Marzysz o młodszej, lecz naturalnie wygładzonej twarzy? Lifting ośmiopunktowy to technika przywracająca objętość w ośmiu strategicznych miejscach, maksymalnie je unosząc przy użyciu względnie małej ilości wypełniaczy. Rezultaty są natychmiastowe, przy niewielkim odczuwalnym dyskomforcie lub okresie dojścia do normalnego funkcjonowania. Technika ta jest idealna w przypadku każdej osoby, która zaczyna dostrzegać wiotczenie swojej skóry.

Lifting ośmiopunktowy na wiotką skórę twarzy

Wraz z wiekiem możemy zaobserwować na naszej twarzy braki objętościowe. Ośmiopunktowy lifting twarzy koncentruje się na 8 strategicznych miejscach i przy użyciu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego pomaga w osiągnięciu pięknego, naturalnie wyglądającego rezultatu, zapewniając przy tym zminimalizowanie dyskomfortu i okresu regeneracji. Kluczowe punkty liftingowe stanowią wytyczne, które są dostosowywane do potrzeb pacjenta. Indywidualne konsultacje są zatem konieczne w celu ustalenia najlepszego „całokształtu” wyglądu twarzy pacjenta.

Najczęściej zgłaszane objawy u osób z wiotczejącą skórą:

  • zwisająca skóra lub „opadanie” twarzy;
  • efekt „zmęczenia” widoczny pod oczami;
  • drugi podbródek” formujący się wzdłuż linii szczęki.

Ośmiopunktowy lifting twarzy – co obejmuje?

Zabieg polega na przywróceniu objętości w 8 strategicznych miejscach twarzy przy użyciu niewielkich ilości kwasu hialuronowego. Ośmiopunktowy lifting twarzy obejmuje:

●      1/2: Kość/Struktura policzkowa

Wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego podawany w tym miejscu poprawia wygląd kości policzkowych, a także może pomóc w podniesieniu fałd nosowo-wargowych.

●      3: Dolina łez/środkowa część twarzy

Za pomocą kwasu hialuronowego możemy zredukować zagłębienia pod oczami, potocznie określane workami pod oczami, które dodają nam lat.

●      4: Fałdy nosowo-wargowe

Fałdy nosowo-wargowe to nieestetyczne zmarszczki zlokalizowane w okolicach warg i nosa. Wraz z wiekiem zagłębiają się i dodają nam lat. Usunięcie bruzd nosowo-wargowych jest możliwe dzięki podaniu kwasu hialuronowego.

●      5: Opadające kąciki ust

Opadające kąciki ust to naturalny objaw starzenia. Nadają one smutny i zacięty wygląd naszej twarzy. Na szczęście można ten proces opóźnić dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego, który – wstrzyknięty w okolice ust – tworzy pewnego rodzaju podparcie, podnosząc tym samym kontur naszych ust.

●      6: Okolice przyżuchwowe

Braki objętościowe w okolicy żuchwy, policzków i podbródka mogą przyczynić się do utworzenia obwisłych policzków, tzw. chomiczków. Wypełniacz użyty wzdłuż linii szczęki pozwoli skutecznie poprawić wygląd naszych obwisłych policzków.

●      7: Linia żuchwy

Linia żuchwy stanowi ważny fundament twarzy. Jej kształt wpływa na ocenę naszego wieku. Z wiekiem nasza skóra traci elastyczność, ponieważ dochodzi do stopniowego zaniku rusztowania kostno-mięśniowego, które ją podtrzymuje. W wyniku tych procesów dolna część twarzy zaczyna stopniowo opadać, przyczyniając się do obwisłej skóry. Wstrzyknięcie niewielkich ilości kwasu hialuronowego w linię żuchwy pomoże w wymodelowaniu rysów twrzy i uniesieniu okolic żuchwy.

●      8: Dolny policzek

Zagłębienia w okolicy policzków mogą przyczynić się do powstawania zmarszczek mimicznych od uśmiechu. Wypełnienie tych miejsc kwasem hialuronowym pomoże w poprawie wyglądu naturalnej krzywizny i struktury policzka.

Wskazania do 8-punktowego liftingu

Zdaniem eksperta

Zabieg ośmiopunktowego liftingu twrzy dedykowany jes osobom po 30-35. roku życia z pierwszymi oznakami opadania lub zwisania skóry, które pragną poprawić wygląd swojej twarzy. W przypadku starszych osób z objawami intensywnego wiotczenia skóry, osiągnięcie dobrych rezultatów jest możliwe, lecz wówczas konieczne jest zastosowanie większej ilości wypełniacza, a także skorzystanie z terapii łączonych – wyjaśnia lek. medycyny estetycznej dr Dorota Gołębiowska-Caruk.

Lifting ośmiopunktowy – przeciwwskazania

  • ciąża i karmienie piersią;
  • stwierdzone alergie na kwas hialuronowy;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • stany zapalne w miejscu zabiegu.

Przygotowanie do ośmiopunktowego liftingu twarzy

Przed zabiegiem nie zaleca się przyjmować leków, które mógłby spowodować obniżenie krzepliwości krwi. Na kilka dni przed wizytą należy odstawić aspirynę oraz leki przeciwzakrzepowe. Ponadto każdy zabieg poprzedza szczegółowa konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania.

Jak przebiega 8 punktowy lifting twarzy?

Po zastosowaniu kremu ze znieczuleniem oraz dokładniej dezynfekcji skóry lekarz zaznacza 8 obszarów planowanego podania kwasu hialuronowego na twarzy pacjenta. Następnie w każdy punkt aplikuje po ok. 0,1 ml preparatu. Lekarz wprowadza usieciowany kwas hialuronowy za pomocą cienkiej igły lub kaniuli, a następnie delikatnie modeluje wypełniacz w celu uzyskania jak najbardziej naturalnego efektu wypełnienia.

Kiedy widoczne są efekty ośmiopunktowego liftingu twarzy?

Rezultaty widoczne są natychmiast. Lekarz zawsze kontroluje z pacjentem efekty w lustrze w trakcie zabiegu, aby pokazać postęp.

Jak długo utrzymują się efekty liftingu ośmiupunktowego?

Efekty liftingu ośmiopunktowego mogą utrzymywać się średnio przez okres około 12-16 miesięcy, jednak – zwłaszcza w przypadku głębokich zmarszczek – może być konieczne przeprowadzenie zabiegów korygujących w celu osiągnięcia i podtrzymania pożądanego wyglądu.

Jak wygląda skóra po zabiegu ośmiopunktowego liftingu?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona. Mogą pojawić się także ból/nadwrażliwość skóry, twardość, opuchlizna. Są to jednak objawy całkowicie normalnie, które samoistnie ustępują w przeciągu kilku kolejnych dni.

Zalecenia po 8 punktowym liftingu twarzy

Zdaniem eksperta

Bezpośrednio po zabiegu zalecamy powstrzymać się od znacznego wysiłku fizycznego, wizyt w spa/saunie i spożywania alkoholu przez pierwszych 24-48 godzin. Jeżeli planują Państwo wykonanie zabiegu, aby poprawić swój wygląd przed ważną uroczystością, taką jak urodziny lub ślub, zalecamy wykonanie zabiegu nie później niż 4-6 tygodni przed planowanym wydarzeniem. Nasza skóra często potrzebuje kilku tygodni do osiągnięcia prawidłowych efektów -mówi lek. medycyny estetycznej Dorota Gołębiowska-Caruk.

8-punktowy lifting twarzy w Warszawie
Umów się na wizytę

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące ośmiopunktowego liftingu twarzy

Ile kosztuje 8-punktowy lifting twarzy w Warszawie?

Podczas zabiegu ośmiopunktowego liftingu stosowane są minimalne ilości wypełniacza w celu osiągnięcia jak najlepszych i jednocześnie naturalnych efektów liftingu, przez co zabieg nie jest zbyt kosztowny. W przypadku wczesnych objawów wiotczenia skóry zostaną zastosowane 2-3 iniekcje, natomiast u osób ze znacznym jej opadaniem, aby osiągnąć idealne rezultaty może być wymagana większa ilość preparatu.

Jak długo trwa liftingu ośmiopunktowy?

Zabieg trwa ok 30 minut. Dodatkowo pacjent potrzebuje czas na konsultacje z lekarzem. Należy zatem zaplanować około 60 minut na całą wizytę.

Czy ośmiopunktowy lifting twarzy boli?

Wszelki odczuwalny dyskomfort jest minimalny i trwa krótko. Nowej generacji wypełniacze stosowane w naszej klinice zawierają znieczulenie miejscowe, które niweluje nieprzyjemne odczucia.

Od czego uzależniona jest długość utrzymywania się efektów zabiegu?

Utrzymywanie się efektów 8-punktowego liftingu twarzy uzależnione jest od wieku, jakości skóry, trybu życia oraz pielęgnacji. U każdej osoby czas utrzymywania się efektów może być różny.

Cennik liftingu ośmiopunktowego w Warszawie

[cena]

8-punktowy lifting twarzy kwasem hialuronowym Warszawa – cennik promocyjny

DOPASUJ ILOŚĆ W MLTeosyalJuvederm
1 ml1200 zł1400 zł
2 ml2400 zł (1200 zł za ml)2800 zł (1400 zł za ml)
3 ml2950 zl (983 zł za ml) oszczędzasz 650 zł3550 zl (1183 zł za ml) oszczędzasz 650 zł
4 ml3750 zł (938 zł za ml) oszczędzasz 1050 zł4550 zł (1138 zł za ml) oszczędzasz 1050 zł
5 ml4550 zł (910 zł za ml) oszczędzasz 1450 zł5550 zł (1110 zł za ml) oszczędzasz 1450 zł

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08