Laserowe usuwanie rozstępów

Rozstępy to problem, który dotyka większości kobiet. Są nieestetyczne i wyglądają jak blizny. Pojawiają się najczęściej w okresie dojrzewania, w trakcie ciąży, ale również, gdy gwałtownie tyjemy lub chudniemy. Wiele z nas nauczyło się je akceptować, myśląc że jest już za późno na ich usunięcie. Nic bardziej mylnego. Istnieje wiele skutecznych metod na usunięcie nieestetycznych blizn na skórze. W naszym gabinecie medycyny estetycznej oferujemy wiele skutecznych zabiegów na blizny i rozstępy, które dobieramy indywidualnie w zależności od zaawansowania problemu.

Czym są rozstępy?

Rozstępy to poprzeczne pręgi pojawiające się najczęściej na skórze brzucha, ud, pośladków, piersi. Początkowo przyjmują kolor czerwono-fioletowy, po czym stopniowo bledną i ostatecznie osiągają barwę biało-perłową. Rozstępy swoim wyglądem przypominają blizny, zachowują się jak blizny i również są leczone jak blizny.

Twoim problemem są nieestetycznie wyglądające rozstępy?

Umów się na wizytę w naszym gabinecie medycyny estetycznej w Warszawie

Jak powstają rozstępy?

Mechanizm powstawania rozstępów jest dość prosty. Za prawidłowe napięcie i elastyczność skóry, w tym zdolność rozciągania i kurczenia się, odpowiadają włókna kolagenu i elastyny. Są to białka, które powstają w fibroblastach, czyli komórkach znajdujących się w skórze właściwej. W wyniku gwałtownego rozciągania skóry zaburzeniu ulega ich właściwa konstrukcja. Organizm starając się naprawić przerwane połączenia pomiędzy włóknami, rozpoczyna namnażanie kolagenu w nieprawidłowy sposób. Efektem tego procesu są rozstępy.

Jakie są przyczyny powstawania rozstępów?

Przyczyny powstawania rozstępów bywają różne. Najczęściej rozstępy powstają w wyniku nagłej zmiany wagi – po gwałtownym odchudzaniu lub tyciu. Blizny bardzo często pojawiają się u kobiet w ciąży – problem ten dotyczy ponad połowy ciężarnych. Rozstępy mogą być również wynikiem chorób endokrynologicznych, takich jak zespół i choroba Cushinga czy nadczynność nadnerczy, a także przyjmowania leków z kortyzonem (kortykoidami). A jakie są sposoby na rozstępy i czy da się je skutecznie pokonać? W dalszej części artykułu dowiesz się, że usuwanie blizn i rozstępów jest prostsze niż myślisz!

Blizny a trądzik

Zmorą wielu osób, które w przeszłości walczyły z niedoskonałościami skóry, takimi jak trądzik, są blizny potrądzikowe i przebarwienia. Z reguły są one przyczyną źle leczonego trądziku, złej higieny lub zaawansowanych zmian skórnych. Niektóre blizny są na tyle trudne do usunięcia, że można się ich pozbyć jedynie w gabinecie medycyny estetycznej.

Rodzaje rozstępów i fazy ich powstawania

Wyróżnia się dwie fazy powstawania rozstępów:

  • faza zapalna (rozstęp czerwony) – jest to początkowy etap powstawania rozstępów. W tej fazie rozstępy mają kolor czerwony lub fioletowy i układają się w postać kilkucentymetrowych linii przebiegających prostopadle do kierunku napięcia skóry. Stan ten utrzymuje się do około 6 miesięcy;
  • faza zanikowa (rozstęp biały) – rozstępy po paru miesiącach przekształcają się w trwałe, perłowe blizny, stają się wklęsłe lub płaskie, a ich powierzchnia ulega pomarszczeniu. Ich usunięcie na tym etapie jest dużo trudniejsze.

Na jakich partiach ciała najczęściej powstają rozstępy?

Najczęściej można spotkać:

  • rozstępy na brzuchu;
  • rozstępy na udach;
  • rozstępy na piersiach;
  • rozstępy na plecach;
  • rozstępy na pupie;
  • rozstępy na ramionach.

Sposoby usuwania blizn i rozstępów

W medycynie estetycznej znajdziesz sposoby na rozstępy, które nie wymagają ingerencji chirurgicznej. Usuwanie blizn i rozstępów jest znane w kosmetologii estetycznej już wiele lat. W dalszym ciągu każdy z zabiegów jest unowocześniany, dzięki czemu nie istnieje jeden sposób na rozstępy. Każdy może więc znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Mamy świadomość, że dbałość o ciało to także większa pewność siebie oraz komfort psychiczny.

Chcemy, byś zawsze czuł się dobrze w swoim ciele, dlatego w naszej klinice Fabskin znajdziesz sposoby na rozstępy, które pozwolą Ci pozbyć się tego problemu na długi okres czasu. Jak już wspomnieliśmy, rozstępy bardzo często powstają na naszym ciele niezależnie od nas, ale są wynikiem wielu czynników, których nie da się niestety uniknąć. Chcemy pomóc Ci zwalczyć ten kompleks. Rozstępy nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale także powodują, że nasza skóra wygląda na starszą, niż jest w istocie. Każdy sposób na rozstępy, jaki jest dostępy w naszej ofercie, jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia Pacjenta. Chcemy, abyś mógł cieszyć się piękną i zdrową skórą niezależnie od swojego wieku. Dla nas przede wszystkim liczy się komfort Pacjenta. Do każdej osoby podchodzimy w sposób indywidualny, dlatego też dobierzemy najskuteczniejszy sposób na rozstępy właśnie dla Ciebie.

Gwarantujemy profesjonalną opiekę oraz użycie najnowocześniejszego sprzętu. Wiele naszych Klientów powraca do nas regularnie, ponieważ są zadowoleni z efektów, jakie dają im nasze zabiegi. Do kliniki medycyny estetycznej Fabskin zapraszamy również Ciebie. Sprawimy, że rozstępy nie będą już Twoim kompleksem.

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Ekspert radzi

W przypadku leczenia rozstępów bardzo ważna jest profilaktyka przeciw rozstępom, na którą składa się stosowanie odpowiednich kosmetyków, prowadzenie aktywnego trybu życia, unikanie gwałtownych wahań wagi i zdrowe odżywianie. Gdy jednak zauważymy na swoim ciele trwałe zmiany w postaci rozstępów lub blizn, stosowanie samych kosmetyków i domowe sposoby na rozstępy okazują się nieskuteczne. Wówczas należy zastosować odpowiednią kurację z zakresu medycyny estetycznej. Najlepsze efekty przynosi łączenie kilku metod leczenia. Warto wspomnieć, że nowoczesne zabiegi na rozstępy przynoszą doskonałe efekty w zmniejszeniu widoczności rozstępów i blizn także tych w fazie zanikowej – mówi lek. medycyny estetycznej Radosław Rzepnikowski.

Usuwanie rozstępów – efekty

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Zabiegi na blizny i rozstępy w Warszawie – konsultacja z naszym lekarzem medycyny estetycznej

Wszystkie osoby zainteresowane poprawą wyglądu swojego ciała zapraszamy na konsultacje z naszym lekarzem medycyny estetycznej. Dzięki konsultacjom możliwe jest określenie stopnia zaawansowania problemu i wybranie indywidualnie dopasowanej terapii.

Zabieg laserem nieablacyjnym na blizny i rozstępy

Zabieg laserem nieablacyjnym proponuje nową jakość w usuwaniu blizn i rozstępów. Niezwykła skuteczność nieablacyjnego lasera umożliwia redukcję nawet tych starych blizn i ubytków w skórze. Laserowe usuwanie blizn tym urządzeniem jest bezpieczne i komfortowe dla Pacjenta, ponieważ nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry. Rekonwalescencja jest krótka i nie wyłącza Pacjenta z codziennego funkcjonowania. Laser dostarcza aż dwa razy więcej energii w stosunku do poprzednich urządzeń, co powoduje przebudowę głębokich warstw skóry. Nowoczesny aplikator chłodzący skutecznie chroni skórę przed przegrzaniem i zapewnia wysoki komfort zabiegu. Laser nieablacyjny znajduje zastosowanie w redukcji blizn potrądzikowych, zanikowych, przerostowych oraz keloidów.

Laser ClearSkin Pro Warszawa

Laser erbowo szklany

Zabieg ClearSkin na blizny i rozstępy Zabieg ClearSkin proponuje nową jakość w usuwaniu blizn i rozstępów. Niezwykła skuteczność nieablacyjnego lasera ClearSkin Pro umożliwia redukcję nawet tych starych blizn i ubytków w skórze. Laserowe usuwanie blizn tym urządzeniem jest bezpieczne i komfortowe dla Pacjenta, ponieważ nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry. Rekonwalescencja jest krótka i nie wyłącza Pacjenta z codziennego funkcjonowania. Laser dostarcza aż dwa razy więcej energii w stosunku do poprzednich urządzeń, co powoduje przebudowę głębokich warstw skóry. Nowoczesny aplikator chłodzący skutecznie chroni skórę przed przegrzaniem i zapewnia wysoki komfort zabiegu. Laser ClearSkin Pro znajduje zastosowanie w redukcji blizn potrądzikowych, zanikowych, przerostowych oraz keloidów.

Zabiegi na rozstępy

Poniżej przedstawiamy listę zabiegów kosmetycznych na rozstępy, które wykonujemy w naszej klinice medycyny estetycznej na warszawskim Bemowie:

Laserowe usuwanie blizn

Laser frakcyjny to jeden z najskuteczniejszych sposobów na walkę z bliznami. W naszym gabinecie do zabiegu laserowego usuwania blizn używamy wysokiej jakości lasera frakcyjnego. Działa on na zasadzie emitowania wiązek światła do zmienionych komórek, które w następstwie ulegają zniszczeniu. Jest to całkowicie bezpieczna metoda pozbywania się blizn. Skóra w miejscu działania lasera regeneruje się w czasie kilkunastu tygodni, jest elastyczna, jaśniejsza i zdrowsza. Co więcej, zabieg można przeprowadzać na każdej partii ciała. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów wykonuje się od 3 do 5 sesji zabiegowych w jednomiesięcznych odstępach.

Dowiedz się więcej na temat laserowego usuwania blizn. Zapoznaj się z aktualnym cennikiem usuwania rozstępów.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny po przebytym trądziku mogą być bolączką wielu osób. Powodują dyskomfort psychiczny, skutecznie obniżając jakość życia i prowadząc do kompleksów. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się na laserowe usuwanie blizn potrądzikowych. Laser może być wykorzystywany na każdą partię ciała, w tym również jako zabieg na twarz w celu usunięcia blizn po przebytym trądziku. Podczas zabiegu mikrowiązki lasera tworzą w skórze mikrouszkodzenia, prowokując ją do odnowy. Dochodzi również do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Po serii zabiegów skóra jest zregenerowana, gładsza i wyrównana, a blizny zminimalizowane.

Również polecamy skuteczny laser tulowy na redukcje rozstępów i blizn

Dowiedz się więcej na temat laserowego usuwania blizn potrądzikowych.

Zapoznaj się z aktualnym cennikiem zabiegów z zakresu usuwania blizn potrądzikowych.

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa na blizny i rozstępy

frakcyjna-radiofrekwencja-mikroiglowa-secret-rf-na-blizny-rozstepy

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg polegający na jednoczesnym nakłuwaniu skóry mikroigłami oraz nagrzewaniu jej za pomocą promieniowania elektromagnetycznego. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej oddziałuje na wszystkie warstwy skóry, uruchamiając jej naturalne procesy naprawcze. Znajduje on szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej – od usuwania zmarszczek i odmładzania po usuwanie blizn i likwidację rozstępów. Pierwsze efekty są widoczne bezpośrednio po zabiegu. Na pełne rezultaty trzeba poczekać około 2-3 miesięcy – tyle właśnie trwa proces powstawania nowych włókien kolagenowych oraz budowania między nimi nowych wiązań. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.

Laserowe usuwanie rozstępów

Jedną z najskuteczniejszych metod stosowanych do walki z rozstępami, jest laserowa redukcja rozstępów. Zaletą tego zabiegu jest wysoka skuteczność i precyzja, która pozwala na skupienie wiązek światła w pożądanym miejscu. Światło lasera dociera do głębokich struktur, dzięki czemu mamy pewność, że zmiany zostaną trwale usunięte. Zabieg laserowego usuwania rozstępów jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Skóra się po nim bardzo szybko regeneruje. Sekret skuteczności zabiegu tkwi w wytwarzanych przez laser wiązkach światła, które oddziałują bezpośrednio na skórę i pobudzają ją do produkcji kolagenu, stanowiącego podstawowy budulec skóry. Efekty usuwania rozstępów laserem uzależnione są przede wszystkim od stopnia zaawansowania zmian. Zwykle jednak potrzeba serii kilku zabiegów, aby nieestetyczne zmiany stały się niewidoczne.

Dowiedz się więcej na temat laserowego leczenia rozstępów. Zapoznaj się z aktualnym cennikiem zabiegu usuwania rozstępów laserem frakcyjnym.

Mikronakłuwanie Dermapen + TCA

Dermapen należy do technik nakłuwania skóry. Staje się on coraz popularniejszym zabiegiem odmładzającym i upiększającym. Ta innowacyjna technika łączy w sobie niewielkie ryzyko powikłań z szybką indukcją zmian w budowie skory. Dermapen to urządzenie wyglądem przypominające długopis, wyposażone w 12 pulsujących igieł, które wbijając się w głąb skóry, powodują mikrouszkodzenia. Skóra w naturalny sposób zaczyna wykorzystywać fizjologiczne procesy odnowy, dzięki czemu dochodzi do gruntownej odbudowy. Urządzenie doskonale radzi sobie z bliznami różnego pochodzenia: potrądzikowymi, pourazowymi, pooperacyjnymi, pooparzeniowymi. Dermapen może być stosowany jako samodzielny zabieg, ale najlepsze efekty w leczeniu blizn przynosi w połączeniu z peelingiem TCA (peeling kwasem trójchlorooctowym), który jest najsilniejszym kwasem organicznym stosowanym do zabiegów złuszczenia naskórka.

Dowiedz się więcej na temat zabiegu Dermapen. Zapoznaj się z aktualnym cennikiem mikronakłuwania urządzeniem Dermapen.

Mezoterapia na blizny i rozstępy

W leczeniu blizn i rozstępów dobre efekty przynosi zabieg mezoterapii igłowej, który polega na wprowadzeniu składników aktywnych w głąb skóry właściwej. Koktajle wstrzykiwane pod skórę dostosowywane są do danego problemu. W leczeniu blizn i rozstępów najczęściej stosuje się preparaty z kwasem hialuronowym. Jest to substancja, która występuje naturalnie w ciele człowieka, odpowiada m.in. za nawilżenie, jędrność i elastyczność skóry. Zabiegi mezoterapii igłowej zwykle pacjentom kojarzą się z bólem i obrzękiem. Od niedawna w naszej klinice medycyny estetycznej wykonujemy bezbolesną mezoterapię, czyli bez siniaków i grudek za pomocą zaawansowanego technologicznie urządzenia, jakim jest Vital Injector 2. Odpowiednio dobrane koktajle w połączeniu z nowoczesną metodą aplikacji gwarantują rewelacyjne rezultaty w walce z rozstępami i bliznami. Mezoterapia intensywnie odżywia i rozjaśnia skórę, a blizny po całej kuracji stają się mniej widoczne, a to wszystko odbywa się bez skutków ubocznych.

zabieg mezoterpia igłowa

Dowiedz się więcej na temat mezoterapii igłowej. Zapoznaj się z aktualnym cennikiem zabiegów mezoterapii.

Do mezoterapii również polecamy terapie łączoną:

Leczenie blizn osoczem bogatopłytkowym

Leczenie rozstępów i blizn za pomocą osocza bogatopłytkowego najlepsze efekty przynosi w początkowej fazie ich rozwoju – gdy blizny są jeszcze świeże. Osocze bogatopłytkowe otrzymywane z obwodowej krwi pobranej od człowieka silnie stymuluje procesy regeneracyjne, dzięki czemu zmiany zapalne rozwijające się w początkowej fazie szybko ulegają wygojeniu. Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym najczęściej łączy się z laseroterapią.

Dowiedz się więcej na temat zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Zapoznaj się z aktualnym cennikiem zabiegów osoczem bogatopłytkowym.

Peelingi medyczne na blizny

Peelingi medyczne to grupa zabiegów obejmująca wiele kierunków leczenia. W zależności od typu peelingu i jego stężenia, mogą mieć różne działanie. Aby skóra powróciła do swojego naturalnego piękna, potrzebuje intensywnego złuszczenia, a następnie nawilżenia. W warunkach domowych nie jesteśmy w stanie osiągnąć tak długotrwałych i zadowalających efektów. Warto więc skorzystać ze specjalistycznych peelingów medycznych, takich jak peeling glikolowy, pirogronowy, migdałowy czy TCA, które przy okazji pomagają w walce z różnymi problemami skóry, takimi jak zatkane pory czy oznaki starzenia się skóry. Głębokie i średnio głębokie peelingi powodują złuszczenie naskórka, który w następstwie jest zastępowany przez nowy, prawidłowy nabłonek. Działanie peelingów stymuluje skórę właściwą do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych oraz pozwala uzyskać znaczną poprawę wyglądu skóry z rozstępami.

Dowiedz się więcej na temat peelingów medycznych. Zapoznaj się z naszym aktualnym cennikiem peelingów.

Chcesz skutecznie pozbyć się rozstępów i blizn?

Umów się na zabieg na rozstępy w naszej klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo