Mezoterapia igłowa to zabieg o szerokim zastosowaniu. Stosowany jest nie tylko w obrębie twarzy, szyi czy dekoltu, ale także w profilaktyce i leczeniu łysienia skóry głowy. Mezoterapia należy do wysoce skutecznych zabiegów na różne rejony ciała, gdzie dzięki aplikacji i uzupełnieniu brakujących składników, rozwiązane zostaną problemy zmian kolorystycznych, obrzęków, cellulitu lub łysienia. Zabieg działa najlepiej, jeśli przeprowadzony zostanie regularnie w kilku seriach, zgodnie z planem ustalonym przez lekarza specjalistę. W gabinecie medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie z wysoką skutecznością i w atrakcyjnych cenach przeprowadzany jest zabieg mezoterapii głowy.

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów

Wypadanie włosów to dolegliwość, na którą skarży się duży odsetek społeczeństwa – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Przyczyny tej przypadłości są różne. Za wypadanie włosów mogą odpowiadać niektóre z chorób ogólnoustrojowych, takich jak nadczynność czy niedoczynność tarczycy, a także grzybica skóry głowy czy łupież pstry. Nadmierne wypadanie włosów może także występować u osób przyjmujących preparaty cytostatyczne i immunosupresyjne oraz środki antykoncepcyjne. Łysienie włosów jest też jednym z objawów zespołu policystycznych jajników. Do wypadania włosów może także dojść z powodu niedoboru niektórych witamin i mikroelementów.

Brak podjęcia odpowiednich działań w celu zahamowania nadmiernego wypadania włosów może prowadzić do przerzedzania się włosów, a w efekcie czego do łysienia.

Masz problem z nadmiernym wypadaniem włosów?
Umów się na zabieg mezoterapii skóry głowy w Warszawie

Mezoterapia skóry głowy jako sposób na leczenie łysienia

Jeśli na skórze głowy dochodzi do znacznego wypadania lub osłabienia włosów, zaleca się zastosowanie serii zastrzyków, zawierających preparaty mineralne, witaminy i leki przeciwzapalne, które odżywiają włosy o wiele skuteczniej niż najlepsze preparaty kosmetyczne, zatrzymają proces wypadania włosów, a nawet przyczynią się do ich odrastania. Mezoterapia igłowa skóry głowy obejmuje wstrzykiwanie takich substancji, jak krzemionka organiczna, minoksydol, dekspantenol, oligoelementyny. Lekarz z gabinetu Fabskin poleci również dietę i możliwości, które wspomogą odżywienie włosów na dłuższy czas.

Wskazania do przeprowadzenia mezoterapii skóry głowy

Mezoterapia na włosy zalecana jest przede wszystkim na wypadanie włosów, w tym przy:

  • nadmiernej utracie włosów;
  • wspomaganiu leczenia łysienia plackowatego;
  • wspomaganiu leczenia łysienia androgenowego.

Przeciwwskazania do mezoterapii skóry głowy

Przeciwwskazaniami do mezoterapii skóry głowy są alergie na stosowany preparat, ciąża i karmienie piersią, choroby nowotworowe, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, stany ropne w miejscu aplikacji preparatu. Mezoterapia na włosy wymaga nakłucia skóry, dlatego też niezalecana jest osobom, które przyjmują leki przeciwzakrzepowe.

Preparaty stosowane do mezoterapii włosów:

DERMAHEAL HL

  • Zapobieganie wypadaniu włosów
  • Alopecja

56 aktywnych składników:

13 witamin, 24 aminokwasy, 5 minerałów, 4 koenzymy, 4 kwasy nukleinowe, 2 czynniki redukujące

4 Peptydy Biomimetyczne:

Decapeptide – 4 (CG-IDP2): wzmacnia włosy, stymulując cebulki do produkcji długich trzonów włosa

Acetyl Decapeptide – 3 (Rejuline): rewitalizuje cebulki włosowe regenerując komórki włosa

Oligopeptide – 24 (Keramin 1): stymuluje proliferację i migrację komórek włosowych

Copper Tripeptide – 1 (CG – Peptyd Miedzi): ): wzmacnia włosy i stymuluje cebulki do budowy trzonu włosa, wspomaga krążenie w skórze głowy i regeneruje cebulki włosowe

Miejsce stosowania: skóra głowy

Jak przygotować się do mezoterapii włosów?

Przed zabieg skóra głowy musi być czysta. Najlepiej umyć głowę w dniu wykonania zabiegu mezoterapii. 2 tygodnie przed zabiegiem mezoterapii należy przestać spożywać aspirynę. Na kilka dni przed wizytą w gabinecie zalecane jest ponadto wcieranie w skórę preparatów zawierających witaminę K, co przeciwdziała krwawieniom i obrzękom. Sam zabieg poprzedza konsultacja z lekarzem, który szczegółowo określi przebieg zabiegu, ilość i częstotliwość powtórzeń. Mezoterapia na wypadanie włosów jest zabiegiem bardzo indywidualnym, zależy bowiem od zaawansowania przypadku oraz przyczyn.

Mezoterapia skóry głowy – przebieg zabiegu

Mezoterapia igłowa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów na wypadanie włosów. Polega na podaniu przy użyciu cienkich igieł odpowiednich substancji czynnych metodą kilku wkłuć. Nakłucia są z reguły mało bolesne, ale jeżeli pacjent ma niski próg odporności na ból, to można zastosować znieczulenie miejscowe W POSTACI CHŁODZENIA SKÓRY.

Ile zabiegów na wypadanie włosów należy wykonać?

Zdaniem eksperta

Dla uzyskania jak najlepszych efektów mezoterapię skóry głowy należy wykonać w seriach. Jest to najczęściej od 4 do 6 zabiegów przeprowadzonych w odstępach cotygodniowych – wyjaśnia, specjalista medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Jakich efektów można się spodziewać po wykonaniu serii zabiegów mezoterapii skóry głowy?

Efektem zabiegu jest zatrzymanie wypadania włosów oraz pobudzenie wzrostu nowych. W pierwszych tygodniach po zabiegu można spodziewać się zwiększenia ilości tak zwanych baby hair, które stosunkowo szybko zagęszczą fryzurę.

Wypadanie włosów obniża Twoją samoocenę?

Skorzystaj z naszej oferty leczenia łysienia w Warszawie

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące zabiegów na wypadanie włosów i leczenia łysienia

Z jakimi innymi zabiegami można połączyć mezoterapię skóry głowy?

Mezoterapię skóry głowy bardzo często łączy się z podaniem osocza bogatopłytkowego. Wówczas przed zabiegiem pobiera się od pacjenta krew, którą następnie umieszcza się w wirówce. Umożliwia to oddzielenie osocza, które można wstrzyknąć w skórę pacjenta.

Czy mezoterapia skóry głowy może pomóc na androgenowe wypadanie włosów?

Łysienie androgenowe to problem związany z zaburzeniami hormonalnymi, który wymaga konsultacji z lekarzem specjalistą. Nie pomoże sama mezoterapia, łysienie androgenowe wymaga bowiem leczenia przyczyny. Jest ona jednak doraźnym sposobem pomocy, które wspiera proces leczenia.

Czy mezoterapia może wysuszyć skórę głowy?

Mezoterapia nie wpływa negatywnie na stan skóry głowy ani jej nie wysusza.

Gdzie najlepiej leczyć wypadanie włosów?

Wypadanie włosów to problem złożony. Wymaga on konsultacji z odpowiednim lekarzem, ponieważ często preparaty do samodzielnego stosowania w domu okazują się nieskuteczne. W naszej klinice medycyny estetycznej w Warszawie pomożemy uporać Ci się z tym przykrym problemem, jakim jest nadmierne wypadanie włosów.

Cennik mezoterapii igłowej skóry głowy w Warszawie

[cena]

Trychologia – usługi pozapakietoweCena
konsultacja trychologiczna 250 zł
Dr Cyj Hairfiller675 zł
osocze bogatopłytkowe805 zł
fotomodulacja LED100 zł
mikronakłuwanie DermaPen750 zł
mezoterapia skóry głowy (HairCare)600 zł