Karboksyterapia w Warszawie

Dobrze wiemy, że troska o piękny wygląd nigdy się nie kończy. Staramy się dbać o nasze zdrowie i urodę przez całe życie – pragniemy wyglądać atrakcyjnie, podobać się sobie. Nie zawsze mamy czas prawidłowo odżywiać się, uprawiać sport, wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, także stres, warunki pogodowe i upływ czasu nie są naszymi sprzymierzeńcami. W gabinecie medycyny estetycznej Fabskin codziennie udzielamy naszym pacjentom pomocy, aby naprawić szkody i cofnąć zmiany, które urodzie nie sprzyjają. Jesteśmy zawsze na bieżąco z nowościami estetyki urody i możemy proponować naszym pacjentom bardzo skuteczne zabiegi dermatologiczne. Jednym z nich, zyskującym popularność w świecie zachodnim, jest karboksyterapia.

Czym właściwie jest karboksyterapia?

W zabiegu karboksyterapii do warstwy skórnej i podskórnej podaje się dwutlenek węgla. Metoda ta daje wspaniałe rezultaty w leczeniu blizn, rozstępów i cellulitu. Terapia jest w pełni bezpieczna, nieznane są działania niepożądane, które wystąpiłyby w trakcie jej przeprowadzania. Wynika to z faktu, że dwutlenek węgla jest naturalnym składnikiem naszego środowiska. Wydychamy go, jest pobierany przez rośliny, a te dostarczają nam tlen, który wdychamy. I tak przebiega proces. Kiedy wdychamy tlen do naszych płuc, odbierają go czerwone krwinki i transportują do tkanek, dociera on do całego naszego ciała na poziomie komórkowym. Nasz organizm stale pracuje, a wynikiem tego wysiłku jest właśnie dwutlenek węgla.

Ciesz się piękną skórą od zaraz!

Umów się na zabieg karboksyterapii w klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo

☎ (22) 126 80 08

Karboksyterapia – działanie

Skuteczność karboxyterapii opiera się na schemacie przepływu tlenu w organizmie. Czerwone krwinki transportujące tlen, docierają do wszystkich komórek i dostarczają go tam, gdzie napotykają dwutlenek węgla, czyli produkt uboczny pracy komórek. Dostarczając tym komórkom tlen, przyczyniają się do polepszenia mikrokrążenia w tym obszarze. Dobre mikrokrążenie zapewnia szybkie usuwanie toksyn i złogów z tkanek, nie pozwala im rozrastać się ani deformować – leczy więc lub zapobiega pojawianiu się rozstępów i cellulitu.

Dla kogo polecamy Karboxyterapię?

Carboxyterapia może być stosowana u większości pełnoletnich pacjentów. Szczególnie serię zabiegów polecamy osobom z problemami:

Leczenie stosować możemy na każdą partię twarzy i ciała, nawet w delikatnych i wrażliwych miejscach, gdzie nie możemy przeprowadzać innych zabiegów estetycznych.

Carboxyterapia – przeciwwskazania

Zabieg karboksyterapii jest bezpieczny i nie ma wielu przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Najważniejsze z nich to:

 • leczenie z udziałem kortykosteroidów;
 • leczenie z udziałem leków przeciwzakrzepowych;
 • aktywne alergie skórne;
 • miejsce iniekcji botoksem (należy odczekać stosowny czas, aby móc przystąpić do zabiegu karboksyterapii);
 • cukrzyca;
 • ciąża i okres laktacji.

Karboksyterapia – na jakie partie ciała i problemy skórne?

Zabieg karboksyterapii ma wiele zastosowań. ,,Cudowny gaz” może poprawić wygląd naszej skóry w zasadzie ,,od stóp do głów”.

Karboksyterapia na cienie pod oczami

Cienie pod oczami to popularny, ale dość trudny do wyeliminowania problem dla wielu kobiet. Na szczęście istnieją sposoby, aby walczyć z tym defektem. Karboksyterapia okolicy oczu jest jedną z najskuteczniejszych metod niwelowania cieni pod oczami.

Karboksyterapia na brzuch

Karboksyterapia brzucha skutecznie niweluje nadmiar tkanki tłuszczowej, jednocześnie go modelując i likwidując ryzyko zwiotczałej i obwisłej skóry po odchudzaniu.

Karboksyterapia na twarz

Karboksyterapia twarzy jest doskonałą metodą rewitalizacji skóry. Jest to skuteczne narzędzie wykorzystywane w celu usunięcia zmarszczek, poprawy jędrności i jakości skóry. CO2 zwiększa ukrwienie skóry, na skutek czego dochodzi do odżywienia i dotleniania tkanek, a także intensywnej odbudowy włókien kolagenowych i elastynowych.

Karboksyterapia na cellulit

Karboksyterapia to również skuteczna metoda na pozbycie się cellulitu. Podskórne iniekcje CO2 powodują uszkodzenie adipocytów i wzrost lipolizy, czego efektem jest rozluźnienie struktury zwłóknień oraz usprawnienie przepływu limfatycznego.

Karboksyterapia skóry głowy

Karboksyterapia skóry głowy to doskonała metoda na zagęszczenie włosów oraz walkę z łysieniem. Dwutlenek węgla wykazuje pozytywne działanie na wzmocnienie cebulek włosów.

Karboksyterapia na rozstępy

Rozstępy to przykry problem, który dotyka wiele kobiet na całej ziemi. Nieestetyczne wrzecionowe pasma występują najczęściej na brzuchu, udach, piersiach, pośladkach. Powstają z różnych przyczyn – mogą być wynikiem zaburzeń hormonalnych, predyspozycji genetycznych czy następstwem gwałtownej utraty wagi. Karboksyterapia to zabieg o wielu zastosowaniach, wykorzystywany jest również do skutecznej walki z rozstępami. Struktura skóry objęta rozstępami – dzięki pobudzeniu produkcji kolagenu – napina się i wygładza.

Karboxyterapia – jak wygląda zabieg w klinice w Warszawie?

Karboxyterapia jest zabiegiem ostrzykiwania, czyli podawania w głąb skóry składników aktywnych, w tym przypadku CO2. Dwutlenek węgla podajemy tuż pod powierzchnię skóry małymi sterylnymi igłami, aby zwiększyć przepływ krwi w konkretnym obszarze skóry. Przenikający do okolicznych tkanek związek rozszerza naczynia krwionośne, przyspieszając jednocześnie proces tworzenia się nowych, a także poprawiając mikrokrążenie i stymulując tworzenie się kolagenu. Wiele problemów urody bierze się właśnie z osłabionego mikrokrążenia. Przyczyn tego stanu jest wiele, od stresującego trybu życia, przez bogatą w tłuszcze i węglowodany dietę, po niski wskaźnik ruchu w naszym życiu.

Postępowanie przed i po zabiegu karboksyterapii

Zabieg trwa od 15 do 30 minut i nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać. Przed zabiegiem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z Pacjentem pod kątem ewentualnych przeciwwskazań oraz oczekiwań. Dla komfortu pacjenta w gabinecie medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie miejsce iniekcji smarujemy medycznym żelem znieczulającym. Po zabiegu właściwie nie ma żadnych śladów. U niektórych pacjentów wystąpić mogą śladowe zaczerwienienia i zasinienia, które znikają samoistnie po kilku godzinach. Natomiast przez 1-2 dni po zabiegu nie zaleca się poddawania gorącym kąpielom i nadmiernemu wysiłkowi fizycznemu. Zaraz po zabiegu pacjenci powrócić mogą do swoich codziennych spraw.

Efekty Karboxyterapii

 • Skóra jest widocznie bardziej gładka i jędrna
 • Odzyskuje naturalny, zdrowy koloryt
 • Staje się gęściejsza, bardziej odżywiona
 • Cellulit zostaje widocznie zredukowany
 • Znikają czerwone rozstępy
 • Zmarszczki zostają usunięte lub spłycone
 • Pozbywamy się złogów podskórnych
 • Usuwamy efekt podwójnego podbródka
 • Odchudzamy wybrane partie ciała

Efekty karboksyterapii  Efekty karboksyterapii

Efekty karboksyterapii  Efekty karboksyterapii

Karboksyterapia – skutki uboczne

Leczenie karboksy jest w pełni bezpieczne i polega na wstrzyknięciu pod powierzchnię skóry czystego CO2. Dwutlenek węgla szybko dociera do komórek, informując czerwone krwinki, że potrzeba w tym miejscu dostarczyć większe ilości tlenu. CO2 podane w czasie leczenia zostaje naturalnie wydalone z organizmu w trakcie wydychania. Zabieg jest więc maksymalnie naturalny i nie wiąże się z żadnymi powikłaniami.

Jak często powtarzać karboksyterapię?

Leczenie powtarzamy od 6 do 12 razy co 7 dni. Wszystko zależy od nasilenia problemu. Nasz lekarz specjalista dobierze Państwu najlepszy program terapii.

Karboksyterapia – jak długo utrzymują się efekty?

Zdaniem eksperta

Efekty karboksyterapii utrzymują się przez kilka miesięcy. Na to, jak długo będziemy widzieć efekty zabiegu, ma wpływ m.in. tryb życia, pielęgnacja skóry oraz predyspozycje genetyczne. Ważne jest, aby po zabiegu karboksyterapii wykonywać zabiegi pozwalające na podtrzymanie efektów. Niektóre z dolegliwości mają skłonności do nawrotu, dlatego terapię karboksy zaleca się powtarzać co rok – wyjaśnia lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Kiedy widoczne są efekty karboxyterapii?

Pierwsze efekty widoczne są już po jednym zabiegu carboxyterapii. W szczególności dotyczy to zabiegów karboksyterapii wykonywanych w okolicy twarzy. W przypadku redukcji cellulitu czy likwidacji rozstępów efekty Pacjent może zaobserwować dopiero po serii zabiegów.

Karboksyterapia – hit medycyny estetycznej

Skorzystaj z naszej promocyjnej oferty na karboksyterapię ciała i twarzy

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące karboksyterapii

Z jakimi innymi zabiegami można łączyć karboxyterpię?

W gabinecie medycyny estetycznej Fabskin, łączymy skuteczność terapii karboksy z komplementarnymi zabiegami, dla uzyskania spektakularnych efektów. W celu walki z cellulitem wykonujemy dodatkowo zabiegi z mezoterapii. Dodatkowo do problematycznych miejsc wykonujemy zabiegi mikronakłuwania oraz laserowe usuwanie zmarszczek dla pełnej regeneracji skóry twarzy. Zabieg ten też doskonale sprawdza się w leczeniu problemów łysienia. Karboxyterapię łączymy ponadto z zabiegami z kwasami i peelingami medycznymi, aby usunąć efekty fotostarzenia się skóry i silnych przebarwień.

Kto może wykonać zabieg karboksyterapii?

Zabieg carboxyterapii może być wykonywany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny (lekarzy medycyny estetycznej lub kosmetyczki) przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu i po odbyciu wcześniejszego certyfikowanego szkolenia.

Czy po karboksyterapii można się opalać?

Bezpośrednio po zabiegu karboksyterapii (minimum przez 48 godzin) należy unikać korzystania z solarium i eksponowania swojego ciała bezpośrednio na działanie promieni słonecznych. Pamiętajmy, że jednym z kluczowych elementów profilaktyki antystarzeniowej jest stosowanie kremów z wysokim filtrem przez cały rok.

Czy karboxyterapia boli?

Karboksyterapia jest zabiegiem bezpiecznym i praktycznie całkowicie pozbawionym dolegliwości bólowych. Pacjenci szczególnie wrażliwi na ból mogą odczuwać delikatne uczucie dyskomfortu, co jest związane z rozpieraniem gazu wewnątrz tkanek.

Od czego zależy skuteczność karboksyterapii?

Skuteczność zabiegu uzależniona jest od wielu czynników, takich jak: indywidualne uwarunkowania pacjenta, regularność i systematyczność wizyt. Do czynników zewnętrznych mających wpływ na skuteczność zabiegu zaliczyć można m.in. odpowiednio dobraną dawkę gazu do konkretnego problemu.

Gdzie w Warszawie wykonać zabieg karboksyterapii?

Decydując się na zabieg karboksyterapii w Warszawie, przede wszystkim należy wybierać miejsca sprawdzone cieszące się renomą, gdzie pracuje doświadczony personel. Jednym z takich miejsc, gdzie wykonać można zabieg karboksyterapii, jest klinika medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie.

Cennik karboksyterapii w Warszawie

KARBOKSYTERAPIA – terapia dwutlenkiem węglaCenaPakiet 4 zabiegówPakiet 8 zabiegów
Twarz i głowa
Okolica oczu200 zł560 zł (140 zł za 1 zabieg)800 zł (100 zł za 1 zabieg)
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)300 zł1000 zł (250 zł za 1 zabieg)1600 zł (200 zł za 1 zabieg)
2 obszary450 zł1400 zł (350 zł za 1 zabieg)2400 zł (300 zł za 1 zabieg)
3 obszary600 zł2000 zł (500 zł za 1 zabieg)3200 zł (400 zł za 1 zabieg)
Skóra głowy200 zł560 zł (140 zł za 1 zabieg)800 zł (100 zł za 1 zabieg)
Podbródek (rozbijanie tkanki tłuszczowej)200 zł560 zł (140 zł za 1 zabieg)800 zł (100 zł za 1 zabieg)
Ciało
Ramiona200 zł560 zł (140 zł za 1 zabieg)800 zł (100 zł za 1 zabieg)
Brzuch300 zł1000 zł (250 zł za 1 zabieg)1600 zł (200 zł za 1 zabieg)
Uda300 zł1000 zł (250 zł za 1 zabieg)1600 zł (200 zł za 1 zabieg)
Łydki300 zł1000 zł (250 zł za 1 zabieg)1600 zł (200 zł za 1 zabieg)
Pośladki300 zł1000 zł (250 zł za 1 zabieg)1600 zł (200 zł za 1 zabieg)
Dłonie150 zł400 zł (100 zł za 1 zabieg)640 zł (80 zł za 1 zabieg)
Nogi300 zł1000 zł (250 zł za 1 zabieg)1600 zł (200 zł za 1 zabieg)
Nogi + pośladki450 zł1400 zł (350 zł za 1 zabieg)2400 zł (300 zł za 1 zabieg)
Nogi + pośladki + brzuch450 zł1400 zł (350 zł za 1 zabieg)2400 zł (300 zł za 1 zabieg)
Blizny150 zł400 zł (100 zł za 1 zabieg)640 zł (80 zł za 1 zabieg)
Rozstępy200 zł560 zł (140 zł za 1 zabieg)800 zł (100 zł za 1 zabieg)