Zmarszczki, przebarwienia, uszkodzenia naskórka wskutek długotrwałego działania czynników atmosferycznych, brak elastyczności skóry, bruzdy na twarzy, to wszystko sprawia, że czujemy się nieatrakcyjnie i staro. Resurfacing laserowy jest innowacyjnym zabiegiem, opierającym się na wykorzystaniu rewelacyjnej technologii laserowej (Laser frakcyjny ablacyjny). W naszym gabinecie Fabskin w Warszawie wykonujemy laserowe usuwanie zmarszczek za pomocą nowoczesnego lasera, jakim jest laser frakcyjny.

Laserowe usuwanie zmarszczek laserem frakcyjnym

Z powodzeniem stosowany na świecie, teraz także w naszym gabinecie medycyny estetycznej – resurfacing laserowy. Działa w głębi skóry na zasadzie delikatnych uszkodzeń zmienionych komórek skórnych, które w ten sposób są przez organizm usuwane i zastąpione zdrowymi. Zabieg przeprowadzany przez lekarza laserem frakcyjnym ablacyjnym jest w pełni bezpieczny i nie niszczy zdrowych komórek skórnych. Nowoczesne technologie laserowe potrafią precyzyjnie odnaleźć uszkodzone komórki i celować w nie selektywnie, co oznacza, że trafiają dokładnie tam, gdzie jest potrzeba pobudzenia regeneracji wewnątrzkomórkowej bez niszczenia naskórka i oparzeń.

Szukasz skutecznego i bezinwazyjnego sposobu na pozbycie się zmarszczek?

Umów się na laserowe usuwanie zmarszczek w klinice medycyny estetycznej w Warszawie

Jak działa laser frakcyjny?

Zdaniem eksperta

Laser frakcyjny emituje do komórek wiązki światła. Emisja odbywa się siateczkowo, precyzyjnie trafiając do miejsc uszkodzeń. Cząsteczki światła koagulują w głębi skóry obszary mikrokolumienek, aktywując procesy naprawcze, co w rezultacie daje nam wytworzenie się zupełnie nowej, lepszej jakości struktury skóry, a widocznie poprawia atrakcyjność leczonego miejsca. Skóra staje się gładsza, pełniejsza, promienieje i wygląda zdrowo, bo jest uzdrowiona – wyjaśnia lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi laserem frakcyjnym? Wskazania do laserowego usuwania zmarszczek

Zabieg laserowego usuwania zmarszczek w Warszawie polecany jest wszystkim zdrowym osobom, które pragną poprawić stan i wygląd swojej skóry. Szczególnie zalecany jest RESURFACING osobom z widocznymi bruzdami, przebarwieniami, zmarszczkami, osłabioną elastycznością i szarą cerą. Resurfacing laserowy wspaniale opóźnia procesy starzenia się naskórka, a jednocześnie redukuje już te, które zaistniały. Za jedną serią zabiegów jesteśmy w stanie odjąć nawet 10 lat i przyczynić się do znacznego i widocznego poprawienia stanu skóry. Osoby, które przez wiele lat opalały się lub narażone były na silne mrozy i wiatry, na pewno zauważyły u siebie pogłębiające się procesy starzenia naskórka. To idealny moment na walkę o lepszą elastyczność, wygląd i koloryt cery. Także zmarszczki wokół oczu, tak trudne do usunięcia, mogą być z powodzeniem korygowane laserem frakcyjnym ablacyjnym. Resurfacing laserowy może okazać się zbawienny też dla osób borykających się z przebarwieniami i zmianami potrądzikowymi, laser ponadto doskonale radzi sobie z nieestetycznie rozszerzonymi porami skórnymi.

Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego

 • ciąża i okres laktacji;
 • kuracja retinoidami;
 • stosowanie leków uczulających;
 • aktywne alergie skórne;
 • łuszczyca;
 • bielactwo;
 • padaczka;
 • niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne;
 • niektóre zioła i leki;
 • otarcia i uszkodzenia leczonego naskórka;
 • fotouczulenie;
 • stosowanie leków fotouczulających;
 • bliznowiec;
 • cukrzyca;
 • okres po niektórych zabiegach kosmetycznych;
 • silna opalenizna;
 • pokrycie samoopalaczem.

Jak należy przygotować się do laserowego usuwania zmarszczek?

Nie jest konieczne żadne specjalne przygotowanie do zabiegu laserowego usuwania zmarszczek. Jedynie należy pamiętać o tym, aby przed zabiegiem nie wykonywać zabiegów złuszczających, a skóra nie była świeżo opalona, należy też odstawić niektóre leki, w tym kremy z retinoidami oraz substancje światłouczulające – witaminę A, dziurawiec, nagietek, skrzyp itp. W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości nasi specjaliści służą pomocą. Chętnie pomogą wybrać najlepszą dla Państwa metodę walki z niedoskonałościami.

Jak wygląda laserowe usuwanie zmarszczek?

Przed zabiegiem resurfacing’u laserowego udać należy się do naszego lekarza specjalisty, aby ustalić plan kuracji. Być może zalecane będzie wykonanie wcześniejszych lub komplementarnych metod, jak użycie osocza bogatopłytkowego, zabiegi rewitalizacji, mezoterapii i wypełnień kwasem hialuronowym.

Sam zabieg z użyciem lasera frakcyjnego zostaje poprzedzony nałożeniem kremu znieczulającego. W momencie, gdy znieczulenie zaczyna działać, lekarz przesuwa po skórze głowicę urządzenia. Zabieg trwa od 20 do 30 minut.

Usuwanie zmarszczek laserem – efekty zabiegu

Po kilkunastu tygodniach regeneracji komórek obserwujemy fantastyczne i długotrwałe rezultaty serii zabiegów resurfacing’u laserowego. Skóra jest widocznie jaśniejsza, odnowiona, bardziej promienna i zdrowa. Redukcji ulegają drobne i średnie zmarszczki, a głębokie zostają spłaszczone. Znacznie lepiej wyglądają nawet silne bruzdy. Cera pozbywa się plam i przebarwień, nie widać już pozostałości trądzikowych. Cera charakteryzuje się lepszą elastycznością i napięciem, gdyż odnowiona zostaje struktura komórkowa. Zabieg laserem frakcyjnym powtarzać można raz na kilka lat, kiedy procesy starzenia znów staną się bardziej widoczne.

Efekty laserowego usuwania zmarszczek laserem frakcyjnym

Efekty resurfacingu skóry
efekty resurfacingu skóry

Resurfacing laserowy – jak często należy powtarzać zabieg?

W zależności od efektów zabiegu, proces resurfacing’u laserowego laserem frakcyjnym ablacyjnym należy powtarzać 2-6 razy, w odstępach 2-4 tygodni. Pozwoli nam to uzyskać trwałe i widoczne efekty, utrzymujące się nawet kilka lat, szczególnie w połączeniu z innymi zabiegami rewitalizującymi.

Zalecenia po likwidacji zmarszczek laserem frakcyjnym

Bezpośrednio po zabiegu likwidacji zmarszczek laserem frakcyjnym miejsce leczenia jest zaczerwienione, bardzo ciepłe, mogą wystąpić obrzęki, uciekanie płynu tkankowego, delikatne sączenie się krwi. W tym czasie stosujemy kojące i znieczulające okłady. Obrzęki oraz zaczerwienienia utrzymywać mogą się do kilku dni. Po ustaniu sinień pojawia się cienki strup ulegający stopniowemu złuszczaniu się. Nie wolno w tym czasie próbować zrywać go, czy usuwać w inny sposób, jest to naturalny etap regeneracji na zewnątrz naskórka. Kilka tygodni po zabiegu także wnętrze organizmu ulega silnej regeneracji.

Kiedy widać efekty laserowej likwidacji zmarszczek laserem frakcyjnym?

Pełne rezultaty widać po miesiącu, zaleca się jednak wtedy wykonać kolejną serię resurfacing’u laserem frakcyjnym ablacyjnym w celu odnowy kolejnych komórek.

Powikłania po zastosowaniu lasera frakcyjnego na twarz

Jak po każdym zabiegu z zakresu medycyny estetycznej również po zastosowaniu lasera frakcyjnego mogą wystąpić pewne powikłania, które są związane z zastosowaniem podwyższonych parametrów dla lasera. Do najczęściej występujących powikłań zaliczają się czerwone plamy na skórze poddanej laseroterapii. Zaczerwienienie to powinno jednak samoistnie ustąpić po kilku tygodniach od zabiegu.

Chcesz wyglądać młodziej?

Nie czekaj i już dziś skontaktuj się z naszą kliniką medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące lasera frakcyjnego

Ile kosztuje zabieg laserowej redukcji zmarszczek?

Cena laserowego usuwania zmarszczek jest zróżnicowana i zależy przede wszystkim od obszaru, na którym został wykonany zabieg (twarz, szyja, dekolt). Cena jednego zabiegu waha się z reguły od 500 do 1300 zł.

Czy laserowe usuwanie zmarszczek boli?

Zdaniem eksperta

W tym wypadku wszystko zależy od indywidualnej odporności na ból. Dla niektórych zabieg może być bolesny, inni z kolei znoszą go bardzo dobrze. Niemniej jednak w przypadku Pacjentów bardziej wrażliwych na ból stosuje się znieczulenie miejscowe po to, aby ograniczyć do minimum odczucie bólowe, którym najczęściej jest pieczenie – wyjaśnia lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Czy laser frakcyjny na zmarszczki może spowodować poparzenia?

Niektórzy z Pacjentów, decydujący się na zabieg laserowego usuwania zmarszczek, obawiają się poparzenia lub uszkodzenia skóry. Owszem, wiązka światła lasera wnika w głąb skóry, doprowadzając do podgrzania tkanek, w wyniku czego uszkodzone są komórki. Jednak to właśnie termiczne uszkodzenie jest bezpośrednią przyczyną uruchomienia procesów naprawczych skóry. Natomiast krótki czas dostarczania impulsu lasera oraz zastosowanie specjalnego systemu chłodzącego zabezpiecza skórę przed poparzeniem.

Cennik zabiegów – Laser frakcyjny ablacyjny

Cennik obowiązuje od 3 stycznia 2022.

Laser frakcyjny ablacyjnyCena u kosmetologaPakiet 3 zabiegów u kosmetologaCena u lekarzaPakiet 3 zabiegów u lekarza
Resurfacing skóry, wygładzenie zmarszczek
Oczy/usta500 zł1200 zł (400 zł za zabieg)575 zł1380 zł (460zł za zabieg)
Policzki700 zł1500 zł (500 zł za zabieg)805 zł1725 zł (575 zł za zabieg)
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)1000 zł2400 zł (800 zł za zabieg)1150 zł2760 zł (920 zł za zabieg)
2 obszary1200 zł3000 zł (1000 zł za zabieg)1380 zł3450 zł (1150 zł za zabieg)
3 obszary1400 zł3600 zł (1200 zł za zabieg)1610 zł4140 zł (1380 zł za zabieg)
Dłonie600 zł1200 zł (400 zł za zabieg)690 zł1380 zł (460 zł za zabieg)
Redukcja blizn
Bliznyod 300 złwycena indywidualnaod 400 złwycena indywidualna
Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych dla studentów - twarz*700 zł *1500 zł (500 zł za zabieg) *805 zł *1725 zł (575 zł za zabieg) *
*oferta specjalna obowiązuje po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej, promocje nie łączą się
Redukcja rozstępów
Laserowe usuwanie rozstępów (obszar 10 cm x 10 cm)od 300 złwycena indywidualnaod 345 złwycena indywidualna
Osocze bogatopłytkowe do zabiegu lasera frakcyjnego-250 zł

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ   tel: 22 126 80 08