Zabiegi na małe, wąskie usta – powiększanie i wypełnianie ust

Usta stanowią centralną część twarzy, dlatego ich wygląd ma tak duże znaczenie. Jędrne, odpowiednio nawilżone usta to atrybut kobiecości. Niestety nie każdy może poszczycić się ponętnymi ustami. Wiele kobiet narzeka na kształt swoich warg. Wąskie i zbyt małe usta sprawiają, że symetria twarzy zostaje zaburzona, a w konsekwencji nabiera ona ostrego wyrazu. W domowych warunkach ciężko jest poprawić wygląd swoich ust. W zasadzie jedynym skutecznym sposobem na korektę małych ust są zabiegi, jakie oferuje współczesna medycyna estetyczna. Zabiegi na małe usta, takie jak powiększanie i wypełnianie ust kwasem hialuronowym, delikatnie podkreślą ich kobiecość, dodadzą atrakcyjności, poprawią samopoczucie, a przede wszystkim sprawią, że twarz nabierze młodszego wyglądu.

Dlaczego moje usta tracą objętość? Przyczyny małych ust

Z biegiem lat nie tylko przybywa nam zmarszczek na czole czy wokół oczu, ale procesem starzenia objęta jest również okolica ust. Wraz z upływem czasu zaczyna zanikać czerwień wargowa, a kontur ust staje się rozmyty. Wszystko to sprawia, że nasza twarz przybiera smutny wyraz. Okolica ust starzeje się stosunkowo wcześnie. Wpływ na ten proces mają nie tylko czynniki genetyczne, ale również czynniki zewnętrzne, do których zaliczyć można, m.in. palenie papierosów czy promieniowanie UV. Do tego dochodzą procesy zachodzące wewnątrz organizmu. Z wiekiem spada poziom estrogenów, co objawia się zwiotczeniem i spadkiem elastyczności skóry. W efekcie nie tylko pojawiają się zmarszczki, a owal twarzy zaczyna zanikać, ale i usta tracą swoją jędrność i zaczyna brakować im nawilżenia. Zmniejsza się powierzchnia wargowa, co jest spowodowane utratą tkanki tłuszczowej, kąciki ust zaczynają wydłużać się na boki, a przy tym opadać w dół.

Zdaniem eksperta

Zdarza się jednak, że małe usta to po prostu nasza uroda. Mogą być one wynikiem przebytego urazu bądź po prostu predyspozycji genetycznych – wyjaśnia dyplomowana kosmetolog FabSkin, mgr Olga Gatyńska

Twoim problemem są zbyt wąskie usta?

Umów się na nieinwazyjne zabiegi na usta w naszej klinice medycyny estetycznej na warszawskim Bemowie

☎ (22) 126 80 08

Małe usta – objawy

Małe usta mogą być asymetryczne, czyli jedna warga jest znacznie większa od drugiej. Najczęściej jednak spotykamy się z sytuacjami, gdy są zbyt małe, wąskie, a niekiedy nawet niewidoczne. Wielu Pacjentów w pewnym wieku ma również problem z ich kolorem – chodzi o zanik czerwieni wargowej. Promienie słoneczne uszkadzają naczynia krwionośne, przez co usta stają się mniej skontrastowane z resztą twarzy.

Jak powiększyć cienkie usta? Sposoby na wąskie usta

Często zabiegi na usta z zakresu medycyny estetycznej są jedyną alternatywą dla osób z małymi ustami – zarówno dla tych, u których małe usta są wynikiem predyspozycji genetycznych, jak i tych dotkniętych procesami starzenia się skóry. Istnieje kilka metod powiększania ust, choć najczęściej w tym celu wykorzystuje się preparaty bazujące na kwasie hialuronowym. Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym polega na wprowadzeniu (iniekcji) w czerwień wargową odpowiedniej ilości substancji, co pozwala na nadanie im pożądanej objętości i wyglądu. Efekty takiego zabiegu widoczne są od razu.

Powiększanie ust to zabieg rekomendowany dla wszystkich tych osób, które chcą w sposób bezinwazyjny nadać swoim ustom pożądany wygląd, bez przerysowania.

Zdaniem eksperta

Aby małe usta nabrały wymarzonego kształtu, a przy tym wyglądały naturalnie, należy korzystać wyłącznie z usług doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej. Jeżeli widzimy osobę z nienaturalnie powiększonymi ustami (tzw. efekt karpia lub glonojada), to w większości przypadków oznacza to błąd lekarza. Pacjentka może zażyczyć sobie usta w nienaturalnym rozmiarze, ale to lekarz ostatecznie decyduje, czy wykonanie takiego zabiegu da efekt zsynchronizowany z resztą twarzy. Do gabinetów medycyny estetycznej najczęściej zgłaszają się pacjenci z prośbą o nadanie objętości, nawilżenie i wzmocnienie czerwieni wargowej. Bardzo rzadko są to osoby, które proszą o radykalne powiększenie ust – wyjaśnia lek. medycy estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski

Efekty zabiegów modelowania i wypełniania ust

Warto pamiętać o tym, że efekty wypełniania ust nie są na stałe. Zadowalający efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy – zwykle od 8 do 12. Po tym czasie kwas hialuronowy ulega naturalnemu rozpuszczeniu.

Dla kogo zabiegi na asymetryczne usta?

Zabiegi, takie jak wypełnianie ust kwasem hialuronowym, dedykowane są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy nie są zadowoleni ze swojego rozmiaru warg – usta są zbyt małe, wąskie lub asymetryczne. Do naszej kliniki medycyny estetycznej w Warszawie zgłaszają się również osoby, które chcą poprawić nawilżenie ust lub nadać im kolor. Zabieg powiększania i modelowania ust nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Może mu się poddać każdy, kto chce poprawić wygląd swoich ust i marzy o tym, aby stały się one jędrne i ponętne.

Powiększanie ust w Warszawie – konsultacja z naszym lekarzem medycyny estetycznej

Wszystkie nasze zabiegi powiększania ust kwasem hialuronowym poprzedzone są konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej. Podczas konsultacji Pacjent będzie mógł przedstawić swoje oczekiwania i na tej podstawie lekarz dobierze odpowiednią ilość preparatu po to, by uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym to jeden z najpopularniejszych zabiegów na usta – od lat utrzymuje się w czołówce zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Właściwości kwasu hialuronowego są bardzo szerokie. Jest on wykorzystywany nie tylko do redukcji zmarszczek, ale także w celu niwelowania asymetrii, poprawienia nawilżenia ust, nadania czerwieni wargowej, a także ich powiększenia. Czasem wstrzyknięcie nawet niewielkiej ilości kwasu hialuronowego może zupełnie zmienić twarz, sprawiając, że będzie ona wyglądać proporcjonalnie. Kwas hialuronowy zyskał sławę dzięki swojej wszechstronności zastosowania, wysokiej skuteczności oraz bezpieczeństwie – jest to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka, m.in. w ciele szklistym oka i tkance łącznej. Kwas hialuronowy jest silnie higroskopijny, co oznacza, że posiada zdolności przyciągania do siebie cząsteczek wody. Z tego powodu skóra, w której się znajduje, zostaje odpowiednio nawilżona i napięta. Efektem wstrzykiwania kwasu hialuronowego w usta jest zwiększenie ich objętości, a także poprawa poziomu nawilżenia. Warto zaznaczyć, że wstrzykiwanie kwasu hialuronowego przy przestrzeganiu określonych zasad jest bardzo bezpieczne i rzadko kiedy kończy się jakimikolwiek komplikacjami. Dobry specjalista jest w stanie dobrać odpowiednią ilość preparatu, dzięki czemu efekt pozostaje naturalny.