U wielu pacjentów można stwierdzić braki w bocznej części żuchwy. W rezultacie twarz człowieka przybiera słabo zarysowany kształt. Uwydatnienie kąta żuchwy przy pomocy wypełniacza wstrzykiwanego pod skórę może zapewnić bardziej kwadratowe, wyraźniej zarysowane lub wyrzeźbione rysy dolnej części twarzy.

Wypełnienie kąta żuchwy można wykonać w celu jego mocniejszego podkreślenia zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Niektórzy pacjenci rodzą się z zaokrągloną tylną częścią szczęki i kątem żuchwy. Johnny Depp, Colin Farrel, Leonardo DiCaprio i Brad Pitt to nazwiska często wywoływane podczas omawiania dobrze zarysowanych kątów żuchwy.

Zabieg ten trwa około 20-30 minut i wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym, a rezultat widoczny jest natychmiast po jego przeprowadzeniu. W zależności od pożądanego wzrostu objętości w tym miejscu, zazwyczaj potrzebnych jest ok. 3-4 ml wypełniacza.

Zabieg powiększenia brody z zastosowaniem wypełniacza

BEZPIECZNA I SKUTECZNA ALTERNATYWA DLA IMPLANTÓW BRODY
Wielu pacjentów marzy o poprawieniu wyglądu swojego słabo zarysowanego i cofniętej brody. Mocno pokreślona broda może pomóc w uwydatnieniu i nadaniu równowagi innym rysom twarzy. Dla pacjentów, którzy szukają nieinwazyjnego rozwiązania lub są zainteresowani zobaczeniem możliwych rezultatów jeszcze przed poddaniem się zabiegowi, powiększenie brody z zastosowaniem wypełniacza jest doskonałą opcją.

Powiększenie brody z zastosowaniem wypełniacza jest prawdziwą sztuką. Specjalista wstrzykujący wypełniacz musi doskonale znać anatomię podbródka, a także trójwymiarowe kontury ukształtowane przez tkanki miękkie oraz strukturę szkieletową leżącą poniżej ich warstw. Broda jest jedną z charakterystycznych rys twarzy, która nadaje kształt nie tylko twarzy, ale także szyi. Wraz z procesem starzenia się, broda wykazuje tendencje do utraty objętości i wypukłości. Na szczęście naturalny zabieg powiększenia brody może pomóc w odzyskaniu jego młodzieńczego wyglądu, jednocześnie nie powodując „sztucznego” lub nienaturalnego wyglądu. Celem jest bowiem uzyskanie naturalnie wyglądającego i długotrwałego efektu.

Nawet przy niewielkiej ilości wypełniacza można uzyskać zauważalną poprawę. Dzięki zabiegowi nasza linia żuchwy zostanie lepiej zarysowana, a skóra pacjenta będzie lepiej napięta aż do szyi. Jednak nawet tym pacjentom, którzy pragną jedynie nieznacznego wysunięcia swojej brody do przodu, wypełniacz może przynieść znaczną poprawę wyglądu.

Juvederm Voluma, Emervel Volume, Restylane Perlane, Princess Volume i Radiesse to powszechnie stosowane wypełniacze wykorzystywane w zabiegach korekty brody. W zależności od intencji pacjenta i jego rysów twarzy, odpowiedni plan zabiegowy zmierzający do uformowania właściwie zarysowanej brody zostanie zaprezentowany. Podczas gdy wielu pacjentów zakłada bolesność zabiegu, dyskomfort ten może zostać praktycznie wyeliminowany przy pomocy kremu znieczulającego lub znieczulenia miejscowego

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

CZYM JEST JUVEDERM VOLUMA?
Juvederm to wypełniacz do twarzy stworzony na bazie kwasu hialuronowego, naturalnie występującej substancji, która wspomaga wiązanie wody w skórze. Juvederm Voluma jest wypełniaczem o bardzo spoistej konsystencji, który stanowi doskonałe rozwiązanie w przypadku korekty takich miejsc jak policzki, kąta żuchwy i brody. Badania kliniczne wykazały, że utrzymuje się aż do dwóch lat po zabiegu. Podobnie jak inne wypełniacze wyprodukowane na bazie kwasu hialuronowego, po wstrzyknięciu do podbródka jest on gładki i naturalny w dotyku.

CZYM JEST RADIESSE?
Radiese składa się z hydroksyapatytu wapnia. Jest doskonałym wypełniaczem dla miejsc takich jak policzki, kąta żuchwy i brody. Radiesse przynosi naturalnie wyglądające efekty, które utrzymują się przez około sześć do dwunastu miesięcy.

JAKIEGO RODZAJU ZNIECZULENIE STOSOWANE JEST PODCZAS ZABIEGU POWIĘKSZENIA PODBRÓDKA?
Większość zabiegów uwydatnienia brody i kąty żuchwy wykonywane są przy miejscowym znieczuleniu. Zazwyczaj podczas zabiegu może wystąpić jedynie nieznaczny ból.

JAKI JEST SPODZIEWANY OKRES POWROTU DO NORMALNEGO FUNKCJONOWANIA PO ZABIEGU?
Można spodziewać się wystąpienia niewielkiej opuchlizny, która zazwyczaj zanika w okresie od jednego do dwóch dni. U stosunkowo niewielu pacjentów mogą pojawić się małe siniaki. Pacjenci powinni unikać wysiłku fizycznego przez okres 24 godzin po zabiegu w celu zminimalizowania obrzęku. Mogą oni jednak powrócić do pracy i regularnie wykonywanych czynności.

KTO KWALIFIKUJE SIĘ DO ZABIEGU POWIĘKSZENIA BRODY i KĄTY ŻUCHWY Z ZASTOSOWANIEM INIEKCJI WYPEŁNIACZA?
Jakakolwiek osoba, która pragnie poprawić kształt swojey brody lub żuchwy oraz uwydatnić go może poddać się zabiegowi. Pacjenci, którzy chcieliby uniknąć operacji lub implantów, a jednocześnie marzą o poprawieniu wyglądu swojej żuchwy i brody to również grupa osób, dla których przeznaczony jest ten zabieg.

JAK DŁUGO UTRZYMUJĄ SIĘ EFEKTY PO ZABIEGU?

Efekty uwydatnienia podbródka różnią się między pacjentami. Jednakże oddając swoją twarz w doświadczone ręce specjalisty możemy być pewni, że efekty będą utrzymywać się przez co najmniej dziewięć-dwanaście miesięcy, a w niektórych przypadkach, nawet do dwóch lat.

Sprawdź cennik zabiegu powiększenia żwaczy-brody

POWIĘKSZENIE ŻWACZY / BRODYCena
Powiększenie żwaczy / brody 3-5 ampułek2400 / 4000 zł
Konsultacja i ustalenie indywidualnego planu zabiegówbezpłatnie
Wizyta kontrolna po zabiegubezpłatnie

Zobacz również:

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08