Powiększanie, modelowanie, wydłużenie, wypełnianie, korekta brody kwasem hialuronowym w Warszawie

U wielu pacjentów można stwierdzić braki w bocznej części żuchwy. W rezultacie twarz człowieka przybiera słabo zarysowany kształt. Uwydatnienie kąta żuchwy przy pomocy wypełniacza wstrzykiwanego pod skórę może zapewnić bardziej kwadratowe, wyraźniej zarysowane i wyrzeźbione rysy dolnej części twarzy. Za pomocą kwasu hialuronowego można nadać mocniejszego wyglądu podbródka lub go wysmuklić. Może to korzystnie wpłynąć na uzyskanie harmonijnego wyglądu całej twarzy.

Modelowanie brody kwasem hialuronowym – bezpieczna i skuteczna alternatywa dla implantów brody

Wypełnienie kąta żuchwy można wykonać w celu jego mocniejszego podkreślenia zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Niektórzy pacjenci rodzą się z zaokrągloną tylną częścią szczęki i kątem żuchwy. Johnny Depp, Colin Farrel, Leonardo DiCaprio i Brad Pitt to nazwiska często wywoływane podczas omawiania dobrze zarysowanych kątów żuchwy.

Wielu pacjentów marzy o poprawieniu wyglądu swojego słabo zarysowanego podbródka i cofniętej brody. Mocno podkreślona broda może pomóc w uwydatnieniu i nadaniu równowagi rysom twarzy. Dla pacjentów, którzy szukają nieinwazyjnego rozwiązania lub są zainteresowani zobaczeniem możliwych rezultatów jeszcze przed poddaniem się chirurgicznemu zabiegowi, powiększenie brody z zastosowaniem wypełniacza jest doskonałą opcją.

Powiększenie brody z zastosowaniem wypełniacza jest prawdziwą sztuką. Specjalista wstrzykujący wypełniacz musi doskonale znać anatomię podbródka, a także trójwymiarowe kontury ukształtowane przez tkanki miękkie oraz strukturę szkieletową leżącą poniżej ich warstw. Broda jest jedną z charakterystycznych rys twarzy, która nadaje kształt nie tylko twarzy, ale także szyi. Wraz z procesem starzenia się, broda wykazuje tendencje do utraty objętości i wypukłości. Na szczęście naturalny zabieg powiększenia brody może pomóc w odzyskaniu jego młodzieńczego wyglądu, jednocześnie nie powodując „sztucznego” lub nienaturalnego wyglądu. Celem jest bowiem uzyskanie naturalnie wyglądającego i długotrwałego efektu.

Chcesz nadać swojej twarzy bardziej męskiego wyrazu?

Umów się na zabiegi modelowania żwaczy-brody kwasem hialuronowym

☎ (22) 126 80 08

Jakie wypełniacze stosuje się do niechirurgicznego powiększenia brody?

Juvederm Voluma, Emervel Volume, Restylane Perlane, Princess Volume i Radiesse to powszechnie stosowane wypełniacze wykorzystywane w zabiegach korekty brody. W zależności od intencji pacjenta i jego rysów twarzy, odpowiedni plan zabiegowy zmierzający do uformowania właściwie zarysowanej brody zostanie zaprezentowany. Podczas gdy wielu pacjentów zakłada bolesność zabiegu, dyskomfort ten może zostać praktycznie wyeliminowany przy pomocy kremu znieczulającego lub znieczulenia miejscowego.

Wypełniacz Juvedem Voluma do powiększania brody

Juvederm to wypełniacz do twarzy stworzony na bazie kwasu hialuronowego, naturalnie występującej substancji, która wspomaga wiązanie wody w skórze. Juvederm Voluma jest wypełniaczem o bardzo spoistej konsystencji, który stanowi doskonałe rozwiązanie w przypadku korekty, takich miejsc jak policzki, kąta żuchwy i brody. Badania kliniczne wykazały, że utrzymuje się aż do dwóch lat po zabiegu. Podobnie jak inne wypełniacze wyprodukowane na bazie kwasu hialuronowego, po wstrzyknięciu do podbródka jest on gładki i naturalny w dotyku.

Wypełniacz Radiesse do modelowania brody

Radiese składa się z hydroksyapatytu wapnia. Jest doskonałym wypełniaczem dla miejsc takich jak policzki, kąta żuchwy i brody. Radiesse przynosi naturalnie wyglądające efekty, które utrzymują się przez około sześć do dwunastu miesięcy.

Emervel Volume do wydłużenia brody

Emervel Volume to wypełniacz oparty na usieciowanym kwasie hialuronowym firmy Galderma. Wskazany jest w leczeniu zmarszczek, do korekty konturu twarzy i utraty objętości.

Princess Volume do korekty brody

Princess Volume to hialuronowy wypełniacz zmarszczek zawierający mocno wiązany krzyżowo żel z kwasu hialuronowego. Jest bardzo elastyczny, dlatego efekty są natychmiast widoczne i naturalne.

Czym jest i jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Często nazywany jest ,,eliksirem młodości” ze względu na szerokie zastosowanie w kosmetyce. W najwyższym stężeniu występuje w skórze, w mazi stawowej oraz ciele szklistym oka. jest również składnikiem tkanki łącznej oraz budulcem ścian naczyń krwionośnych. Kwas hialuronowy jest silnie higroskopijny, co oznacza, że posiada zdolność wiązania wody. Ściągając do siebie wodę powoduje, że skóra, w której się znajduje, pozostaje odpowiednio nawilżona i jędrna. Efektem wstrzykiwania kwasu hialuronowego do tkanek miękkich jest zwiększenie ich objętości. Wstrzyknięty preparat wypełniania tkanki i unosi je bądź redukuje bruzdy i zagłębienia, dlatego powszechnie stosowany jest w walce ze zmarszczkami i utratą objętości. Oprócz fizycznego wypełniania tkanki kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu.

Wskazania do zabiegu wydłużania brody kwasem hialuronowym

Głównymi wskazaniami do zabiegu korekty brody przy użyciu kwasu hialuronowego są:

 • zaburzone proporcje twarzy;
 • krótka i cofnięta broda;
 • nieregularna linia żuchwy.

Korekta brody kwasem hialuronowym – przeciwwskazania

Czynnikami, które wykluczają zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, są m.in.:

 • choroby nowotworowe;
 • choroby autoimmunologiczne;
 • ciąża i laktacja;
 • alergia na składniki zawarte w preparacie;
 • aktywne stany zapalne skóry (trądzik, opryszczka);
 • problemy z krzepliwością krwi, stosowanie preparatów obniżających krzepliwość krwi;
 • niewyrównana cukrzyca.

Jak przygotować się do zabiegu wypełniania brody kwasem hialuronowym?

Zdaniem eksperta

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego nie wymagają specjalnych przygotowań. Przed terapią niezbędna jest jednak konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który oceni możliwości przeprowadzenia zabiegu i wykluczy wszelkie przeciwwskazania. Ponadto na 2-3 dni przed zabiegiem nie powinno przyjmować się leków rozrzedzających krew, np. aspiryny. Dzień przed i w dniu zabiegu nie należy opalać skóry, korzystać z sauny, solarium oraz spożywać alkoholu – mówi lekarz medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Jak przebiega zabieg modelowania żwaczy-brody kwasem hialuronowym w klinice w Warszawie?

Zabieg trwa około 20-30 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Gdy znieczulenie zaczyna działać, specjalista za pomocą cienkiej igły wprowadza kwas hialuronowy w obszar, który ma zostać zmieniony, a następnie palcami modeluje obszar zabiegowi w celu równomiernego rozprowadzenia wypełniacza. Rezultat widoczny jest natychmiast po zabiegu. W zależności od pożądanego wzrostu objętości w tym miejscu, zazwyczaj potrzebnych jest ok. 3-4 ml wypełniacza.

Efekty powiększenia brody kwasem hialuronowym

Nawet przy niewielkiej ilości wypełniacza można uzyskać zauważalną poprawę. Dzięki zabiegowi nasza linia żuchwy zostanie lepiej zarysowana, a skóra pacjenta będzie lepiej napięta aż do szyi. Jednak nawet tym pacjentom, którzy pragną jedynie nieznacznego wysunięcia swojej brody do przodu, wypełniacz może przynieść znaczną poprawę wyglądu.

Efekty zabiegu:

 • wysmuklenie twarzy;
 • wymodelowanie i podkreślenie linii żuchwy;
 • wymodelowanie brody;
 • wyrzeźbienie rysów twarzy i konturów żuchwy.
Efekty zabiegu wypełniania brody kwasem hialuronowym
Efekty zabiegu wypełniania brody kwasem hialuronowym
Efekty zabiegu wypełniania brody kwasem hialuronowym
Efekty zabiegu wypełniania brody kwasem hialuronowym

Efekty zabiegu wypełniania brody kwasem hialuronowym

Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu wypełniania brody kwasem hialuronowym?

Efekty uwydatnienia podbródka różnią się między pacjentami. Jednakże oddając swoją twarz w doświadczone ręce specjalisty, możemy być pewni, że efekty będą utrzymywać się przez co najmniej dziewięć-dwanaście miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet do dwóch lat. Długość utrzymywania się efektów jest uzależniona od rodzaju zastosowanego preparatu, jego gęstości, głębokości podania i osobniczych cech pacjenta. Niezdrowy tryb życia, palenie papierosów, opalanie się bez zabezpieczenia skracają czas utrzymywania się korzystnych rezultatów podania kwasu hialuronowego.

Zalecenia po zabiegu modelowania brody kwasem hialuronowym

Bezpośrednio po zabiegu wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w brodę należy unikać promieniowania słonecznego, w tym także solarium. Nie wolno narażać się na działanie ekstremalnych temperatur (gorąca i zimna). Ostrzkniętych partii twarzy nie należy energicznie pocierać, naciągać ani masować. Zaleca się picie dużej ilości wody.

Popraw szybko i bezpiecznie wygląd swojej twarzy

Skorzystaj z konsultacji w klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące powiększenia żwaczy-brody kwasem hialuronowym

Jakie znieczulenie stosuje się podczas zabiegu powiększania podbródka?

Większość zabiegów uwydatnienia brody i kąty żuchwy wykonywane są przy miejscowym znieczuleniu. Zazwyczaj podczas zabiegu może wystąpić jedynie nieznaczny ból.

Czy po zabiegu modelowania brody kwasem hialuronowym mogą wystąpić skutki uboczne?

Można spodziewać się wystąpienia niewielkiej opuchlizny, która zazwyczaj zanika w okresie od jednego do dwóch dni. U stosunkowo niewielu pacjentów mogą pojawić się małe siniaki. Pacjenci powinni unikać wysiłku fizycznego przez okres 24 godzin po zabiegu w celu zminimalizowania obrzęku. Mogą oni jednak powrócić do pracy i regularnie wykonywanych czynności.

Kto kwalifikuje się do zabiegu powiększenia brody i żuchwy z zastosowaniem wypełniacza?

Jakakolwiek osoba, która pragnie poprawić kształt swojej brody lub żuchwy oraz uwydatnić te partie ciała, może poddać się zabiegowi. Pacjenci, którzy chcieliby uniknąć operacji lub implantów, a jednocześnie marzą o poprawieniu wyglądu swojej żuchwy i brody to również grupa osób, dla których przeznaczony jest zabieg.

Czy skóra już po wchłonięciu się wypełniacza będzie wyglądała lepiej czy gorzej niż przed zabiegiem?

Zdaniem eksperta

Lepiej, ponieważ kwas hialuronowy zapewnia również rewitalizację skóry w miejscu podania – wyjaśnia lek. medycyny estetycznej Radosław Rzepnikowski

Czy kwas hialuronowy stosowany do zabiegu wydłużania brody jest bezpieczny?

Zabieg jest całkowicie bezpieczny, ponieważ kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie, dzięki czemu ryzyko uczulenia jest bardzo niewielkie.

Czy zabieg kwasem hialuronowym boli?

Iniekcje wykonuje się bardzo cienką igłą, dlatego zastrzyki z reguły nie są bolesne. Jednak w przypadku wrażliwych pacjentów możliwe jest podanie znieczulenia miejscowego w postaci kremu.

Do jakich jeszcze innych zabiegów wykorzystuje się kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy znajduje szerokie zastosowanie w kosmetologii i medycynie estetycznej. Stosuje się go m.in. do: usuwania lwiej zmarszczki, likwidacji zmarszczek palacza, podkreślenia konturu ust, redukcji zmarszczek w okolicy oczu, uwypuklenia zapadniętych policzków, podnoszenia powiek, wypełniania zmarszczek na szyi oraz dekolcie. Jak widać, spektrum zastosowania kwasu hialuronowego jest szerokie.

Modelowanie brody kwasem hialuronowym w Warszawie – cennik

[cennik]

DOPASUJ ILOŚĆ W MLTeosyalJuvederm
1 ml1100 zł1300 zł
2 ml2000 zł (1000 zł za ml)2400 zł (1200 zł za ml)
3 ml2900 zl (967 zł za ml)3500 zl (1167 zł za ml)
4 ml3700 zł (925 zł za ml)4500 zł (1125 zł za ml)
5 ml4500 zł (900 zł za ml)5500 zł (1100 zł za ml)
Orientacyjna ilość preparatu, potrzebna do zabiegu 
dolina łez1-2 ml
cały oczodół1-2 ml
wypełnienie skroni1-2 ml
marionetki1-2 ml
broda3-5 ml
linia żuchwy1-2 ml
kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
wolumetria twarzyod 2-3 ml