Laserowa redukcja blizn należy do jednych z bardziej skutecznych zabiegów. Pozwala całkowicie ukryć nieestetyczne pozostałości na naskórku lub zredukować ich widoczność na lata. Jest to przy tym zabieg wyjątkowo bezpieczny i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji i niesie też za sobą zbytnich skutków ubocznych. Innowacyjny laser Harmony XL iPixel ER:YAG pozwalający skutecznie usunąć blizny działa na na zasadzie emitowania wiązek światła do zmienionych komórek, gdzie ulegają one selektywnemu zniszczeniu. Następnie zdrowe komórki rozpoczynają proces regeneracji, aby zastąpić zredukowane tkanki. Nowa struktura jest silniejsza, lepsza i pozwala ukryć szpecące blizny. Rewolucyjny laser Harmony XL iPixel ER:YAG działa selektywnie, nie dociera do zdrowych komórek, nie niszczy ich więc. Jest to bezpieczna metoda pozbywania się zmian bliznowych. Uszkodzenia skóry regenerują się w czasie kilku-kilkunastu tygodni, a nowa skóra jest jaśniejsza, bardziej elastyczna, widocznie zdrowsza. Zabieg możemy stosować na każdej partii ciała. Laserowe usuwanie blizn nie jest bolesne i trwa kilka, kilkanaście minut. Laseroterapia laserem Harmony XL iPixel ER:YAG pomaga pacjentom pozbyć się problemu, który przeszkadza im czuć się atrakcyjnymi i jest zazwyczaj wynikiem wypadku lub leczenia.

Dla kogo laserowe usuwanie blizn?

W gabinecie FABSKIN w Warszawie laserowo usuwamy blizny, które powstały w wyniku wypadku, oparzeń, są wynikiem trądziki, uszkodzenia naskórka, także blizny pooperacyjny. Najlepsze efekty uzyskujemy, kiedy laseroterapii poddawane są „świeże” blizny, mające kolor czerwony lub różowy. Gorzej na terapię reagują białe, stare blizny, jednak również z nimi na pewnym etapie możemy sobie poradzić z laserem Harmony XL iPixel ER:YAG. W naszym gabinecie medycyny estetycznej wykonujemy od 1 do 6 zabiegów laseroterapii w celu usunięcia blizn. Zabiegi odbywają się cyklicznie w odstępach kilkutygodniowych, aż do momentu uzyskania satysfakcjonujących efektów. Blizny nie jest całkowicie usuwane i mogą znów stać się bardziej widoczne pod wpływem starzenia się naskórka, utraty jego elastyczności, szarzenia się skóry, kiedy wszystkie zmiany, nie tylko blizny stają się lepiej widoczne. Zabieg laseroterapii możemy powtarzać raz na kilka lat, w zależności od potrzeb. Laser Harmony świetnie usuwa natomiast blizny potrądzikowe, które szpecą często twarze młodych osób. Laseroterapia, podobnie jak blizny, leczy zmiany znane jako pomarańczowa skórka, czyli cellulit. Najlepsze efekty otrzymamy walcząc ze świeżą skórką, dobre efekty można uzyskać jednak na każdym poziomie zmian cellulitowych.

O szczegółowych przeciwwskazaniach do laserowego usuwania blizn poinformuje lekarz. Osoby, które chcą zdecydować się na zabieg powinny znać podstawowe przeciwwskazania przed usuwaniem blizn, do których należą:

 • Ciąża i okres laktacji
 • Nadmiernie opalona skóra
 • Fotouczulenie
 • Aktywne zmiany skórne
 • Białaczka
 • Padaczka
 • Alergie skórne
 • Niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne
 • Przyjmowanie leków i ziół fotoaktywnych
 • Kuracje z retinolem
 • Nowotwory skóry
 • Odbycie na kilka tygodni przed zabiegiem peelingów chemicznych i niektórych zabiegów kosmetycznych
 • Obniżona odporność organizmu
 • bliznowiec

Przed i po zabiegu laserowego usuwania blizn i cellulitu

Przed zabiegiem usuwania blizn  laserem Harmony XL iPixel ER:YAG należy zrezygnować z opalania i na miejsce terapii nakładać wysokie filtry antysłoneczne. Należy zrezygnować z przyjmowania leków fotouczulających i ziół o podobnym oddziaływaniu (dziurawiec). Podobnie nie zaleca się przed zabiegiem wykonywać peelingów chemicznych i innych zabiegów naruszających naskórek. Unikamy zabiegów z kwasami i preparatów z retinoidami.

Bezpośrednio po zabiegu usuwania blizn skóra jest zaczerwieniona i opuchnięta. Przez kilka dni stosuje się kompresy chłodzące i cały czas w trakcie trwania kuracji wysokie filtry SPF i UV. Przez 5-7 dni skóra może przybierać ciemniejsze zabarwienie i intensywnie złuszczać się. Proces regeneracji naskórka trwa do kilkunastu tygodni. Wtedy obserwujemy końcowe efekty laseroterapii. Zabiegi powtarzamy do czasu osiągnięcia najlepszych rezultatów. Laser Harmony wyposażony jest w głowicę chłodzącą, która minimalizuje odczuwanie bólu w trakcie zabiegu. Miejsce leczenie może zostać posmarowane żelem chłodzącym, by zapewnić jeszcze lepszy komfort pacjentowi.

Po zakończonej kompleksowej terapii laserem Harmony XL iPixel ER:YAG blizny i cellulit zostają całkowicie usunięte z naskórka i efekt ten utrzymuje się do kilku lat. Jest to indywidualne i zależy od wieku oraz stanu cery pacjenta.
Naskórek jest wyraźnie bardziej elastyczny, rozjaśniony, nie ma na nim plam i przebarwień. Pacjent cieszy się atrakcyjniejszym wyglądem i może z dumą odsłaniać ciało. Skończ z bliznami, rozstępami i cellulitem. Umów się na zabieg laserem Harmony XL iPixel ER:YAG.

Zapoznaj się z naszym cennikiem laserowego usuwania blizn.

LASER FRAKCYJNY iPIXEL Er:YagCenaPromocje
Laserowe usuwanie bliznod 200 zł
Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych800 – 1200 zł
Laserowe usuwanie rozstępów800 – 1200 zł
Konsultacja i ustalenie indywidualnego planu zabiegówbezpłatnie
Wizyta kontrolna po zabiegubezpłatnie

Zobacz również :

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08