S.O.S „Ja vs. lustro” – Pakiet Lux

Patrzenie w lustro jest codziennym działaniem, które ludzie wykonują z różnych powodów jak np.: pielęgnacja osobista, ocena stroju, samoocena i pewność siebie oraz wyszukiwanie oznak zdrowia. Z wiekiem zmiany starzenia są coraz bardziej widoczne patrząc en face w lustro. Większość tych zmian następują przez wiele lat i potrafią wpłynąć na nasze samopoczucie. Niekorzystne zmiany które dostrzegamy to:

 1. Utrata masy kostnej: W wyniku procesów starzenia się, urazów lub innych czynników, może wystąpić utrata masy kostnej w obszarze środkowej części twarzy. Implantacja wypełniacza jak np. gęstego kwasu hialuronowego może być rozważane, aby przywrócić objętość i kształt.
 2. Utrata tkanki tłuszczowej: Z upływem czasu może dochodzić do utraty tkanki tłuszczowej, co sprawia, że twarz może wydawać się zapadnięta. Wypełniacze do twarzy, takie jak kwas hialuronowy lub przeszczep tłuszczu, mogą pomóc w przywróceniu objętości.
 3. Osłabienia mięśni i więzadeł wokół oczodołu: powoduje to wygląd poduszek i przepuklin pod powiekami. Jednocześnie pod wpukleniami pojawiają się zagłębienia nieestetyczne, które wynikają z braku tłuszczu.
 4. Opadniecie policzka i nasilenie fałdów nosowo-wargowych
 5. Opadnięcie kącików ust
 6. Utrata tkanki tłuszczowej w okolicy bruzdy przedpoliczkowej powodując negatywny wektor w postaci „marionetek” tzn wyrazu ciągłej smutnej twarzy.
 7. Nasilenie mięśnia bródkowego co powoduje efekt zadarcia brody do góry zmieniając proporcje górnej vs. środkowej vs. dolnej części twarzy niekorzystnie nadając wygląd starszego wyglądu – „babcina broda”

W celu stworzenia „planu ratunkowego S.O.S.” terapia może obejmować różne procedury z zakresu medycyny estetycznej, w zależności od konkretnych potrzeb pacjenta. Najpopularniejsza, bezpieczna i szybka metoda jest zastosowaniem wypełniaczy i poprawy skóry za pomocą laserów lub urządzeń hi-tech:

 1. Wypełniacze:
  a. W obszarze kości jarzmowych, skutecznie podnoszą tkankę i stanowią fundament do wywróconego „trójkąta młodości”. Jednocześnie odbudowa łuku jarzmowego tworzy atrakcyjny zarys.
  b. Policzków na poziomie głębokiego tłuszczu i płytkiego według wskazań. Celem uzupełnienia policzków jest aby zachować naturalny kształt (tzn. OGEE CURVE) w trakcie mimiki. Nie dążymy do usztywnienia tych okolic co wpływa na uśmiech pacjenta. W przypadku mężczyzn prawidłowa objętość policzków również jest bardzo istotna zachowując zasady anatomicznych proporcji i uniknięcia feminizacji męskiej twarzy uwypuklonymi policzkami. Jako ciekawostka prawidłowe podniesienie policzków odbarcza więzadło jarzmowe które z wiekiem wapnieje i twardnieje i w efekcie ciągnie poduszkę tłuszczową nad fałdami nosowymi tworząc fałd. Odbarczenie policzka podnosi fałd do góry.
  c. Oczodołu – uzupełniając zanik tłuszczu w tej okolicy dedykowanym kwasem hialuronowym wyrównuje poziom tkanki pomiędzy powiekami oraz policzkami
  d. Uzupełnienie okolicy przy skrzydełkach nosa oraz fałdy nosowo-wargowe
  e. Uzupełnienie utraty tłuszczu w okolicach „marionetek” – bruzdy przedpoliczkowej i zniwelowania „smutku”
  f. Podniesienie kącik ust i ewentualnie poszerzenie dolnej wargi w celu polepszenia ułożenia górnej wargi na dolnej.
  g. Redukcja zmarszczki pod dolną wargą – powodując rotacje brody w dół, co w efekcie ulepsza proporcje do środkowej części twarzy i tworzy lepszą jednolitą, gładszą płaszczyznę pomiędzy brodą i policzkami.
 2. Laseroterapia i w szczególności zabieg wykorzystaniem technologii RF mikroigłowej lub stymulacji skóry aby wyprodukować więcej kolagenu technologią skupionych ultradźwięków tzw. HIFU „lifting bez skalpela „

Jaka jest rekonwalescencja po zabiegu z wypełniaczami?

Tak jak przy każdym zabiegu medycznym przerywającym ciągłość skóry jest małe ryzyko siniaków, zaczerwienie, krwiaków. Natomiast poza basenem i sauną, po 90% zabiegach można wrócić do pełnej aktywności.

Ile kwasu hialuronowego należy podać aby uzyskać naturalny i natychmiastowy efekt „ratunkowy S.O.S”?

Poniżej przedstawiamy orientacyjne ilości uzupełnienia kwasem hialuronowym.

Najczęściej w tym pakiecie podajemy 7 ml Juvederm** firmy Allergan Aestehtics w cenie katalogowej 9800 zł natomiast w pakiecie LUX cena wynosi 7700 zł*

*Podana ilość ml jest orientacyjna; dla każdego pacjenta ilość wypełniaczy jest dobrana indywidualnie. Najważniejsze jest, aby każdy zabieg był dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Przed podjęciem decyzji o iniekcji z podaniem kwasu hialuronowego , zaleca się konsultację z doświadczonym lekarzem, który może ocenić stan skóry, struktury kości, tłuszczu i pomóc w opracowaniu spersonalizowanego planu leczenia.

** To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.

Cennik