Zabiegi na powiększone pory

Rozszerzone pory na twarzy to problem dotykający wiele osób, przede wszystkim z cerą tłustą i mieszaną, u których gruczoły łojowe wykazują nadmierną aktywność. Przybierają one postać małych otworków na skórze zlokalizowanych w okolicy policzków, nosa i na czole. Powiększone pory stają się często źródłem zaskórników, pryszczy i wągrów. Warto dodać, że problem ten dotyka osób w każdym wieku. Na szczęście dobra wiadomość jest taka, że mamy wpływ na to, czy rozszerzone pory są mniej czy bardziej widoczne. Oprócz odpowiednio dobranej pielęgnacji, na rozszerzone pory pomogą zabiegi kosmetyczne, które można wykonać w naszej klinice medycyny estetycznej.

Czym są rozszerzone pory?

Powiększone pory to nic innego jak rozszerzone ujścia gruczołów łojowych. Cera z rozszerzonymi porami nie ma gładkiej struktury, a pokryta jest jakby niewielkimi ,,dziurkami”, które sprawiają, że nie ma ona jednolitej struktury i wygląda jakby była ponakłuwana szpilką. Najczęściej skóra z powiększonymi porami ma tendencje do nadmiernej produkcji sebum.

Twoim problemem są powiększone pory?

Umów się na konsultację z naszym kosmetologiem

Dobierzemy odpowiedni zabieg na rozszerzone pory

☎ (22) 126 80 08

Rozszerzone pory – skąd się biorą?

Rozszerzone pory powstają wskutek zalegania w nich nadmiaru łoju. Gdy skóra nadmiernie się przetłuszcza, ujścia gruczołów łojowych są blokowane nie tylko przez sebum, ale również przez bakterie, zanieczyszczenia (mieszaninę pyłu, kurzu i resztek kosmetyków) oraz złuszczony naskórek, co w konsekwencji prowadzi do powstawania zaskórników i rozszerzonych porów, które sprawiają, że skóra wygląda na poszarzałą. Tworzą się one w miejscach, których aktywność gruczołów jest najwyższa, czyli właśnie na brodzie, nosie, policzkach. Bardzo często rozszerzone pory są też pozostałością po zabiegi na trądziku.

Co jeszcze ma wpływ na powstawanie rozszerzonych porów?

  • czynniki genetyczne – skłonność do ich występowania jest dziedziczna;
  • niewłaściwa pielęgnacja skóry;
  • brak ochrony przeciwsłonecznej, korzystanie z solarium;
  • wiek – wraz z wiekiem następuje utrata kolagenu i elastyny w skórze, co sprawia, że skóra stają się rozciągnięta, a pory wydłużone.

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Jak zmniejszyć powiększone pory?

Ekspert radzi:

Zmniejszenie widoczności porów wymaga podjęcia wielokierunkowych i kompleksowych działań. W przypadku skóry z rozszerzonymi porami bardzo ważną rolę odgrywa właściwa pielęgnacja. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, aby dokładnie oczyszczać cerę odpowiednio dobranymi kosmetyki, ponieważ wszelki brud, który gromadzi się w ciągu dnia na skórze, przyczynia się do zapychania porów, a w efekcie zwiększa ich widoczność. Domowe kosmetyki do pielęgnacji czasami jednak nie wystarczą. Aby uzyskać zadowalające efekty w walce z rozszerzonymi porami, domowa pielęgnacja powinna zostać wzbogacona o różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne – te złuszczające, oczyszczające i ujędrniające. Zabiegi złuszczające obkurczają ujścia gruczołów łojowych, a także zabezpieczają przed zbieraniem się w zagłębieniach wszelkich zanieczyszczeń oraz martwego naskórka, które poprzez to, że blokują ujścia gruczołów łojowych, przyczyniają się do powstawania zaskórników. Z kolei zabiegi ujędrniające mają na celu stymulować produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu poprawie ulega struktura skóry – zostaje ona wygładzona i wyrównana. Najlepsze efekty obserwujemy, decydując się na połączenie kilku zabiegów – lek. Radosław Rzepnikowski.

Jaki zabieg na rozszerzone pory wybrać – czy mogę liczyć na porady przy wyborze metody zmniejszania porów?

Zabiegi na rozszerzone pory są coraz bardziej popularne. Klienci poszukują rozwiązań, które nie tylko przyniosą natychmiastowe rezultaty, ale też chcą, aby ich efekty utrzymywały się przez długi czas. Zabiegi na zmniejszanie porów są bezpieczne dla zdrowia pod warunkiem, że zdecydujemy się na wybór kliniki, w której są one przeprowadzane przez profesjonalistów, jak również posiadają najnowocześniejszy sprzęt, o który dba jej personel. Każdy zabieg zwężający pory wykonywany w Fabskin na warszawskim Bemowie przebiega według ściśle określonego planu, który ustalany jest podczas wizyty konsultacyjnej z lekarzem. Wszystkie zabiegi na rozszerzone pory, jakie są u nas dostępne są poprzedzone dokładnym wywiadem, który wyeliminuje wszelkie przeciwwskazania zdrowotne. Dobro Pacjenta jest dla nas najważniejsze, dlatego też z chęcią szczegółowo wyjaśnimy cały proces pielęgnacji skóry po zabiegu. Naszym zadaniem jest przedstawić Ci wszelkie informacje, abyś mógł dokonać dobrego wyboru, jaki zabieg na zmniejszenie porów będzie odpowiedni dla Twojej skóry. Chcemy, byś był zadowolony z efektów oraz mógł cieszyć się piękną skórą przez długi czas.

Zabieg zmniejszający pory – jakich efektów się spodziewać po każdym z zabiegów?

Zabiegi na rozszerzone pory są różne, wykonywane są także innymi metodami, lecz ich efekty są podobne. Przede wszystkim, każdy Pacjent, który się do nas zgłasza, zostaje poinformowany o rezultatach każdego z zabiegu. Niezależnie od tego, jakiego wyboru dokonasz, możesz mieć pewność, że po jednej wizycie w naszej klinice zauważysz natychmiastowe zmiany na swojej skórze. W szczególności twarz będzie bardziej promienna, a pory znacznie zmniejszone. Decydując się na laser, zmniejszysz widoczność porów, natomiast korzystając z radiofrekwencji możesz mieć pewność, że skóra twarzy będzie gładka i rozświetlona. Mezoterapia mikroigłowa jest skuteczna wtedy, gdy posiadasz zanieczyszczoną skórę. Peelingi z kolei rozświetlają skórę i rozjaśniają jej koloryt. Każdy zabieg zmniejszający pory, jaki oferujemy, jest zupełnie bezinwazyjny!

Efekty zabiegów na rozszerzone pory

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Zabiegi na zwężenie porów – konsultacja z naszym lekarzem medycyny estetycznej

Ekspert radzi:

Zastanawiasz się, czy są skuteczne sposoby na to, aby obkurczyć, spłycić i sprawić, aby pory były mniej widoczne? Umów się na konsultację z naszym kosmetologiem, który dobierze odpowiedni zabieg na rozszerzone pory pod kątem potrzeb Twojej skóry.

Radiofrekwencja mikroigłowa RF na powiększone pory

Widoczne pory na twarzy często są zmorą wielu osób. Na szczęście medycyna estetyczna znalazła na to sposób.

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa Secret RF na powiększone pory

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa niejako ,,wypycha” pory od środka i zastępuje je zdrową tkanką.

Efektem zabiegu jest gładka, rozświetlona skóra, spłycone zmarszczki i zminimalizowane pory. Poprawa widoczna jest już po pierwszym zabiegu, jednak zaleca się jego powtórzenie w celu utrwalenia efektów.

Zabiegi na rozszerzone pory w Warszawie

Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszym zabiegów na rozszerzone pory, które wykonujemy w klinice medycyny estetycznej Fabskin na warszawskim Bemowie. Zabiegi na rozszerzone pory w naszej klinice wykonują doświadczeni lekarze medycyny estetycznej oraz kosmetolodzy. Oddając się w nasze ręce, masz pewność, że zajmiemy się Twoją skóra perfekcyjnie.

Laserowa redukcja rozszerzonych porów – resurfacing skóry

Laserowy resurfacing skóry to jedna z najpopularniejszych metod odmładzania i odbudowy skóry. Zabieg ten wykonywany jest za pomocą nowoczesnego lasera frakcyjnego, który emituje do komórek wiązki światła. Nowa technologia, która wykorzystuje laser, polega na zastąpieniu jednej wiązki laserowej zespołem kilkudziesięciu mikrowiązek. Laser został tak skonstruowany, aby doprowadzić do powstania zespołu mikrourazów termalnych, nie naruszając przy tym zdrowych komórek skóry. Nienaruszona skóra powoduje, że gojenie po zabiegu przebiega niezwykle szybko. Laserowa redukcja rozszerzonych porów to bardzo skuteczna i precyzyjna metoda usuwania wierzchniej warstwy skóry, z tego względu tego typu zabiegi cieszą się dużą popularnością. Użycie lasera na pory pozwala na zwężenie i zmniejszenie ich widoczności.

Resurfacing laserem

Dowiedz się więcej na temat laserowego zamykania porów za pomocą lasera frakcyjnego. Zapoznaj się z aktualnym cennikiem zabiegów laserem.

Laser nieablacyjny

Zabieg laserem nieablacyjnym doskonale poprawia kondycję skóry. Zabieg laserem nieablacyjnym wykorzystujący możliwości nowoczesnego urządzenia spektakularne efekty osiąga dzięki technice działania, która nie powoduje przerwania ciągłości skóry. Uniknięcie uszkodzeń zewnętrznej warstwy skóry sprawia, że zabieg jest bezbolesny i niemal natychmiast pozwala pacjentom powrócić do codziennej aktywności. Dzięki działaniu lasera cera staje się wygładzona, a rozszerzone pory są zminimalizowane. Lecz to nie jedyne zastosowanie tego lasera. Przynosi on również doskonałe efekty w walce z oznakami starzenia się skóry, takimi jak zmarszczki czy zwiotczenia.

Dowiedz się więcej na temat zabiegu z użyciem nieablacyjnego lasera. Zapoznaj się z aktualnym cennikiem zabiegów z użyciem nieablacyjnego lasera.

Mikronakłuwanie skóry

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg polegający na wprowadzeniu niewielkich dawek substancji aktywnych zawartych w specjalnych koktajlach zabiegowych bezpośrednio do skóry właściwej. W tym wypadku odbywa się to za pomocą specjalnego urządzenia przypominającego długopis. Urządzenie to zostało wyposażone w mikroigły z automatyczną funkcją wibracji. Wytwarza ono około 1300 mikrokanałów na sekundę, dzięki czemu może dostarczyć aż o 80% więcej składników odżywczych w głąb skóry, co pozwala się jej szybciej regenerować. Technika mikronakłuwania to mało inwazyjna metoda, stymulująca skórę do samoregeneracji. Mikrourazy, które powstają w wyniku nakłuć, są tak niewielkie, że skóra samoistnie zaczyna się odbudowywać. Duża popularność tej metody wynika z wysokiej skuteczności działania. Mikronakłuwanie skóry przynosi dobre efekty w walce z zanieczyszczoną skórą i rozszerzonymi porami.

Dowiedz się więcej na temat mezoterapii mikroigłowej. Zapoznaj się z aktualnym cennikiem zabiegu mikronakłuwania skóry.

Peelingi chemiczne na rozszerzone pory

Dobrym sposobem na walkę z rozszerzonymi porami jest peeling chemiczny wykonany przez kosmetologa. Podczas takiego zabiegu dochodzi do złuszczenia martwego naskórka. Dzieje się to za pomocą mieszanki substancji chemicznych, które są odpowiednio dobrane do potrzeb skóry. Bardzo popularne są peelingi na bazie kwasów, które mają działanie rozjaśniające i rewitalizujące. Dodatkowo zmniejszają przebarwienia, dokładnie oczyszczają twarz, redukują zmarszczki, a także wygładzają i ujędrniają cerę. W klinice Fabskin wykonujemy wiele różnych peelingów medycznych, a wśród nich m.in. peeling migdałowy, glikolowy, peeling TCA, pirogronowy, yellow peel. W celu wyboru tego odpowiedniego warto wcześniej umówić się na konsultację do lekarza.

Dowiedz się więcej na temat peelingów medycznych. Zapoznaj się z aktualnym cennikiem peelingów chemicznych.

Pozostałe zabiegi na powiększone pory

Powiększone pory uprzykrzają Ci życie?

Umów się na wizytę w naszej klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo

☎ (22) 126 80 08

Wszystkie osoby zainteresowane skorzystaniem z zabiegu na powiększone pory, zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem medycyny estetycznej w Warszawie na Bemowie. Oferujemy upiększanie skóry metodami bezinwazyjnymi, bez skalpela, okresu rekonwalescencji czy blizn.

Zobacz także: