Laserowa depilacja pach, usuwanie włosów pod pachami Warszawa Bemowo

Laserowa depilacja pach jest obecnie jednym z najbardziej popularnych zabiegów. Wygoda, komfort i brak konieczności codziennego golenia tej części ciała za pomocą maszynki ręcznej sprawia, że jest to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów. W naszym gabinecie medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie dysponujemy nowoczesnym, szybkim i inteligentnym laserem Palomar VECTUS przeznaczonym do laserowego usuwania owłosienia oraz laserem Motus do bezbolesnej depilacji jasnych włosów.

Laser diodowy Palomar VECTUS do laserowej depilacji pach

Innowacyjny laser diodowy Palomar VECTUS stosowany jest w zabiegach depilacji ciała (pach, nóg, ud, twarzy, pleców, miejsc intymnych oraz w leczeniu przebarwień. Jest to laser, który działa szybciej, bardziej efektywnie niż pozostałe lasery. Bezpiecznie i trwale usuwa niechciane owłosienie, gwarantując komfort i wygodę na długie lata po zabiegu. Dzięki technologii Photon Recykling światło lasera odbija się od ciała i zostaje ponownie wykorzystane, w związku z czym zabieg jest ekonomiczny i nie szkodzi środowisku.

Chcesz trwale pozbyć się włosków pod pachami?

Umów się na depilację laserową pach w klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo

☎ (22) 126 80 08

Bezbolesna depilacja pach laserem Motus

Drugą technologią, którą wykorzystujemy w naszej klinice, jest laser aleksandrytowy Motus o długości fali 755 nm. Laser ten ze względu na wysoką absorpcję w melaninie najszybciej spośród wykorzystywanych do tej pory na rynku technologii do depilacji laserowej wychwytuje chromofor melaniny. Dzięki temu staje się on skutecznym urządzeniem do depilacji jasnych i cienkich włosów, w których melanina występuje w mniejszych stężeniach. Dzięki szafirowej końcówce głowicy zabieg jest bolesny. To właśnie dlatego laserową depilację pach Motus polecamy szczególnie osobom wrażliwym na ból.

Laserowa depilacja delikatnych pach

Wiele kobiet i coraz więcej mężczyzn poświęca dużo czasu na codzienną higienę i depilację pach. Trzeba przyznać, że jest to wyjątkowo trudny obszar do usuwania zbędnego owłosienia. Dzięki klasycznym maszynkom do golenia z pewnością szybko i tanio pozbędziemy się niechcianych włosków, jednak bardzo często występują przy tym podrażnienia, zacięcia, a włoski odrastają w ekspresowym tempie. Zabieg laserowej depilacji pach jest wygodny i komfortowy oraz pozwala na pozbycie się szpetnego owłosienia pod pachami na długi czas. Laserowa depilacja nie powoduje podrażnień ani uszkodzeń skóry, dlatego idealnie sprawdza się w usuwaniu owłosienia z wrażliwych miejsc takich jak pachy.

Laserowe usuwanie włosów pod pachami – wskazania

Zdaniem eksperta

Depilacja laserowa pach dedykowana jest wszystkim tym osobom, które raz na zawsze chcą pozbyć się niechcianego i nieestetyczne owłosienia. Z jej pomocą nie tylko poczujesz się lepiej, ale także zapewnisz sobie mniejszą potliwość. Obecnie gładkie ciało jest bardzo pożądane – nic więc dziwnego, że depilacji laserowej poddają się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni – wyjaśnia mgr Olga Pośnik, główna kosmetolog FabSkin.

Depilacja laserowa pach a pocenie

Owłosienie w okolicach pach często jest przyczyną nadmiernego pocenia. Jest to spowodowane tym, że bakterie gromadzą się na włoskach w okolicy pach i powodują silny, nieprzyjemny zapach. Jednym ze sposobów na przeciwdziałanie nadmiernej potliwości jest depilacja pach. Nieowłosione i gładkie pachy to przede wszystkim mniejszy problem z poceniem się i brzydkim zapachem. Skóra pod pachami jest jednak bardzo delikatna i podatna na zapalenie mieszków włosowych, dlatego jeżeli masz z tym problem, rekomendujemy skorzystanie z zabiegów depilacji laserowej pach – jedynej skutecznej metody pozwalającej trwale pozbyć się owłosienia bez podrażnień.

Laserowe usuwanie włosów pachy – przeciwwskazania

Laserowa depilacja pach jest bardzo popularnym i często wykonywanym zabiegiem. Jednak jak przed każdym użyciem lasera niezbędna jest konsultacja, na której Pacjent zostanie poinformowany o ewentualnych przeciwwskazaniach, do których należą:

 • ciężkie choroby (nowotwór);
 • bielactwo, łuszczyca;
 • infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu;
 • znamiona;
 • mocno opalona twarz;
 • zażywanie niektórych leków fotouczulających (antybiotyków, sterydów, hormonów);
 • jasne włosy w kolorze blond, siwe i rude;
 • w przypadku kobiet – ciąża.

Usuwanie włosów pod pachami laserem – przygotowanie do zabiegu

Co najmniej miesiąc przed pierwszą sesją nie należy usuwać włosów spod pach wraz z ich cebulką (pęseta, wosk, depilator). Na około 3 tygodnie przed zabiegiem nie można stosować w okolicach pach kremów i maści z retinoidami, witaminą C oraz kwasów owocowych. 2 tygodnie przed zabiegiem trzeba odstawić leki światło uczulające i zioła takie jak nagietek, dziurawiec. Co najmniej na 2 tygodnie przed laserową depilacją nie powinno się opalać na słońcu ani w solarium. Tydzień przed zabiegiem nie można stosować peelingu ani kremów depilujących, a przy skórze suchej zalecane jest stosowanie preparatów nawilżających do 1 dnia przed zabiegiem.

Dzień przed zabiegiem depilacji laserowej pach

Dzień przed pierwszą sesją lasera zaleca się dokładne ogolenie pach maszynką jednorazową, przy czym należy zrobić to bardzo ostrożnie, aby uniknąć podrażnień. Ważne, aby pozostawić bez golenia mały fragment skóry, ponieważ pozwoli to ocenić barwę włosa.

W dniu zabiegu skóra pach musi być idealnie czysta, nie można jej niczym smarować. Nie zaleca się stosować również antyperspirantów, dezodorantów ani balsamów.

Laserowe golenie pach – jak wygląda zabieg?

Zabieg depilacji laserowej pach poprzedza konsultacja. Kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej przeprowadza szczegółowy wywiad z Pacjentem i jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, ocenia typ skóry i na tej podstawie dobiera odpowiednie parametry wiązki lasera. U Pacjentów, którzy zostali zakwalifikowani do zabiegu, najpierw przeprowadzana jest próba laserowa. W sytuacji, gdy jej wynik jest prawidłowy, po upływie około 15 minut przechodzi się do właściwego zabiegu. Sam zabieg depilacji laserowej pach trwa krótko, bo około 20 minut i polega na miejscowym podgrzaniu mieszka włosowego za pomocą skoncentrowanej wiązki światła, którą emituje laser. Zabieg na ogół jest bezbolesny. Niekórzy Pacjent odczuwają jednak kłucie albo mrowienie. Jeżeli dyskomfort jest silny, skórę smaruje się żelem znieczulającym.

W przypadku depilacji laserowej Motus technika wykonywania zabiegu polega na ,,malowaniu” ciała głowicą lasera. Używając lasera diodowego Vectus, kosmetolog wykonuje serię pojedynczych „strzałów”.

Trwała depilacja pach – zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio do usuwania włosów pod pachami laserem często występującym objawem jest zaczerwienienie skóry, naturalny obrzęk, który ustępuje zazwyczaj po kilku godzinach. Jest to naturalna reakcja organizmu na działanie wiązki światła lasera i nie stanowi powodów do niepokoju.

Zaleca się, aby po zabiegu depilacji laserowej pach:

 • przez kilka dni nie zażywać gorących kąpieli,
 • nie korzystać z sauny ani basenu do 4 dni po zabiegu,
 • do 4 dni nie używać preparatów z zawartością alkoholu, można używać jedynie antyperspirantu bezalkoholowego, chociaż lepiej zrezygnować z wszelkich kosmetyków,
 • do 2 tygodni nie stosować zabiegów złuszczających ani peelingu,
 • do 2 tygodniu nie opalać okolic pach.

Przed każdym zabiegiem Pacjent konsultuje się z naszym specjalistą, który przeprowadzi wywiad i odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości związane z zabiegiem.

Nie czekaj i polepsz komfort swojego codziennego życia.

Ile zabiegów należy wykonać, aby całkowicie usunąć owłosienie z okolic pach?

Dla uzyskania najlepszych efektów należy poddać się kilku sesjom laserowej depilacji pach laserem diodowym (zwykle od 3 do 6). Zalecane przerwy między nimi to od 4 do 6 tygodni. W przypadku kuracji laserem Motus zazwyczaj wystarczy wykonać 4 zabiegi.

Laserowa depilacja pach – jakich efektów można się spodziewać?

Efekty obserwowane po pierwszym zabiegu depilacji laserowej pach to redukcja owłosienia o około 20-30%, a po całej serii zabiegów – to aż 90%. Pozostałe włosy są zdecydowanie jaśniejsze, praktycznie niewidoczne i z reguły nie przeszkadzają Pacjentom.

Ciesz się gładkimi pachami
Umów się na laserowe usuwanie włosów pod pachami w klice Fabskin w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące depilacji laserowej pach

Ile kosztuje depilacja laserowa pach w Warszawie?

W zależności od kliniki, w której wykonujemy zabieg, cena może się nieco różnić. W naszym centrum medycyny estetycznej Fabskin cena jednej sesji wynosi 150 zł. Z myślą o naszych stałych pacjentach przygotowaliśmy niższe ceny zabiegów dostępnych w pakietach promocyjnych – cena pojedynczego zabiegu wynosi wówczas 125 zł.

Dlaczego nie wszystkie włosy spod pach usuwane są podczas pierwszego zabiegu?

Wynika to z faktu, iż nie wszystkie włosy pod pachami rosną w równym tempie. Podczas zabiegu część z nich może znajdować się w fazie wzrostu – wówczas są one widoczne na skórze i ulegają zniszczeniu pod wpływem działania światła lasera. Pozostałe włosy są w tzw. fazie uśpienia, która może trwać od 3 do nawet 8 tygodni. Po tym okresie następuje faza wzrostu, w której to można skutecznie zniszczyć włos, stosując laser. Z tego też względu zabiegi depilacji laserowej muszą być powtarzane.

Jak wyglądają pachy po depilacji laserowej?

Pachy bezpośrednio po depilacji laserowej mogą być delikatnie zaczerwienione. Jest to naturalna reakcja organizmu. Zaczerwienienie powinno samoistnie ustąpić po kilku godzinach, a najpóźniej 2-3 dniach.

Jakie włosy najlepiej reagują na laser diodowy Vectus?

Laser Vectus najlepiej radzi sobie z ciemnym i gęstym owłosieniem. Nie bez znaczenia jest również kolor skóry – im ciemniejsze włosy, a skóra jaśniejsza, tym efekt jest lepszy. W przypadku osób z jasnym owłosieniem i niskim progiem bólowym stosuje się inne rozwiązanie, a mianowicie laser aleksandrytowy Motus.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Zdaniem eksperta

Zabieg depilacji laserowej odznacza się wysokim stopniem bezpieczeństwa i jest praktycznie bezbolesny. Istotne jest jednak, aby bezpośrednio po zabiegu przestrzegać zaleceń, które pozwolą uniknąć niepotrzebnych powikłań – wyjaśnia mgr Olga Pośnik, główna kosmetolog FabSkin.

Laserowa depilacja pach w Warszawie – cennik

[cennik bezbolesnej depilacji laserem Motus] [cennik depilacji laserowej Vectus]

Bezbolesna depilacja laserem Motus
 Obszar Cena  Pakiet 4 zabiegów
Baki / uszy 96 zł 320 zł (80 zł za zabieg)
Bikini (pachwiny, wzgórek) 204 zł 680 zł (170 zł za zabieg)
Bikini głębokie (pachwiny, wzgórek, wargi, szpara pośladkowa) 276 zł 920 zł (230 zł za zabieg)
Bikini męskie (pachwiny, wzgórek, szpara pośladkowa) 276 zł 920 zł (230 zł za zabieg)
Broda 144 zł 480 zł (120 zł za zabieg)
Brodawki sutkowe 120 zł 400 zł (100 zł za zabieg)
Brzuch 276 zł 920 zł (230 zł za zabieg)
Dłonie 168 zł 560 zł (140 zł za zabieg)
Górna warga (wąsik) 120 zł 400 zł (100 zł za zabieg)
Klatka piersiowa 252 zł 840 zł (210 zł za zabieg)
Łydki 312 zł 1040 zł (260 zł za zabieg)
Nogi całe (uda + łydki + kolana) 696 zł  2320 zł (580 zł za zabieg)
Pachy 180 zł  600 zł (150 zł za zabieg)
Plecy 240 zł  800 zł (200 zł za zabieg)
Plecy męskie 288 zł 960 zł (2400 zł za zabieg)
Pośladki 252 zł  840 zł (210 zł za zabieg)
Przedramiona 228 zł  760 zł (190 zł za zabieg)
Ramiona 222 zł 740 zł (185 zł za zabieg)
Stopy 132 zł 440 zł (110 zł za zabieg)
Szpara pośladkowa 156 zł 520 zł (130 zł za zabieg)
Szyja 192 zł 640 zł (160 zł za zabieg)
Uda 396 zł 1320 zł (330 zł za zabieg)
Uda połowa (strona wewnętrzna) 300 zł 1000 zł (250 zł za zabieg)

 

Dla najlepszych efektów i satysfakcji naszych stałych pacjentów, od 5-go zabiegu obowiązuje cena pakietowa pojedynczego zabiegu.

Depilacja laserem VECTUS
 Obszar Cena  Pakiet 4 zabiegów
Baki / uszy 120 zł 400 zł (100 zł za zabieg)
Bikini (pachwiny, wzgórek) 180 zł 600 zł (150 zł za zabieg)
Bikini głębokie (pachwiny, wzgórek, wargi, szpara pośladkowa) 240 zł 800 zł (200 zł za zabieg)
Bikini + pachy 390 zł 1300 zł (325 zł za zabieg)
Bikini męskie (pachwiny, wzgórek, szpara pośladkowa) 324 zł 1080 zł (270 zł za zabieg)
Broda 120 zł 400 zł (100 zł za zabieg)
Brodawki sutkowe 120 zł 400 zł (100 zł za zabieg)
Brzuch 210 zł 700 zł (175 zł za zabieg)
Dłonie 120 zł 400 zł (100 zł za zabieg)
Górna warga (wąsik) 90 zł 300 zł (75 zł za zabieg)
Klatka piersiowa 240 zł  800 zł (200 zł za zabieg)
Łydki 210 zł 700 zł (175 zł za zabieg)
Łydki + pachy + bikini 540 zł 1800 zł (450 zł za zabieg)
Nogi + pachy + bikini 600 zł  2000 zł (500 zł za zabieg)
Pachy 150 zł  500 zł (125 zł za zabieg)
Plecy 180 zł  600 zł (150 zł za zabieg)
Plecy męskie 360 zł 1200 zł (300 zł za zabieg)
Pośladki 150 zł  500 zł (150 zł za zabieg)
Przedramiona 180 zł  600 zł (150 zł za zabieg)
Ramiona 180 zł 600 zł (150 zł za zabieg)
Stopy 120 zł 400 zł (130 zł za zabieg)
Szpara pośladkowa 156 zł 520 zł (130 zł za zabieg)
Szyja 150 zł 500 zł (125 zł za zabieg)
Uda całe 270 zł 900 zł (225 zł za zabieg)
Uda całe + łydki 480 zł 1600 zł (400 zł za zabieg)
Uda połowa (strona wewnętrzna) 336 zł 1120 zł (280 zł za zabieg)

Dla najlepszych efektów i satysfakcji naszych stałych pacjentów, od 5-go zabiegu obowiązuje cena pakietowa pojedynczego zabiegu.