Wypełnianie bruzd marionetkowych kwasem hialuronowym – Warszawa

Jeżeli chcesz wypełnić zmarszczki marionetki w dobrej klinice, a nie wiesz, jak się do tego zabrać, to zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Fabskin to profesjonalna klinika, która cieszy się zaufaniem wielu zadowolonych klientów. Oferujemy wiele zabiegów, które pomogą Ci zatrzymać czas i osiągnąć spektakularny wygląd bez użycia skalpela! Dzięki nam pokochasz siebie!

Zauważyłaś u siebie bruzdy marionetkowe? Twoja twarz wygląda smutno ze względu na opadające kąciki ust i tworzące się w ich okolicach zagłębienia? Sprawdź nasz zabieg wypełniania zmarszczek z linii marionetki kwasem hialuronowym. Kontakt z naszymi specjalistami z kliniki Fabskin gwarantuje satysfakcjonujący przebieg i efekty zabiegu. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie – spełniamy oczekiwania w zakresie wyglądu i doradzamy działania, które najlepiej wydobywają naturalne piękno. Usuwanie linii marionetek przeprowadzamy z wykorzystaniem wysokojakościowego kwasu hialuronowego, gwarantującego nie tylko piękny, ale i trwały efekt. Bruzdy marionetki potrafią być przyczyną wielu kompleksów, ponieważ są one usytuowane w centralnej części naszej twarzy. Nie musisz jednak się do nich przyzwyczajać! Z biegiem lat medycyna estetyczna oferuje wiele nowych zabiegów, które są nie tylko innowacyjne, ale i bezpieczne dla zdrowia. Linie marionetki mogą zostać zupełnie zredukowane już po pierwszym zabiegu, a Ty wrócisz do swoich codziennych obowiązków z piękną i promienną skórą pozbawioną zmarszczek. Zapoznaj się z dalszą częścią tego artykułu, a dowiesz się czym jest linia marionetek oraz jak wygląda wypełnianie zmarszczek marionetki. Dowiesz się także, do kogo jest kierowana nasza oferta, jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu oraz poznasz jego efekty.

Czym są zmarszczki marionetkowe i jak powstają?

Zmarszczki marionetkowe to nic innego jak zagłębienia w dolnej okolicy twarzy, rozpoczynające się tuż przy kącikach ust i rozchodzące się w kierunku brody. Linie te tworzą się wskutek procesów starzenia: z czasem skóra twarzy nie wytwarza już tak dużych ilości kwasu hialuronowego i kolagenu jak kiedyś, zmniejsza się również ilość podściółki tłuszczowej w tkance podskórnej. Dodatkowo zwiotczeniu ulegają także mięśnie mimiczne, co również odbija się na wyglądzie twarzy. To wszystko sprawia, że skóra twarzy wiotczeje, w newralgicznych obszarach pojawiają się braki objętościowe. Pojawiają się zmarszczki, bruzdy powiększają się, a wokół nich powstają fałdy skórne, wynikające z braku napięcia tkanek oraz działania siły grawitacji. Linie marionetkowe to zatem jeden z dość powszechnych defektów, wynikających z opadania skóry twarzy w środkowej i dolnej części. Czasem mówi się na nie zmarszczki smutku, ponieważ sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i przygnębioną. Opadająca skóra nigdy nie wygląda atrakcyjnie, a twarz jest naszą wizytówką. Warto więc zadbać, aby linia marionetki zachowała odpowiednią jędrność. O wiele lepiej prezentują się symetryczne rysy twarzy, które podkreślają naszą osobowość. Bruzdy marionetki nie są estetyczne. Mimo, iż są one naturalnym procesem starzenia się skóry, nie u każdego aż tak się uwydatniają. Są nieraz powodem wielu kompleksów, ponieważ nie jesteśmy w stanie zaakceptować zmian, jakim ulega nasza twarz. Obecnie, dzięki nowoczesnym technikom stosowanym w medycynie estetycznej, pozbycie się zmarszczki smutku jest naprawdę proste. Jeżeli nie są one w zaawansowanym stadium, często wystarczy jeden zabieg, by cieszyć się młodszą i elastyczną skórą przez długi okres czasu.

Chcesz pozbyć się bruzd marionetkowych na twarzy?

Umów się na zabieg wypełniania kwasem hialuronowym

Usuwanie zmarszczek z linii marionetki – jak to zrobić?

Zmarszczki na linii marionetki to zagłębienia w dolnym rejonie twarzy, stąd najlepszym sposobem na redukcję tego typu defektów jest zastosowanie skutecznego i plastycznego, a jednocześnie trwałego i pozostającego w miejscu aplikacji wypełniacza. Takim właśnie preparatem jest kwas hialuronowy. To substancja naturalnie występująca w ludzkiej skórze, stąd zabieg z jej użyciem jest w pełni bezpieczny i uważa się go za mało inwazyjne postępowanie. Zabieg z użyciem tego wypełniacza sprawi, że zmarszczki marionetki natychmiast ulegają wyrównaniu, a owal twarzy radykalnie się zmieni. Ważne jest, by dobrać dobry produkt do naszego rodzaju skóry oraz problemów, z jakimi walczymy. Bruzdy marionetkowe u każdego mają nieco inny przebieg i są różnej głębokości. Dzięki profesjonalnej ocenie naszej twarzy przez lekarza, jesteśmy w stanie dobrać odpowiedni preparat oraz jego ilość do wykonania zabiegu. Do każdego naszego klienta podchodzimy indywidualnie, dlatego też w klinice Fabskin oferujemy wstępne konsultacje, które pomogą Ci odpowiednio przygotować się do zabiegu, a także omówić jego efekty. Linia marionetek to problem, z jakim zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest odpowiedni dla każdego. Cechuje się on wysokim bezpieczeństwem. Co więcej, nie wymaga on okresu rekonwalescencji, dlatego też bezpośrednio po jego wykonaniu możesz powrócić do wykonywania codziennych obowiązków. Część osób o głębokich bruzdach, decyduje się na zastosowanie na zmarszczki marionetki innych substancji, szczególnie popularna jest toksyna botulinowa.

Ekspert radzi

Warto podkreślić też korzystne dla kondycji skóry właściwości kwasu hialuronowego. Substancja ta stymuluje wytwarzanie włókien kolagenowych, stanowi też skuteczną ochronę dla komórek skóry, przykładowo niwelując szkodliwe działanie wolnych rodników. Wypełniacz ten jest ponadto silnie higroskopijny – gromadzi wilgoć, wskutek czego przyczynia się do znacznej poprawy stopnia nawilżenia skóry – mówi lek. medycyny estetycznej, Radosław Rzepnikowski.

Rodzaje wypełniaczy rekomendowanych do likwidacji linii marionetek kwasem hialuronowym

Do wypełniania linii marionetkowych stosujemy preparaty najwyższej jakości, od uznanych na rynku producentów. Wszystkie wypełniacze, które zawierają w swoim składzie kwas hialuronowy wyróżniają się wysoką trwałością, a także pozostają na miejscu po aplikacji. W naszym gabinecie na warszawskim Bemowie wykorzystujemy preparaty szeroko znane na rynku. Dzięki temu masz pewność, że zabieg z pewnością przebiegnie pomyślnie, a Twoja twarz nie zmieni swoich naturalnych rysów. Wypełnione za ich pomocą zmarszczki marionetkowe szybko znikają, a skóra po zabiegu z wykorzystaniem tych preparatów ulega dodatkowo restrukturyzacji. Szczególną wagę przywiązujemy także do prawidłowego przechowywania wszystkich substancji wypełniających. Każdy z nich jest szczelnie zamknięty i otwierany dopiero podczas zabiegu. Produkty, jakich używamy posiadają wszelkiego rodzaju konieczne certyfikaty.

Wskazania do wypełniania linii marionetki kwasem hialuronowym

Głównym wskazaniem do zabiegu wypełnienia linii marionetki jest zauważenie obecności bruzd i dodatkowych fałdów skórnych w okolicach kącika ust i brody. Ten defekt urodowy najczęściej pojawia się u kobiet i mężczyzn powyżej 40. roku życia, u niektórych osób może jednak wystąpić wcześniej – przebieg procesu starzenia jest bowiem uwarunkowany indywidualnie. Wcześniejsze zwiotczenie skóry twarzy dotyczy przede wszystkim szczupłych osób, które mają niski poziom tkanki tłuszczowej. Warto podkreślić, że na zabieg wypełniania bruzd marionetkowych decydują się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni, którzy chcą poprawić swoją prezencję. Młodo wyglądająca, zadbana twarz to bowiem wizytówka osób, które mają kontakt z klientami lub mogą być oceniane przez pryzmat zarówno kompetencji, jak i wyglądu – w myśl zasady ,,jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Linie marionetki mogą więc być powodem wielu kompleksów u każdego. Dzięki nowoczesnym technikom, jakie są stosowane przez naszą klinikę Fabskin, w szybki i bezpieczny sposób możesz na długi czas pozbyć się tego problemu i zwiększyć swoją atrakcyjność we własnych oczach, jak i w sposobie postrzegania Ciebie przez otoczenie. Zmarszczki marionetki są częstym powodem do zaniżania swojej samooceny, dlatego też ich niwelacja pomoże Ci odzyskać dawną pewność siebie.

Jak się przygotować do wypełnienia bruzd marionetkowych kwasem hialuronowym?

Wypełnianie bruzd marionetkowych kwasem hialuronowym nie wymaga specjalnych przygotowań ani dodatkowych, poprzedzających zabiegów. Przygotowania do usuwania linii marionetki ze strony pacjenta polegają głównie na wyborze odpowiedniej kliniki oraz konsultacji ze specjalistą. Lekarz przed zabiegiem zadaje pacjentowi szczegółowe pytania dotyczące stanu jego zdrowia, innych działań z zakresu medycyny estetycznej, dotychczasowego stosowania wypełniaczy. Z pewnością specjalista spyta także o oczekiwania względem rezultatu i dobierze ilość oraz typ wypełniacza do indywidualnych oczekiwań.

Jak przebiega wypełnianie zmarszczek marionetek kwasem hialuronowym?

W pierwszej kolejności lekarz smaruje miejsce poddawane zabiegowi specjalnym kremem znieczulającym, który po 30-40 min. gwarantuje całkowite znieczulenie. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny i może zostać przez lekarza przeprowadzony bardzo precyzyjnie. Następnie specjalista przystępuje do wstrzykiwania wcześniej ustalonej dawki kwasu hialuronowego w miejsce, gdzie występuje bruzda marionetkowa. Aplikacja wypełniacza odbywa się za pomocą strzykawki (wtedy potrzebne jest kilka nakłuć) lub elastycznej kaniuli (ograniczającej liczbę wkłuć do jednego). Zazwyczaj na jedną linię marionetkową przypada od 0,5 do 1 ml kwasu hialuronowego – dokładna ilość zależy od głębokości bruzdy. Po aplikacji wypełniacza musi on być dokładnie rozmasowany tak, aby efekt zabiegu był naturalny, symetryczny i po prostu – estetyczny.

Efekty wypełniania linii marionetki kwasem hialuronowym

Efektem zabiegu jest przede wszystkim spłycenie linii marionetki. Dodatkowo dzięki aplikacji kwasu hialuronowego fałd skóry ponad bruzdą staje się mniej widoczny, a skóra w dolnej części twarzy – widocznie bardziej napięta. Wszystko to sprawia, że twarz staje się promienna i wygląda po prostu przyjaźnie, weselej. Efekt odmłodzenia wspiera także fakt, że kwas hialuronowy gromadzi wodę, zatem aplikacja tego wypełniacza sprawia, że nasza buzia wygląda na bardziej nawilżoną i zdrowszą.

Kiedy pojawiają się efekty zabiegu?

Zdaniem eksperta

Pierwsze efekty są widoczne tuż po zabiegu, z czasem jednak rezultaty stają się jeszcze bardziej wyraźne. Kwas hialuronowy ma bowiem tę właściwość, że z czasem zwiększa swoją objętość. Ostateczne rezultaty wypełniania bruzd marionetkowych za pomocą kwasu hialuronowego są widoczne po 3-4 tygodniach – dodaje dr Radosław Rzepnikowski.

Jak często powtarzać likwidację linii marionetek kwasem hialuronowym?

Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12, a nawet – 18 miesięcy. To, jak długo rezultat będzie zadowalający, zależy od różnych czynników – ilości kwasu, rodzaju wypełniacza, osobniczych uwarunkowań oraz prowadzonego przez pacjenta stylu życia (palenie papierosów, niezdrowa dieta i brak ruchu mogą sprawić, że linie marionetkowe na powrót staną się widoczne lub w obrębie twarzy pojawią się innego rodzaju zmarszczki bądź braki objętościowe).

Przeciwwskazania do usuwania zmarszczek marionetkowych kwasem hialuronowym

Przeciwwskazania do usuwania bruzd kwasem hialuronowym to głównie ogólne obostrzenia do jakichkolwiek zabiegów z wykorzystaniem tego rodzaju wypełniaczy. Z zabiegu powinny zrezygnować osoby:

  • u których stwierdzono uczulenie na którykolwiek ze składników wypełniacza,
  • cierpiące na choroby autoimmunologiczne;
  • mające poważne problemy skórne (tendencję do tworzenia przerośniętych blizn czy ognisk zapalnych);
  • zmagające się z aktywną infekcją wirusem opryszczki;
  • które ze względu na swój stan/wiek powinny unikać zabiegów z zakresu medycyny estetycznej: kobiety w ciąży, matki karmiące, młodzież poniżej 18 roku życia.

Zmarszczki marionetki – przed i po użyciu kwasu hialuronowego

Linia marionetki przed zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego może być kłopotliwa szczególnie dla osób, które przechodzą przez przedwczesny proces starzenia się skóry. Nagła zmiana owalu twarzy może prowadzić do powstania wielu kompleksów, ponieważ z dnia na dzień widoczna jest zmiana jędrności skóry w tych okolicach. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu mogą wystąpić lekkie sińce czy też opuchlizna na twarzy, która jednak powinna samoczynnie zniknąć po kilku dniach. Efekty wykonania zabiegu są jednak widoczne gołym okiem tuż po jego zakończeniu. Zmarszczki marionetki przed i po zabiegiem ulegają znacznemu zmniejszeniu. Skóra jest napięta i odżywiona. Kwas hialuronowy powoduje także, że jest ona lepiej nawilżona, co znacznie poprawia jej wygląd. Co więcej, nawet po kilkunastu miesiącach od zastosowania wypełniacza jest w znacznie lepszej kondycji. Nie musisz się więc obawiać tego, że po okresie, w jakim kwas hialuronowy wypłucze się z Twojego organizmu, nagle z powrotem straci ona swoją jędrność. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego ma za zadanie dostarczyć niezbędnych substancji odżywczych skórze, które z wiekiem nie są już produkowane przez nasze ciało w niezbędnych ilościach. Dlatego też przed zabiegiem skóra, która jest pozbawiona elastyczności, wiotczeje, powodując występowanie nieestetycznych linii marionetek. Nasi specjaliści, którzy od lat współpracują z kliniką Fabskin, podpowiedzą Ci, w jakiej częstotliwości wykonywać zabiegi, aby skóra nigdy nie powróciła do dawnego wyglądu. Dla młodszych pacjentów często wystarczający okazuje się jeden zabieg. Ważne jest także, aby po wykonaniu wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym, dbać o codzienną pielęgnację twarzy. Dzięki temu będziesz mógł dłużej cieszyć się z efektów zabiegu. Szczególnie ważne jest utrzymywanie zdrowej diety, a także odpowiednie nawadnianie organizmu. Kolejną rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę to odpowiednia ilość snu oraz zapewnienie sobie odpoczynku. Ważne jest także unikanie nałogów, takich jak palenie papierosów czy nadmierne spożywanie alkoholu.

Zalecenia po wypełnianiu bruzd marionetkowych kwasem hialuronowym

Zaraz po zabiegu mogą wystąpić lekkie obrzęki, zaczerwienienie i bolesność ostrzykiwanych miejsc. Pacjent powinien przez jakiś czas od zabiegu smarować obszar poddany zabiegowi kremem kojącym przepisanym przez lekarza. Po ustąpieniu chwilowych dolegliwości warto podejmować działania i stosować środki z zakresu profilaktyki antystarzeniowej – smarować twarz kremami z witaminami C i E oraz wysokim stopniem ochrony przeciwsłonecznej.

Jeżeli zastanawiasz się nad wykonaniem zabiegu na zmarszczki marionetki, a nie wiesz, jaka jest jego cena, to poniżej znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące naszych aktualnych promocji. Pamiętaj jednak, że dopiero po konsultacji z naszym specjalistą będziemy mogli dokładnie określić ilość preparatu, jaką zaleca się na wykonanie jednorazowego zabiegu.

Zainteresowany wypełnieniem zmarszczek kwasem hialuronowym?

Umów się na konsultację z naszym specjalistą

Cennik

DOPASUJ ILOŚĆ W MLCENA CENNIKOWAJUVEDERM
1 ml1400 zł1400 zł
2 ml2800 zł2800 zł (1400 zł za ml)
3 ml4200 zł3700 zł (1233 zał za ml) oszczędzasz 500 zł
4 ml5600 zł4500 zł (1125 zł za ml) oszczędzasz 1100 zł
5 ml7000 zł5500 zł (1100 zł za ml) oszczędzasz 1500 zł
 

DOPASUJ ILOŚĆ W MLCENA CENNIKOWATEOSYAL
1 ml / 1,2 ml (preparaty wolumetryczne)1200 zł1200 zł
2 ml / 2,4 ml (preparaty wolumetryczne)2400 zł2400 zł (1200 zł za ml)
3 ml / 3,6 ml (preparaty wolumetryczne)3600 zł3100 zł (1033 zł za ml) oszczędzasz 500 zł
4 ml / 4,8 ml (preparaty wolumetryczne)4800 zł3700 zł (925 zł za ml) oszczędzasz 1100 zł
5 ml / 6 ml (preparaty wolumetryczne)6000 zł4500 zł (900 zł za ml oszczędzasz 1500 zł)
 

Orientacyjna ilość preparatu, potrzebna do zabiegu
dolina łez1-2 ml
cały oczodół1-2 ml
wypełnienie skroni1-2 ml
marionetki1-2 ml
broda3-5 ml
linia żuchwy1-2 ml
kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
wolumetria twarzyod 2-3 ml

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08