Usuwanie, zamykanie naczynek, pajączków Warszawa

Słońce, wiatr, wahania temperatury, wizyty w solarium, stany zapalne, kuracje hormonalne, przebyte choroby, to tylko niektóre czynniki sprzyjające pojawianiu się pajączków i zmian naczyniowych. Są one utrapieniem osób w każdym wieku, szczególnie tych po 30. roku życia. Potrafią skutecznie popsuć nastrój przez swój nieestetyczny wygląd, który ciężko ukryć na twarzy, nawet pod lekkim makijażem. Skóra z rozszerzonymi naczynkami to problem, który nęka wiele kobiet. Nieestetyczne pajączki mogą pojawić się w zasadzie na każdej części ciała, ale najczęściej występują na twarzy oraz na nogach. Pajączki na nogach z reguły tworzą się w skupiskach i mogą z czasem rozwinąć się w poważniejsze stany chorobowe, takie jak żylaki. Z kolei pajączki na twarzy, pojawiające się w okolicy nosa i policzków, wskazują na cerę naczynkową, mogą być także objawem poważniejszych chorób, takich jak trądzik różowaty czy toczeń. Popękane naczynka to nie tylko problem estetyczny, dlatego nie wolno ich lekceważyć. I choć trudno jest je ukryć, to można z nimi skutecznie walczyć za pomocą zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. W gabinecie kosmetycznym Fabskin korzystamy ze skutecznych, bezpiecznych i małoinwazyjnych metod zamykania popękanych naczynek na twarzy i nogach. Wykonujemy zabiegi z wykorzystaniem światła pulsacyjnego oraz lasera punktowego ND:YAG. Sprawdź, kiedy warto skorzystać z jednej z tych opcji i popraw swój wygląd w kilka chwil!

Po czym poznać cerę naczynkową?

Cera naczynkowa charakteryzuje się wyraźnym rumieniem, który nasila się pod wpływem oddziaływania określonych czynników. Z upływem czasu rumieniowi zaczynają towarzyszyć pojedyncze drobne naczynka. Są to tzw. teleangiektazje. Teleangiektazje to jedna z najczęściej występujących zmian w układzie naczyniowym skóry, która pojawia się głównie u kobiet, ponieważ hormony estrogenowe działają rozluźniająco na mięśnie naczyń krwionośnych, co prowadzi do zwiększenia skłonności do ich poszerzania się. Osoby ze skórą naczynkową z reguły mają bardzo delikatną, suchą i cienką skórę. Czynnikami, które sprzyjają poszerzaniu się naczynek, są m.in. wahania temperatur, wiatr, promieniowanie UV, niewłaściwa dieta (spożywanie ostrych potraw), korzystanie z sauny, stres.

Twoim problemem są rozszerzone i pękające naczynka?

Umów się na laserowe usuwanie naczynek

(22) 126 80 08

Pękające naczynka na twarzy – jakie są przyczyny?

Skłonności do cery naczynkowej oraz pękające naczynka bardzo często są wynikiem predyspozycji genetycznych (aż w 80%). Do pozostałych przyczyn tej przypadłości zalicza się: zaburzenia hormonalne, wrażliwość skóry, nadciśnienie tętnicze, zbyt częste opalanie się. Pajączki pojawiające się na twarzy mogą być również przyczyną trądziku różowatego, którego inne objawy, takie jak grudki i krosty pojawiają się dopiero po pewnym czasie.

Nieestetyczne pajączki na nogach

Rozległe pajączki najczęściej pokrywają uda i łydki. Jest to problem estetyczny i zdrowotny, objawiający się występowaniem silnych niebieskich lub różowych “sieci” naczynek na skórze. Początkowo są one pojedyncze i mało zauważalne, ale z czasem łączą się w skupiska o różnej wielkości, przypominające “pajęcze sieci”. Najczęściej występują symetrycznie po wewnętrznej stronie ud. Rozszerzone naczynka na nogach mogą świadczyć o niewydolności krążenia żylnego. Nie jest to jednak jedyny objaw tej choroby. Jeżeli dodatkowo pojawiają się inne dolegliwości, takie jak uczucie “ciężkich nóg”, obrzęki, warto udać się na konsultację lekarską. Pajączki na nogach pojawiają się na skutek predyspozycji genetycznych, długotrwałego przebywania w pozycji stojącej, noszenia nieprawidłowego obuwia, stosowania antykoncepcji hormonalnej, otyłości, często występują u kobiet w ciąży.

Jakie są efekty laserowego zamykania naczynek?

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Laserowe zamykanie naczynek laserem – konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej

Wszystkie osoby mające problem z pękającymi naczynkami na twarzy lub/i nogach zapraszamy do konsultacji telefonicznej w celu ustalenia szczegółów zabiegu.

Metody usuwania naczynek

Najbardziej skuteczną metodą usuwania naczynek, zarówno w obrębie twarzy, jak i nóg, jest laserowe zamykanie naczynek oraz używanie światła pulsacyjnego.

Redukcja przebarwień światłem pulsacyjnym – czym jest?

Zabieg z użyciem światła pulsacyjnego w procesie fototermolizy selektywnej polega na emisji światła w przedziale do 600 nm. Dzięki temu możliwe jest pochłanianie go przez melaninę, czyli barwnik skóry. Po chwili światło lasera zamienia się w ciepło, a sama zmiana skórna jest niszczona. Co więcej, zabieg redukcji przebarwień nie uszkadza zdrowej skóry, która otacza zmianę. Ta metoda jest skuteczna przede wszystkim w leczeniu zaburzeń o charakterze pigmentacyjnym, czy też pomaga usunąć piegi oraz przebarwienia, które powstały w wyniku interakcji niektórych leków ze słońcem. Światło pulsacyjne pobudza skórę do produkcji kolagenu, którego niedobór można zaobserwować wraz z wiekiem Pacjenta. W rezultacie możemy spodziewać się redukcji zmian skórnych, rumienia oraz znacznego odmłodzenia skóry. Sam zabieg jest bezbolesny i bezpieczny dla zdrowia. Nie wymaga rekonwalescencji. Można go stosować na skórę twarzy, szyi, dekoltu, a nawet pozostałych partii ciała. Światło pulsacyjne o powierzchni 3 cm2, jakie posiadamy w urządzeniach kliniki FabSkin, pozwala na zaopatrzenie sporej ilości tkanki. 

Redukcja naczynek laserem punktowym – kiedy się stosuje laser neodymowo – yagowym Nd:YAG 1064 nm?

Przy użyciu lasera punktowego możliwe jest zamknięcie pojedynczego rozszerzonego naczynka krwionośnego. W miejsce zabiegu kieruje się promień lasera, który naświetla pajączek. W ten sposób temperatura krwi, które jest w naczynku ulega wzrostowi, co powoduje jego obkurczenie, a w rezultacie całkowite zamknięcie. Laser punktowy pozwala na trwałe zamknięcie pajączków. Najczęściej jest on stosowany na skórę twarzy oraz nóg. Jest on polecany wtedy, kiedy naczynia są małe. Zabieg nie wymaga znieczulenia, a jego czas zazwyczaj nie przekracza 15 minut. Jest bezbolesny i nieinwazyjny. W naszym gabinecie medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie z powodzeniem redukujemy zmiany naczyniowe, jak pajączki, teleangiektazje, popękane żyłki i wenulektazja, korzystając z rewolucyjnego lasera neodymowo-jagowego Nd:YAG o długości promienia 1064nm. Za metodą tą przemawia wyjątkowe bezpieczeństwo i duża skuteczność. Tysiące osób zaufało laseroterapii, która w swojej nowoczesnej odsłonie minimalizuje okres rekonwalescencji po zabiegu i możliwe działania niepożądane. Jest za to szybka w zastosowaniu i sprawia, że efekty widoczne są już chwilę po wykonaniu zabiegu.

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Laserowe usuwanie zmian naczyniowych

Laser to nowoczesna technologia zamykania naczyń krwionośnych na twarzy bez ryzyka powikłań. Działanie lasera polega na przekazaniu związków światła laserowego w zmienione chorobowo miejsce, zawierające czerwone krwinki z hemoglobiną. Na skutek działania światła uszkodzone komórki ulegają zniszczeniu i zastępowane są przez komórki zdrowe. Struktura komórkowa odnawia się, a skóra staje się wyraźnie piękniejsza w bardzo krótkim czasie. Laser wyposażony jest w inteligentny system rozpoznawania pigmentu w skórze, dzięki czemu jest w stanie selektywnie atakować wybrane komórki, nie naruszając przy tym tych zdrowych.

Ekspert radzi

Zabieg jest bezpieczny i całkowicie bezbolesny, nie wymaga przebycia okresu rekonwalescencji, a pacjent może szybko wrócić do swoich codziennych obowiązków. W zależności od stopnia nasilenia zmian należy wykonać od 1 do 6 zabiegów. Całkowite efekty widoczne są kilka tygodni po zakończeniu terapii. Często pacjent widzi znaczną poprawę już po pierwszym zabiegu. – lek. Radosław Rzepnikowski

Efekty zabiegu laserowego usuwania zmian naczyniowych

Efekty zabiegu laserowego usuwania zmian naczyniowych Efekty zabiegu laserowego usuwania zmian naczyniowych

Zainteresowało Cię laserowe usuwanie naczynek? Poznaj laserowe usuwanie zmian naczyniowych i zapoznaj się z naszym aktualnym cennikiem usuwania zmian naczyniowych.

W jaki sposób usuwane są naczynka za pomocą lasera Nd:YAG 1064 nm?

Laser neodymowo-jagowy wyposażony został w kilka inteligentnych technologii minimalizujących ryzyko poparzeń i zwiększających skuteczność przeprowadzanych nim zabiegów. Za pomocą automatycznego miernika przykładanego do ciała wyznacza miejsca kierunku wypuszczania wiązek światła, działając selektywnie, czyli docierając jedynie do zawierających duże dawki hemoglobiny komórek, a opuszczając te zdrowe. Dzięki precyzyjnemu pomiarowi, laser ustawia dobraną do pacjenta porcję energii, która emitowana jest w postaci wiązek światła o różnej długości. Jednorazowo wiązki światła osiągają długość od 720nm do 1064nm, a średnia moc impulsu wynosi 30 wat. Jest to rewelacyjny wynik, pozwalający wiązkom świetlnym docierać do wielu poziomów skóry, daleko w jej głąb. Może tym samym lepiej likwidować oznaczone komórki, powodując mikrouszkodzenia siateczkowe, gdyż sieć impulsów wypuszczana jest obok siebie, aby skutecznie neutralizowały pożądane obszary. Nie jest to proces groźny, gdyż dotyka jedynie niepożądane komórki, a zdrowe rozpoczynają zaraz proces regeneracji, zajmując miejsca tych uszkodzonych. Organizm intensywnie regeneruje się, zastępując zniszczone komórki zdrowymi, co w efekcie tworzy nam w głębi skóry zupełnie nową strukturę komórkową, a na zewnątrz odczuwamy to w postaci pięknej, odmłodzonej skóry.

Pielęgnuj siebie z naszymi systemami laseroterapii. Gwarantujemy pełne zadowolenie z zabiegów usuwania naczynek. Umów się na leczenie laserem neodymowo-jagowym Nd:YAG 1064 nm.

Chcesz pozbyć się popękanych naczynek?

Umów się na laserowe zamykanie naczynek w klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo

☎ (22) 126 80 08

Usuwanie popękanych naczynek laserem punktowym ND:YAG – na jakie partie ciała?

Za pomocą lasera można skutecznie pozbyć się popękanych naczynek nie tylko z twarzy, ale i z dolnych partii ciała (uda, łydki).

Usuwanie naczynek na twarzy, laserowe zamykanie naczynek na twarzy przy pomocy urządzenia ND:YAG

Usuwanie rozszerzonych naczynek na twarzy jest obecnie jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w naszej klinice, ponieważ coraz więcej osób zmaga się z tzw. pajączkami i nawracającym rumieniem, który może być objawem, np. trądziku różowatego.

Usuwanie naczynek z nóg, laserowe zamykanie naczynek na nogach, usuwanie pajączków przy pomocy urządzenia ND:YAG

Laserowe zamykanie naczynek na nogach to zabieg, który w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością. Za pomocą nowoczesnego lasera neodymowo-jagowego  z powodzeniem można usunąć takie zmiany naczyniowe, jak: pajączki, popękane żyłki, teleangiektazje, wenulektazje. Laser emituje fale o długości 1064 nanometrów, które docierają w głąb skóry, aż do hemoglobiny. Wiązka światła skupiona w konkretnym miejscu wytwarza ciepło, które pozwala na naprawę tkanki, nie uszkadzając zdrowych komórek. Laser umożliwia usunięcie naczynek mających około 3 mm, występujących szczególnie na nogach. Ponadto przyczynia się do ujędrniania skóry i poprawy jej kondycji. Zabieg wykonują doświadczeni lekarze, którzy dobierają moc działania lasera odpowiednio do potrzeb pacjenta i stopnia zaawansowania problemu. Pacjenci zauważają usunięcie naczynek i żylaków już po pierwszej sesji, jednak w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów wskazane jest przeprowadzenie serii 4-8 zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych. 

Zobacz więcej informacji na temat laserowego usuwania naczynek na nogach i zapoznaj się z aktualnym cennikiem zamykania naczynek z ud i łydek.

Chcesz usunąć naczynka z nóg?

Skorzystaj z naszej oferty na laserowe usuwanie naczynek

(22) 126 80 08

Wszystkie osoby, które mają problem z pękającymi/ rozszerzonymi naczynkami na twarzy oraz nogach (łydki, uda), zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem medycyny estetycznej w Warszawie na Bemowie. Oferujemy najwyższy poziom usług, bezpieczeństwo, profesjonalizm i fachowość.

Wskazania do zamykania naczynek laserem punktowym ND:YAG

Usuwanie naczynek dedykowane jest wszystkim osobom, które borykają się z problemem starzenia, jak i nieestetycznych zmian skórnych, w tym:

 • popękanych naczyń krwionośnych;
 • pajączków;
 • naczyń gwiaździstych;
 • naczyń płaskich;
 • naczyń rubinowych;
 • łojotoku skóry;
 • włókniaków;
 • brodawek;
 • teleangiektazji;
 • wenulektazji;
 • żylaków;
 • rozszerzonych naczynek.

Przeciwwskazania do usuwania naczynek laserem punktowym ND:YAG

Zdaniem eksperta

Nie istnieją bezwzględne przeciwwskazania do usuwania naczynek za pomocą lasera, niemniej jednak przed zabiegiem należy skonsultować swój stan zdrowia i wszystkie przebyte schorzenia ze specjalistą – mówi lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski

Kto powinien zasięgnąć opinii specjalisty przed poddaniem się zabiegowi usuwania naczynek?

 • osoby w ciąży i okresie laktacji;
 • osoby stosujące kurację doustne z retinoidami;
 • osoby chorujące na epilepsję;
 • osoby chorujące na białaczkę;
 • osoby chorujące na cukrzycę;
 • osoby z chorobami skórnymi;
 • osoby z alergiami aktywnymi;
 • osoby po przebytych niedawno kuracjach;
 • osoby stosujące zioła i leki światłoczułe;
 • osoby z fotouczuleniem;
 • osoby z mocną opalenizną lub samoopalaczem;
 • osoby po przebytych niedawno operacjach;
 • osoby z uszkodzenie naskórka, gdzie ma odbywać się leczenie;
 • osoby z rozrusznikiem serca;
 • osoby biorące leki krzepliwości krwi;
 • osoby będące na kuracji sterydami.

Laserowe zamykanie naczynek laserem neodymowo-yagowym – przygotowanie do zabiegu

Pierwszy zabieg laserowego usuwania naczynek poprzedza konsultacja lekarska. Podczas rozmowy, specjalista dokonuje analizy problemu skórnego, szczegółowo omawia plan terapii oraz możliwe do osiągnięcia rezultaty.

Zalecenia przed zabiegiem usuwania naczynek z twarzy:

 • w dniu wykonania zabiegu nie należy nakładać makijażu, ponieważ niektóre składniki zawarte w kosmetykach mogą podrażnić skórę;
 • 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem nie należy się opalać, stosować samoopalaczy i korzystać z solarium;
 • zaleca się na kilka tygodni przed zabiegiem zaprzestać stosowania lub zażywania substancji fotouczulających, które występują m.in. w niektórych preparatach ziołowych (np. dziurawiec), a także w preparatach do leczenia łuszczycy;
 • 1-2 tygodnie przed zabiegiem należy unikać wykonywania czynności, które mogą wywoływać podrażnienia skóry (np. niektóre zabiegi kosmetyczne)

Przed zabiegiem laserowego usuwania naczynek, co najmniej przez kilka tygodni przed należy unikać powyższych, jak również nie zaleca się korzystać z kwasów skórnych, głębokich peelingów i innych zabiegów naruszających naskórek. Ponadto trzeba zakończyć leczenie retinoidami i sterydami, unikać nakładania na miejsce leczenia kosmetyków z perfumami. Te same wytyczne dotyczą pielęgnacji skóry w trakcie i po leczeniu. Po zabiegu należy pielęgnować skórę kosmetykami naturalnymi, przeznaczonymi dla osób z chorobami skórnymi, nie wcierać w skórę peelingów na bazie spirytusu i alkoholi, unikać mydła i szorstkich substancji myjących.

Laserowy zabieg zamykania naczyń urządzeniem ND:YAG– przebieg

Zabieg laseroterapii laserem neodymowo-jagowym Nd:YAG 1064 nm przeprowadzany jest u zdrowej osoby po wywiadzie medycznym z lekarzem. Przed zabiegiem miejsce leczenia badane jest za pomocą lasera, aby ustalić odpowiednie dla pacjenta wskaźniki i parametry. Głowica lasera przykładana jest w odpowiedni sposób do skóry, pacjent nie odczuwa bólu. Sygnały świetlne emitowane są na różne głębokości komórek i docierają selektywnie do miejsc nagromadzenia się hemoglobiny, pochłaniając ją (zamieniając w ciepło). Następuje proces koagulacji, czyli rozjaśnienia się naczynka, gdzie wcześniej mieściła się hemoglobina, naczynka zostają wyczyszczone, co w efekcie rozjaśnia skórę i usuwa pęknięcia naczynek.

Jak wygląda skóra po zabiegu zamykania naczynek laserem punktowym ND:YAG?

Zdaniem eksperta

Zabieg trwa do kilkunastu minut i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu miejsce leczenia może być przez 2-3 dni zaczerwienione i opuchnięte. Miejscowo pojawić mogą się zasinienia i rumienie. Wymagana jest wtedy szczególna pielęgnacja opuchniętego miejsca, jak kompresy, nawilżenie i stosowanie maści chłodzących. Objawy znikną samoistnie po kilku dniach – lek. medycyny estetycznej Radosław Rzepnikowski

Laserowe usuwanie i zamykanie naczynek urządzeniem ND:YAG – efekty

Laser neodymowo-jagowy Nd:YAG 1064 nm pochłania hemoglobinę z naczynia schowanego pod skórą na różnych jej poziomach. Odpowiedzialne są za to wiązki światła, które absorbując czerwone krwinki opróżniają naczynko i może ono wrócić do swojej pierwotnej formy. Od razu po zabiegu obserwujemy rozjaśnienie miejsca, gdzie prowadzone jest leczenie. W zależności od stopnia popękania naczyń krwionośnych, może być potrzeba kilkukrotnego powtórzenia laseroterapii laserem neodymowo-jagowym Nd:YAG 1064 nm w odstępach czasu. W przypadku niektórych zmian naczyniowych, efekty pojawiają się po kilku, kilkunastu tygodniach, kiedy to wzmożona zostaje produkcja kolagenu, która odbudowuje strukturę komórkową.

Usuwanie pajączków na twarzy i nogach – jak często powtarzać zabieg?

Jednorazowo laser punktowy ND:YAG dociera do 20-25% komórek, dlatego najlepsze efekty osiągniemy wykonując go 2-4 krotnie. Często wykonać należy kilka zabiegów na jednej partii ciała, by całkowicie usunąć naczynka. Szczegółowy plan leczenia nakreśli lekarz prowadzący. Będzie on dobrany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Zalecenia po zabiegu usuwania naczynek

Po zabiegu laserowego usuwania naczynek urządzeniem ND:YAG  zaleca się unikać ekspozycji leczonego miejsca na promienie słoneczne i UV, tyczy się to także wizyt w solarium, saunie, korzystania z gorących kąpieli, narażania na wysokie zmiany temperatur czy zmienne warunki atmosferyczne.

☎ (22) 126 80 08

Nie czekaj i już dzisiaj skonsultuj się z nami w celu usunięcia pajączków. Zabieg z użyciem lasera punktowego ND:YAG jest w pełni bezpieczny dla dorosłych osób w każdym wieku i może być stosowany komplementarnie z innymi zabiegami odmładzającymi, jak zabiegi laseroterapii, z kwasem hialuronowymzabiegi mezoterapii, leczenia komórkami macierzystymi.

Szukasz sposobu na pozbycie się pajączków na nogach?

Umów się na usuwanie pajączków i zamykanie naczynek

☎ (22) 126 80 08

Nie czekaj i już dzisiaj skonsultuj się z nami w celu usunięcia pajączków. Zabieg jest w pełni bezpieczny dla dorosłych osób w każdym wieku i może być stosowany komplementarnie z innymi zabiegami odmładzającymi, jak zabiegi laseroterapii, z kwasem hialuronowym, zabiegi mezoterapii, leczenia komórkami macierzystymi.

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące laserowego zamykania naczynek

Kiedy usuwać naczynka?

Zaleca się, aby na zabiegi laserowej likwidacji naczynek urządzeniem ND:YAG umawiać się w okresie jesienno-zimowym lub wiosną. Jeżeli decydujemy się na zabieg laseroterapii latem, musimy pamiętać o tym, aby przez 4 tygodnie przed jego wykonaniem nie opalać się, a później unikać słońca przez około dwa miesiące. Wskazane jest także stosować w tym okresie kremy z wysokimi filtrami.

Ile kosztuje laserowe usuwanie naczynek w naszej klinice w Warszawie?

Cennik usuwania naczynek uzależniony jest od obszaru ciała. Można go znaleźć na naszej stronie internetowej.

Jak długo goi się skóra po zamykaniu naczynek?

Stosowanie się do zaleceń po zabiegu laserowego usuwania naczynek urządzeniem ND:YAG pozwala na szybką regenerację skóry po zabiegu. Najpopularniejszymi objawami towarzyszącymi zamykaniu naczynek są te przypominające ugryzienie owada, które znikają w przeciągu kilku godzin.

Alma Harmony Nd:Yag - zamykanie naczynekCena u kosmetologaCena u lekarza
pajączek / pojedyncze naczynkood 100 złod 115 zł
powierzchnia policzka450 zł517 zł
nos250 zł287 zł
cała twarz650 zł747 zł
dekolt250 zł287 zł
uda300-500 zł345 zł-575 zł
łydki400-600 zł460 zł-690 zł