Zabiegi na redukcję i usuwanie cellulitu

Bez względu na to, jaką mamy figurę, czy jesteśmy szczupłe, czy przy kości, cellulit to zmora niemal wszystkich kobiet. Walka z cellulitem to nie lada wyzwanie, a w skutecznym pokonaniu wroga pomoże Klinika medycyny estetycznej Fabskin. Nasza Klinika oferuje innowacyjne metody na usuwanie cellulitu i redukcję tkanki tłuszczowej. Zabiegi przeprowadzamy w oparciu o najnowsze technologie z wykorzystaniem wysokiej jakości sprzętu.

Co to jest cellulit?

Cellulit, czyli pomarańczowa skórka jest przypadłością typowo kobiecą. Polega na nierównomiernym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej, wody i produktów przemiany materii. W efekcie tych przemian skóra traci jędrność, jej powierzchnia jest pofałdowana i pełna zgrubień. Zmiany struktury skóry i tym samym cellulit występuje najczęściej w okolicy bioder, brzucha, wewnętrznej części ud, pośladków i ramion. Pojawia się zaraz po okresie dojrzewania, a nasila w ciąży, okresie menopauzy i w czasie zaburzeń hormonalnych. Z punktu medycznego cellulit rozpatrywany jest jako zwyrodnienie tkanki podskórnej o charakterze metabolicznym.

Jak powstaje cellulit?

Mechanizm powstawania cellulitu jest procesem długotrwałym. Rozrośnięte komórki tłuszczowe (adipocyty) oraz zatrzymana w nich woda, uciskają naczynia limfatyczne i krwionośne. Ucisk utrudnia przepływ krwi i limfy, powodując zastoje, które w konsekwencji prowadzą do zwiększenia przepuszczalności ścian naczyń i tworzenia wysięku. Zgromadzony w przestrzeniach komórkowych płyn tworzy obrzęk, który staje się przyczyną stanu zapalnego. Jego skutkiem jest rozrost włókien białkowych i pojawienie się stwardnień w formie guzków cellulitu. Zaburzone mikrokrążenie powoduje, że tkanka jest niedożywiona i zanieczyszczona toksynami.

Cellulit może występować u szczupłych kobiet, jednak nadmiar tkanki tłuszczowej i zła dieta pogłębiają go. Innym czynnikiem, który może powodować powstawanie cellulitu jest wiek. Wraz z wiekiem zmniejsza się grubość oraz integralność skóry. W efekcie następuje rozluźnienie tkanki łącznej w skórze, a cellulit staje się coraz bardziej widoczny. Jeszcze inną z przyczyn powstawania cellulitu może być palenie. Dym tytoniowy osłabia wytwarzanie przez organizm kobiety kolagenu, co w efekcie przekłada się na powstawanie pomarańczowej skórki. Do powstawania “pomarańczowej skórki” przyczyniają się również żeńskie hormony – estrogeny, które są odpowiedzialne za zatrzymywanie wody w organizmie. Kobiety cierpiące na zespół napięcia przedmiesiączkowego są najbardziej narażone na powstawanie cellulitu.

 

Inne przyczyny powstawania cellulitu

Przyczyn powstawania tzw. pomarańczowej skóry jest wiele. Do najważniejszych zalicza się:

 • złe nawyki żywieniowe (nadmierne spożywanie soli, tłuszczów i węglowodanów),
 • siedzący tryb życia (brak ruchu powoduje zmniejszenie i zwiotczenie mięśni oraz ścięgien na rzecz zwiększania się tkanki tłuszczowej),
 • noszenie obcisłych ubrań (utrudnia odpływ żylny),
 • picie alkoholu,
 • zaburzenia układu nerwowego (stres),
 • nadmiar żeńskich hormonów (estrogenów),
 • długotrwałe stosowanie antykoncepcji,
 • duże wahania poziomu prolaktyny czy insuliny, a także niektóre leki,
 • intensywne opalanie się,
 • czynniki genetyczne.

 

Rodzaje cellulitu

W zależności od skóry i czynników zewnętrznych wyróżnia się cztery rodzaje cellulitu:

 • cellulit wodny – występuje głównie u kobiet, u których masa ciała nie uległa zmianie w ostatnim czasie,
 • cellulit tłuszczowy – spotykany u osób, które gwałtownie straciły na wadze, często towarzyszy efektowi jojo,
 • cellulit obrzękowy – ciężka odmiana, charakteryzuje się występowaniem licznych obrzęków, występuje u osób z zaburzeniami krążenia limfatycznego,
 • cellulit mieszany – występuje w obrębie różnych części ciała u tej samej osoby. Bardzo często spotykany, wymagający szerszego planu leczenia.

 

Objawy cellulitu

 • uczucie ciężkości nóg,
 • skurcze,
 • mrowienie,
 • okresowy i nagły ból o nieznacznym nasileniu,
 • nierówności skóry,
 • pofałdowania powierzchni skóry,
 • rozstępy,
 • zmiany w zabarwieniu,
 • obrzęk tkanki podskórnej.

4 fazy rozwoju cellulitu – sprawdź u siebie stopień zaawansowania cellulitu

 

Faza pierwsza (cellulit lekki wodny / obrzękowy)

Gładka powierzchnia skóry, widoczne pobruzdowanie po jej ujęciu w fałdy. W początkowej fazie obrzęk występuje w tkance łącznej. W tym stadium można także zaobserwować rozpad włókien kolagenowych i elastynowych. Ta postać cellulitu jest najłatwiejsza do zwalczenia.

Faza druga (cellulit średni)

w pozycji leżącej można dostrzec nierównomiernie rozłożoną tkankę tłuszczową. W porównaniu z pierwsza fazą, róznica po uściśnięciu skóry jest znacznie większa. W fazie drugiej obserwuje się większe uszkodzenia w układzie krwionośnym, a przemieszczające się komórki tkanki tłuszczowej uniemożliwiają prawidłowy przepływ krwi.

Faza trzecia (cellulit ciężki, włóknisty)

zmiany są bardzo widoczne, skóra przybiera postać “skórki pomarańczowej”, a przy ucisku pojawia się ból. Typowe dla tej fazy jest powstawanie mikrogrudek.

Faza czwarta (cellulit ciężki)

każda pozycja ciała uwidacznia grudki i zgrubienia, które rozdzielone są tkanką włóknistą. Temu stadium towarzyszy duży ból pojawiający się o każdej porze dnia i nocy. Skóra jest pofałdowana do tego stopnia, że zaczyna przypominać kalafior. W tym etapie walka z cellulitem jest czasochłonna.

 

Profilaktyka cellulitu

Profilaktyka lipodystrofii jest niezwykle istotna. W profilaktyce największe znaczenie ma aktywność fizyczna, właściwa dieta oraz odpowiednia pielęgnacja ciała. Regularne ćwiczenia korzystnie wpływają na stan naszej skóry. Przede wszystkim powodują spalanie tkanki tłuszczowej, poprawiają krążenie krwionośne i limfatyczne, organizm pozbywa się toksyn, następuje wzrost napięcia mięśni i poprawia się całość sylwetki. Jednak aby aktywność fizyczna przyniosła efekty i zapobiegła powstawaniu cellulitu, ważna jest systematyczność.

Zapobiegać cellulitowi należy również odpowiednią dietą. W codziennej diecie należy uwzględnić warzywa, owoce, produkty wielozbożowe, oleje roślinne, orzechy, nasiona dyni i słonecznika. Trzeba natomiast ograniczyć ilość spożywanego cukru, soli, produktów z białej mąki i tłuszczów pochodzenia zwierzęcego.

W profilaktyce cellulitu nie wolno zapominać o prawidłowej pielęgnacji ciała. Podczas codziennych kąpieli zaleca się masowanie ciała szorstką gąbką lub rękawicą. Minimum dwa razy w tygodniu powinno się stosować peelingi całego ciała. W walce z cellulitem bardzo ważne jest stosowanie kosmetyków antycellulitowych.

Na czym polega utrata elastyczności skóry i jędrności ciała?

Elastyczność skóry to zdolność ciała do odwracalnego odkształcania się. Zarówno utrata elastyczności skóry, jak i utrata jędrności ciała spowodowane są starzeniem się skóry. Jest to proces nieodwracalny, który może być pogłębiany na skutek złej diety, zaburzeń gospodarki hormonalnej, nadmiernego wysuszenia skóry, promieniowania UV, wahań wagi. Przeciwdziałać utracie elastyczności skóry i jej jędrności można dzięki skutecznej pielęgnacji, która polega na odpowiednim doborze kosmetyków i zabiegów kosmetycznych.

 

Jak analizujemy zawartość tłuszczu w organizmie?

Ciało ludzkie składa się nie tylko z wody, ale i z tłuszczu. Tłuszcz jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania całego ciała. NIe tylko przechowuje witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A,D,E,K), ale i amortyzuje stawy i chroni najważniejsze organy. Utrzymanie prawidłowego poziomu tłuszczu w organizmie jest bardzo ważne, ponieważ nadmiar tłuszczu może prowadzić do otyłości, a otyłość do problemów zdrowotnych.

Zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie można obliczyć według następującego wzoru:

LBM (masa ciała bez tkanki tłuszczowej) [kg] = 0,384 x masa ciała [kg] + 0,129 x wysokość ciała [cm]

Masa tłuszczowa [kg] = masa ciała [kg] – LBM [kg]

Wynik masy tłuszczowej, który otrzymamy po odjęciu LGM (masy ciała bez tkanki tłuszczowej) od wzrostu da nam zawartość tłuszczu w ciele. Wynik możemy porównać z przedstawioną poniżej tabelą.

Prawidłowa zawartość tłuszczu w ciele kobiety:

WIEK
Poziom     20-28 lat                     30-39 lat                      40-49 lat                    50-59 lat                      >60 lat          
Niski<19<20<21<22<23
Optymalny20-2821-2922-3023-2124-32
Umiarkowany29-3130-3231-3331-3433-35
Wysoki (otyłość)>31>32>33>34>35

Usuwanie cellulitu laserem

 

Problem cellulitu dotyka większości kobiet. Im szybciej rozpoczniemy leczenie, tym mniej jego odmian zaatakuje nasze ciało i będzie nam łatwiej usunąć cellulit. Wszyscy chcemy mieć idealną, nieskazitelną skórę – niestety pomarańczowa skórka skutecznie niszczy te marzenia. Poznaj oferowane przez nas zabiegi na redukcję cellulitu w Warszawie. Zabiegi na usuwanie cellulitu w Fabskin:

 • Mezoterapia igłowa z zastosowaniem koktajli. Na cellulit w fazie początkowej najlepsze będą koktajle z keratyną i kofeiną, które poprawiają krążenie i przestawiają metabolizm z beztlenowego na tlenowy. Najlepsze efekty stosuje się przy częstotliwości raz w tygodniu.
 • Karboksyterapia jest zabiegiem podawania w głąb skóry składników aktywnych, w tym przypadku CO2. Dwutlenek węgla podajemy tuż pod powierzchnię skóry małymi igłami, aby zwiększyć przepływ krwi w konkretnym obszarze skóry. Czerwone krwinki transportujące tlen, docierając do wszystkich komórek i dostarczając go tam, gdzie napotykają dwutlenek węgla, czyli produkt uboczny pracy komórek. Dostarczając tym komórkom tlen, przyczyniają się do polepszenia mikrokrążenia w tym obszarze. Dobre mikrokrążenie zapewnia szybkie usuwanie toksyn i złogów z tkanek, nie pozwala im rozrastać się ani deformować – leczy więc lub zapobiega pojawianiu się rozstępów i cellulitu.
 • RF – fale radiowe – głowice urządzenia Accent Prime emitują falę elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej. Działając na skórę właściwą, pobudza komórki skóry do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych. Fale elektromagnetyczne docierające do skóry rozgrzewają ją i powodują skrócenie (spiralizację) włókien kolagenowych, jednocześnie korzystnie wpływają na pracę układu limfatycznego i aktywizują metabolizm fibroblastów (komórek produkujących kolagen, elastynę i kwas hialuronowy). Efektem jest odbudowa nowego kolagenu oraz poprawa jakości skóry i ujędrnienie zwiotczeń twarzy i ciała. Radio Frequency działa też rewelacyjnie na odprężenie mięśni i łagodzenie bólu, pobudza układ limfatyczny i krążenie krwi, zwiększa metabolizm w tkankach, redukuje wolne rodniki. Zabiegi są skuteczne i bezpieczne.
 • Ultradźwięki US Accent Prime – zaawansowana technologia ultradźwięków Accent Prime działa na komórki tłuszczowe, nie naruszając przy tym otaczających je tkanek. Komórki tłuszczowe wprawione w wibracje na skutek zimnych ultradźwięków ulegają stopniowemu rozpadowi, a następnie zostają wydalone z organizmu poprzez system limfatyczny. W celu eliminowania tkanki tłuszczowej i usuwania cellulitu Accent Prime wykorzystuje również technologię ciepłych ultradźwięków, która niszczy komórki tłuszczowe pod wpływem działania temperatury.
 • Fala akustyczna / uderzeniowa – fala akustyczna to inaczej fala dźwiękowa (dźwięk) o wysokiej energii. Wprowadzana jest do tkanek poprzez drgania – drgania o różnej częstotliwości. Fala uderzeniowa – stosowana jest od lat 80. do rozbijania kamieni nerkowych, a od lat 90. do leczenia schorzeń ścięgien i mięśni, a także przewlekłych bóli. W momencie przyłożenia głowicy do ciała fala akustyczna rozprzestrzenia się na duże, ale ściśle kontrolowane obszary, stymulując proces leczenia poszczególnych warstw skóry. Fala akustyczna przynosi następujące rezultaty: wygładzenie i odmłodzenie skóry – czyli zwiększona jędrność, rozbicie podskórnej tkanki tłuszczowej, zwiększenie napięcia tkanki łącznej, co powoduje, że komórki tłuszczowe zatrzymywane są w tkance podskórnej (nie uwypuklają się tak jak w cellulicie), zmniejszenie obwodów ciała – w miejscach poddawanych zabiegowi – wyszczupleni.

Zabiegi na cellulit w Warszawie w dzielnicy Bemowo to sprawdzone sposoby na walkę z cellulitem. Każdy z zabiegów wykonywany jest przez specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej, co jest gwarancją znakomitych efektów i bezpieczeństwa. Cennik redukcji cellulitu Usuwanie cellulitu w Fabskin falą uderzeniową – ceny

FALA AKUSTYCZNA / UDERZENIOWA – Astar Impactis M
1 ZABIEGPAKIET – 5 ZABIEGÓWPAKIET – 10 ZABIEGÓW
Cena promocyjnaCena RegularnaCena promocyjna
cały pakiet
Cena Regularna
cały pakiet
Cena promocyjna
cały pakiet
Cena Regularna
cały pakiet
Brzuch320 zł390 zł1050zł1600 zł1900 zł2400 zł
Brzuch i boczki350 zł420 zł1200 zł1750 zł2100 zł2600 zł
uda połowa / wew. i zew.320 zł390 zł1050 zł1400 zł1900 zł2400 zł
Uda całe530 zł580 zł1500 zł1900 zł2300 zł2800 zł
Pośladki320 zł390 zł1050 zł1400 zł1900 zł2400 zł
Ramiona200 zł230 zł600 zł950 zł900 zł1400 zł

PAKIET CELLULIT napięcie skóry, redukcja tkanki tłuszczowej i zwłóknień, poprawa krążenia, dotlenienie skóry

PAKIET CELLULIT – napięcie skóry, redukcja tkanki tłuszczowej i zwłóknieńPakiet zabiegów 5+5*Promocja
PAKIET CELLULIT STOPIEŃ PIERWSZY – miękki, wodny. Wybrany obszar. (Mezoterapia igłowa)x5 + (karboksyterapia + RF fale radiowe)x55 000 zł4 499 zł
HIT! PAKIET CELLULIT STOPIEŃ DRUGI – średni, lekko tłuszczowy. Wybrany obszar. (Mezoterapia igłowa)x5 + (karboksyterapia + RF fale radiowe)x55 000 zł4 499 zł
HIT! PAKIET CELLULIT STOPIEŃ TRZECI lub CZWARTY – tłuszczowy, włóknisty, mikrogrudkowy. Wybrany obszar. (Fale radiowe + ultradźwięki)x5 + (Fala akustyczna)x5:
UDA CAŁE 7 500 zł5 999 zł
UDA POŁOWA4 500 zł3 499 zł
POŚLADKI4 500 zł3 499 zł
UDA POŁOWA + POŚLADKI7 500 zł5 999 zł
GRATIS kosmetyk Mesoestetica Bodyshock do każdego zabiegu na uda i pośladki!

*bezpłatna konsultacja, protokół zakupu pakietów i odwołania wizyt na 24 godziny przed planowanym zabiegiem  Redukcja cellulitu w Warszawie to doskonały sposób na poprawę swojego wyglądu, zdrowia i samopoczucia. Nasza Klinika pomoże Ci zredukować tkankę tłuszczową i usunąć nieestetyczny cellulit. Wszystkich zainteresowanych usuwaniem cellulitu zapraszamy do kontaktu z Kliniką medycyny estetycznej Fabskin na warszawskim Bemowie.

Zobacz także:

Zobacz również: