Secret RF – frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa, termolifting

Secret RF to ciesząca się na całym świecie popularnością, jedyna platforma medyczna RF, którą wykorzystuje się zarówno w standardowych zabiegach frakcyjnego mikroigłowania RF (odmłodzenie, poprawa napięcia skóry, zabiegi na rozstępy) , jak i w połączeniu z nieablacyjnym laserem ClearSkin , co przekłada się na jeszcze lepsze efekty zabiegu.

4 głowice zabiegowe oraz dodatkowe funkcje pozwalają na skuteczne i bezpieczne wykorzystanie urządzenia w szerokiej grupie wskazań. Skuteczność i bezpieczeństwo działania systemu Secret RF potwierdzają certyfikaty FDA i CE. Od dziś zabieg radiofrekwencji (RF) mikroigłowej dostępny jest w klinice FabSkin w Warszawie na Bemowie.

tutaj należy umieścić link do nowego zabiegu ,,ClearSkin Pro – frakcyjne odmładzanie nieablacyjne”

Radiofrekwencja (RF) mikroigłowa Secret RF w Warszawie na Bemowie

Co to jest i jak działa radiofrekwencja (RF) mikroigłowa?

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej Secret RF polega na wprowadzeniu bardzo cienkich igieł na głębokość między 0,5 mm a 3,5 mm przy jednoczesnym emitowaniu fali radiowej, która nagrzewa tkankę wokół powierzchni igieł bez przegrzania skóry i bez ryzyka poparzeń. W wyniku wytworzenia energii w tkance dochodzi do powstania punktów koagulacji oraz kontrolowanych przegrzań, które zapoczątkowują procesy regeneracyjne w skórze i tworzenie się nowych włókien kolagenowych. Secret RF zdobył uznanie lekarzy na całym świecie ze względu na możliwość wszechstronnego wykorzystania urządzenia w różnych wskazaniach.

Mechanizm działania urządzenia Secret RF

Chcesz skutecznie i bezboleśnie odmłodzić swoją skórę?
Umów się na frakcyjną radiofrekwencję mikroigłową – Secret RF

☎ (22) 126 80 08
KONTAKT

Secret RF do frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej – zalety urządzenia

4 głowice zabiegowe

Dzięki 4 głowicom zabiegowym technologia radiofrekwencji mikroigłowej RF znajduje szerokie zastosowanie w zwalczaniu wielu problemów:

3 rodzaje tipów

 • tip z 10 mikroigłami – (1×10)
 • tip z 25 mikroigłami – (5×5)
 • tip z 64 mikroigłami – (8×8)

Zastosowanie różnych tipów przekłada się na możliwość wykonywania szybkich i precyzyjnych zabiegów na twarzy i ciele.

Igły nieizolowane i półizolowane

Zastosowanie igieł nieizolowanych i półizolowanych wpływa na bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu na różnych obszarach.

igły nieizolowane – skuteczne i niewymagające kilku przejść pozwalają działać we wszystkich warstwach skóry jednocześnie. Wykorzystywane do zabiegów liftingu, poprawy napięcia skóry, leczenia blizn potrądzikowych.

igły półizolowane – w leczeniu rozstępów, blizn, nadpotliwości, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego profilu bezpieczeństwa.

System SMOOTH NEEDLING

Jest to specjalny system wprowadzania igieł, który zmniejsza dyskomfort Pacjenta podczas zabiegu oraz skraca czas rekonwalescencji.

Radiofrekwencja (RF) mikroigłowa Secret RF w Warszawie na Bemowie

Dlaczego warto zdecydować się na radiofrekwencję mikroigłową Secret RF?

 • jeden zabieg, który łączy w sobie zalety Dermapenu z laserem frakcyjnym;
 • szerokie zastosowanie – w leczeniu blizn, również blizn potrądzikowych, rozstępów, rozszerzonych porów, łojotoku, zmarszczek, nadpotliwości, wiotkość skóry;
 • doskonałe efekty przy minimalnej inwazyjności;
 • zabieg całoroczny – można go wykonywać latem i zimą;
 • zabieg można przeprowadzać na delikatnej skórze, np. zabiegi pod oczy;
 • brak złuszczania naskórka bezpośrednio po zabiegu;
 • długotrwałe efekty zabiegowe;
 • wysokie bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatami.

Dla kogo zabieg RF mikroigłowej? Wskazania

Wskazania do RF mikroigłowej:

 • bezoperacyjny lifting twarzy, zabiegi na szyie i zabiegi na dekolt;
 • poprawa owalu twarzy;
 • redukcja zmarszczek i poprawa napięcia skóry;
 • zmniejszenie porów;
 • zmniejszenie blizn, w tym blizn potrądzikowych i rozstępów;
 • zmniejszenie wydzielania sebum;
 • leczenie nadpotliwości;
 • zamykanie naczyń krwionośnych;
 • ujędrnienie wiotkiej skóry po wewnętrznej części zabiegi na ramion, tzw. pelikanów;
 • lifting kolan;
 • cienie pod oczami.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej na blizny

Elektrody w postaci izolowanych mikroigieł wprowadzane na odpowiednią głębokość stymulują procesy naprawcze w skórze. Z kolei fala radiowa wytwarza głębokie ciepło, które podgrzewa włókna kolagenowe, w wyniku czego dochodzi do ich skurczenia, a następnie napięcia. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej oddziałuje na wszystkie warstwy skóry, uruchamiając jej naturalne procesy naprawcze. Dzięki wyjątkowej precyzji możemy skutecznie zlikwidować blizny przerostowe, potrądzikowe, pooperacyjne, powypadkowe.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej na rozstępy

RF mikroigłowa skutecznie radzi sobie z rozstępami po ciąży i odchudzaniu, które pojawiły się m.in. na udach, pośladkach, brzuchu, ramionach czy biuście. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej Secret RF charakteryzuje się dużym obszarem stymulacji przy minimalnym uszkodzeniu powierzchni, co przekłada się na doskonałe efekty, krótką rekonwalescencję i wysoki komfort.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej na rozszerzone pory i łojotok

Radiofrekwencja mikroigłowa skutecznie poprawia stan cery trądzikowej i łojotokowej. Zabieg przynosi natychmiastowe efekty, prowadząc do uelastycznia skóry, pozbycia się rozszerzonych porów i wytworzenia nowego kolagenu. Skóra bezpośrednio po zabiegu jest wyraźnie gładsza, pory są zminimalizowane, a wydzielanie sebum zmniejszenie.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej na nadpotliwość

RF mikroigłowa to jedna z metod walki z nadpotliwością. Podczas zabiegu leczenia nadpotliwościami radiofrekwencją mikroigłową skóra nakłuwana jest mikroigłami i jednocześnie podgrzewana prądem o wysokiej częstotliwości, dzięki czemu zniszczeniu ulegają gruczoły potowe zlokalizowane w głębszych warstwach skóry.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej na ujędrnienie skóry

Podczas termoliftingu dochodzi do podgrzania skóry właściwej, w wyniku czego następuje remodeling kolagenu. Energia fal radiowych dociera do głębokich warstw skóry właściwej, powodując jej ujędrnienie, zagęszczenie oraz pogrubienie. Radiofrekwencja mikroigłowa jest niezwykle bezpieczną i precyzyjną metodą liftingu skóry.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej na cienie pod oczami

Cienie, sińce, kurze łapki są objawami starzenia się skóry w okolicach oczu. Ponieważ skóra pod oczami jest dużo cieńsza, bardziej wrażliwa w porównaniu ze skórą, która pokrywa inne części ciała, a w dodatku nie zawiera gruczołów łojowych, starzeje się szybciej. Jedną ze skutecznych metod poprawiających wygląd okiolic oczy jest radiofrekwencja mikroigłowa. Zabieg pozwala zagęścić i ujędrnić skórę w obszarze poddanym terapii. Niewątpliwym atutem jest brak widocznych śladów na skórze już w kilkadziesiąt minut po zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu radiofrekwencji (RF) mikroigłowej?

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej nie wymaga specjalnego przygotowania. Poprzedzony jest konsultacją w celu wykluczenia przeciwwskazań. Na konsultacji specjalista dokładnie obejrzy skórę i na tej podstawie ustali dostosowany do indywidualnych potrzeb plan terapii.

Ponadto zaleca się, aby przed zabiegiem:

 • nie wykonywać zabiegów złuszczających (np. peelingów chemicznych) ani nie stosować kosmetyków podrażniających;
 • unikać opalania skóry i stosować kremy z wysokim filtrem.

Jak przebiega zabieg frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej Secret RF w klinice FabSkin w Warszawie?

Zabieg RF mikroigłowej wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Na skórę nakładany jest krem znieczulający, który zostawia się na około 20-30 minut. Następnie lekarz dobiera odpowiednie parametry urządzenia, zgodnie z tym, czego skóra Pacjenta aktualnie wymaga. Ustala m.in. głębokość wsuwania mikroigiełek oraz natężenie prądu i fal radiowych.

Specjalista przykłada głowicę urządzenia do wybranych obszarów ciała lub twarzy. Mikroigły wnikają w skórę na głębokość 0,5 do 3,5 mm, a energia fal radiowych zmienia się w energię termiczną, która podgrzewa tkanki do temperatury 45-60 st. C.

Dla kogo frakcyjne odmładzanie nieablacyjne ClearSkin Pro? Wskazania do zabiegu

Główne wskazania do zabiegu głowicą ClearSkin Pro:

Zdaniem eksperta

Podgrzanie tkanek wywołuje proces odnowy skóry właściwej. Staje się ona gładka i elastyczna. Wytworzone ciepło stymuluje produkcję kolagenu, określanego białkiem młodości. Z kolei nakłuwanie za pomocą mikroigieł powoduje mechaniczne uszkodzenie tkanek, pobudzając w ten sposób procesy regeneracji w skórze – wyjaśnia kosmetolog, mgr Anna Sawicka z kliniki medycyny estetycznej FabSkin

Dzięki połączeniu tych dwóch metod można osiągnąć spektakularne efekty na wielu płaszczyznach. Podczas zabiegu Pacjent odczuwa delikatne ukłucie i rozchodzące się ciepło.

Efekty RF mikroigłowej Secret RF

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej możemy podzielić na te widoczne od razu oraz te, które uaktywniają się z czasem. Bezpośrednio po zabiegu dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych, co powoduje poprawę napięcia skóry. Jednak najbardziej spektakularne efekty można zaobserwować po upływie 2-3 miesięcy. Stymulacja nowego kolagenu i zagęszczenie skóry sprawia, że staje się ona jędrniejsza i bardziej sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu drobne zmarszczki i bruzdy się wypełniają, a blizny ulegają spłyceniu.

Ile zabiegów radiofrekwencji RF trzeba wykonać?

Pierwsze efekty w postaci lepszego napięcia skóry widoczne są już po jednym zabiegu. Najlepsze rezultaty można zaobserwować po przeprowadzeniu serii zabiegów (3-5 zabiegi co 3-4 tygodnie).

Rekonwalescencja po RF mikroigłowej

Zabieg jest bezpieczny i nie powoduje przerwania ciągłości naskórka. Może jedynie wystąpić delikatne zaczerwienienie, które znika zazwyczaj po 3-4 godzinach.

Jak postępować po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej?

Bezpośrednio po zabiegu należy stosować krem ochronny lub łagodzący. Pacjent nie powinien przecierać skóry. Należy unikać sauny i gorących kąpieli przez około 14 dni. Przez 24h od zabiegu nie należy narażać organizmu na wysiłek fizyczny, a przez co najmniej 3 tygodnie zrezygnować z zabiegów złuszczających skórę.

Jak długo utrzymują się efekty termoliftingu?

Czas utrzymywania się efektów po termoliftingu jest kwestią indywidualną. Zwykle rezultaty widoczne są od kilku miesięcy do kilku lat. Jest to uzależnione m.in. od ilości zabiegów, stanu skóry, a także pielęgnacji.

Przeciwwskazania do radiofrekwencji mikroigłowej RF

 • ciąża i laktacja;
 • choroby nowotworowe;
 • obecność metalowych implantów w miejscu zabiegu;
 • rozrusznik serca;
 • epilepsja i choroby psychiczne;
 • choroby skóry;
 • choroby autoimmunologiczne;
 • niewyregulowana cukrzyca;
 • choroby układy krążenia, np. zakrzepica;
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, niesterydowych leków zapalnych;
 • ostre stany zapalne skóry;
 • skłonność do keloidów, bliznowaceń.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej?

Umów się na konsultację

☎ (22) 126 80 08
KONTAKT

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące radiofrekwencji (RF) mikroigłowej

Ile trwa zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Po 20-30 minutach od chwili podania znieczulenia wykonuje się zabieg, który trwa kolejne 15-20 minut.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu odczucia bólowe są zredukowane do minimum.

Czy radiofrekwencja mikroigłowa może wywołać jakieś skutki uboczne?

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg o niskim ryzyku wystąpienia skutków ubocznych. Powikłania pozabiegowe są porównywalne do powikłań po zabiegach laserem frakcyjnym. Rzadkością są skutki uboczne, a jeśli już się pojawią to mają one postać utrzymującego się od kilku godzin do kilku dni rumienia.

Radiofrekwencja mikroigłowa czy laser frakcyjny – co wybrać?

Lasery frakcyjne działały jak dotąd na głębokości ok. 1,7 mm, podczas gdy radiofrekwencja umożliwia pracę na głębokości nawet 3,5 mm, co pozwala na stymulację procesów naprawczych w głębszych partiach skóry i ostatecznie przekłada się na lepsze efekty. Zabieg radiofrekwencji jest również mniej bolesny, a okres rekonwalescencji krótszy. Ostateczną metodę jednak zawsze dobiera specjalista po konsultacji z Pacjentem oraz po poznaniu jego potrzeb.

Czy mogę przeprowadzić frakcję mikroigłową jeśli mam implanty piersi?

Tak. Implanty piersi nie są przeciwwskazaniem do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej.

Opinie o radiofrekwencji (RF) mikroigłowej

Opinie zadowolonych Pacjentów, którzy zdecydowali się na zabieg radiofrekwencji RF, są najlepszym dowodem na to, że połączenie nakłuwania skóry mikroigłami oraz fali radiowej daje spektakularne efekty.

Ile kosztuje frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa Secret RF w Warszawie? Cennik

Cena frakcyjnej radiofrekwencji uzależniona jest od partii ciała, na której wykonywany jest zabieg. Poniżej przedstawiamy cennik zabiegu Secret RF w naszej klinice FabSkin na warszawskim Bemowie:

ObszarCena u kosmetologaPakiet 3 zabiegów u kosmetologaCena u lekarzaPakiet 3 zabiegów u lekarza
1 obszar (Twarz/Szyja/Dekolt)1 500 zł3600 zł (1200 zł za zabieg)1725 zł4140 (1380 zł za zabieg)
2 obszary 2 000 zł 1300 zł3297 zł (1099 zł za zabieg) zamiast 4500 zł2300 zł5175 zł (1725 zł za zabieg)
Dodatkowo Laser ClearSkin * do zabiegu Secret RF500 zł600 zł
Policzki - blizny po trądziku1000 zł2700 zł (900 zł za zabieg)1150 zł3150 zł (1050 zł za zabieg)
Rozstępyod 1500 złod 1725 zł