Twój problem: opadnięty owal twarzy

Jednym z głównych problemów natury estetycznej, z którym borykają się kobiety dojrzałe już po 35. roku życia, są nie tyle zmarszczki, ile utrata owalu twarzy. Wraz z upływem czasu skóra staje się wiotka, brak jej sprężystości i jędrności, a w konsekwencji zmienia się owal twarzy. Mając na uwadze, że samo stosowanie kremów w pewnym wieku nie jest już po prostu wystarczające, warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej i skorzystać z zabiegów poprawiających owal twarzy.

Jak zmienia się owal twarzy wraz z wiekiem?

Około 40. roku życia zmienia się ułożenie tkanki tłuszczowej – ubywa jej na twarzy, zwłaszcza w okolicy policzków, kącików ust, okolicach skroni, a przybywa w dolnych partiach ciała: w okolicy brzucha, ud. Następstwem tych zmian jest utrata owalu twarzy. Zapadają się okolice skroni, policzków, wyraźniej zaznaczają się fałdy nosowo-wargowe oraz tzw. dolina łez, przez co twarz traci swoją młodzieńczą świeżość i zaczyna wyglądać smutno.

Twoim problemem jest opadnięty owal twarzy?

Umów się na konsultację z naszym lekarzem medycyny estetycznej.

Dobierzemy odpowiedni zabieg na poprawienie owalu twarzy

Dlaczego z wiekiem skóra zaczyna tracić owal?

Problem opadającego owalu twarzy pojawia się wtedy, gdy skóra zaczyna wiotczeć. Dochodzi wówczas do zaburzeń w tkance łącznej, głównie w jej włóknach podporowych, czyli w kolagenie i elastynie. Wraz z upływem lat pojawiają się niedobory kolagenu, kwasu hialuronowego, elastyny, które powodują, że na skórze stają się widoczne oznaki starzenia w postaci zmarszczek, rozszerzonych naczynek, przebarwień, dodatkowo skóra zaczyna tracić gęstość i sprężystość co sprawia, że owal zmienia swój pierwotny kształt na niekorzyść.

 Zabiegi na opadające policzki

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Jakie są sposoby na zachowanie właściwego owalu twarzy?

Ekspert radzi

Jeżeli chcemy szybszych, a przede wszystkim trwalszych efektów niż te, które daje stosowanie kosmetyków przeciwzmarszczkowych, powinniśmy poddać się bezinwazyjnym zabiegom odmładzającym z zakresu medycyny estetycznej. Jedną z najszybszych i jednocześnie najskuteczniejszych metod przywrócenia utraconego owalu twarzy jest wypełnianie kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy przypomina żel, który doskonale wypełnia ubytki skórne, redukując niedoskonałości spowodowane procesem starzenia się skóry. Produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiedzialne są za młody wygląd skóry, pobudzą również zabiegi wykorzystujące światło lasera – lek. Radosław Rzepnikowski

Efekty zabiegów poprawiających owal twarzy

efekty po zabiegu wolimetrii twarzy

Zabiegi na poprawienie owalu twarzy – konsultacja z naszym lekarzem medycyny estetycznej

Zachęcamy do konsultacji telefonicznej w celu wybrania odpowiedniego zabiegu poprawiającego owal. Nasi lekarze medycyny estetycznej i kosmetolodzy pomogą dostosować odpowiedni zabieg do problemu skórnego i wieku.

Zabiegi na owal twarzy

Poniżej znajduje się lista zabiegów na podniesienie owalu twarzy, które wykonujemy w naszej klinice medycyny estetycznej Fabskin Warszawa-Bemowo:

Ultraformer III – skupione ultradźwięki

Ultraformer III to urządzenie, które wykorzystuje technologię HIFU (high intensity focused ultrasound), czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową służącą do podgrzewania tkanek, takich jak skóra, tłuszcz i mięśnie. W wyniku oddziaływania na tkanki dochodzi do ich obkurczania się oraz selektywnego uszkodzenia kolagenu po to, aby wspomóc jego późniejszą regenerację. Zabieg Ultraformer III jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie w zakresie długotrwałego liftingu twarzy i ciała bez użycia skalpela. Bezoperacyjna i nieinwazyjna metoda pozwala na uzyskanie zadowalających efektów już po pierwszej sesji zabiegowej. Zabieg przy użyciu urządzenia Ultraformer III zalecany jest osobom borykającym się z wiotkością skóry, utratą owalu, opadającymi kącikami ust oraz tym, którzy chcą ujędrnić i wymodelować swoje ciało.

Dowiedz się więcej na temat ultradźwiękowego liftingu twarzy i ciała Ultraformer III i umów się na konsultację w naszej klinice. Tutaj znajdziesz aktualny cennik zabiegu Ultraformer III.

Wolumetria – odmłodzenie rysów twarzy

Zmiany zniekształcające owal twarzy dotyczą głównie okolicy kości policzkowych, fałdów nosowo-wargowych, kącików ust. Na opadanie narażone są także okolice żuchwy i podbródka. Przywrócenie im dawnej objętości jest dziś możliwe głównie dzięki zabiegom wolumetrycznym. Wolumetria to technika polegająca na głębokim wprowadzeniu gęstego kwasu hialuronowego w wybrane partie twarzy. Zabieg nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji ani nie jest bolesny. Dobrze przeprowadzony daje natomiast długotrwałe efekty, utrzymujące się nawet do 1,5 roku. Dzięki zabiegowi wolumetrii możliwe jest zwiększenie objętości tkanek, podniesie zapadniętych policzków, “podciągnięcie” podbródka, co sprawia, że skóra odzyskuje utracony kontur.

Dowiedz się więcej na temat wolumetrii i umów się na konsultację w naszej klinice. Tutaj znajdziesz aktualny cennik zabiegu wolumetrycznego.

8-punktowy lifting

Lifting ośmiopunktowy to metoda przywracająca objętość skóry w ośmiu strategicznych miejscach, maksymalnie ją unosząc przy użyciu niewielkiej dawki wypełniaczy dla uzyskania naturalnego efektu. Subtelne wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, poprawa struktury policzkowej, delikatne wypełnienie doliny łez, udoskonalenie linii żuchwy przyczynia się do ogólnej poprawy konturu twarzy. Dzięki ośmiopunktowemu liftingowi skóra staje się młodsza, wygładzona, a owal wyraźnie podniesiony. Zabieg wskazany jest dla osób z pierwszymi oznakami opadania lub zwisania skóry. Bezinwazyjny 8-punktowy lifting twarzy jest bezpieczną i bezinwazyjną metodą odmładzania twarzy.

Dowiedz się więcej na temat 8-punktowego liftingu twarzy i umów się na konsultację w naszej klinice. Tutaj znajdziesz aktualne cenniki zabiegów z kwasem hialuronowym.

Zauważyłaś/eś na swojej twarzy wyraźne oznaki starzenia?

Wybierz najlepszy zabieg poprawiający owal twarzy

Wszystkie osoby, które mają problem z opadającym owalem twarzy i opadającymi policzkami, zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem medycyny estetycznej w Warszawie na Bemowie. Oferujemy szeroki wachlarz zabiegów odmładzających.

Miękki lifting

Miękki lifting to nowoczesna metoda precyzyjnego modelowania owalu twarzy, wypełnienia zmarszczek bez użycia skalpela. Technika ta służy do nadawania objętości okolicom, w których wykonuje się głębsze iniekcje, np. dolina łez, okolice kości policzkowych czy żuchwy. Zabieg wykonywany jest za pomocą kaniuli (tępo zakończonej igły), poprzez którą podaje się preparat wypełniający. Co ważne, zabiegowi nie towarzyszą urazy w postaci zasinień czy krwiaków. Efekt liftingu (uniesienie twarzy) widoczny jest natychmiast po pierwszej sesji.

porównanie efektów miękkiego liftingu kobieta
kobieta efekty liftingu przed i po
miękki lifting efekty mężczyzna

Dowiedz się więcej na temat miękkiego liftingu twarzy i umów się na konsultację w naszej klinice. Tutaj znajdziesz aktualny cennik miękkiego liftingu.

NICI liftingujące z haczykami

Skuteczność zabiegów odmładzających nićmi liftingującymi Barb PDO sprawia, że mogą one być skuteczną alternatywą dla klasycznych zabiegów z użyciem botoksu lub skalpela. Nici PDO to syntetyczny materiał wykorzystywany w medycynie już od ponad 20 lat. Wykonuje się z niego rozpuszczalne szwy chirurgiczne stosowane w celu poprawy struktury i wyglądu oraz przywrócenia prawidłowej objętości skóry w różnych okolicach ciała. Procedura zabiegowa z wykorzystaniem nici liftingujących nie wymaga żadnego przygotowania ze strony pacjenta. Sam zabieg jest małoinwazyjny, bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Nici PDO umieszczane są na sterylnych, bardzo cienkich igłach, za pomocą których wprowadza się je w określone partie ciała, gdzie pełnią funkcję konstrukcji podskórnej, podtrzymując skutecznie tkanki skórne i nadając skórze większą elastyczność. Nici Barb PDO rozpuszczają się okresowo wewnątrz skóry, pobudzając tym samym produkcję kolagenu i elastyny. Czas rozpuszczenia nici trwa średnio około 210 dni i to właśnie w tym czasie obserwujemy pełne efekty zabiegu: skóra staje się jaśniejsza, znikają drobne blizny, przebarwienia, zmarszczki, a twarz nabiera korzystnego owalu. Co ważne – zabieg przy użyciu nici liftingujących nie pozostawia blizn.

Dowiedz się więcej na temat zabiegu przy użyciu nici liftingujących i umów się na konsultację w naszej klinice. Tutaj znajdziesz aktualny cennik zabiegu nićmi Barb PDO.

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa Secret RF na poprawę owalu twarzy

Radiofrekwencja mikroigłowa, czyli inaczej fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych (RF), powodują mocne nagrzanie skóry. Wywołując szok termiczny, prowadzą do wzbudzenia procesów regeneracji i przebudowy struktury kolagenowej. W wyniku procesu odnowy skóry właściwej możemy uzyskać efekt jędrniejszej i bardziej elastycznej skóry i tym samym poprawić owal twarzy. Zabieg RF mikroigłowej jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Dla uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się przeprowadzenie 3-5 zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych.

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa Secret RF na poprawę owalu twarzy

 

POWIĘKSZENIE ŻWACZY/BRODY

Linia żuchwy stanowi ważny fundament twarzy. Charakterystyczną cechą tzw. trójkąta młodości jest wąska broda, od której wysoko ku górze unoszą się symetryczne linie żuchwy. Niestety, wraz z upływem lat trójkąt zaczyna zanikać, a rysy twarzy ulegają zmianie. Owal twarzy stopniowo się poszerza, przebieg linii żuchwy zostaje zaburzony przez opadające tkanki. Aby podkreślić kontur twarzy, linię żuchwy i brodę stosuje się zabiegi wypełniające z użyciem preparatów na bazie kwasu hialuronowego (Juvederm Voluma, Emervel Volume, Restylane Perlane, Princess Volume i Radiessema), które z powodzeniem można stosować zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Korekta profilu bordy juvederm voluma

Dowiedz się więcej na temat powiększania żwaczy/brody i umów się na konsultację w naszej klinice. Tutaj znajdziesz aktualny cennik zabiegu powiększania żwaczy-brody.