6 partiach, w odstępach miesięcznych lub kilkutygodniowych. Wszystko zależy od stanu skóry i nasilenia problemów dermatologicznych. Terapia laserowa zazwyczaj pozwala na kilka lat zapomnieć o problemie kłopotliwych zmian naczyniowych.

Po zakończonej terapii, kiedy zakończy się etap regeneracji, pacjenci cieszą się odnowioną, widocznie piękniejszą cerą. Całkowicie zredukowane lub mocno wybielone zostają zmiany naczyniowe, rozszerzone naczynka, pory, naczyniaki, pozostałości trądzikowe i rumień. Możliwości ich ponownego pojawienia się zależą od indywidualnych czynników, a sprzyjają im: opalanie, wizyty w saunie, solarium, stosowanie niektórych kosmetyków, mechaniczne uszkodzenia naskórka itp.

Efekty zabiegu laserowego usuwania zmian naczyniowych
Efekty zabiegu laserowego usuwania zmian naczyniowych
Efekty zabiegu laserowego usuwania zmian naczyniowych
Efekty zabiegu laserowego usuwania zmian naczyniowych
Efekty zabiegu laserowego usuwania zmian naczyniowych
Efekty zabiegu laserowego usuwania zmian naczyniowych

Zalecenia po zabiegu laserowego usuwania zmian naczyniowych

Po zabiegu wybrane miejsca schładza się i stosuje okłady chłodzące, gdyż twarz jest zazwyczaj opuchnięta i zaczerwieniona. Te objawy utrzymywać mogą się przez kilka dni, po czym ustają samoistnie. Przez kolejny tydzień skóra może przybierać ciemniejsze kolory i silnie złuszczać się. Jest to proces naturalny i nie należy w tym czasie stosować żadnych zabiegów złuszczających, a jedynie często nawilżać skórę. Następnie przez kilka tygodni naskórek i komórki regenerują się, co w efekcie daje piękniejszą i zdrowszą skórę. Po zabiegu unikać należy opalania naturalnego i sztucznego, cały czas natłuszczać i ochraniać skórę wysokimi filtrami, unikać substancji i preparatów podrażniających. Można już umawiać się na zabiegi nawilżające i rewitalizujące, które jeszcze lepiej poprawią kondycję naskórka.

Laser, którego używamy w naszej klinice w sposób bezpieczny, nieinwazyjny sprawia, że pacjenci wychodzą z uśmiechem na twarzach, ciesząc się widoczną redukcją przykrych zmian skórnych. Jesteśmy w stanie poprawić Twój wygląd w kilka tygodni – na długo!

Pozbądź się naczynek w Warszawie
Umów się na wizytę

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące laserowego usuwania zmian naczyniowych

Czy laserowe usuwanie zmian naczyniowych można łączyć z innymi zabiegami?

Laseroterapię stosować można wraz z komplementarnymi zabiegami medycyny estetycznej, które pomogą lepiej radzić sobie z uporczywymi dolegliwościami skórnymi. Nasi specjaliści dobiorą indywidualny plan leczenia, który wzbogacony zostać może o obstrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym, zabiegami rewitalizującymi, zabiegami z kwasem hialuronowym.

Czy zabieg laserowego usuwania zmian naczyniowych boli?

Zabieg laserem jest praktycznie bezbolesny za sprawą głowicy chłodzącej. W przypadku Pacjentów szczególnie wrażliwych na ból miejsca leczenia można posmarować specjalnym kremem znieczulającym w celu zapewniania jeszcze większego komfortu. Znieczulenie można stosować w przypadku wybranych laserów.

Cennik laserowego usuwania zmian naczyniowych w Warszawie

[cena]

Usuwanie zmian naczyniowychCena u kosmetologaPakiet 3 zabiegów u kosmetologaCena u lekarzaPakiet 3 zabiegów u lekarza
Nos200 zł390 zł (130 zł za zabieg)230 zł448 zł (149 zł za zabieg)
Czoło300 zł600 zł (200 zł za zabieg)345 zł690 zł (230 zł za zabieg)
Policzki450 zł900 zł (300 zł za zabieg)517 zł1035 zł (345 zł za zabieg)
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)700 zł 600 zł1500 zł (500 zł za zabieg) zamiast 1800 zł805 zł2070 zł (690 zł za zabieg)
2 obszary900 zł2400 zł (800 zł za zabieg)1035 zł2760 zł (920 zł za zabieg)
3 obszary1200 zł3000 zł (1000 zł za zabieg)1380 zł3450 zł (1150 zł za zabieg)
Dłonie400 zł750 zł (250 zł za zabieg)460 zł862 zł (287 zł za zabieg)