Zabiegi kosmetyczne na nogi w Warszawie

Zabiegi na nogi w klinice FabSkin w Warszawie

Zabiegi na łydki w klinice FabsKin na warszawskim Bemowie

Długie i smukłe nogi to z pewnością marzenie każdej kobiety. Niestety prawda jest taka, że mało która z Pań została obdarzona przez naturę nogami jak u modelki. Nie zmienimy co prawda ich długości, ale ze wszystkimi innymi problemami możemy skutecznie walczyć. Współczesna medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów na nogi, mających na celu poprawę ich wyglądu.

Nogi – najczęstsze problemy, z jakimi zgłaszają się Pacjenci

Zabiegi na nogi, które wykonują nasi specjaliści z kliniki FabSkin w Warszawie, koncentrują się przede wszystkim na rozwiązywaniu takich problemów jak:

Cellulit na nogach

Cellulit, czyli tzw. pomarańczowa skórka, jest typowym problemem naszych czasów. Najczęściej pojawia się na brzuchu i pośladkach. Powoduje wiele kompleksów, zwłaszcza wiosną i latem, kiedy to każda z Pań chciałaby założyć krótkie spodenki lub sukienkę. Główną przyczyną powstawania cellulitu na udach są zaburzenia w mikrokrążeniu. Gdy przepływ krwi jest zakłócony, mogą tworzyć się zastoje, obrzęki, komórki tłuszczowe zaczynają się powiększać, a toksyny magazynować w tkankach, co powoduje, że cellulit przybiera na sile. Pozbycie się cellulitu na nogach to niełatwe zadanie. Kremy i preparaty antycellulitowe zwykle nie przynoszą pożądanych efektów. W walce z pomarańczową skórą na nogach, z którą nie radzą sobie kremy, pomocne okazują się zabiegi na cellulit przeprowadzane na profesjonalnych i nowoczesnych urządzeniach. Pamiętajmy jednak, że w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów zabiegi powinny być uzupełnieniem zdrowego trybu życia (zbilansowanej diety i aktywności fizycznej).

Rozstępy na nogach

Rozstępy na nogach to defekt kosmetyczny, który może być powodem dyskomfortu i złego samopoczucia wielu kobiet. Mają one różne przyczyny powstawania zależne od indywidualnych przypadków, wśród których najczęściej wymienia się uwarunkowania genetyczne, ciążę, kurację hormonalną, gwałtowny wzrost w okresie dojrzewania. W przeciwdziałaniu rozstępom ogromne znaczenie ma odpowiednia pielęgnacja połączona z ćwiczeniami fizycznymi. W przypadku już powstałych, zaawansowanych rozstępów dodatkowo zaleca się wdrożyć zabiegi na rozstępy wykonywane w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej, których celem jest pobudzenie skóry do wyprodukowania nowych włókien kolagenowych. Odpowiednio dobrana kuracja może przynieść spektakularne efekty.

Zbyt masywne uda

Nadprogramowa tkanka tłuszczowa na udach czasami bywa bardzo oporna i trudna do usunięcia domowymi sposobami. Dość często, nawet u szczupłych kobiet, najwięcej tłuszczu gromadzi się właśnie w okolicach ud (tzw. bryczesy na udach), co wynika z fizjologii organizmu oraz specyfiki żeńskich hormonów. Niekiedy zdarza się, że nadmiar tłuszczu w okolicy ud związany jest ze stanem chorobowym – nazywa się to obrzękiem lipidowym. Jeżeli nadmiar tłuszczu w okolicy ud nie wynika z choroby, możemy spróbować pozbyć się go naturalnymi sposobami. Najlepsze efekty przyniesie połączenie odpowiedniej diety i ćwiczeń spalających tłuszcz na udach z zabiegami medycyny estetycznej, takimi jak liposukcja, lipotransfer, zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków.

Zwiotczała skóra w okolicach ud

Kolejnym, dość powszechnie występującym problemem, z którym boryka się większość Pań, jest obwisła skóra wewnątrz ud. Bardzo często dzieje się tak z powodu szybkiej utraty dużej ilości kilogramów. Skóra ud może się ujędrnić dzięki regularnym ćwiczeniom fizycznym. Dodatkowo bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja i stosowanie kosmetyków o działaniu ujędrniającym. W przypadku dużego nadmiaru skóry w okolicy ud konieczne może być skorzystanie z profesjonalnych zabiegów na ujędrnienie nóg, jakie oferuje współczesna medycyna estetyczna.

Nadmierne owłosienie na nogach

Nadmierne owłosienie, czyli hirsutyzm, może dotknąć każdą kobietę. Zwykle przyczyną tej przypadłości są zaburzenia funkcji gruczołów wydzielania zewnętrznego. Nadmierne owłosienie u kobiet jest bardzo uciążliwe, ponieważ pozbycie się włosków tradycyjnymi metodami jest zwykle bezskuteczne – włoski szybko odrastają. Ponadto niektóre osoby bardzo źle tolerują takie metody z uwagi na podrażnienia skóry. Popularnym sposobem usuwania owłosienia na nogach jest depilacja laserowa. Zastosowanie nowoczesnych laserów pozwala na trwałą i bezbolesną redukcję owłosienia, dzięki działaniu skoncentrowanej wiązki światła na cebulkę włosa i niszczenie jego macierzy.

Pajączki i żylaki na nogach

Popękane naczynka na nogach, pajączki i żylaki to poważny problem estetyczny, niekiedy nawet zdrowotny, na który skarżą się kobiety w różnym wieku. Wśród przyczyn wpływających na kruchość naczyń krwionośnych można wymienić m.in. uwarunkowania genetyczne, zaburzenia krążeniowe oraz hormonalne. Pajączki na nogach mogą powstawać również w wyniku nadmiernego obciążenia kończyn dolnych (np. stojąca praca). W walce z pajączkami na nogach ważna jest szybka reakcja. Jeżeli nie zareagujemy w porę, z czasem może pojawiać się coraz więcej zmian, a to grozi stanem zakrzepicy, powstaniem żylaków, stałym obrzękiem i opuchlizną. Popularnym zabiegiem przynoszącym bardzo dobre efekty w przypadku pajączków jest skleroterapia, czyli podanie specjalnego preparatu za pomocą cienkiej igły – bezpośrednio do naczynka zmienionego chorobowo. Alternatywą dla skleroterapii są zabiegi laserowe, które polegają na naświetlaniu pajączków światłem lasera i zamykaniu w ten sposób popękanych naczynek.

Chcesz w krótkim czasie i bez skutków ubocznych poprawić wygląd swoich nóg?
Umów się na zabiegi kosmetyczne na nogi w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

Czym są zabiegi na nogi?

Zdaniem eksperta

Zabiegi na nogi to takie, które mają na celu w znacznym stopniu poprawić wygląd kończyn dolnych, czyli zlikwidować cellulit, rozstępy, usunąć popękane naczynka, pajączki, ujędrnić skórę na nogach, zmniejszyć obwód ud czy wyszczuplić łydki. Odpowiednio dobrane zabiegi mogą stanowić skuteczne remedium na powszechne niedoskonałości, z powodu których kobiety często wstydzą się odsłaniać nogi – wyjaśnia dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej.

Dla kogo dedykowane są zabiegi kosmetyczne na nogi?

Medycyna estetyczna od lat próbuje rozwiązywać uciążliwe problemy związane z gromadzeniem się tkanki tłuszczowej, pojawianiem się rozstępów czy wiotczeniem ciała. Obecnie dostępnych jest wiele mało inwazyjnych zabiegów, których celem jest poprawa wyglądu nóg. Dobrze wykonane mogą znacznie podnieść komfort życia oraz przynieść zadowolenie z własnego ciała. Profesjonalne podejście oraz szeroka wiedza zespołu z kliniki medycyny estetycznej FabSkin w Warszawie pozwala raz na zawsze zapomnieć o problemach z estetyką nóg. Nie ważne, czy borykasz się z nieestetycznymi pajączkami czy chciałabyś pozbyć się rozstępów na udach, zabiegi pielęgnujące nogi są właśnie dla Ciebie!

Modelowanie nóg – efekty zabiegów

Efekty niechirurgicznej laserowej liposukcji i liftingu

Efekty zabiegów na nogi

Dlaczego warto zdecydować się na zabiegi na ujędrnianie nóg?

Pomimo starań nie zawsze domowe sposoby są wystarczające, by móc cieszyć się pięknymi, zgrabnymi i gładkimi nogami. Zwłaszcza dotyczy to zmian już nabytych, takich jak rozstępy, pajączki czy cellulit na nogach. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów, mających na celu poprawić ich wygląd, dzięki którym możemy sprawić, że w końcu chętnie włożymy sukienkę czy spódniczkę. Mało inwazyjne, bezpieczne zabiegi pielęgnacyjne nogi z użyciem nowoczesnego, certyfikowanego sprzętu to gwarancja skuteczności i satysfakcji.

Nie czekaj. Umów się już dziś na zabiegi wyszczuplające nogi
Skorzystaj z naszych rabatów

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące zabiegów wyszczuplających nogi

Czy zabiegi są wystarczające, by móc cieszyć się pięknymi i zgrabnymi nogami?

Zdaniem eksperta

Prócz zabiegów, które możemy wykonać w gabinecie medycyny estetycznej, warto również samodzielnie dbać o swoje nogi – tylko wtedy efekty będą utrzymywać się jak najdłużej. Podstawą jest regularne złuszczanie naskórka, a także nawilżanie skóry. Dzięki tym czynnościom skóra na nogach będzie przyjemna w dotyku i lśniąca. Nie zapominajmy również o tym, że wpływ na wygląd naszych nóg ma tryb życia, jaki prowadzimy. Warto więc zadbać o zdrową dietę (ograniczyć spożywanie soli i cukrów), a także o aktywność fizyczną. Jeżeli nie stosujemy zbilansowanej diety i nie mamy wystarczająco ruchu, efekty zabiegów wyszczuplających na nogi nie będą tak satysfakcjonujące i trwałe – wyjaśnia dr Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej.

Ile zabiegów na nogi należy wykonać, aby zaobserwować efekty?

Na ogół większość bezinwazyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej należy wykonywać w seriach. Ilość i częstotliwość wizyt zawsze ustalana jest przez lekarza podczas konsultacji. Niekiedy po zakończonej serii zabiegów (zwykle od 4-6 zabiegów) zalecane są procedury podtrzymujące – jest to uzależnione od skali problemu.

Czy konieczna jest rekonwalescencja po zabiegach na nogi?

Zabiegi na nogi, które wykonujemy w naszej klinice w Warszawie, są w większości bezinwazyjne lub małoinwazyjne, co oznacza, że charakteryzuje je krótki okres rekonwalescencji. Pacjent w zasadzie od razu po zabiegu może wrócić do codziennych czynności. W przypadku lipolizy iniekcyjnej okres rekonwalescencji jest nieco dłuższy i trwa około 7 dni.

Zabiegi na nogi w Warszawie – cennik

Liposukcja i lifting bez skalpela
Cena
Bryczesy 4000 zł
Uda wewnętrzne 5000 zł
Uda zewnętrzne 5000 zł
Bezbolesna depilacja laserem
Obszar Cena Pakiet 4 zabiegów
Łydki 350 zł 1280 zł (320 zł za zabieg)
Nogi całe 720 zł 2720 zł (680 zł za zabieg)
Uda 400 zł 1400 zł (350 zł za zabieg)
Uda połowa (strona wewnętrzna) 200 zł 700 zł (175 zł za zabieg)

Dla najlepszych efektów i satysfakcji naszych stałych pacjentów, od 5-go zabiegu obowiązuje cena pakietowa pojedynczego zabiegu.

Fala uderzeniowa (akustyczna) – redukcja cellulitu
Obszar Cena Pakiet 5 zabiegów Pakiet 10 zabiegów
uda połowa /wewn. lub zewn./ 350 zł 1250 zł (250 zł za zabieg) 2000 zł (200 zł za zabieg)
uda całe 550 zł 1750 zł (350 zł za zabieg) 2500 zł (250 zł za zabieg)