Mezoterapia Nucleofill – lifting na poziomie komórkowym

Nucleofill firmy Croma Pharma to preparat przeznaczony do głębokiej odnowy i bioresktukturyzacji skóry. Stanowi innowację w odmładzaniu skóry i profilaktyce antystarzeniowej. Bazuje na naturalnych składnikach – polinukleotydach o właściwościach biostymulujących, odmładzających i ochronnych, co czyni go preparatem bezpiecznym, nadającym się do każdego rodzaju skóry, również tej wrażliwej. Lifting na poziomie komórkowym Nucleofill wykonywany w klinice medycyny estetycznej FabSkin w Warszawie na Bemowie stanowi doskonałą alternatywę dla mezoterapii igłowej kwasem hialuronowym. Preparat ten działa na poziomie komórkowym, co oznacza, że procesy regeneracyjne są głębokie, a efekty zabiegu utrzymują się przez długi czas. Jest to doskonała propozycja dla Pacjentów, którym zależy na poprawie kondycji skóry, przywróceniu elastyczności, nawilżenia i spłyceniu drobnych zmarszczek.

Zabieg mezoterapii Nucleofill w Warszawie na Bemowie

Na czym polega i jak działa mezoterapia Nucleofill?

Nucleofill z użyciem preparatu opracowanego na bazie naturalnych polinukleotydów to zabieg, który działa aż na 3 poziomach:

 • liftingu – polinukleotydy stymulują fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu typu I i elastyny, czego efektem jest zagęszczenie skóry i jej uniesienie, czyli wspomniany efekt liftingu;
 • antyoksydacji – polimeryczne makrocząsteczki, które znajdują się w preparacie Nucleofill, zachowują się jak ,,wymiatacze” wolnych rodników;
 • nawilżenia – wiązanie przez polinukleotydy wody zapewnia długotrwałe nawilżenie skóry i poprawę jej elastyczności.

W wyniku potrójnego działania preparatu Nucleofill skóra staje się napięta, jędrna, nawilżona i wolniej się starzeje. Efekt zabiegu jest naturalny, bez zmieniania rysów twarzy.

Chcesz zahamować lub cofnąć procesy starzenia się skóry?

Umów się na mezoterapię Nucleofill

☎ (22) 126 80 08
KONTAKT

Czym są polinukleotydy?

Polinukleotydy to niewielkie fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, które są w całości biokompatybilne z ludzkim organizmem. Mają one zdolność przyłączania dużych cząsteczek wody i tym samym poprawiają nawilżenie skóry. Wpływają również na wzrost liczby i aktywności fibroblastów, czyli komórek tkanki łącznej odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny w skórze, a więc głównych białek podporowych skóry odpowiadających za jej jędrność, gęstość, sprężystość i elastyczność.

Zabieg mezoterapii Nucleofill w Warszawie na Bemowie

Zalety i mocne strony zabiegu Nucleofill

 • długotrwałe efekty;
 • silne działanie przeciwstarzeniowe – preparat działa zarówno profilaktycznie, jak i naprawczo;
 • brak ingerencji w rysy twarzy, naturalny efekt;
 • bezbolesny przebieg;
 • brak okresu rekonwalescencji;
 • odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, także wrażliwej;
 • naturalny preparat o wysokim stopniu bezpieczeństwa.

Dla kogo mezoterapia Nucleofill? Wskazania do zabiegu

Głównymi wskazaniami do zabiegu mezoterapii igłowej Nucleofill są:

 

Regenerację skóry polinukleotydami można wykonywać niezależnie od jej wieku oraz rodzaju.

Jak przygotować się do mezoterapii Nucleofill?

Zabieg należy do grupy lunchowych i nie wymaga specjalnego przygotowania. Poprzedzony jest konsultacją wstępną, podczas której lekarz poznaje potrzeby i oczekiwania Pacjenta, a także wyklucza ewentualne przeciwwskazania.

Jak przebiega zabieg Nucleofill w klinice FabSkin w Warszawie?

Preparat Nukleofil wprowadzany jest drogą iniekcji (za pomocą igły lub kaniuli) w kilku punktach na twarzy (w jej środkową i dolną część). Procedura jest niemal całkowicie bezpieczna, można odczuć jedynie delikatne mrowienie. W przypadku Pacjentów bardziej wrażliwych na ból istnieje możliwość zastosowania znieczulenia. Nukleofil dostępny jest w dwóch wariantach – dla młodej i starszej skóry.

Efekty naturalnej mezoterapii igłowej Nucleofill

W wyniku zabiegu skóra zostaje wprowadzona w proces biostymulacji, który sprawia, że zaczyna się ona regenerować, ulega zagęszczeniu i ujędrnieniu. Dodatkowe działanie nawilżające i antyoksydacyjne preparatu powoduje wyraźne odmłodzenie skóry, spłycenie drobnych zmarszczek i poprawę kolorytu.

mezoterapiia Nucleofill
: Efekty mezoterapii Nucleofill

Zdaniem Eksperta

Zabieg Nucleofil to potrójne działanie na poziomie komórkowym. Do zabiegu wykorzystywana jest w pełni bezpieczna i naturalna substancja, nie zawierająca w swoim składzie składników o potencjalne uczulającym. Mezoterapia igłowa Nucleofil pozwala osiągnąć długotrwałe i naturalne efekty – wyjaśnia dr Olga Gruszewska z kliniki medycyny estetycznej FabSkin

wyróżniona sekcja zdaniem eksperta

Ile zabiegów należy wykonać?

Najlepsze efekty biostymulacji skóry Pacjent zaobserwuje po wykonaniu serii zabiegów. Zaleca się wykonanie 4 zabiegów w odstępach co 2-4 tygodnie. W celu podtrzymania efektów mezoterapię twarzy Nucleofil powinno się przeprowadzać regularnie, np. raz na pół roku.

Kiedy pojawią się pierwsze efekty odmłodzenia skóry po zastosowaniu preparatu Nucleofill?

Pierwsze efekty w postaci poprawy nawilżenia skóry widoczne są niemal natychmiast po zabiegu. Pełne rezultaty odmłodzenia skóry Pacjenci obserwują po upływie około 6 tygodni od wykonania pełnej serii zabiegów.

Zalecenia po zabiegu mezoterapii Nucleofil

Mikronakłucia u niektórych Pacjentów mogą wywołać niewielkie zaczerwienienie i podrażnienie skóry. Objawy te zwykle ustępują po upływie kilku dni. Ważne jest jednak to, aby odpowiednio zadbać o swoją skórę, przestrzegając wszystkich zaleceń pozabiegowych, które obejmują:

 • utrzymanie miejsca iniekcji w szczególnej czystości;
 • unikanie makijażu przez pierwszą dobę od zabiegu
 • rezygnacja z gorących kąpieli, korzystania z basenów i sauny oraz dużego wysiłku fizycznego przez około 3 doby po zabiegu;
 • stosowanie do pielęgnacji twarzy kosmetyków wskazanych przez lekarza przeprowadzającego zabieg.

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.

Przeciwwskazania do mezoterapii Nucleofill

 • ciąża i laktacja;
 • aktywne choroby nowotworowe;
 • choroby autoimmunologiczne;
 • infekcje skóry w miejscu zabiegu, aktywna opryszczka;
 • niewyrównane ogólnoustrojowe schorzenia;
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych;
 • zaburzenia krzepnięcia krwi.

Mezoterapia Nucleofill a inne zabiegi

Zabieg Nucleofil można wykonać nie wcześniej niż po upływie 2 tygodni od podania toksyny botulinowej. Złuszczanie, peelingi chemiczne oraz mikrodermabrazję należy przeprowadzić co najmniej 3 tygodnie wcześniej. Z kolei pomiędzy usuwaniem zmarszczek laserem frakcyjnym, a zabiegiem Nucleofil należy zachować 3-4 tygodnie odstępu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu Nucleofil?

Umów się na konsultację

☎ (22) 126 80 08
KONTAKT

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące mezoterapii Nucleofil

Czy zabieg jest bezpieczny?

Produkt użyty do mezoterapii jest całkowicie naturalny i bezpieczny. Nie uczula. Jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry.

Ile trwa mezoterapia Nucleofil?

Zabieg trwa około 30-60 minut.

Czy zabieg jest bolesny?

Dla większości Pacjentów zabieg jest bezbolesny. W jego trakcie Pacjenci mogą odczuwać jedynie delikatne mrowienie. Istnieje możliwość zastosowania znieczulenia (opcjonalnie).

Opinie o mezoterapii Nucleofil

Nucleofil to bezpieczna metoda odmładzania skóry, która zbiera same pochlebne opinie. Pacjenci chętnie decydują się na ten zabieg ze względu na długotrwałe i naturalne efekty oraz brak skutków ubocznych.

Cena mezoterapii Nucleofill w Warszawie

Stymulatory tkankowe1 zabieg u kosmetologaPakiet 3 zabiegów u kosmetologa1 zabieg u lekarzaPakiet 3 zabiegów u lekarza
Pluryal1000 zł2700 zł1150 zł3105 zł
Juvenus1000 zł2700 zł1150 zł3105 zł
Nucleofill (Soft, Medium, Strong)1 000 zł2700 zł1150 zł3105 zł