Laserowa depilacja pach jest obecnie jednym z najbardziej popularnych zabiegów. Wygoda, komfort i brak konieczności codziennego golenia tej części ciała za pomocą maszynki ręcznej sprawia, że jest to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów. W naszym gabinecie medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie dysponujemy nowoczesnym, szybkim i inteligentnym laserem Palomar VECTUS przeznaczonym do laserowego usuwania owłosienia oraz laserem Motus do bezbolesnej depilacji jasnych włosów.

Ostatnio do naszej kliniki dołączył nowy laser diodowy Primelase Excellence opracowany przez firmę Cocoon Medical. Jest to jedno z najskuteczniejszych na rynku urządzeń do epilacji laserowej o bardzo wysokiej mocy – aż do 4800W. Laser tej marki został okrzyknięty „debiutem roku 2020”, co przekłada się na jego wysoką skuteczność. Przy jego użyciu zabiegi depilacji laserowej pach możemy wykonywać przez cały rok. Laser jest skuteczny również w usuwaniu jasnego i cienkiego owłosienia o małej zawartości melaniny.

Laser diodowy Palomar VECTUS do laserowej depilacji pach

Innowacyjny laser diodowy Palomar VECTUS stosowany jest w zabiegach depilacji ciała (pach, nóg, ud, twarzy, pleców, miejsc intymnych oraz w leczeniu przebarwień. Jest to laser, który działa szybciej, bardziej efektywnie niż pozostałe lasery. Bezpiecznie i trwale usuwa niechciane owłosienie, gwarantując komfort i wygodę na długie lata po zabiegu. Dzięki technologii Photon Recykling światło lasera odbija się od ciała i zostaje ponownie wykorzystane, w związku z czym zabieg jest ekonomiczny i nie szkodzi środowisku.

Chcesz trwale pozbyć się włosków pod pachami?

Umów się na depilację laserową pach w klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo

☎ (22) 126 80 08

Bezbolesna depilacja pach laserem Motus

Drugą technologią, którą wykorzystujemy w naszej klinice, jest laser aleksandrytowy Motus o długości fali 755 nm. Laser ten ze względu na wysoką absorpcję w melaninie najszybciej spośród wykorzystywanych do tej pory na rynku technologii do depilacji laserowej wychwytuje chromofor melaniny. Dzięki temu staje się on skutecznym urządzeniem do depilacji jasnych i cienkich włosów, w których melanina występuje w mniejszych stężeniach. Dzięki szafirowej końcówce głowicy zabieg jest bolesny. To właśnie dlatego laserową depilację pach Motus polecamy szczególnie osobom wrażliwym na ból.

Laserowa depilacja delikatnych pach

Wiele kobiet i coraz więcej mężczyzn poświęca dużo czasu na codzienną higienę i depilację pach. Trzeba przyznać, że jest to wyjątkowo trudny obszar do usuwania zbędnego owłosienia. Dzięki klasycznym maszynkom do golenia z pewnością szybko i tanio pozbędziemy się niechcianych włosków, jednak bardzo często występują przy tym podrażnienia, zacięcia, a włoski odrastają w ekspresowym tempie. Zabieg laserowej depilacji pach jest wygodny i komfortowy oraz pozwala na pozbycie się szpetnego owłosienia pod pachami na długi czas. Laserowa depilacja nie powoduje podrażnień ani uszkodzeń skóry, dlatego idealnie sprawdza się w usuwaniu owłosienia z wrażliwych miejsc takich jak pachy.

Laserowe usuwanie włosów pod pachami – wskazania

Zdaniem eksperta

Depilacja laserowa pach dedykowana jest wszystkim tym osobom, które raz na zawsze chcą pozbyć się niechcianego i nieestetyczne owłosienia. Z jej pomocą nie tylko poczujesz się lepiej, ale także zapewnisz sobie mniejszą potliwość. Obecnie gładkie ciało jest bardzo pożądane – nic więc dziwnego, że depilacji laserowej poddają się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni – wyjaśnia mgr Olga Pośnik, główna kosmetolog FabSkin.

Depilacja laserowa pach a pocenie

Owłosienie w okolicach pach często jest przyczyną nadmiernego pocenia. Jest to spowodowane tym, że bakterie gromadzą się na włoskach w okolicy pach i powodują silny, nieprzyjemny zapach. Jednym ze sposobów na przeciwdziałanie nadmiernej potliwości jest depilacja pach. Nieowłosione i gładkie pachy to przede wszystkim mniejszy problem z poceniem się i brzydkim zapachem. Skóra pod pachami jest jednak bardzo delikatna i podatna na zapalenie mieszków włosowych, dlatego jeżeli masz z tym problem, rekomendujemy skorzystanie z zabiegów depilacji laserowej pach – jedynej skutecznej metody pozwalającej trwale pozbyć się owłosienia bez podrażnień.

Laserowe usuwanie włosów pachy – przeciwwskazania

Laserowa depilacja pach jest bardzo popularnym i często wykonywanym zabiegiem. Jednak jak przed każdym użyciem lasera niezbędna jest konsultacja, na której Pacjent zostanie poinformowany o ewentualnych przeciwwskazaniach, do których należą:

 • ciężkie choroby (nowotwór);
 • bielactwo, łuszczyca;
 • infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu;
 • znamiona;
 • mocno opalona twarz;
 • zażywanie niektórych leków fotouczulających (antybiotyków, sterydów, hormonów);
 • jasne włosy w kolorze blond, siwe i rude;
 • w przypadku kobiet – ciąża.

Usuwanie włosów pod pachami laserem – przygotowanie do zabiegu

Co najmniej miesiąc przed pierwszą sesją nie należy usuwać włosów spod pach wraz z ich cebulką (pęseta, wosk, depilator). Na około 3 tygodnie przed zabiegiem nie można stosować w okolicach pach kremów i maści z retinoidami, witaminą C oraz kwasów owocowych. 2 tygodnie przed zabiegiem trzeba odstawić leki światło uczulające i zioła takie jak nagietek, dziurawiec. Co najmniej na 2 tygodnie przed laserową depilacją nie powinno się opalać na słońcu ani w solarium. Tydzień przed zabiegiem nie można stosować peelingu ani kremów depilujących, a przy skórze suchej zalecane jest stosowanie preparatów nawilżających do 1 dnia przed zabiegiem.

Dzień przed zabiegiem depilacji laserowej pach

Dzień przed pierwszą sesją lasera zaleca się dokładne ogolenie pach maszynką jednorazową, przy czym należy zrobić to bardzo ostrożnie, aby uniknąć podrażnień. Ważne, aby pozostawić bez golenia mały fragment skóry, ponieważ pozwoli to ocenić barwę włosa.

W dniu zabiegu skóra pach musi być idealnie czysta, nie można jej niczym smarować. Nie zaleca się stosować również antyperspirantów, dezodorantów ani balsamów.

Laserowe golenie pach – jak wygląda zabieg?

Zabieg depilacji laserowej pach poprzedza konsultacja. Kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej przeprowadza szczegółowy wywiad z Pacjentem i jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, ocenia typ skóry i na tej podstawie dobiera odpowiednie parametry wiązki lasera. U Pacjentów, którzy zostali zakwalifikowani do zabiegu, najpierw przeprowadzana jest próba laserowa. W sytuacji, gdy jej wynik jest prawidłowy, po upływie około 15 minut przechodzi się do właściwego zabiegu. Sam zabieg depilacji laserowej pach trwa krótko, bo około 20 minut i polega na miejscowym podgrzaniu mieszka włosowego za pomocą skoncentrowanej wiązki światła, którą emituje laser. Zabieg na ogół jest bezbolesny. Niekórzy Pacjent odczuwają jednak kłucie albo mrowienie. Jeżeli dyskomfort jest silny, skórę smaruje się żelem znieczulającym.

W przypadku depilacji laserowej Motus technika wykonywania zabiegu polega na ,,malowaniu” ciała głowicą lasera. Używając lasera diodowego Vectus, kosmetolog wykonuje serię pojedynczych „strzałów”.

Trwała depilacja pach – zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio do usuwania włosów pod pachami laserem często występującym objawem jest zaczerwienienie skóry, naturalny obrzęk, który ustępuje zazwyczaj po kilku godzinach. Jest to naturalna reakcja organizmu na działanie wiązki światła lasera i nie stanowi powodów do niepokoju.

Zaleca się, aby po zabiegu depilacji laserowej pach:

 • przez kilka dni nie zażywać gorących kąpieli,
 • nie korzystać z sauny ani basenu do 4 dni po zabiegu,
 • do 4 dni nie używać preparatów z zawartością alkoholu, można używać jedynie antyperspirantu bezalkoholowego, chociaż lepiej zrezygnować z wszelkich kosmetyków,
 • do 2 tygodni nie stosować zabiegów złuszczających ani peelingu,
 • do 2 tygodniu nie opalać okolic pach.

Przed każdym zabiegiem Pacjent konsultuje się z naszym specjalistą, który przeprowadzi wywiad i odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości związane z zabiegiem.

Nie czekaj i polepsz komfort swojego codziennego życia.

Ile zabiegów należy wykonać, aby całkowicie usunąć owłosienie z okolic pach?

Dla uzyskania najlepszych efektów należy poddać się kilku sesjom laserowej depilacji pach laserem diodowym (zwykle od 3 do 6). Zalecane przerwy między nimi to od 4 do 6 tygodni. W przypadku kuracji laserem Motus zazwyczaj wystarczy wykonać 4 zabiegi.

Laserowa depilacja pach – jakich efektów można się spodziewać?

Efekty obserwowane po pierwszym zabiegu depilacji laserowej pach to redukcja owłosienia o około 20-30%, a po całej serii zabiegów – to aż 90%. Pozostałe włosy są zdecydowanie jaśniejsze, praktycznie niewidoczne i z reguły nie przeszkadzają Pacjentom.

Ciesz się gładkimi pachami
Umów się na laserowe usuwanie włosów pod pachami w klice Fabskin w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące depilacji laserowej pach

Ile kosztuje depilacja laserowa pach w Warszawie?

W zależności od kliniki, w której wykonujemy zabieg, cena może się nieco różnić. W naszym centrum medycyny estetycznej Fabskin cena jednej sesji wynosi 150 zł. Z myślą o naszych stałych pacjentach przygotowaliśmy niższe ceny zabiegów dostępnych w pakietach promocyjnych – cena pojedynczego zabiegu wynosi wówczas 125 zł.

Dlaczego nie wszystkie włosy spod pach usuwane są podczas pierwszego zabiegu?

Wynika to z faktu, iż nie wszystkie włosy pod pachami rosną w równym tempie. Podczas zabiegu część z nich może znajdować się w fazie wzrostu – wówczas są one widoczne na skórze i ulegają zniszczeniu pod wpływem działania światła lasera. Pozostałe włosy są w tzw. fazie uśpienia, która może trwać od 3 do nawet 8 tygodni. Po tym okresie następuje faza wzrostu, w której to można skutecznie zniszczyć włos, stosując laser. Z tego też względu zabiegi depilacji laserowej muszą być powtarzane.

Jak wyglądają pachy po depilacji laserowej?

Pachy bezpośrednio po depilacji laserowej mogą być delikatnie zaczerwienione. Jest to naturalna reakcja organizmu. Zaczerwienienie powinno samoistnie ustąpić po kilku godzinach, a najpóźniej 2-3 dniach.

Jakie włosy najlepiej reagują na laser diodowy Vectus?

Laser Vectus najlepiej radzi sobie z ciemnym i gęstym owłosieniem. Nie bez znaczenia jest również kolor skóry – im ciemniejsze włosy, a skóra jaśniejsza, tym efekt jest lepszy. W przypadku osób z jasnym owłosieniem i niskim progiem bólowym stosuje się inne rozwiązanie, a mianowicie laser aleksandrytowy Motus.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Zdaniem eksperta

Zabieg depilacji laserowej odznacza się wysokim stopniem bezpieczeństwa i jest praktycznie bezbolesny. Istotne jest jednak, aby bezpośrednio po zabiegu przestrzegać zaleceń, które pozwolą uniknąć niepotrzebnych powikłań – wyjaśnia mgr Olga Pośnik, główna kosmetolog FabSkin.

Laserowa depilacja pach w Warszawie – cennik

 

Depilacja Laserem PimalaseCENAPAKIET 4 ZABIEGÓW
Baki/Uszy120 zł400 zł (100 zł za zabieg)
Bikini płytkie215 zł800 zł (200 zł za zabieg)
Bikini głębokie280 zł960 zł (240 zł za zabieg)
Bikini męskie325 zł1120 zł (280 zł za zabieg)
Broda145 zł500 zł (125 zł za zabieg)
Brodawki sutkowe130 zł440 zł (110 zł za zabieg)
Brzuch260 zł900 zł (225 zł za zabieg)
Dłonie145 zł500 zł (125 zł za zabieg)
Górna warga (wąsik)110 zł360 zł (90 zł za zabieg)
Klatka piersiowa260 zł880 zł (220 zł za zabieg)
Łydki300 zł1040 zł (260 zł za zabieg)
Nogi 620 zł2200 zł (550 zł za zabieg)
Pachy185 zł660 (165 zł za zabieg)
Plecy235 zł840 zł (210 zł za zabieg)
Plecy męskie340 zł1240 zł (310 zł za zabieg)
Pośladki220 zł800 zł (200 zł za zabieg)
Przedramiona225 zł800 zł (200 zł za zabieg)
Ramiona225 zł800 zł (200 zł za zabieg)
Stopy125 zł460 zł (115 zł za zabieg)
Szyja185 zł660 zł (165 zł za zabieg)
Uda350 zł1220 zł (305 zł za zabieg)
Uda połowa (strona wewnętrzna)175 zł620 zł (155 zł za zabieg)
Bezbolesna depilacja laserem MotusCenaPakiet 4 zabiegów
Baki / uszy140 zł480 zł (120 zł za zabieg)
Bikini płytkie230 zł840 zł (210 zł za zabieg)
Bikini głębokie 300 zł1040 zł (260 zł za zabieg)
Bikini męskie 350 zł1200 zł (300 zł za zabieg)
Broda150 zł520 zł (130 zł za zabieg)
Brodawki sutkowe120 zł400 zł (100 zł za zabieg)
Brzuch290 zł1000 zł (250 zł za zabieg)
Dłonie170 zł600 zł (150 zł za zabieg)
Górna warga (wąsik)120 zł400 zł (100 zł za zabieg)
Klatka piersiowa270 zł1000 zł (250 zł za zabieg)
Łydki350 zł1280 zł (320 zł za zabieg)
Nogi 720 zł2720 zł (680 zł za zabieg)
Pachy200 zł720 zł (180 zł za zabieg)
Plecy270 zł1000 zł (250 zł za zabieg)
Plecy męskie380 zł1400 zł (350 zł za zabieg)
Pośladki270 zł1000 zł (250 zł za zabieg)
Przedramiona250 zł880 zł (220 zł za zabieg)
Ramiona250 zł880 zł (220 zł za zabieg)
Stopy130 zł440 zł (110 zł za zabieg)
Szyja200 zł720 zł (180 zł za zabieg)
Uda400 zł1400 zł (350 zł za zabieg)
Uda połowa (strona wewn. lub zewn., przód lub tył)200 zł700 zł (175 zł za zabieg)
Dla najlepszych efektów i satysfakcji naszych stałych pacjentów, od 5-go zabiegu obowiązuje pakietowa (niższa) cena pojedynczego zabiegu
Depilacja laserem VectusCenaPakiet 4 zabiegów
Baki / uszy100 zł360 zł (90 zł za zabieg)
Bikini płytkie200 zł680 zł (170 zł za zabieg)
Bikini głębokie 260 zł880 zł (220 zł za zabieg)
Bikini + pachy400 zł1400 zł (350 zł za zabieg)
Bikini męskie300 zł1000 zł (250 zł za zabieg)
Broda140 zł560 zł (120 zł za zabieg)
Brodawki sutkowe140 zł560 zł (120 zł za zabieg)
Brzuch230 zł800 zł (200 zł za zabieg)
Dłonie120 zł400 zł (100 zł za zabieg)
Górna warga (wąsik)100 zł340 zł (85 zł za zabieg)
Klatka piersiowa260 zł880 zł (220 zł za zabieg)
Łydki250 zł800 zł (200 zł za zabieg)
Łydki + pachy + bikini570 zł1920 zł (480 zł za zabieg)
Nogi520 zł1760 zł (440 zł za zabieg)
Nogi + pachy + bikini700 zł2200 zł (550 zł za zabieg)
Pachy170 zł600 zł (150 zł za zabieg)
Plecy200 zł680 zł (170 zł za zabieg)
Plecy męskie300 zł1080 zł (270 zł za zabieg)
Pośladki170 zł600 zł (150 zł za zabieg)
Przedramiona200 zł680 zł (170 zł za zabieg)
Ramiona200 zł680 zł (170 zł za zabieg)
Stopy120 zł400 zł (100 zł za zabieg)
Szyja170 zł600 zł (150 zł za zabieg)
Uda całe300 zł1040 zł (260 zł za zabieg)
Uda połowa (strona wewn. lub zewn., przód lub tył)150 zł520 zł (130 zł za zabieg)
Dla najlepszych efektów i satysfakcji naszych stałych pacjentów, od 5-go zabiegu obowiązuje pakietowa (niższa) cena pojedynczego zabiegu.