Czym jest frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa i termolifting?

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, dzięki któremu można poprawić napięcie skóry, odmłodzić ją, a także pozbyć się rozstępów. W klinice FabSkin w Warszawie na Bemowie możesz skorzystać z tego zabiegu w korzystnych cenach.

Co to jest i jak działa radiofrekwencja mikroigłowa?

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej polega na wprowadzeniu bardzo cienkich igieł na głębokość między 0,5 mm a 3,5 mm przy jednoczesnym emitowaniu fali radiowej, która nagrzewa tkankę wokół powierzchni igieł bez przegrzania skóry i bez ryzyka poparzeń. W wyniku wytworzenia energii w tkance dochodzi do powstania punktów koagulacji oraz kontrolowanych przegrzań, które zapoczątkowują procesy regeneracyjne w skórze i tworzenie się nowych włókien kolagenowych. Ta metoda zdobyła uznanie lekarzy na całym świecie ze względu na możliwość wszechstronnego wykorzystania urządzenia w różnych wskazaniach.

Chcesz skutecznie i bezboleśnie odmłodzić swoją skórę?
Umów się na frakcyjną radiofrekwencję mikroigłową

☎ (22) 126 80 08
KONTAKT

Dlaczego warto zdecydować się na radiofrekwencję mikroigłową?

 • szerokie zastosowanie – w leczeniu blizn, również blizn potrądzikowych, rozstępów, rozszerzonych porów, łojotoku, zmarszczek, nadpotliwości, wiotkość skóry;
 • doskonałe efekty przy minimalnej inwazyjności;
 • zabieg całoroczny – można go wykonywać latem i zimą;
 • zabieg można przeprowadzać na delikatnej skórze, np. zabiegi pod oczy;
 • brak złuszczania naskórka bezpośrednio po zabiegu;
 • długotrwałe efekty zabiegowe;
 • wysokie bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatami.

Wskazania do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Wskazania do radiofrekwencji mikroigłowej:

 • bezoperacyjny lifting twarzy, zabiegi na szyie i zabiegi na dekolt;
 • poprawa owalu twarzy;
 • redukcja zmarszczek i poprawa napięcia skóry;
 • zmniejszenie porów;
 • zmniejszenie blizn, w tym blizn potrądzikowych i rozstępów;
 • zmniejszenie wydzielania sebum;
 • ujędrnienie wiotkiej skóry po wewnętrznej części zabiegi na ramion, tzw. pelikanów;
 • lifting kolan;
 • cienie pod oczami.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej na blizny

Elektrody w postaci izolowanych mikroigieł wprowadzane na odpowiednią głębokość stymulują procesy naprawcze w skórze. Z kolei fala radiowa wytwarza głębokie ciepło, które podgrzewa włókna kolagenowe, w wyniku czego dochodzi do ich skurczenia, a następnie napięcia. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej oddziałuje na wszystkie warstwy skóry, uruchamiając jej naturalne procesy naprawcze. Dzięki wyjątkowej precyzji możemy skutecznie zlikwidować blizny przerostowe, potrądzikowe, pooperacyjne, powypadkowe.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej na rozstępy

Radiofrekwencja mikroigłowa skutecznie radzi sobie z rozstępami po ciąży i odchudzaniu, które pojawiły się m.in. na udach, pośladkach, brzuchu, ramionach czy biuście. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej charakteryzuje się dużym obszarem stymulacji przy minimalnym uszkodzeniu powierzchni, co przekłada się na doskonałe efekty, krótką rekonwalescencję i wysoki komfort.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej na rozszerzone pory i łojotok

Radiofrekwencja mikroigłowa skutecznie poprawia stan cery trądzikowej i łojotokowej. Zabieg przynosi natychmiastowe efekty, prowadząc do uelastycznia skóry, pozbycia się rozszerzonych porów i wytworzenia nowego kolagenu. Skóra bezpośrednio po zabiegu jest wyraźnie gładsza, pory są zminimalizowane, a wydzielanie sebum zmniejszenie.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej na nadpotliwość

RF mikroigłowa to jedna z metod walki z nadpotliwością. Podczas zabiegu leczenia nadpotliwościami radiofrekwencją mikroigłową skóra nakłuwana jest mikroigłami i jednocześnie podgrzewana prądem o wysokiej częstotliwości, dzięki czemu zniszczeniu ulegają gruczoły potowe zlokalizowane w głębszych warstwach skóry.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej na ujędrnienie skóry

Podczas termoliftingu dochodzi do podgrzania skóry właściwej, w wyniku czego następuje remodeling kolagenu. Energia fal radiowych dociera do głębokich warstw skóry właściwej, powodując jej ujędrnienie, zagęszczenie oraz pogrubienie. Radiofrekwencja mikroigłowa jest niezwykle bezpieczną i precyzyjną metodą liftingu skóry.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej na cienie pod oczami

Cienie, sińce, kurze łapki są objawami starzenia się skóry w okolicach oczu. Ponieważ skóra pod oczami jest dużo cieńsza, bardziej wrażliwa w porównaniu ze skórą, która pokrywa inne części ciała, a w dodatku nie zawiera gruczołów łojowych, starzeje się szybciej. Jedną ze skutecznych metod poprawiających wygląd okiolic oczy jest radiofrekwencja mikroigłowa. Zabieg pozwala zagęścić i ujędrnić skórę w obszarze poddanym terapii. Niewątpliwym atutem jest brak widocznych śladów na skórze już w kilkadziesiąt minut po zabiegu.

Radiofrekwencja mikroigłowa na oczy

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej nie tylko w sposób skuteczny może zlikwidować pierwsze oznaki starzenia pod oczami, ale także nadaje się do poprawiania powiek. Dzięki temu, że metoda ta jest bardzo dokładna i precyzyjna, możliwe jest usunięcie drobnych zmarszczek tworzących się na górnej powiece oka, jak również ujędrnienie obu powiek. Jest to więc wygodny i szybki sposób na odjęcie sobie nawet kilku lat.

Radiofrekwencja mikroigłowa na brzuch

Zabieg rf mikroigłowy jest bardzo skuteczny dla osób, które po ciąży mają duży problem z ujędrnieniem skóry brzucha po ciąży. Dzięki niemu możesz zagęścić skórę, aby nie była obwisła i wróciła do stanu sprzed ciąży. Często ćwiczenia czy odpowiednia dieta są nieskuteczne w walce o piękny brzuch. Radiofrekwencja mikroigłowa pozwala pozbyć się tego problemu w szybki i skuteczny sposób. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu skóra jest w lepszej kondycji. 

Radiofrekwencja mikroigłowa na rozstępy

Radiofrekwencja mikroigłowa to także idealny sposób na pozbycie się nieatrakcyjnych rozstępów. Pojawiają się one w różnych miejscach naszego ciała. Są to zmiany na skórze, które są niezwykle odporne na inne znane metody. Kiedy nasze ciało się zmienia, gwałtownie traci kilogramy lub też przybiera na wadze, często pojawiają się na skórze rozstępy. Rf mikroigłowy pomoże zlikwidować te zmiany skórne w krótkim czasie. 

Radiofrekwencja mikroigłowa na blizny

Kolejnym problemem, z jakim zmaga się coraz więcej osób, jest chęć pozbycia się ze skóry blizn. Zabliźnienia nie dodają nam uroku, szczególnie te, które znajdują się w widocznych miejscach naszego ciała. Nie wszystkie zabiegi są w stanie zlikwidować blizny. Rf mikroigłowy może być wykonywany nawet na te partie ciała, które są niezwykle wrażliwe. Dzięki temu, że radiofrekwencja mikroigłowa jest bezpieczną metodą walki ze wszelkimi zmianami skórnymi, może być także wykonywana na przykład na obszarze twarzy czy szyi.

Jak przygotować się do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej?

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej nie wymaga specjalnego przygotowania. Poprzedzony jest konsultacją w celu wykluczenia przeciwwskazań. Na konsultacji specjalista dokładnie obejrzy skórę i na tej podstawie ustali dostosowany do indywidualnych potrzeb plan terapii.

Ponadto zaleca się, aby przed zabiegiem:

 • nie wykonywać zabiegów złuszczających (np. peelingów chemicznych) ani nie stosować kosmetyków podrażniających;
 • unikać opalania skóry i stosować kremy z wysokim filtrem.

Jak przebiega zabieg frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej w klinice FabSkin w Warszawie?

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Na skórę nakładany jest krem znieczulający, który zostawia się na około 20-30 minut. Następnie lekarz lub kosmetolog dobiera odpowiednie parametry urządzenia, zgodnie z tym, czego skóra Pacjenta aktualnie wymaga. Ustala m.in. głębokość wsuwania mikroigiełek oraz natężenie prądu i fal radiowych.

Specjalista przykłada głowicę urządzenia do wybranych obszarów ciała lub twarzy. Mikroigły wnikają w skórę na głębokość 0,5 do 3,5 mm, a energia fal radiowych zmienia się w energię termiczną, która podgrzewa tkanki do temperatury 45-60 st. C.

Dla kogo frakcyjne odmładzanie nieablacyjne? Wskazania do zabiegu

Główne wskazania do zabiegu frakcyjnego odmładzania nieablacyjnego:

Zdaniem eksperta

Podgrzanie tkanek wywołuje proces odnowy skóry właściwej. Staje się ona gładka i elastyczna. Wytworzone ciepło stymuluje produkcję kolagenu, określanego białkiem młodości. Z kolei nakłuwanie za pomocą mikroigieł powoduje mechaniczne uszkodzenie tkanek, pobudzając w ten sposób procesy regeneracji w skórze – wyjaśnia kosmetolog, mgr Maja Smaruń z kliniki medycyny estetycznej FabSkin

Dzięki połączeniu tych dwóch metod można osiągnąć spektakularne efekty na wielu płaszczyznach. Podczas zabiegu Pacjent odczuwa delikatne ukłucie i rozchodzące się ciepło.

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej możemy podzielić na te widoczne od razu oraz te, które uaktywniają się z czasem. Bezpośrednio po zabiegu dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych, co powoduje poprawę napięcia skóry. Jednak najbardziej spektakularne efekty można zaobserwować po upływie 2-3 miesięcy. Stymulacja nowego kolagenu i zagęszczenie skóry sprawia, że staje się ona jędrniejsza i bardziej sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu drobne zmarszczki i bruzdy się wypełniają, a blizny ulegają spłyceniu.

Ile zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej trzeba wykonać?

Pierwsze efekty w postaci lepszego napięcia skóry widoczne są już po jednym zabiegu. Najlepsze rezultaty można zaobserwować po przeprowadzeniu serii zabiegów (3-5 zabiegi co 3-4 tygodnie).

Rekonwalescencja po radiofrekwencji mikroigłowej

Zabieg jest bezpieczny i nie powoduje przerwania ciągłości naskórka. Może jedynie wystąpić delikatne zaczerwienienie, które znika zazwyczaj po 3-4 godzinach.

Jak postępować po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej?

Bezpośrednio po zabiegu należy stosować krem ochronny lub łagodzący. Pacjent nie powinien przecierać skóry. Należy unikać sauny i gorących kąpieli przez około 14 dni. Przez 24h od zabiegu nie należy narażać organizmu na wysiłek fizyczny, a przez co najmniej 3 tygodnie zrezygnować z zabiegów złuszczających skórę.

Jak długo utrzymują się efekty termoliftingu?

Czas utrzymywania się efektów po termoliftingu jest kwestią indywidualną. Zwykle rezultaty widoczne są od kilku miesięcy do kilku lat. Jest to uzależnione m.in. od ilości zabiegów, stanu skóry, a także pielęgnacji.

Przeciwwskazania do radiofrekwencji mikroigłowej:

 • ciąża i laktacja;
 • choroby nowotworowe;
 • obecność metalowych implantów w miejscu zabiegu;
 • rozrusznik serca;
 • epilepsja i choroby psychiczne;
 • choroby skóry;
 • choroby autoimmunologiczne;
 • niewyregulowana cukrzyca;
 • choroby układy krążenia, np. zakrzepica;
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, niesterydowych leków zapalnych;
 • ostre stany zapalne skóry;
 • skłonność do keloidów, bliznowaceń.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej?

Umów się na konsultację

☎ (22) 126 80 08
KONTAKT

Radiofrekwencja mikroigłowa – cena

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej to nowoczesna metoda, która pozwala pozbyć się w szybki sposób wszelkich zmian skórnych, jak również odżywić skórę, poprawić jej jędrność, zniwelować zmarszczki oraz rozstępy. W klinice medycyny estetycznej FabSkin znajdziesz szeroki wachlarz usług, które wykorzystują tę innowacyjną technikę. Wszystkie zabiegi są przeprowadzane w naszej placówce przez lekarzy medycyny estetycznej oraz kosmetologów. Każdy z nich jest także poprzedzony szczegółowym wywiadem w celu oceny stanu zdrowia oraz wyeliminowania wszelkich przeciwwskazań do wykonania zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej. Wtedy również specjalista wyceni koszt pojedynczego zabiegu, jak również wskaże, czy ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać naprawdę spektakularne efekty.

Cena zabiegu jest także uzależniona od tego, jaką partię ciała chcą Państwo poprawić. Radiofrekwencja mikroigłowa jest wykonywana na okolice oczu, twarz, szyję, dekolt oraz całe ciało. W celu poznania szczegółów zabiegu, zapraszamy do skontaktowania się z naszym personelem, który z pewnością pomoże Państwu rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące przeprowadzenia zabiegu oraz jego ceny.

ObszarCena u kosmetologaPakiet 3 zabiegów u kosmetologaCena u lekarzaPakiet 3 zabiegów u lekarza
1 obszar (Twarz/Szyja/Dekolt)1 300 zł3600 zł (1200 zł za zabieg)1725 zł4140 (1380 zł za zabieg)
2 obszary 1500 zł3900 zł (1300 zł za zabieg) zamiast 4500 zł2300 zł5175 zł (1725 zł za zabieg)
Dodatkowo Laser ClearSkin * do zabiegu Secret RF500 zł600 zł
Policzki - blizny po trądziku1000 zł2700 zł (900 zł za zabieg)1150 zł3150 zł (1050 zł za zabieg)
Rozstępyod 1500 złod 1725 zł