Poród jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej kobiety. Niestety, czasami niezbędne jest cesarskie cięcie, które pozostawia nieestetyczny ślad. Taka blizna może przeszkadzać i sprawia, że młoda mama czuje się nieatrakcyjna i niezadowolona ze swojego ciała. Pomimo że nie ma możliwości całkowitego pozbycia się śladów porodu wykonanego cesarskim cięciem, nowoczesne gabinety medycyny estetycznej dysponują odpowiednim sprzętem, który w znacznym stopniu wpływa na poprawę wyglądu skóry i koryguje bliznę. Jedną ze skutecznych metod jest terapia nowoczesnym laserem frakcyjnym.

Jak wygląda blizna po cesarskim cięciu?

Blizna po cesarskim cięciu jest to zazwyczaj pozioma kreska znajdująca się w dolnej części brzucha. Zaraz po porodzie jest ona czerwona, następnie z czasem jaśnieje, ale nigdy nie zanika. Gabinet medycyny estetycznej Fabskin oferuje kobietom, chcącym poprawić swój wygląd po porodzie, laserowe rozjaśnianie i spłycanie blizny po CC. Istotne jest, że im szybciej zdecydujemy się na zabieg tym lepiej – bowiem im “młodsza” blizna tym łatwiej jest ją skorygować. Najlepsze efekty uzyskuje się, gdy terapię rozpocznie się po upływie około 6-9 tygodniu od powstania blizny. Każdy zabieg w naszym gabinecie poprzedzony jest indywidualną konsultacją z pacjentką w celu obejrzenia blizny i zapoznania z metodą zabiegu.

Na czym polega terapia laserowa w przypadku usuwania blizn po cesarce?

Terapia laserem frakcyjnym z technologią Pixel Pro jest metodą nieinwazyjną, która zmienia strukturę skóry. Zabieg nie wymaga od strony pacjenta wcześniejszego przygotowania. Głowica lasera wprowadza do skóry jednocześnie około 320 mikrowiązek, które odpowiedzialne są za regenerację tkanki skórnej. Laser złuszcza zgrubiałą skórę, “ścina” ją, zamyka naczynia i odnawia strukturę skóry. Tkanka bliznowata zastępowana jest przez nową – zdrową tkankę. Zabieg laserowego usuwania blizny po cesarskim cięciu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Chcesz pozbyć się blizny po cesarskim cięciu?

Umów się na laserowe usuwanie blizn po cesarce w klinice medycyny estetycznej na warszawskim Bemowie

Dla kogo jest zabieg usuwania blizny poporodowej? Wskazania do laserowego usuwania blizny po cesarskim cięciu

Zabieg laserowego usuwania blizny po CC przeznaczony jest dla wszystkich kobiet, które pragną odzyskać dawny wygląd i pozbyć się nieestetycznego śladu po porodzie w postaci trudno gojącej się blizny.

Laserowe usuwanie blizny po cesarce – przygotowanie do zabiegu

Zdaniem eksperta

Usunięcie blizny po cesarskim cięciu za pomocą lasera frakcyjnego jest bardzo bezpieczne i bezinwazyjne. Pacjentka nie musi się do zabiegu specjalnie przygotowywać. Istotne jednak jest, aby skóra była czysta i nieopalona. Kilka dni przed terminem zabiegu zabronione jest wykonywanie peelingów chemicznych, zażywanie antydepresantów oraz antybiotyków. Należy nie pić ziół światłouczulających (np. nagietek, dziurawiec, skrzyp). Ponadto przed każdym zabiegiem pacjentka konsultuje się z naszym specjalistą, który przeprowadzi wywiad i odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości związane z zabiegiem. – wyjaśnia lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Usuwanie blizny po cesarce – przebieg zabiegu

Zabieg usuwania blizn po cesarskim cięciu jest całkowicie nieinwazyjny, nie wymaga hospitalizacji i trwa około 20 minut. Lekarz przykłada głowicę urządzenia do obszaru blizny po cesarskim cięciu. W wyniku działania wysokiej temperatury uruchamiają się procesy regeneracyjne, które prowadzą do ujędrnienia i zwiększenia napięcia skóry poprzez odbudowę i obkurczanie się włókien kolagenowych. Dzięki tym działaniom blizna nie przyrasta i się prawidłowo goi, co w widoczny sposób wpływa na poprawę estetyki wyglądu.

Efekty laserowego usuwania blizn po ciąży

Widoczne efekty pojawiają się po około 2 tygodniach od pierwszego zabiegu. Zazwyczaj zaleca się wykonanie od 3 do 6 zabiegów, w zależności od wielkości i “wieku” blizny.

Jak wygląda skóra bezpośrednio po zabiegu laserowego usuwania blizn poporodowych?

Skóra bezpośrednio po korekcie blizny po cesarskim cięciu może być delikatnie zaczerwieniona. Zaczerwienie skóry na ogół utrzymuje się przez kilka dni. Mogą pojawić się także niewielkie strupki, które ulegają złuszczeniu w okresie do dwóch tygodni.

Pielęgnacja skóry po zabiegu usuwania blizny po CC

Po zabiegu należy dbać o poddany terapii laserowej obszar ciała poprzez używanie zaleconych kremów i maści. Do miesiąca po zabiegu nie można opalać się, ponieważ może to spowodować powstanie nieestetycznych przebarwień.

Laserowe usuwanie blizn po ciąży i cesarskim cięciu w Warszawie
Umów się na wizytę

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące laserowego usuwania blizny po cesarskim cięciu i ciąży

Gdzie wykonać laserowe usuwanie blizny po cesarce?

Osoby zastanawiające się, gdzie wykonać zabieg usuwania blizn po cesarskim cięciu, mogą skorzystać z możliwości kliniki medycyny estetycznej Fabskin, mieszczącej się na warszawskim Bemowie. Mieszkańcy Warszawy doskonale znają markę wypracowaną przez naszą klinikę, dzięki pracy wykwalifikowanego zespołu oraz zastosowaniu najnowocześniejszych urządzeń. Miesząca się w mieście Warszawa klinika medycyny estetycznej Fabskin to gwarancja wysokiej jakości usług wykonywanych w miłej atmosferze.

Ile kosztuje laserowe usuwanie blizny po cesarskim cięciu?

Ceny usuwania blizn po porodzie uzależnione są od wielkości blizny, a także faktu, jak długo istnieje blizna.

Czy usuwanie blizny po CC boli?

Na ogół wszystkie zabiegi laserowe, w tym usuwanie blizny po cesarskim cięciu, są bezbolesne. To powoduje, że pacjenci się na nie chętnie decydują. Kolejną kwestią jest brak inwazyjności oraz niskie ryzyko powikłań, jakie niesie za sobą laseroterapia.

Cennik laserowego usuwania blizn po cesarce w Warszawie

Redukcja blizny po cięciu cesarskimCena
Laserowa redukcja (zniwelowanie) blizny po cesarskim cięciu600 zł
Laserowa redukcja (zniwelowanie) blizny przerosłejdo 10 cm 600 złpowyżej 10cm 800 zł
Wyrównanie kolorytu blizny lampą pulsacyjną300 zł
Ostryknięcie blizny przerosłej /keloidów sterydem600 zł
Stymulacja blizny zanikowej terapią kolagenowąod 600 zł

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08