Fotoodmładzanie należy do ulubionych zabiegów estetycznych kobiet i mężczyzn. Pozwala w sposób bezpieczny i komfortowy usunąć wiele drażniących i szpecących plam skórnych w okolicach twarzy, dekoltu, szyi i na dłoniach. Z wiekiem maleje produkcja kolagenu w organizmie. Dodatkowo na skutek oddziaływania promieni słonecznych, po przebytych chorobach, stosowaniu używek i leków, nasza skóra może zacząć wyglądać nieestetycznie. Pojawiają się na niej nierówności, plamy, przebarwienia skóry. Niestety nie odejmują nam one lat, a wręcz przeciwnie. Taka skóra wygląda na starszą i zmęczoną. Na szczęście skutecznie możemy sobie z tym radzić dzięki zabiegowi fotoodmładzania z wykorzystaniem innowacyjnego lasera ALMA  w naszym gabinecie medycyny estetycznej w Warszawie.

Fotoodmładzanie – co to jest?

Fotoodmładzanie to leczenie skóry za pomocą światła. Ta nowoczesna technologia wykorzystywana w dermatologii estetycznej polega na naświetlaniu specjalnym laserem o zmiennej długości częstotliwości fal elektromagnetycznych wybranych partii twarzy bądź ciała. Silne światło o odpowiedniej długości fali pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu. Jednocześnie dochodzi do przebudowy włókien kolagenowych. Światło emitowane przez laser usuwa wszelkie niepożądane zmiany w skórze, które są wynikiem działania promieniowania UV, upływu czasu czy chorób skóry.

Chcesz uzyskać młody wygląd bez ingerencji chirurgicznej?

Zabieg fotoodmładzania IPL jest właśnie dla Ciebie

☎ (22) 126 80 08

Laser ALMA IPL do fotoodmładzania skóry

Aby nasza skóra stała się jaśniejsza, bardziej gładka i promienna, powinniśmy działać już w czasie pojawiających się objawów fotostarzenia. Im mniejsze defekty skóry, tym lepsze efekty osiągniemy stosując laseroterapię. Zabieg odmładzania laserem opiera się na zasadzie wykorzystania światła w procesie fototermolizy selektywnej. Laser ALMA IPL dostarcza energię w chromofory melaniny i hemoglobiny w skórze. Inteligencja urządzenia pozwala skutecznie je wyodrębnić i wysłać do nich wiązki światła, za sprawą których usuwamy niepożądane zmiany skórne, jak również uruchamiamy proces produkcji kolagenu. Naświetlone zmiany naturalnie usuwają się (zamieniając w ciepło), a my otrzymujemy skórę bardziej napiętą, odmłodzoną, widocznie z poprawionym i wyrównanym kolorytem. Lepsza produkcja kolagenu sprawia, że dobre efekty zabiegu długo utrzymują się i zabieg nie musi być często powtarzany. Fotoodmładzanie laserem ALMA IPL uważane jest za zabieg wyjątkowo bezpieczny i łagodny. Ma on mniej efektów niepożądanych od stosowanych w tym samym celu peeling chemiczny czy dermabrazji. W zabiegu laserowego odmładzania skóry IPL niechciane zmiany skórne łuszczą się przez kilka dni, a w ciągu 14 dni od zabiegu obserwujemy pełne efekty odmłodzenia. Laser Alma IPL działa w pełni termicznie, jest bezpieczniejszy od zabiegów alternatywnych.

Zdaniem eksperta

Istota tej metody polega na tym, że w przeciwieństwie do tradycyjnych laserów, urządzenie IPL emituje fale elektromagnetyczne o zmiennej długości oraz częstotliwości, co uwarunkowane jest rodzajem skóry. Regulacja tych parametrów odbywa się poprzez nałożenie na laser odpowiednich końcówek, które ucinają wiązki światła do wskazanej długości – mówi mgr. Anna Sawicka, kosmetolog FabSkin.

Dla kogo skierowany jest zabieg fotoodmładzania laserowego skóry IPL? Wskazania do zabiegu

Zabieg fotoodmładzania IPL skierowany jest dla wszystkich osób, które obserwują u siebie pigmentowe zmiany skórne, przebarwienia, drobne zmarszczki, zmniejszone napięcie skóry. Najlepsze efekty uzyskamy przy drobnych zmianach, dlatego im szybciej zdecydujemy się na zabieg fotoodmładzania laserem ALMA IPL, tym dłużej utrzymamy piękny i młody wygląd. Zabieg fotoodmładzania może być bezpiecznie stosowany u większości pacjentów.

Światło IPL usuwa:

 • piegi;
 • drobne zmarszczki;
 • rozszerzone pory;
 • zmiany naczyniowe;
 • pajączki;
 • rumień twarzy;
 • przebarwienia słoneczne
 • niektóre plamy chorobowe;
 • niektóre odmiany trądziku;
 • inne zmiany skórne;
 • wpływa na poprawę elastyczności i sprężystości skóry.

Przeciwwskazania do laserowego odmładzania skóry IPL

Jak każdy zabieg, również laserowe odmładzanie skóry, nie może być przeprowadzone u każdego pacjenta. Każdorazowo przed przystąpieniem do zabiegu pacjent odbędzie wywiad z lekarzem, aby ustalić, czy przeprowadzenie konkretnego zabiegu będzie najlepszym wyborem. Jeśli pojawią się przeciwwskazania, nasi lekarze doradzą alternatywne zabiegi estetyczne w naszym gabinecie laseroterapii w Warszawie. Wyjątkową ostrożność zachować powinny osoby, u których:

 • trwa terapia retinoidami;
 • występują uczulenia na światło;
 • są w ciąży lub w okresie laktacji;
 • przyjmują leki przeciwzakrzepowe;
 • cierpią na cukrzycę;
 • bielactwo;
 • bliznowiec;
 • łuszczycę;
 • alergie;
 • infekcje skórne;
 • posiadają niezagojone rany;
 • opalały się do 3 tygodni przed zabiegiem;
 • przechodzą terapię hormonalną;
 • mają aktywną opryszczkę;
 • zażywają niektóre zioła i leki.

Laseroterapia na twarz – przygotowanie

Przed przystąpieniem do zabiegu fotoodmładzania laserem ALMA IPL należy kilka tygodni wcześniej przestać opalać się naturalnie i sztucznie, jak również przestać przyjmować aspirynę, kremy z retinolem i witaminą C, leki światłouczulające, alkohol na 24h przed zabiegiem, witaminę A i E – 5 dni przed zabiegiem. Sam zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej, który oceni czy zabieg można przeprowadzić, wyjaśni jego istotę oraz korzyści, jakie można osiągnąć.

Jak przebiega zabieg fotoodmładzania?

Bardzo ważny etapem zabiegu fotoodmładzania jest dobranie odpowiednich parmterów naświetlenia. To od tego zależy skuteczność oraz ilość sesji fotoodmładzania. Bezpośrednio przed zabiegiem smaruje się skórę żelem do USG. Powierzchnia poddana zabiegowi zostaje naświetlona krótkimi impulsami światła, które powodują chwilowe pieczenie. Energia świetlna w zależności od wybranego zakresu długości fal, jest selektywnie absorbowana przez hemoglobinę oraz melaninę. Docelowa zmiana ulega podgrzaniu i zniszczeniu. Po naświetlaniu całej powierzchni zabiegowej nakładana jest maska chłodząca lub krem pielęgnacyjny (w zależności od potrzeb).

Fotoodmładzanie przed i po – efekty zabiegu

Fotoodmładzanie jest kuracją uniwersalną, pozwalającą uporać się z kilkoma problemami skórnymi jednocześnie. Po zabiegu odmładzania laserem ALMA IPL poprawia się struktura skóry, jej elastyczność i rozświetlenie. Skóra staje się napięta i bardziej gładka.

Rezultaty zabiegu:

 • bardziej napięta, elastyczna, wygładzona skóra;
 • likwidacja zmian naczyniowych (naczynka, pajączki);
 • ujednolicenie kolorytu skóry;
 • redukcja zmarszczek;
 • redukcja przebarwień;
 • redukcja zmian potrądzikowych.
Fotoodmładzania przed
Fotoodmładzania po
zabieg nici PDO przed
zabieg nici PDO po

Kiedy widoczne są pierwsze efekty zabiegu fotoodmładzania?

Pierwsze widoczne efekty zapewnia już pierwszy zabieg. Jednak dla uzyskania najlepszych rezultatów zabieg fotoodmładzania należy powtórzyć 3-4 raz w odstępach miesięcznych. Jest to zabieg seryjny, dlatego terapia laserem IPL nie kończy się na jednorazowej wizycie w gabinecie. Na ocenę pełnych efektów trzeba poczekać do około 3-6 tygodni po wykonaniu serii zabiegów.

Jak długo utrzymują się efekty fotoodmładzania twarzy?

Efekty przeprowadzonej serii zabiegów utrzymują się przez lata, jednak proces starzenia się skóry jest procesem ciągłym, więc zabiegi IPL wymagają okresowego powtarzania w celu podtrzymania uzyskanych rezultatów. W celu podtrzymania efektów zabieg można powtarzać co 12 miesięcy.

Zalecenia po zabiegu fotoodmładzania

Po zabiegu fotoodmładzania laserem ALMA IPL zaleca się stosować kremy przeciwsłoneczne z wysokim filtrem przez okres 1 miesiąca lub do okresu powtarzania zabiegów. Bezpośrednio po zabiegu nie należy poddawać się gorącym kąpielom i zabiegom peelingującym, zaleca się również unikać stosowania kosmetyków innych niż rekomendowane przez lekarza.

Fotoodmładzanie IPL a możliwe skutki uboczne

U pacjentów po zabiegu fotoodmładzania mogą pojawić się przejściowe efekty niepożądane, jak rumień, zaczerwienienie, lekkie opuchnięcia, zmiany barwnikowe, uczucie swędzenia i pieczenia. Neutralizować je możemy kremami chłodzącymi. Ponadto skórę przez cały czas należy nawilżać.

Zaledwie w kilka tygodni odmłodzisz twarz i wybrane partie ciała. Bez zakażeń, zwolnień lekarskich, bólu i uszkodzeń naskórka. Bezpieczne zabiegi odmładzania skóry laserem Alma z technologią IPL.

Fotoodmładzanie efekty uboczne, jak je ograniczyć?

Mimo iż fotoodmładzanie ma efekty uboczne, to możesz je zniwelować, wybierając odpowiednie miejsce do przeprowadzania zabiegu. Fotoodmładzanie laserowe powinno być więc wykonywane w renomowanej placówce, a także jego przeprowadzeniem powinien zająć się lekarz medycyny estetycznej. Wybierając klinikę FabSkin, masz pewność, że zostaniesz doskonale przygotowany do każdego zabiegu, poznasz dokładny jego przebieg, a także będziesz wiedzieć, jak pielęgnować skórę tuż po jego wykonaniu. Warto więc skorzystać z naszych profesjonalnych usług, aby czuć się nie tylko pięknie, ale i bezpiecznie.

Chcesz się cieszyć piękną skórą bez niedoskonałości?
Umów się na zabieg fotoodmładzania IPL w klinice FabSkin w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące fotoodmładzania IPL

Czy zabieg fotoodmładzania IPL boli?

Podczas zabiegu fotoodmładzania może pojawić się delikatne, chwilowe pieczenie. Odczucia są kwestią indywidualną.

Jak długo trwa odmładzanie skóry laserem IPL?

Odmładzanie skóry laserem IPL trwa w zależności od miejsca zabiegowego od 5 do 25 minut.

W jakim wieku można wykonać zabieg fotoodmładzania?

Zabieg laserowego fotoodmładzania zaliczany jest do terapii mało inwazyjnych, dlatego jest on dedykowany osobom w każdym wieku. Może być przeprowadzony u osób młodych z pierwszymi oznakami posłonecznego starzenia się skóry (już po 25. roku życia).

Czy fotoodmładzanie skóry jest skuteczne?

Fotoodmładzanie skóry pozwala na jej regenerację z zastosowaniem urządzeń laserowych. Fotoodmładzanie jest skutecznym zabiegiem antystarzeniowym, a co więcej zabieg ten może być przeprowadzony również w celach profilaktycznych już w przypadku osób młodych.

Jaki powinien być czas pomiędzy mezoterapią a laserem IPL?

Procedury łączenia zabiegów są różne i zależą od parametrów aparatu, którym był wykonywany zabieg oraz od rodzaju substancji podawanej w ramach mezoterapii igłowej. Najbezpieczniej będzie odczekać około miesiąca czasu po zabiegach laserowych IPL.

Czy da się wyeliminować rumień na twarzy laserem IPL?

Wszystko zależy od stanu skóry oraz parametrów urządzenia. Po obejrzeniu stanu skóry lekarz medycyny estetycznej dobierze odpowiedni zabieg. Najczęściej terapię z użyciem lasera IPL stosuje się do ,,wyciszenia” zmian naczyniowych rumienia.

Fotoodmładzanie IPL w Warszawie – cennik

[cena]

Alma IPL - fotoodmładzanieCena u kosmetologaPakiet 3 zabiegów u kosmetologaCena u lekarzaPakiet 3 zabiegów u lekarza
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)700 zł1800 zł (600 zł za zabieg) zamiast 2100 zł805 zł2070 zł (690 zł za zabieg)
2 obszary900 zł2400 zł (800 zł za zabieg)1035 zł2760 zł (920 zł za zabieg)
3 obszary1200 zł3000 zł (1000 zł za zabieg)1380 zł3450 zł (1150 zł za zabieg)
Dłonie400 zł750 zł (250 zł za zabieg)460 zł862 zł (287 zł za zabieg)