Blizny to problem, z którym boryka się większość z nas. Jest to defekt kosmetyczny, który możemy nabyć w każdym wieku. Blizny mogą stanowić duży problem nie tylko pod względem estetycznym, ale dlatego, że często wiążą się z bólem czy nieprzyjemnym efektem ciągnięcia. Szczególnym rodzajem blizn są rozstępy, z którymi zmagają się kobiety po ciąży oraz osoby, które gwałtownie tyją, a następnie chudną.

Czym są blizny i jakie są przyczyny ich powstawania?

Blizna jest zmianą skórną, która powstaje w wyniku uszkodzenia skóry właściwej i zastąpienia ubytku tkanką łączną włóknistą. Mechanizm tworzenia się blizn zazwyczaj charakteryzuje nieprawidłowa pigmentacja, wysoki poziom kolagenu w skórze, nadmierne wysuszenie skóry, nieprawidłowe ułożenie włókien czy nadmierny rozrost naczyń krwionośnych. Istnieje wiele przyczyn powstawania blizn. Tworzą się one na skutek promieniowania UV, trądziku, po przebytych chorobach, urazach, oparzeniach. Blizny szpecą ciało, dlatego są zmorą wielu ludzi. Na szczęście nowoczesne metody usuwania blizn pozwalają na skuteczne zmniejszenie ich widoczności, a nawet całkowite usunięcie śladów po nich.

Skończ z bliznami
Umów się na zabieg usuwania blizn laserem frakcyjnym ablacyjnym

Na czym polega laserowe usuwanie blizn?

Laserowa redukcja blizn należy do jednych z bardziej skutecznych zabiegów. Pozwala całkowicie ukryć nieestetyczne pozostałości na naskórku lub zredukować ich widoczność na lata. Jest to przy tym zabieg wyjątkowo bezpieczny i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji i nie niesie też za sobą zbytnich skutków ubocznych. Innowacyjny laser frakcyjny ablacyjny pozwalający skutecznie usunąć blizny działa na zasadzie emitowania wiązek światła do zmienionych komórek, gdzie ulegają one selektywnemu zniszczeniu. Następnie zdrowe komórki rozpoczynają proces regeneracji, aby zastąpić zredukowane tkanki. Nowa struktura jest silniejsza, lepsza i pozwala ukryć szpecące blizny. Rewolucyjny laser frakcyjny ablacyjny działa selektywnie, nie dociera do zdrowych komórek, nie niszczy ich więc. Jest to bezpieczna metoda pozbywania się zmian bliznowych. Uszkodzenia skóry regenerują się w czasie kilku-kilkunastu tygodni, a nowa skóra jest jaśniejsza, bardziej elastyczna, widocznie zdrowsza. Zabieg możemy stosować na każdej partii ciała. Laserowe usuwanie blizn nie jest bolesne i trwa kilka, kilkanaście minut. Laseroterapia laserem frakcyjnym ablacyjnym pomaga pacjentom pozbyć się problemu, który przeszkadza im czuć się atrakcyjnymi i jest zazwyczaj wynikiem wypadku lub leczenia.

Usuwanie blizn potrądzikowych

Trądzik pospolity to problem, który dotyka nie tylko nastolatków, ale coraz częściej również i osoby dorosłe. Choć istnieje wiele skutecznych sposobów na pozbycie się tego problemu, to nawet po wyleczeniu trądziku może pozostać pamiątka w postaci nieestetycznych blizn potrądzikowych. Bardzo dobre efekty w walce z bliznami potrądzikowymi przynosi laseroterapia. Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych pozwala na ich znaczne zredukowanie, a nawet całkowite usunięcie.

Dla kogo laserowe usuwanie blizn?

Zdaniem eksperta

W gabinecie Fabskin w Warszawie laserowo usuwamy blizny, które powstały w wyniku wypadku, oparzeń, są wynikiem trądziku, uszkodzenia naskórka, a także blizny pooperacyjne. Najlepsze efekty uzyskujemy, kiedy laseroterapii poddawane są „świeże” blizny, mające kolor czerwony lub różowy. Gorzej na terapię reagują białe, stare blizny, jednak również z nimi na pewnym etapie możemy sobie poradzić z laserem frakcyjnym ablacyjnym – mówi lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski

Przeciwwskazania do usuwania blizn laserem

O szczegółowych przeciwwskazaniach do laserowego usuwania blizn poinformuje lekarz. Osoby, które chcą zdecydować się na zabieg, powinny znać podstawowe przeciwwskazania przed usuwaniem blizn, do których należą:

 • ciąża i okres laktacji;
 • nadmiernie opalona skóra;
 • fotouczulenie;
 • aktywne zmiany skórne;
 • białaczka;
 • padaczka;
 • alergie skórne;
 • niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne;
 • przyjmowanie leków i ziół fotoaktywnych;
 • kuracje z retinolem;
 • nowotwory skóry;
 • odbycie na kilka tygodni przed zabiegiem peelingów chemicznych i niektórych zabiegów kosmetycznych;
 • obniżona odporność organizmu;
 • bliznowiec.

Przygotowanie do laserowego usuwania blizn

Przed zabiegiem usuwania blizn laserem frakcyjnym ablacyjnym należy zrezygnować z opalania i na miejsce terapii nakładać wysokie filtry antysłoneczne. Należy zrezygnować z przyjmowania leków fotouczulających i ziół o podobnym oddziaływaniu (dziurawiec). Podobnie, nie zaleca się przed zabiegiem likwidacji blizn wykonywać peelingów chemicznych i innych zabiegów naruszających naskórek. Należy unikać też zabiegów z kwasami i preparatów z retinoidami.

Jak wygląda laserowe usuwanie blizn pooperacyjnych, potrądzikowych, pourazowych?

Laserowa redukcja blizn jest najbardziej skuteczną metodą pozbycia się blizn różnego pochodzenia – zarówno tych pooperacyjnych, potrądzikowych, jak i pourazowych. Zabieg laserowego usuwania blizn rozpoczyna się od znieczulenia skóry kremem znieczulającym, choć nie zawsze jest to konieczne. Gdy znieczulenie zacznie działać, lekarz przykłada końcówkę lasera do obszaru zabiegowego. Wiązka światła, która dostaje się do tkanki podskórnej i skóry właściwej, powoduje mikrouszkodzenia, czego następstwem jest uruchomienie naturalnych procesów odbudowy skóry. Laser frakcyjny poprzez zniszczenie zmienionej tkanki jednocześnie pobudza skórę do odbudowy.

Ten sam laser wykorzystuje się także do usuwania rozstępów, przebarwień i zmarszczek. Laseroterapia leczy również zmiany znane jako pomarańczowa skórka, czyli cellulit. Najlepsze efekty otrzymamy walcząc ze świeżą skórką, dobre efekty można uzyskać jednak na każdym poziomie zmian cellulitowych.

Efekty usuwania blizn laserem

Naskórek jest wyraźnie bardziej elastyczny, rozjaśniony, nie ma na nim plam i przebarwień. Pacjent cieszy się atrakcyjniejszym wyglądem i może z dumą odsłaniać ciało.

Urządzenie Laser Harmony XL iPixel ER:YAG do usuwania blizn

Zalecenia po zabiegu likwidacji blizn

Bezpośrednio po zabiegu usuwania blizn skóra jest zaczerwieniona i opuchnięta. Przez kilka dni stosuje się kompresy chłodzące i cały czas w trakcie trwania kuracji wysokie filtry SPF i UV. Przez 5-7 dni skóra może przybierać ciemniejsze zabarwienie i intensywnie złuszczać się. Proces regeneracji naskórka trwa do kilkunastu tygodni. Wtedy obserwujemy końcowe efekty laseroterapii. Zabiegi powtarzamy do czasu osiągnięcia najlepszych rezultatów. Laser wyposażony jest w głowicę chłodzącą, która minimalizuje odczuwanie bólu w trakcie zabiegu. Miejsce leczenie może zostać posmarowane żelem chłodzącym, by zapewnić jeszcze lepszy komfort pacjentowi lub można zastosować znieczulenie miejscowe specjalnym kremem.

Laserowa redukcja blizn – zalecana ilość zabiegów

W naszym gabinecie medycyny estetycznej wykonujemy od 1 do 6 zabiegów laseroterapii w celu usunięcia blizn. Zabiegi odbywają się cyklicznie w odstępach kilkutygodniowych, aż do momentu uzyskania satysfakcjonujących efektów. Blizny nie są całkowicie usuwane i mogą znów stać się bardziej widoczne pod wpływem starzenia się naskórka, utraty jego elastyczności, szarzenia się skóry, kiedy wszystkie zmiany, nie tylko blizny, stają się lepiej widoczne. Zabieg laseroterapii możemy powtarzać raz na kilka lat, w zależności od potrzeb.

Likwidacja blizn – jak długo utrzymują się efekty?

Po zakończonej kompleksowej terapii laserem frakcyjnym ablacyjnym blizny i cellulit zostają całkowicie usunięte z naskórka i efekt ten utrzymuje się do kilku lat. Jest to indywidualne i zależy od wieku oraz stanu cery pacjenta.

Pozbądź się nieestetycznych blizn
Umów się na laserowe usuwanie blizn w klinice medycyny estetycznej Fabskin Warszawa Bemowo

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące laserowego usuwania blizn

Czy laserowe usuwanie blizn boli?

Zdaniem eksperta

Laserowe usuwanie blizn – gdzie w Warszawie?

W celu pozbycia się nieetycznie wyglądających blizn różnego pochodzenia zapraszamy do naszej kliniki medycyny estetycznej Fabskin na warszawskim Bemowie. Nasz wykwalifikowany zespół lekarzy i kosmetologów, który korzysta z najnowocześniejszego sprzętu oraz swojego doświadczenia, skutecznie pomoże w walce z uporczywym problemem, jakim są blizny.

Laserowe usuwanie blizn – cena

Przybliżyliśmy, czym jest usuwanie laserowe blizn, warto też wiedzieć, jaka jest cena takiego zabiegu. Oczywiście różni się ona w zależności od wielkości blizny, jak również innych czynników, które są charakterystyczne dla konkretnego Pacjenta, takie jak na przykład okolica, w której te zmiany skórne występują. Stosujemy więc system wyceny indywidualnej, która konsultowana jest z Pacjentem podczas wywiadu lekarskiego oraz zebrania wszystkich informacji na temat jego stanu zdrowia, jak również oceny stanu jego skóry. Oczywiście, staramy się wychodzić naprzeciw wszystkim potrzebom osób, które się do nas zgłaszają. Klinika FabSkin w Warszawie to kompleksowa pomoc dla wszystkich, którzy chcieliby zmienić coś w swoim wyglądzie bez interwencji chirurgicznej. Chcemy, aby wszystkie nasze usługi były świadczone na jak najwyższym poziomie. Laserowe usuwanie blizn oraz jego cena nie jest więc wygórowana, a z pewnością spełnia wszystkie standardy. W naszej placówce zajmującej się medycyną estetyczną stawiamy na nowoczesny sprzęt i wysoko wykwalifikowany personel, który posiada duże doświadczenie w kompleksowych zabiegach, które są w naszej bogatej ofercie. Odradzamy korzystanie z usług laserowego usuwania blizn w salonach, które nie są do tego przystosowane. Pamiętaj, że zdrowa skóra, to Twoje dobro, o które należy dbać.

Oczywiście, dla naszych stałych Klientów oferujemy specjalne ceny wszystkich pakietów zabiegowych. Na naszej stronie internetowej znajdziesz również atrakcyjne promocje, które pozwolą Ci zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas, który jest bezcenny. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym cennikiem oferowanych przez nas zabiegów. Z pewnością znajdziesz tam usługi, które będą skierowane do Twoich potrzeb. W trosce o pacjenta, w klinice FabSkin dostępne są wizyty konsultacyjne, podczas których zapoznasz się ze szczegółowym opisem zabiegu, który chcesz wykonać, dowiesz się, jakich rezultatów możesz się po nich spodziewać, jak również wyliczymy dla Ciebie ich koszt.

Ile kosztuje usuwanie blizn w Warszawie?

Aby poznać dokładne ceny zabiegu usuwania blizn, zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem laserowego usuwania blizn.

Laser frakcyjny ablacyjnyCena u kosmetologaPakiet 3 zabiegów u kosmetologaCena u lekarzaPakiet 3 zabiegów u lekarza
Resurfacing skóry, wygładzenie zmarszczek
Oczy/usta500 zł1200 zł (400 zł za zabieg)575 zł1380 zł (460zł za zabieg)
Policzki700 zł1500 zł (500 zł za zabieg)805 zł1725 zł (575 zł za zabieg)
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)1000 zł2400 zł (800 zł za zabieg)1150 zł2760 zł (920 zł za zabieg)
2 obszary1200 zł3000 zł (1000 zł za zabieg)1380 zł3450 zł (1150 zł za zabieg)
3 obszary1400 zł3600 zł (1200 zł za zabieg)1610 zł4140 zł (1380 zł za zabieg)
Dłonie600 zł1200 zł (400 zł za zabieg)690 zł1380 zł (460 zł za zabieg)
Redukcja blizn
Bliznyod 300 złwycena indywidualnaod 400 złwycena indywidualna
Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych dla studentów - twarz*700 zł *1500 zł (500 zł za zabieg) *805 zł *1725 zł (575 zł za zabieg) *
*oferta specjalna obowiązuje po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej, promocje nie łączą się
Redukcja rozstępów
Laserowe usuwanie rozstępów (obszar 10 cm x 10 cm)od 300 złwycena indywidualnaod 345 złwycena indywidualna
Osocze bogatopłytkowe do zabiegu lasera frakcyjnego-250 zł