Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym

Nieestetyczne cienie pod oczami najczęściej są objawem niedostatku snu lub jego złej jakości. Przez to wciąż wyglądamy tak, jakby nasz organizm był przemęczony. Intensywność cieni pod oczami zależy też od koloru oczu czy karnacji. Z wiekiem jednak cienie pod oczami oraz zagłębienia oczodołów są o wiele wyraźniejsze i nie można ich już zakryć korektorem lub zniwelować odpowiednią dawką snu. Wiotczejąca skóra i zanik tkanki podskórnej sprawiają, że nasza twarz wygląda ciągle na wycieńczoną. Z problemem cieni pod oczami można sobie jednak poradzić przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej takich jak wypełnianie oczodołów kwasem hialuronowym. Nasza specjalistyczna, warszawska klinika estetyczna Fabskin ze sztabem specjalistów wykonuje tego typu zabiegi z najwyższą dbałością o komfort i zadowolenie klientów. Wszystko po to, by na twarzy nie było widać śladu zmęczenia, a skóra wyglądała na promienną i wypoczętą.

Czym są cienie pod oczami i jak powstają?

Cienie pod oczami są ciemnymi sińcami dodającymi twarzy lat. O ile początkowo świadczą o niewyspaniu, to z wiekiem są jednym z objawów starzenia się skóry. Z czasem zanika podściółka tłuszczowa, która w naturalny sposób przechowuje substancje odżywcze w skórze i amortyzuje nadmierne działanie czynników zewnętrznych. Zmniejszenie grubości podściółki tłuszczowej powoduje zapadanie się rejonów pod oczami. Wiotczenie mięśni i powięzi, które podtrzymują okolice oczodołów, sprawia, że skóra pod okiem staje się cienka a siateczka naczyń żylnych – widoczna. Zmniejszony odpływ krwi żylnej sprawia, że cienie w okolicach oczodołów stają się jeszcze intensywniejsze.

Masz wyraźne zagłębienia i cienie pod oczami?

Skonsultuj się z naszym specjalistą i umów się na zabieg likwidacji cieni pod oczami

Jak usunąć cienie pod oczami kwasem hialuronowym?

Cienie pod oczami są problemem większości z nas. Sprawiają, że skóra wygląda na zmęczoną i znacznie starszą niż w rzeczywistości. Na rynku dostępne są kosmetyki, które mają za zadanie zamaskować cienie pod oczami. Są jednak tylko chwilowym rozwiązaniem i nie pozbywają się skutecznie problemu cieni pod oczami. Stosowanie naturalnych okładów pod oczy nie zaszkodzi i można włączyć to w codzienną pielęgnację skóry, jednak najskuteczniejszym sposobem na redukcję cieni pod oczami jest zastosowanie kwasu hialuronowego pod oczy. Działanie wypełniaczy pod oczami jest podobne jak w przypadku innych zabiegów wykorzystujących kwas hialuronowy do niwelowania zmarszczek.

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry. Pobudza komórki do produkcji kolagenu i fibroblastów. Kwas hialuronowy stanowi również barierę przed wolnymi rodnikami wyniszczającymi organizm. Ten naturalnie występujący w organizmie składnik odpowiada też za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry poprzez swoje działanie wiążące komórki wody. Z wiekiem produkcja kwasu hialuronowego zanika, co wpływa negatywnie na elastyczność skóry. Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego działa jak procesy naturalne skóry, dlatego zabieg pobudza produkcję kolagenu i jest w pełni bezpieczny dla organizmu.

Rodzaje wypełniaczy rekomendowanych do przeprowadzenia zabiegu wypełniania oczodołów kwasem hialuronowym

Wypełnianie oczodołów i redukcja cieni pod oczami powinna być wykonywana jedynie przy pomocy preparatów najwyższej jakości, pochodzących od zaufanych producentów. Z tego tytułu, w naszej warszawskiej klinice Fabskin stosujemy jedynie wypełniacze cenionych marek. Przy użyciu tych produktów cienie pod oczami są wyraźnie zniwelowane, a skóra jest odżywiona i rozświetlona.

Zdaniem eksperta

 

Produkty wykorzystywane w klinice FabSkin cieszą się dużym uznaniem w świecie medycyny estetycznej. Preparaty do przeprowadzenia zabiegu są dobierane indywidualnie do potrzeb pacjenta. Kwas hialuronowy zawarty w wypełniaczach może występować w różnych formach i konsystencjach. Do uwypuklenia niektórych partii najczęściej wybiera się kwas hialuronowy w formie usieciowanej — inaczej mówiąc utrwalonej wewnętrznymi wiązaniami międzycząsteczkowymi. Jest to gwarancja trwałości zabiegu oraz jego skuteczności. Produkty oparte na kwasie hialuronowym mogą różnić się między sobą stopniem usieciowania cząsteczek oraz stężeniem. Do wypełniania zapadniętych sfer twarzy wykorzystuje się kwas hialuronowy o gęstej konsystencji. Ma on za zadanie unieść i skórę i zwiększyć jej objętość. Dodatkowo kwas hialuronowy ma właściwości higroskopijne, dlatego skóra zachowuje odpowiedni stopień nawilżenia – mówi lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Wskazania do usuwania cieni pod oczami kwasem hialuronowym

Zabieg wypełniania oczodołów kwasem hialuronowym jest przeznaczony dla każdego niezależnie od płci, zwłaszcza dla osób, które zauważyły u siebie brzydki zasinienia oraz wyraźne zagłębiania pod oczami. Poziom widoczności cieni pod oczami jest kwestią indywidualną i może pojawiać się na każdym etapie życia. Z czasem jednak nabiera on na sile, a wtedy warto pomyśleć o likwidacji cieni pod oczami. Jeśli nie chcesz, by Twoja skóra nabrała smutnego i wyczerpanego wyrazu to zabieg usuwania worków pod oczami jest tym czego szukasz.

Jak się przygotować do wypełniania oczodołów kwasem hialuronowym?

Zabieg likwidacji cieni pod oczami nie wymaga szczególnych przygotowań. Jeśli jesteś w pełni zdrowy, możesz bez obaw z niego skorzystać. Przed zabiegiem nie można przyjmować leków zmniejszających krzepliwość krwi, z tego względu nie powinno się zażywać aspiryny i leków powstałych na jej bazie. Zmniejszy to prawdopodobieństwo powstawania krwiaków i przyspieszy ich gojenie. Osoby walczące z powracającą cyklicznie opryszczką przed wykonaniem zabiegu powinny zażywać profilaktycznie leki przeciwwirusowe.

Jak przebiega zabieg wykonany wypełniaczami pod oczy?

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym odbywa się po znieczuleniu skóry (najczęściej kremem z lidokainą, możliwa jest jednak inna metoda znieczulenia po konsultacji z lekarzem). Sam zabieg polega na wykonaniu wstrzyknięcia podskórnego w miejscu tworzenia się zagłębienia oczodołu. Preparat na bazie kwasu hialuronowego jest wprowadzany pod skórę za pomocą igły — potrzeba wówczas kilku wkłuć skóry. Często wykorzystuje się również podanie pod skórę kwasu hialuronowego przy pomocy kaniuli. Wykonuje się wówczas jedno nakłucie wprowadzające cienką rurkę-kaniulę. Warto wspomnieć, że niezależnie od tego, na jaką metodę wstrzykiwania kwasu hialuronowego się zdecydujemy, efekt w przypadku obu metod jest taki sam. Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego pod skórę przeprowadza się precyzyjny masaż mający na celu rozprowadzić równomiernie preparat pod skórą.

Efekty zastosowania kwasu hialuronowego na cienie pod oczami

Zabieg redukcji cieni pod oczami powoduje spłycanie się zagłębieniem w okolicach oczodołu, a sam cień nie jest aż tak widoczny. Skóra staje się gładsza i promienista. W efekcie twarz jest rozświetlona i odmłodzona.

Kiedy pojawiają się efekty usuwania cieni pod oczami kwasem hialuronowym?

Efekty działania kwasu hialuronowego są widoczne już bezpośrednio po zabiegu, jednak należy pamiętać, że ostateczne efekty pojawiają się z czasem, a skóra pod oczami będzie wyglądać tylko lepiej. Kwas hialuronowy w naturalny sposób zwiększa swą objętość. Skóra ulega stopniowemu zagęszczeniu za sprawą odbudowującego się kolagenu. Efekt finalny najczęściej następuje po 3-4 tygodniach upływających od zabiegu. Czasem trzeba powtórzyć zabieg, a decyzja o takiej konieczności, jest podejmowana po wizycie kontrolnej u specjalisty, wykonującego wstrzyknięcie kwasu hialuronowego pod oczami. Najczęściej konieczność powtórzenia zabiegu występuje wtedy, gdy zagłębienia są bardzo intensywne. Takie zabiegi dobrze jest wykonywać etapami — oceniać osiągane efekty po wstrzyknięciu kolejnych dawek uzupełniających brakującą objętość. Każde kolejne nakłucie wymaga 3-4 tygodni, by móc ocenić jego faktyczne działanie.

Ilu zabiegów wykorzystujących kwas hialuronowy pod oczy trzeba, by efekt był satysfakcjonujący?

Zdaniem eksperta

W przypadku młodych osób, u których cienie pod oczami nie są tak głębokie i mocne, jeden zabieg potrafi przynieść zachwycające efekty. U osób po 40. roku życia oczekiwane rezultaty widać zazwyczaj po drugim zabiegu wykonanym po odstępie 3-4 tygodni od pierwszego wstrzyknięcia kwasu hialuronowego – dodaje dr Radosław Rzepnikowski.

Jak często powtarzać wypełnianie oczodołów kwasem hialuronowym?

Z racji tego, że efekty po zabiegu utrzymują się od kilku do kilkunastu miesięcy, podawanie kwasu hialuronowego w celu likwidacji cieni pod oczami można powtórzyć po upływie tego czasu. O trwałości zabiegu decyduje w dużej mierze wiek pacjenta, sposób pielęgnacji skóry czy takie czynniki jak styl życia oraz ogólna kondycja organizmu. W celu utrzymania efektu działania kwasu hialuronowego warto zrezygnować z palenia papierosów, które przyspieszają procesy starzenia się skóry. W przypadku zabiegów wykonywanych ponownie najczęściej wystarczają dawki pozwalające jedynie na utrzymanie efektów. Skóra, która została poddana rekonstrukcji poziomu kolagenu, wymaga mniejszej ilości kwasu hialuronowego, by wyglądać dobrze.

Kiedy nie powinno poddawać się wypełnianiu oczodołów kwasem hialuronowym?

Na wstępie należy zaznaczyć, że warunkiem koniecznym do przeprowadzenia wypełniania skóry kwasem hialuronowym jest pełnoletność. Zabiegowi likwidacji cieni pod oczami nie powinny poddawać się osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne. Takie kwestie należy zgłosić lekarzowi niezwłocznie podczas wywiadu prowadzonego z pacjentem. Osoby nadwrażliwe na składniki wypełniaczy, kobiety w ciąży lub matki karmiące piersią również powinny zrezygnować z zabiegu.

Zalecenia po usuwaniu cieni pod oczami kwasem hialuronowym

Po wykonanym zabiegu na skórze mogą występować zaczerwienienia i obrzęki. Warto wówczas smarować skórę kremami kojącymi oraz silnie nawilżającymi, które przynoszą skórze ulgę i pielęgnują ją. W celu utrzymania efektu zabiegu warto stosować kremy antystarzeniowe zawierające np. witaminę C i E. Doskonałą ochroną dla skóry są kremy z wysokim filtrem, który powinno stosować się przez cały rok.

Chcesz, by Twoja skóra pod oczami wyglądała na zdrowo i promiennie?

Umów się na zabieg redukcji cieni pod oczami w Warszawie