Laserowe usuwanie zmian naczyniowych w Warszawie
Zabiegi laserowe są dziś powszechnie wykorzystywane przy leczeniu trądziku, przebarwień, blizn i rozstępów. Pozwalają również uporać się z nieestetycznie wyglądającymi zmianami naczyniowymi, które najczęściej występują w obrębie twarzy (na nosie, policzkach, czole oraz brodzie) lub tułowia. W klinice medycyny estetycznej Fabskin wykonujemy zabiegi laserowego usuwania zmian naczyniowych przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu, które odznaczają się wysoką skutecznością oraz zwiększonym bezpieczeństwem
Co to są zmiany naczyniowe?
Zmiany naczyniowe to wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w obrębie funkcjonowania naczynek. Przyjmują postać fioletowo-różowych, a czasem czerwonych plamek. Najczęściej pojawiają się na twarzy, tułowiu, plecach i brzuchu. Z reguły nie stanowią one zagrożenia dla życia, choć mogą być zwiastunem niektórych chorób. Pacjenci często obserwują przyrost zmian naczyniowych wraz z wiekiem.
Jakie są przyczyny powstawania zmian naczyniowych?
Zmiany w układzie naczyniowym pojawiają się coraz częściej i należą do tzw. chorób cywilizacyjnych. Co odpowiada za ich powstawanie? Powodów może być wiele. Do najważniejszych z nich należą: niewłaściwy tryb życia, złe odżywianie, opalanie się bez użycia ochronnych filtrów, zanieczyszczenie środowiska naturalnego czy predyspozycje genetyczne. Zmiany naczyniowe mogą również towarzyszyć wielu chorobom (nadciśnienie tętnicze, zaburzenia hormonalne, otyłość).
Chcesz pozbyć się zmian naczyniowych?
Umów się na laserowe usuwanie naczynek w klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo
☎ (22) 126 80 08
Dlaczego warto wykonać laserowe usuwanie naczyniaków?
Naczyniowe zmiany skórne nie wyglądają estetycznie i często są powodem wielu kompleksów. Większość osób marzy bowiem o pięknej, jędrnej skórze pozbawionej jakichkolwiek widocznych problemów. Laserowe usuwanie naczyniaków pozwala na wyeliminowanie tego kłopotu oraz uzyskanie gładkiej skóry o jednolitym kolorycie.
Usuwanie zmian naczyniowych laserem
Laserowa terapia zmian naczyniowych polega na przekazaniu związków światła laserowego w zmienione komórki, zawierające czerwone krwinki z hemoglobiną. Ulegają one zniszczeniu, a zdrowe komórki zastępują je, w wyniku czego struktura komórkowa odnawia się i skóra staje się widocznie piękniejsza. Laser ten został inteligentnie zaprojektowany, aby dobrać bezpieczne parametry energii i selektywnie atakować wybrane komórki, nie naruszając przy tym tych zdrowych, biorących udział w regeneracji. Zabieg jest bezpieczny i bardzo skuteczny. Zabiegowi poddawane są zmiany naczyniowe, trądzik różowaty, przebarwienia posłoneczne, plamy na twarzy (także naczyniaki płaskie, rubinowe, gwieździste), rozszerzone naczynka, widoczne pory skórne. W zależności od stopnia nasilenia zmian wykonujemy od 1 do 6 zabiegów w określonych odstępach czasu. Całkowite efekty widoczne są kilka tygodni po zakończeniu terapii.
Niebywałą zaletą tej metody walki z przebarwieniami skóry i jej innymi zmianami jest to, że laser naczyniowy jest bezpieczny niezależnie od partii ciała, gdzie będzie wykonywany zabieg. Oznacza to, że w łatwy i prosty sposób można przy jego pomocy redukować zmiany skórne nawet w miejscach, gdzie skóra jest bardziej wrażliwa lub też unaczyniona. Jest to szczególnie ważne, ponieważ nie wszystkie zabiegi można wykonywać w okolicy twarzy. Skóra jest w tym miejscu znacznie bardziej cienka, dlatego też jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, dla których inne zabiegi usuwania zmian skórnych z różnych powodów nie mogą być wykonywane. Usuwanie naczyniaków polega na kierowaniu promieni lasera bezpośrednio na zmienione miejsce na ciele, po czym przy jego pomocy naczynia ulegają uszkodzeniu. Nie oznacza to jednak, że zabieg laseroterapii jest niekorzystny dla naszego zdrowia. Naczynia, które były uszkodzone są wydalane przez organizm, a w ich miejsce powstają ich nowe, zdrowe fragmenty. W zależności od wielkości zmian, które chcemy usunąć oraz obszaru tych zmian, lekarz ocenia, ile zabiegów należy wykonać, aby całkowicie pozbyć się problemu.
Dla kogo usuwanie zmian naczyniowych laserem?
Zabieg przeznaczony jest dla wszystkich zdrowych osób, które zauważyły u siebie nieestetyczne plamy skórne i zmiany naczyniowe. Zmiany takie przekształcać mogą się w groźne dolegliwości, jak trądzik różowaty lub rozszerzać się na inne partie ciała. Im szybsza ich redukcja, tym lepsze i trwalsze efekty. Laserowe usuwanie zmian ma więc na celu poprawę nie tylko wyglądu skóry, ale także uniknięcie poważniejszych zagrożeń, jakie mogą wynikać z rozwinięcia się zmian skórnych. Usuwanie naczyniaków poprzedzone jest szczegółowym wywiadem lekarskim dotyczącym aktualnego stanu zdrowia Pacjenta, a także wyeliminowaniem wszelkich przeciwwskazań do tego zabiegu. Laser naczyniowy jest obsługiwany przez lekarza medycyny estetycznej, dlatego mogą być Państwo pewni, że laserowe usuwanie zmian jest wykonywane dokładnie i precyzyjnie.
Wskazania do wykonania laserowego zabiegu usuwania zmian naczyniowych laserem:
- naczyniaki płaskie;
- naczyniaki gwieździste;
- naczyniaki rubinowe;
- trądzik różowaty;
- przebarwienie UV;
- zmiany naczyniowe;
- rozszerzone pory;
- rumień;
- rozszerzone naczynka.
Przeciwwskazania do laserowego usuwania zmian naczyniowych
- ciąża i okres laktacji;
- silna opalenizna naturalna lub sztuczna;
- otarcia i uszkodzenia leczonego naskórka;
- przyjmowanie retinoidów;
- trwające kuracje hormonalne;
- niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne;
- stosowanie kosmetyków fotouczulających;
- niektóre leki i zioła;
- choroby skórne;
- białaczka;
- padaczka;
- bliznowiec;
- cukrzyca;
- niedawne stosowanie głębokich peelingów;
- obniżenie odporności organizmu;
- czas po niektórych zabiegach medycznych i kosmetycznych.
Przygotowanie do usuwania zmian naczyniowych laserem
Zdaniem eksperta
Zaleca się, aby miesiąc przed planowanym zabiegiem zrezygnować z opalania naturalnego. Nie powinno się także stosować kosmetyków z alkoholem oraz tych perfumowanych. Na tydzień przed planowanym zabiegiem zrezygnować należy z leków retinoidowych, peelingów chemicznych, silnych zabiegów dermatologicznych, w tym zabiegów złuszczających. Nie przyjmujemy leków mających właściwości fotouczulające, a także ziół jak dziurawiec. Ponadto każdy zabieg przeprowadzony w naszej klinice medycyny estetycznej poprzedza konsultacja z lekarzem lub kosmetologiem, na podstawie której specjalista dokonuje klasyfikacji do zabiegu – wyjaśnia mgr Olga Gatyńska, kosmetolog FabSkin.
Jak przebiega laserowe usuwanie zmian naczyniowych?
Co najważniejsze laserowe usuwanie zmian jest całkowicie bezpieczne i bezinwazyjne. W klinice medycyny estetycznej FabSkin wszystkie zabiegi są przeprowadzane przez lekarzy medycyny estetycznej, którzy są profesjonalistami w swoim fachu. Każdy zabieg jest poprzedzony konsultacją lekarską, dlatego nasi specjaliści ocenią, czy laseroterapia zmian skórnych, sprawdzi się właśnie w Państwa przypadku i jakich efektów mogą się Państwo spodziewać.
Procedura zabiegu laserowego usuwania zmian naczyniowych wygląda następująco: po dobraniu odpowiednich parametrów lekarz przesuwa końcówkę lasera wzdłuż naczynia poddawanego leczeniu. Światło lasera niszczy naczynia, nie uszkadzając przy tym skóry.
Dzięki wykorzystaniu wiązki światła o długości od 500 do 600 nm leczenie zmian naczyniowych jest efektywniejsze i trwa krócej. Specjalna końcówka chłodząca przymocowana do głowicy urządzenia chroni skórę pacjenta przed poparzeniami i zwiększa jego komfort podczas zabiegu.
Efekty laserowego usuwania zmian naczyniowych
Efekty laseroterapii możemy obserwować już po pierwszym zabiegu. Dla najlepszego efektu laserowe usuwanie zmian naczyniowych wykonujemy w 1-6 partiach, w odstępach miesięcznych lub kilkutygodniowych. Wszystko zależy od stanu skóry i nasilenia problemów dermatologicznych. Terapia laserowa zazwyczaj pozwala na kilka lat zapomnieć o problemie kłopotliwych zmian naczyniowych.
Po zakończonej terapii, kiedy zakończy się etap regeneracji, pacjenci cieszą się odnowioną, widocznie piękniejszą cerą. Całkowicie zredukowane lub mocno wybielone zostają zmiany naczyniowe, rozszerzone naczynka, pory, naczyniaki, pozostałości trądzikowe i rumień. Możliwości ich ponownego pojawienia się zależą od indywidualnych czynników, a sprzyjają im: opalanie, wizyty w saunie, solarium, stosowanie niektórych kosmetyków, mechaniczne uszkodzenia naskórka itp.
Zalecenia po zabiegu laserowego usuwania zmian naczyniowych
Po zabiegu wybrane miejsca schładza się i stosuje okłady chłodzące, gdyż twarz jest zazwyczaj opuchnięta i zaczerwieniona. Te objawy utrzymywać mogą się przez kilka dni, po czym ustają samoistnie. Przez kolejny tydzień skóra może przybierać ciemniejsze kolory i silnie złuszczać się. Jest to proces naturalny i nie należy w tym czasie stosować żadnych zabiegów złuszczających, a jedynie często nawilżać skórę. Następnie przez kilka tygodni naskórek i komórki regenerują się, co w efekcie daje piękniejszą i zdrowszą skórę. Po zabiegu unikać należy opalania naturalnego i sztucznego, cały czas natłuszczać i ochraniać skórę wysokimi filtrami, unikać substancji i preparatów podrażniających. Można już umawiać się na zabiegi nawilżające i rewitalizujące, które jeszcze lepiej poprawią kondycję naskórka.
Laser, którego używamy w naszej klinice w sposób bezpieczny, nieinwazyjny sprawia, że pacjenci wychodzą z uśmiechem na twarzach, ciesząc się widoczną redukcją przykrych zmian skórnych. Jesteśmy w stanie poprawić Twój wygląd w kilka tygodni – na długo!
Pozbądź się naczynek w Warszawie
Umów się na wizytę
☎ (22) 126 80 08
FAQ – najważniejsze pytania dotyczące laserowego usuwania zmian naczyniowych
Czy laserowe usuwanie zmian naczyniowych można łączyć z innymi zabiegami?
Laseroterapię stosować można wraz z komplementarnymi zabiegami medycyny estetycznej, które pomogą lepiej radzić sobie z uporczywymi dolegliwościami skórnymi. Nasi specjaliści dobiorą indywidualny plan leczenia, który wzbogacony zostać może o obstrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym, zabiegami rewitalizującymi, zabiegami z kwasem hialuronowym.
Czy zabieg laserowego usuwania zmian naczyniowych boli?
Zabieg laserem jest praktycznie bezbolesny za sprawą głowicy chłodzącej. W przypadku Pacjentów szczególnie wrażliwych na ból miejsca leczenia można posmarować specjalnym kremem znieczulającym w celu zapewniania jeszcze większego komfortu. Znieczulenie można stosować w przypadku wybranych laserów.
Usuwanie naczyniaków w mieście Warszawa – gdzie mogę wykonać taki zabieg?
Klinika medycyny estetycznej FabSkin na warszawskim Bemowie oferuje wiele innowacyjnych zabiegów, które z pewnością poprawią Twój wygląd oraz samopoczucie. Usuwanie naczyniaków laserem to prosty i bezpieczny zabieg, który jest wykonywany podczas jednej wizyty w naszej placówce. Jest on poprzedzony dokładnym wywiadem lekarskim, który pozwala na wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań do zastosowania techniki laserowej, a specjalista fachowo ocenia stan skóry Pacjenta. Szczegółowo omawia także rezultaty zabiegu oraz pomaga się do niego przygotować. Usuwanie naczyniaków laserem jest przeprowadzane przez lekarza lub kosmetologa.
Cennik laserowego usuwania zmian naczyniowych w Warszawie
[cena]
Usuwanie zmian naczyniowych | Cena u kosmetologa | Pakiet 3 zabiegów u kosmetologa | Cena u lekarza | Pakiet 3 zabiegów u lekarza |
---|---|---|---|---|
Nos | 200 zł | 390 zł (130 zł za zabieg) | 230 zł | 448 zł (149 zł za zabieg) |
Czoło | 300 zł | 600 zł (200 zł za zabieg) | 345 zł | 690 zł (230 zł za zabieg) |
Policzki | 450 zł | 900 zł (300 zł za zabieg) | 517 zł | 1035 zł (345 zł za zabieg) |
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt) | 700 zł | 1800 zł (600 zł za zabieg) zamiast 2100 zł | 805 zł | 2070 zł (690 zł za zabieg) |
2 obszary | 900 zł | 2400 zł (800 zł za zabieg) | 1035 zł | 2760 zł (920 zł za zabieg) |
3 obszary | 1200 zł | 3000 zł (1000 zł za zabieg) | 1380 zł | 3450 zł (1150 zł za zabieg) |
Dłonie | 400 zł | 750 zł (250 zł za zabieg) | 460 zł | 862 zł (287 zł za zabieg) |
Czym są rubinki i jak wygląda usuwanie punktów rubinowych?
Punkty rubinowe to inna nazwa rubinków czy naczyniaków rubinowych. Czasami określa się je także jako plamy de Morgana czy naczyniaki starcze. Ich charakterystyczną cechą jest to, że występują na skórze w formie małych punktów, które przypominają grudki o intensywnym kolorze – bordowym, fioletowym lub czerwonym. Są one niewielkich rozmiarów, ponieważ zazwyczaj nie przekraczają wielkości kilku milimetrów. Nie są to zmiany złośliwe, lecz wyglądają nieestetycznie, dlatego bardzo często Pacjenci decydują się na ich likwidację. Usuwanie punktów rubinowych jest stosunkowo proste, lekarze zalecają w tym celu laseroterapię.
Usuwanie punktów rubinowych krok po kroku
Jak wygląda zabieg usuwania zmian rubinowych? Czy można wyszczególnić jego podstawowe etapy? Oczywiście. Poniżej przedstawiamy, w jaki sposób odbywa się usuwanie rubinków metodą laserową.
- Etap I – konsultacja lekarska – jest to niezwykle ważny etap, ponieważ właśnie podczas rozmowy ze specjalistą możemy dowiedzieć się, czy uzyskamy pożądane efekty zabiegu, jak również będziemy wiedzieć, w jaki sposób się do usunięcia rubinków przygotować. Fachowiec oceni także liczbę oraz rodzaj punktów rubinowych, co także wiąże się z zakwalifikowaniem Pacjenta do zabiegu.
- Etap II – stosowanie się do zaleceń lekarskich. Pacjent może otrzymać konkretną instrukcję, która pozwoli mu się przygotować odpowiednio do zabiegu usuwania zmian rubinowych. Wśród nich najczęściej wymienia się stosowanie kremów przeciwsłonecznych oraz unikanie eksponowania ciała na promienie słoneczne. Zakazane jest także korzystanie z solarium bezpośrednio przed zabiegiem.
- Etap III – zabezpieczenie skóry wokół zmian rubinowych. Lekarz lub kosmetolog, który przeprowadza zabieg, może na prośbę Pacjenta zastosować także miejscowy środek znieczulający. Zazwyczaj jednak metoda laserowa jest bezbolesna.
- Etap IV – użycie lasera do usunięcia rubinków. Przeprowadzający zabieg fachowiec, naświetla obszar, w którym znajdują się punkty rubinowe wiązką nowoczesnego lasera. Impulsy światła muszą mieć odpowiednią długość fali, ponieważ są one absorbowane przez pigment, z którego składa się rubinek.
- Etap V – termiczne działanie lasera. W wyniku użycia lasera dochodzi do zniszczenia punktów rubinowych. Metoda ta polega na wybielaniu czerwonego pigmentu, który stopniowo zanika.
- Etap VI – zalecenia pozabiegowe. Specjalista wyjaśnia Pacjentowi, w jaki sposób ma pielęgnować obszar, który był poddany działaniu światła laserowego. Przede wszystkim wskaże preparaty, które mają działanie łagodzące, jak również zaleci używanie specjalnych filtrów przeciwsłonecznych.
Czy konieczne jest powtórzenie zabiegu z użyciem lasera?
W niektórych przypadkach, na przykład, jeśli punkty rubinowe są wielkie lub głęboko osadzone, zaleca się powtórzenie zabiegu. Zazwyczaj jednak wystarczy jedno naświetlanie rubinka, aby całkowicie on zniknął. Po zakończeniu zabiegu usuwania zmian rubinowych, pojedynczy rubinek zmienia swój kolor, a w jego miejscu wytwarza się mały strupek, który po kilku dniach samoczynnie odpada. Laser, jaki jest stosowany w klinice medycyny estetycznej FabSkin nie pozostawia blizn.
Jaka jest przyczyna powstania zmian rubinowych?
Maleńkie naczynka krwionośne, które zlokalizowane są płytko pod powierzchnią skóry, czasami rozrastają się i poszerzają. Właśnie wtedy dochodzi do powstania plam rubinowych. Jest to zjawisko normalne, związane z pewnym etapem starzenia się skóry. Z wiekiem włókna sprężyste, które są budulcem naczyń krwionośnych, bywają coraz mniej sprężyste, dlatego na skórze mogą pojawić się zgrubienia. Pierwsze zmiany skórne tego rodzaju mogą pojawić się już po 30 roku życia.
Z czym często są mylone zmiany rubinowe?
Z uwagi na barwę, która jest dość intensywna, rubinki są dość często mylone z pieprzykami. Jak zatem odróżnić zmiany rubinowe od przebarwień? Po pierwsze, są one jednak zazwyczaj czerwone lub ciemnobrunatne, a pieprzyki mają z kolei barwę zbliżoną do brązu. Po drugie, zmiany rubinowe występują nie tylko na twarzy, ale też w innych miejscach na ciele – na szyi, karku, brzuchu czy klatce piersiowej. W związku z tym, że są one narażone na przetarcia i uszkodzenia, choćby z uwagi na ich kontakt z odzieżą, co może narazić ich posiadacza na krwawienia. Aby tego uniknąć, można pozbyć się ich wykonując proste zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.
Czy usuwanie rubinków jest bezpiecznym zabiegiem?
Usuwanie naczyniaków rubinowych jest szybkim i bezpiecznym zabiegiem. Zmiany rubinowe najczęściej pojawiają się w miejscach, gdzie skóra jest dosyć cienka, czyli w okolicach twarzy czy szyi. Jak wykazały badania, bardziej narażone na ich powstanie są osoby, które posiadają jasną karnację. Usuwanie rubinków jest zabiegiem prostym, nie wymagającym specjalnego przygotowania skóry. Dzięki nowoczesnym urządzeniom, jakie są dostępne także w klinice medycyny estetycznej FabSkin, można kierować wiązkę lasera bezpośrednio na zmianę skórną, nie uszkadzając innych tkanek.
Zobacz także:
Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu usunięcia rubinków?
Tak, jak każdy inny zabieg, który wykonywany jest przez kosmetologa bądź lekarza w klinice medycyny estetycznej, warto jest sprawdzić, czy możemy z niego skorzystać. Właśnie w tym celu nasi specjaliści stosują wizyty konsultacyjne, które nie tylko pozwalają na dokładną ocenę stanu skóry każdego Pacjenta, ale także umożliwiają poznanie dolegliwości chorobowych, z którymi dana osoba się zmaga. Co więcej, każdy z naszych Klientów jest także informowany o tym, w jaki sposób przygotować się do zabiegu usuwania zmian rubinowych, jakie są zalecenia przez zastosowaniem lasera, jak również jakie będą efekty takiej metody redukcji rubinków. W związku z tym warto zapoznać się ze szczegółową listą obligatoryjnych przeciwwskazań do wykonaniu tego zabiegu. Należą do nich:
- ciąża;
- okres laktacyjny;
- choroby nowotworowe;
- choroby autoimmunologiczne;
- zły stan skóry związany z poparzeniami słonecznymi;
- skłonność do powstawania keloidów lub bliznowców;
- przyjmowanie substancji fotouczulających, w tym nie tylko antybiotyków, ale także dziurawca,
rumianku, nagietka czy kozłka lekarskiego; - posiadanie rozrusznika serca;
- zakrzepica lub zapalenie żył;
- zły stan ogólny pacjenta – gorączka, drgawki;
- epilepsja;
- świeża lub mocna opalenizna.
Usuwanie punktów rubinowych – cena
Na stronie internetowej naszej kliniki znajduje się szczegółowy cennik oferowanych przez nas usług. Usuwanie rubinków i cena tego zabiegu jest jednak uzależniona od ilości zmian skórnych, których chcemy się pozbyć, a także ilości zabiegów, które są potrzebne w celu uzyskania pożądanych efektów. Dla stałych Klientów oferujemy również wiele promocji, dzięki którym będziesz mógł zaoszczędzić. Warto więc na bieżąco śledzić naszą stronę internetową. Naszym priorytetem jest indywidualne podejście do każdego Pacjenta. Tworzymy zespół profesjonalistów, dzięki którym w szybki sposób możesz cieszyć się piękną i zdrową skórą.