Wypełnianie i modelowanie policzków kwasem hialuronowym – Warszawa
Starzenie się skóry jest nieuniknionym i naturalnym procesem. Tak to zostało “zaplanowane”, że wraz z upływem lat wygląd naszej skóry ulega znacznej modyfikacji. Niestety, wraz z biegiem czasu to nie tylko zmarszczki stają się problemem, ale również szczególnie uciążliwa dla kobiet staje się zmiana rysów twarzy i utrata owalu, co wpływa na to, że twarzy wygląda na starszą, zmęczoną i nabiera smutnego wyrazu.
Jak dochodzi do opadania policzków?
Jednym z bardziej uciążliwych objawów starzenia się skóry jest utrata owalu twarzy. Wraz z wiekiem dochodzi do utraty tkanki tłuszczowej leżącej pod skórą, która nadaje policzkom młodzieńczy wygląd i objętość. W wyniku tych zmian skóra i mięśnie twarzy stają się coraz mniej sprężyste i zaczynają przesuwać się w dół, ponieważ ich rozmiar znacząco się zmniejsza, co w konsekwencji prowadzi do powstania bruzd nosowo-wargowych, opadających kącików ust, uwidocznienia doliny łez oraz pojawienia się tzw. chomików.
Zauważyłaś u siebie zapadłe policzki? Stały się one obwisłe i straciły swoją jędrność?
Umów się na wypełnianie policzków kwasem hialuronowym w naszej klinice Fabskin w Warszawie
Uwypuklenie zapadniętych policzków kwasem hialuronowym
Doskonałe efekty w walce z opadającymi policzkami przynosi kwas hialuronowy, który ma właściwości wypełniające. Przypomina on żel, który wypełnia podskórne ubytki, retuszując niedoskonałości spowodowane procesem starzenia. Wypełnianie policzków kwasem hialuronowym należy do grupy zabiegów wolumetrycznych. Podczas zabiegu wykorzystuje się specjalną odmianę usieciowanego kwasu hialuronowego, gęstszą od typowych wypełniaczy, którą wstrzykuje się w głębokie warstwy skóry. Kwas hialuronowy pozwala zatrzymać oznaki starzenia się skóry związane z utratą owalu i objętości – doskonale wypełnia zapadnięte policzki i podnosi owal twarzy, przywracając przy tym odpowiedni poziom nawilżenia. Stosowane preparaty na bazie kwasu hiarulonowego są całkowcie bezpieczne dla zdrowia. Kwas ten jest bowiem substancją, która naturalnie występuje w skórze człowieka. Odpowiada za jędrność, a jej poziom zmniejsza się wraz z wiekiem.
Rodzaje stosowanych wypełniaczy do modelowania policzków kwasem hialuronowym
W naszej klinice do wypełniania policzków kwasem hialuronowym lekarze medycyny estetycznej stosują preparaty dwóch wiodących marek wśród wypełniaczy – Juvéderm Voluma oraz Restylane Volyme. Oba te preparaty doskonale radzą sobie z problemem, jakim jest utrata owalu twarzy. Są to wypełniacze na bazie kwasy hiarulonowego, które przywracają objętość kości policzkowych i samych policzków, gwarantując przy tym efekt “liftingu twarzy bez skalpela”. W zależności od ilości wstrzykniętego preparatu można uzyskać efekt podkreślenia kości policzkowych. Po zabiegu z użyciem tych preparatów skóra wygląda na młodszą, a policzki są wyraźnie uniesione. Dużą zaletą produktów jest dokładna integracja z tkanką, zapewniająca naturalny wygląd, odżywienie i nawilżenie skóry. Efekty zabiegu z wykorzystaniem wyżej opisanych wypełniaczy utrzymują się nawet do 18 miesięcy.
Wskazania do wypełniania policzków kwasem hialuronowym
Głównym wskazaniem do zabiegu są opadające kości policzkowe, czyli powstawanie tzw. chomików. Zazwyczaj pojawiają się one po 40. roku życia, najczęściej gdy jesteśmy bardzo szczupli. Gdy stają się bardzo widoczne i zaczynają decydować o smutnym i starzejącym się wyrazie twarzy – to znak, że jest to odpowiedni moment na to, aby podjąć decyzję o ich korygowaniu.
Jak się przygotować do zabiegu podniesienia policzków?
Nie ma żadnych specjalnych zaleceń zabiegowych. Przed zabiegiem zaleca się nie przyjmować leków przeciwkrzepliwych, ponieważ występuje wówczas większe ryzyko wystąpienia krwiaków. Bezpośrednio w dniu zabiegu należy unikać wahań termicznych otoczenia oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Natomiast kilka dni przed zabiegiem można rozpocząć stosowanie leków z escyną (np. Aescin lub Reparil) w celu zmniejszenia ryzyka powstawania krwiaków i siniaków.
Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego na policzki?
Sam zabieg polega na wprowadzeniu preparatu na bazie kwasu hialuronowego w miejscu, gdzie tworzy się zagłębienie, czyli poniżej kości policzkowych. Wstrzyknięcie może być wykonywane za pomocą cieniutkiej igły – wówczas potrzeba kilku nakłuć skóry i linijnego podania preparatu. Można też zastosować elastyczną i cieniutką kaniulę – za jej pomocą podaje się preparat z jednego lub dwóch wkłuć. Niezależnie od tego, czy zastosujemy igłę czy kaniulę, efekty zabiegu są takie same. Po zakończeniu iniekcji preparat musi zostać dokładnie ułożony i rozmasowany w skórze. W niektórych przypadkach zabieg poprzedzony jest podaniem specjalnego kremu znieczulającego w celu zminimalizowania dolegliwości bólowych. Jednak nie zawsze jest to konieczne, ponieważ większość dostępnych preparatów na bazie kwasu hialuronowego posiada w składzie dodatkowo substancję znieczulającą.
Uwydatnienie kości policzkowych wypełniaczem – efekty zabiegu
Już bezpośrednio po pierwszym zabiegu można zobaczyć pierwsze efekty, które z czasem stają się coraz wyraźniejsze. W zależności od rodzaju preparatu, kondycji cery oraz prowadzonego trybu życia utrzymują się one od 6 do 18 miesięcy.
Efekty zabiegu:
- redukcja opadających policzków tzw. chomików;
- poprawa owalu twarzy;
- wypełnienie zapadniętych policzków;
- uwydatnienie kości policzkowych;
- poprawa napięcia, elastyczności i nawilżenia skóry.
Kwas hialuronowy na policzki – jak często powtarzać?
Ekspert radzi
Z reguły jednorazowy zabieg wypełniania policzków kwasem hialuronowym wystarcza na okres od 6 do 12/18 miesięcy. Po upływie tego czasu kwas hialuronowy całkowicie wchłania się w skórę, dzięki czemu efekty zabiegu z użyciem tej substancji są odwracalne. Warto dodać, że nawet po jego wchłonięciu skóra i tak będzie w lepszej kondycji niż przed zabiegiem, ponieważ kwas ten przyczynia się do zwiększenia produkcji naturalnego kolagenu występującego w skórze – mówi lek. Radosław Rzepnikowski, specjalista medycyny estetycznej.
Chcesz, aby Twoja twarz nabrała ładnego owalu?
Umów się na modelowanie policzków kwasem hialuronowym
Ile zabiegów podniesienia policzków należy wykonać, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty?
Osoby młode (tzw. przed 40. rokiem życia) zwykle widzą satysfakcjonujące rezultaty już po pierwszym zabiegu. Zdarza się, że osoby starsze (po 50. roku życia) ze względu na głębsze zagłębienia muszą powtórzyć zabieg uwydatnienia policzków kwasem hialuronowym (zwykle po upływie 3-4 tygodni od momentu wykonania pierwszego zabiegu).
Przeciwwskazania do wypełniania policzków kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy stosowany podczas zabiegu jest pochodzenia niezwierzęcego, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny dla skóry oraz nie powoduje uczuleń. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Należą do nich, m.in.: choroby autoimmunologiczne, bakteryjna, wirusowa lub grzybicza infekcja skóry, ostra nadwrażliwość na wypełniacze, ciąża i okres laktacji, przebyte wcześniej zabiegi z wypełniaczami trwałymi w tym obszarze. Zabiegu nie zaleca się przeprowadzać również u osób poniżej 18. roku życia.
Czy istnieją jakieś specjalnie zalecenia po zabiegu modelowania policzków kwasem hialuronowym?
Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się delikatny obrzęk, zaczerwienienie i opuchlizna. Wszystkie te objawy powinny jednak same ustąpić w przeciągu kilku kolejnych dni. Ponadto ważne jest, aby przestrzegać kilku zaleceń pozabiegowych, aby uzyskać maksymalny efekt działania kwasu hialuronowego:
- bezpośrednio po zabiegu nie wolno dotykać miejsca iniekcji;
- bardzo ważne jest, aby przez 48 godzin po zabiegu unikać nadmiernych wahań temperatury (nie zaleca się korzystania z sauny oraz opalania się);
- przez 48 godzin od zabiegu należy unikać nadmiernej mimiki;
- od 12 do 24 godzin od zabiegu nie zaleca się wykonywać makijażu.
FAQ – najważniejsze pytania dotyczące uwypuklenia zapadniętych policzków
Z czym łączyć zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego?
Ekspert radzi
Zabiegi na chomiki z wykorzystaniem kwasu hialuronowego można łączyć z różnymi innymi typami zabiegów: peelingami, zabiegami z użyciem lasera frakcyjnego, fal radiowych czy nawet toksyny botulinowej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że decydując się na różne rodzaje zabiegów na tę samą okolicę twarzy, należy zachować odpowiedni odstęp, który wynosi minimum 3 tygodnie. Warto wiedzieć również o tym, że wysoka temperatura może spowodować szybsze wchłonięcie się kwasu hialuronowego w skórę. Z tego też powodu wszystkie zabiegi wymagające rozgrzania (np. z użyciem lasera) lepiej wykonywać albo przed planowanym zabiegiem z kwasem hialuronowym, albo wstrzymać się z nim mniej więcej do miesiąca po zabiegu – wyjaśnia lek. Radosław Rzepnikowski, specjalista medycyny estetycznej.
Czy zabiegi podnoszenia policzków z użyciem kwasu hialuronowego są skuteczniejsze od kremów zawierających ten sam składnik?
Zdecydowanie tak. Codzienna pielęgnacja polega na utrzymaniu skóry w dobrej kondycji. Efektów jednak nie możemy porównać do zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego, które przynoszą natychmiastowe rezultaty.