Wypełnienie i podnoszenie kącików ust kwasem hialuronowym – Warszawa

Jak dochodzi do opadających kącików ust?

Na proces starzenia się okolicy ust ma wpływ wiotczenie skóry oraz mięśni mimicznych. Wraz z biegiem lat odwróceniu ulega tzw. trójkąt młodości. Tłuszcz – który do tej pory wypełniał policzki – zaczyna gromadzić się w okolicy żuchwy. W okolicach podbródka zanika tkanka podskórna, mięśniowa i kostna, co w konsekwencji powoduje, że okolica pod dolną wargą oraz kąciki ust zaczynają się zapadać. Mięśnie już nie są w stanie utrzymać kącików ust w pierwotnej pozycji. Wpływ na zapadanie się kącików ust ma również nasza mimika twarzy – im jest ona bardziej wyrazista, tym szybciej kąciki zaczynają się obniżać.

Jak podnieść kąciki ust?

Opadnięte kąciki ust to częsty powód kompleksów u wielu osób. Jest to jednak wynik naturalnego procesu starzenia się naszego organizmu. Skóra z wiekiem traci naturalną jędrność i elastyczność. Pojawiają się także pierwsze zmarszczki w kącikach ust. Wiele ludzi zastanawia się, czy da się temu zapobiec w szybki i skuteczny sposób, szukają porad, jak podnieść opadające kąciki ust, aby twarz nie wyglądała na surową, smutną lub przygnębioną. Nasza klinika wychodzi naprzeciw takim problemom. Bogata oferta dostępna u nas idealnie sprawdzi się dla każdego, niezależnie od wieku. Zabieg na opadające kąciki ust w naszej klinice jest przeprowadzany przez lekarzy medycyny estetycznej, którzy posiadają długoletnie doświadczenie oraz niezbędną wiedzę do dokładnego i precyzyjnego podania preparatu. A co na opadające kąciki ust jest najlepsze? Odpowiedź jest prosta, to kwas hialuronowy, który występuje w organizmie każdego człowieka w naturalny sposób. Z wiekiem jednak jego produkcja jest mniejsza, co ma wpływ na pojawianie się zmarszczek na twarzy i szyi. Podniesienie kącików ust przy użyciu tego wypełniacza polega więc na uzupełnieniu jego niedoborów, co nie tylko niweluje bruzdy, ale także pomaga odzyskać skórze naturalną sprężystość. Unoszenie kącików ust przeprowadza się podczas jednej wizyty w naszej placówce.

Chcesz pozbyć się smutnego wyrazu twarzy?

Umów się na podnoszenie kącików ust w naszej klinice Fabskin w Warszawie

Zabiegi na opadające kąciki ust

Ekspert radzi

Korektę i podnoszenie kącików ust w naszej klinice medycyny estetycznej wykonujemy za pomocą kwasu hialuronowego. To między innymi przez jego utratę tworzą się zmarszczki, skóra wiotczeje i opada. Poprzez dostarczanie go z zewnątrz możemy skutecznie uzupełnić jego niedobory. Kwas hialuronowy doskonale podnosi kąciki ust, wypełnia tkankę, poprawia strukturę skóry. Efekty wypełnienia widoczne są natychmiast, ale też nie są wieczne, więc zabieg należy powtarzać co kilka lub kilkanaście miesięcy. Niemniej jednak podniesienie kącików ust kwasem hialuronowym daje najszybsze efekty walki z objawem starzenia się skóry, jakim jest opadanie kącików ust – mówi lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Czym jest kwas hialuronowy?

Rewolucją w medycynie estetycznej okazało się wprowadzenie na rynek kwasu hialuronowego, który już od kilkunastu lat robi zawrotną karierę. Jest on obecnie najczęściej stosowanym wypełniaczem, dzięki szerokiemu zastosowaniu, wysokiej skuteczności oraz dużemu profilowi bezpieczeństwa. Kwas hialuronowy występuje w organizmie każdego człowieka i stanowi naturalny składnik tkanki łącznej. Obok kolagenu jest to główny składnik tzw. macierzy międzykomórkowej. Kwas hialuronowy posiada właściwości higroskopijne – oznacza to, że wykazuje zdolność przyciągania do siebie cząsteczek wody, odpowiadając jednocześnie za odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie człowieka spada, co wiąże się ze spadkiem nawilżenia, a co za tym idzie – utratą sprężystości i pojawieniem się pierwszych zmarszczek. Z tego też powodu zabiegi z jego wykorzystaniem cieszą się obecnie tak dużą popularnością. Efektem wstrzykiwania kwasu hialuronowego do tkanek miękkich jest zwiększenie ich objętości. Wstrzyknięty produkt wypełnia tkankę i unosi ją oraz niweluje zagłębienia (bruzdy i zmarszczki). Oprócz wypełniania tkanek stymuluje również tworzenie się nowego kolagenu.

Preparaty wykorzystywane do zabiegu podnoszenia kącików ust, które zawierają kwas hialuronowy

Do podnoszenia opadających kącików ust najczęściej stosuje się preparaty renomowanych marek, które posiadają wszelkie niezbędne atesty i są bezpieczne dla zdrowia Pacjenta. Te produkty to wypełniacze zawierające naturalny kwas hialuronowy przeznaczony do wypełnienia różnej głębokości zmarszczek, a także do powiększenia ust i wolumetrii twarzy. Stosuje się je w miejscach, w których skóra starzeje się najszybciej, czyli na twarzy, dekolcie, szyi czy dłoniach. Dostarczając kwas hialuronowy bezpośrednio do skóry, uzyskamy natychmiastowy i długotrwały efekt gładkiej i promiennej cery pozbawionej redukcja zmarszczek.

Wskazania do podniesienia kącików ust wypełniaczem

Zabieg wypełnienia kącików wskazany jest wszystkim osobom, które borykają się z problemem opadających kącików ust, przez co ich twarz nabiera smutnego wyrazu. Zwykle można to zaobserwować już po 40. roku życia.

Jak należy przygotować się do podnoszenia opadających kącików ust?

Nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania się do zabiegu. Jedyne, o czym należy pamiętać przed wizytą w gabinecie to, aby 2-3 dni przed planowanym zabiegiem nie przyjmować leków rozrzedzających krew. Podczas konsultacji, która poprzedza właściwy zabieg, Pacjent zostanie dokładnie poinformowany o całej procedurze, postępowaniu po zabiegu oraz o ewentualnych przeciwwskazaniach.

Wypełnianie kącików ust kwasem hialuronowym – przebieg zabiegu

Przed wstrzyknięciem wypełniacza skórę znieczula się zazwyczaj za pomocą specjalnego kremu znieczulającego. Niektóre produkty dodatkowo zawierają w składzie substancję znieczulającą (lidokainę), co dodatkowo pozwala zmniejszyć bolesność zabiegu. Sam zabieg polega na wstrzykiwaniu do skóry w okolicy kącików ust usieciowanego kwasu hialuronowego, a następnie wykonaniu masażu w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu. Całość trwa zwykle od 30 do 60 minut. W momencie, gdy wskazane jest podanie większej ilość kwasu hialuronowego (np. u osób starszych z mocno opadającymi kącikami ust), zabieg może zostać podzielony na dwie lub więcej wizyt w 3-4 tygodniowych odstępach.

Efekty wypełniania kącików ust kwasem hialuronowym

Po zabiegu kąciki ust “wypełniają się” i lekko podnoszą do góry. Zmniejsza się również zagłębienie skóry w tych miejscach, a same kąciki ustawiają się w bardziej poziomej pozycji. Twarzy nabiera łagodniejszego i weselszego wyrazu.

Kiedy pojawiają się efekty podnoszenia kącików ust wypełniaczem?

Pierwsze efekty widoczne są natychmiast po zabiegu. Natomiast ostateczny rezultat utrwala się w przeciągu kolejnych 2-3 tygodni. Dopiero wtedy można zdecydować o ewentualnym zabiegu uzupełniającym.

Jak często należy powtarzać zabiegi na opadające kąciki ust?

Efekt jednorazowego zabiegu utrzymuje się z reguły od kilku do kilkunastu miesięcy, w zależności do rodzaju zastosowanego preparatu, jego gęstości, głębokości podania oraz cech osobniczych Pacjenta. Po upływie tego czasu najczęściej wskazane jest powtórzenie zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu wypełniania kącików ust

Główne przeciwwskazania do zabiegu to:

  • ciąża i okres karmienia piersią;
  • wiek – poniżej 18 lat;
  • trądzik pospolity;
  • aktywna opryszczka;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • skłonność do tworzenia się bliznowców;
  • choroby nowotworowe;
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
  • infekcje skóry.

Jak wygląda skóra bezpośrednio po wypełnieniu opadających kącików?

Skóra zaraz po zabiegu jest zaczerwieniona oraz może pojawić się lekka opuchlizna i siniaki. Powyższe objawy są jednak chwilowe, zazwyczaj ustępują w ciągu kilku dni.

Zalecenia po zabiegu podnoszenia kącików ust kwasem hialuronowym

Wskazane jest smarowanie miejsc nakłuć kremem kojącym (średnio dwa razy dziennie). Jeżeli pojawiły się siniaki – można smarować je preparatem przyspieszającym ich znikanie (np. Auriderm, Lioton 1000, Reparil). Warto też wykonywać masaż miejsca poddanego zabiegowi. Kiedy ustąpią siniaki, zaczerwienienie oraz zejdzie opuchlizna, można powrócić do codziennej pielęgnacji, zwracając jednocześnie dużą uwagę na odpowiednią profilaktyką przeciwstarzeniową (unikanie nadmiernej ekspozycji słonecznej, stosowanie kremów z filtrem, wybieranie kosmetyków do codziennej pielęgnacji o właściwościach antystarzeniowych).

Poznaj sposób na młody wygląd

Skorzystaj z zabiegów na opadające kąciki ust w atrakcyjnej cenie

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące wypełniania kącików ust kwasem hialuronowym

Czy zabieg jest bolesny?

Ekspert radzi

 

Nowoczesne preparaty na bazie kwasu hialuronowego posiadają w swoim składzie substancję znieczulającą, która ogranicza do minimum dolegliwości bólowe. Dodatkowo przed zabiegiem można zastosować krem znieczulający, aby zabieg był jeszcze bardziej komfortowy dla Pacjenta – lek. Radosław Rzepnikowski.

Z czym łączyć zabiegi wypełniania kącików ust?

Kwas hialuronowy można łączyć z zabiegami z użyciem nici liftingujących – jest to doskonała alternatywa dla liftingu chirurgicznego oraz naturalny proces produkcji kolagenu i tym samym tworzenie “rusztowania” dla opadających tkanek. Warto również pomyśleć o odświeżeniu i wypełnieniu samych ust kwasem hialuronowych w celu nadania im pożądanej objętości. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się zabiegi refreshingu ust . Poza tym trzeba także zwrócić uwagę, czy przy okazji opadających kącików nie tworzą się bruzdy “marionetkowe ” lub bruzdy nosowo-wargowe . Wówczas można je skorygować podczas jednego zabiegu.

Po zastosowaniu wypełnienia kwasem hialuronowym można stosować terapię stymulującą rewitalizację skóry, na którą składa się seria peelingów medycznych na przemian z mezoterapią igłową. Można też zastosować silnie regenerujący zabieg osoczem bogatopłytkowym.

Podniesienie kącików ust – cena

Uniesienie kącików ust to jeden z najczęstszych zabiegów, na jaki zgłaszają się nasi Pacjenci. Na stronie internetowej naszej kliniki dostępny jest szczegółowy cennik wszystkich zabiegów, jakie wykonujemy. Każdą wizytę w naszej placówce jest poprzedzona szczegółowym wywiadem lekarskim. Dzięki temu dowiesz się, ile mililitrów wypełniacza przyniesie najlepsze rezultaty, aby opadnięte kąciki ust przestały być Twoim problemem. Podniesienie kącików ust może być także wykonywane przy użyciu różnych preparatów. Polecamy więc skorzystanie z pomocy naszych ekspertów. Ocenią oni stan skóry w fachowy sposób i doradzą, który z nich przyniesie najlepsze efekty. Do każdego Pacjenta podchodzimy bowiem indywidualnie. Satysfakcja naszych Klientów jest dla nas największą nagrodą. Uniesienie kącików ust jest zawsze przeprowadzane przez lekarza medycyny estetycznej w pokoju zabiegowym, w którym zapewnione są sterylne warunki. Oczywiście korzystamy tylko z jednorazowego sprzętu najwyższej jakości. Dbamy także o komfort psychiczny naszych Pacjentów, dlatego staramy się dokładnie przygotować każdego z nich do zabiegu, wyjaśniając na czym będzie on dokładnie polegał. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z opiniami innych osób, które skorzystały z naszej oferty. Wiele z nich regularnie do nas wraca.

Cennik

DOPASUJ ILOŚĆ W MLCENA CENNIKOWAJUVEDERM
1 ml1400 zł1400 zł
2 ml2800 zł2800 zł (1400 zł za ml)
3 ml4200 zł3700 zł (1233 zał za ml) oszczędzasz 500 zł
4 ml5600 zł4500 zł (1125 zł za ml) oszczędzasz 1100 zł
5 ml7000 zł5500 zł (1100 zł za ml) oszczędzasz 1500 zł
 

DOPASUJ ILOŚĆ W MLCENA CENNIKOWATEOSYAL
1 ml / 1,2 ml (preparaty wolumetryczne)1200 zł1200 zł
2 ml / 2,4 ml (preparaty wolumetryczne)2400 zł2400 zł (1200 zł za ml)
3 ml / 3,6 ml (preparaty wolumetryczne)3600 zł3100 zł (1033 zł za ml) oszczędzasz 500 zł
4 ml / 4,8 ml (preparaty wolumetryczne)4800 zł3700 zł (925 zł za ml) oszczędzasz 1100 zł
5 ml / 6 ml (preparaty wolumetryczne)6000 zł4500 zł (900 zł za ml oszczędzasz 1500 zł)
 

Orientacyjna ilość preparatu, potrzebna do zabiegu
dolina łez1-2 ml
cały oczodół1-2 ml
wypełnienie skroni1-2 ml
marionetki1-2 ml
broda3-5 ml
linia żuchwy1-2 ml
kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
wolumetria twarzyod 2-3 ml

Proces starzenia się skóry obejmuje również okolicę ust. Wraz z wiekiem kąciki ust zaczynają opadać, co powoduje smutny wyraz twarzy. Na szczęście, nie jest to problem, z którym nie można skutecznie walczyć. Podanie kwasu hialuronowego w okolice ust niweluje ten problem, a my dzięki temu możemy odzyskać młodzieńczy wygląd.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08