Redukcja i usuwanie cellulitu Warszawa Bemowo – zabiegi na cellulit

Bez względu na to, jaką mamy figurę, czy jesteśmy szczupłe, czy przy kości, cellulit to zmora niemal wszystkich kobiet. Walka z cellulitem to nie lada wyzwanie, a w skutecznym pokonaniu wroga pomoże klinika medycyny estetycznej Fabskin. Nasz gabinet oferuje innowacyjne metody na usuwanie cellulitu i redukcję tkanki tłuszczowej. Zabiegi przeprowadzamy w oparciu o najnowsze technologie z wykorzystaniem wysokiej jakości sprzętu.

Co to jest cellulit?

Cellulit, czyli pomarańczowa skórka, jest przypadłością typowo kobiecą. Polega na nierównomiernym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej, wody i produktów przemiany materii. W efekcie tych przemian skóra traci jędrność, jej powierzchnia jest pofałdowana i pełna zgrubień. Zmiany struktury skóry i tym samym cellulit występuje najczęściej w okolicy bioder, brzucha, wewnętrznej części ud, pośladków i ramion. Pojawia się zaraz po okresie dojrzewania, a nasila w ciąży, okresie menopauzy i w czasie zaburzeń hormonalnych. Z punktu medycznego cellulit rozpatrywany jest jako zwyrodnienie tkanki podskórnej o charakterze metabolicznym.

Szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się cellulitu?

Umów się na zabieg usuwania cellulitu w klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo

☎ (22) 126 80 08

Jak powstaje cellulit?

Mechanizm powstawania cellulitu jest procesem długotrwałym. Rozrośnięte komórki tłuszczowe (adipocyty) oraz zatrzymana w nich woda, uciskają naczynia limfatyczne i krwionośne. Ucisk utrudnia przepływ krwi i limfy, powodując zastoje, które w konsekwencji prowadzą do zwiększenia przepuszczalności ścian naczyń i tworzenia wysięku. Zgromadzony w przestrzeniach komórkowych płyn tworzy obrzęk, który staje się przyczyną stanu zapalnego. Jego skutkiem jest rozrost włókien białkowych i pojawienie się stwardnień w formie guzków cellulitu. Zaburzone mikrokrążenie powoduje, że tkanka jest niedożywiona i zanieczyszczona toksynami.

Cellulit może występować u szczupłych kobiet, jednak nadmiar tkanki tłuszczowej i zła dieta pogłębiają go. Innym czynnikiem, który może powodować powstawanie cellulitu, jest wiek. Wraz z upływem lat zmniejsza się grubość oraz integralność skóry. W efekcie następuje rozluźnienie tkanki łącznej w skórze, a cellulit staje się coraz bardziej widoczny. Jeszcze inną z przyczyn powstawania cellulitu jest palenie papierosów. Dym tytoniowy osłabia wytwarzanie przez organizm kobiety kolagenu, co w efekcie przekłada się na powstawanie pomarańczowej skórki. Do powstawania ,,pomarańczowej skórki” przyczyniają się również żeńskie hormony – estrogeny, które są odpowiedzialne za zatrzymywanie wody w organizmie. Kobiety cierpiące na zespół napięcia przedmiesiączkowego są najbardziej narażone na powstawanie cellulitu.

Przyczyny powstawania cellulitu

Przyczyn powstawania tzw. pomarańczowej skóry jest wiele. Do najważniejszych zalicza się:

 • złe nawyki żywieniowe (nadmierne spożywanie soli, tłuszczów i węglowodanów),
 • siedzący tryb życia (brak ruchu powoduje zmniejszenie i zwiotczenie mięśni oraz ścięgien na rzecz zwiększania się tkanki tłuszczowej),
 • noszenie obcisłych ubrań (utrudnia odpływ żylny),
 • picie alkoholu,
 • zaburzenia układu nerwowego (stres),
 • nadmiar żeńskich hormonów (estrogenów),
 • długotrwałe stosowanie antykoncepcji,
 • duże wahania poziomu prolaktyny czy insuliny, a także niektóre leki,
 • intensywne opalanie się,
 • czynniki genetyczne.

Rodzaje cellulitu

W zależności od skóry i czynników zewnętrznych wyróżnia się cztery rodzaje cellulitu:

 • cellulit wodny – występuje głównie u kobiet, u których masa ciała nie uległa zmianie w ostatnim czasie,
 • cellulit tłuszczowy – spotykany u osób, które gwałtownie straciły na wadze, często towarzyszy efektowi jojo,
 • cellulit obrzękowy – ciężka odmiana, charakteryzuje się występowaniem licznych obrzęków, występuje u osób z zaburzeniami krążenia limfatycznego,
 • cellulit mieszany – występuje w obrębie różnych części ciała u tej samej osoby. Bardzo często spotykany, wymagający szerszego planu leczenia.

Objawy cellulitu

 • uczucie ciężkości nóg,
 • skurcze,
 • mrowienie,
 • okresowy i nagły ból o nieznacznym nasileniu,
 • nierówności skóry,
 • pofałdowania powierzchni skóry,
 • rozstępy,
 • zmiany w zabarwieniu,
 • obrzęk tkanki podskórnej.

4 fazy rozwoju cellulitu – sprawdź u siebie stopień zaawansowania cellulitu

Faza pierwsza (cellulit lekki wodny / obrzękowy)

Gładka powierzchnia skóry, widoczne pobruzdowanie po jej ujęciu w fałdy. W początkowej fazie obrzęk występuje w tkance łącznej. W tym stadium można także zaobserwować rozpad włókien kolagenowych i elastynowych. Ta postać cellulitu jest najłatwiejsza do zwalczenia.

Faza druga (cellulit średni)

W pozycji leżącej można dostrzec nierównomiernie rozłożoną tkankę tłuszczową. W porównaniu z pierwszą fazą, różnica po uściśnięciu skóry jest znacznie większa. W fazie drugiej obserwuje się większe uszkodzenia w układzie krwionośnym, a przemieszczające się komórki tkanki tłuszczowej uniemożliwiają prawidłowy przepływ krwi.

Faza trzecia (cellulit ciężki, włóknisty)

Zmiany są bardzo widoczne, skóra przybiera postać ,,skórki pomarańczowej”, a przy ucisku pojawia się ból. Typowe dla tej fazy jest powstawanie mikrogrudek.

Faza czwarta (cellulit ciężki)

Każda pozycja ciała uwidacznia grudki i zgrubienia, które rozdzielone są tkanką włóknistą. Temu stadium towarzyszy duży ból pojawiający się o każdej porze dnia i nocy. Skóra jest pofałdowana do tego stopnia, że zaczyna przypominać kalafior. Na tym etapie walka z cellulitem jest czasochłonna.

Jak zapobiegać powstawaniu cellulitu? Profilaktyka cellulitu

Ekspert radzi

Profilaktyka lipodystrofii jest niezwykle istotna. W przeciwdziałaniu cellulitowi największe znaczenie ma aktywność fizyczna, właściwa dieta oraz odpowiednia pielęgnacja ciała. Regularne ćwiczenia korzystnie wpływają na stan naszej skóry. Przede wszystkim powodują spalanie tkanki tłuszczowej, poprawiają krążenie krwionośne i limfatyczne, organizm pozbywa się toksyn, następuje wzrost napięcia mięśni i poprawia się całość sylwetki. Jednak aby aktywność fizyczna przyniosła efekty i zapobiegła powstawaniu cellulitu, ważna jest systematyczność – wyjaśnia lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski

Zapobiegać cellulitowi należy również odpowiednią dietą. W jadłospisie należy uwzględnić warzywa, owoce, produkty wielozbożowe, oleje roślinne, orzechy, nasiona dyni i słonecznika. Trzeba natomiast ograniczyć ilość spożywanego cukru, soli, produktów z białej mąki i tłuszczów pochodzenia zwierzęcego.

W profilaktyce cellulitu nie wolno zapominać o prawidłowej pielęgnacji ciała. Podczas codziennych kąpieli zaleca się masowanie ciała szorstką gąbką lub rękawicą. Minimum dwa razy w tygodniu powinno się stosować peelingi całego ciała. W walce z cellulitem bardzo ważne jest stosowanie kosmetyków antycellulitowych.

Na czym polega utrata elastyczności skóry i jędrności ciała?

Elastyczność skóry to zdolność ciała do odwracalnego odkształcania się. Zarówno utrata elastyczności skóry, jak i utrata jędrności ciała spowodowane są starzeniem się skóry. Jest to proces nieodwracalny, który może być pogłębiany na skutek złej diety, zaburzeń gospodarki hormonalnej, nadmiernego wysuszenia skóry, promieniowania UV, wahań wagi. Przeciwdziałać utracie elastyczności skóry i jej jędrności można dzięki skutecznej pielęgnacji, która polega na odpowiednim doborze kosmetyków i zabiegów kosmetycznych.

Jak analizujemy zawartość tłuszczu w organizmie?

Ciało ludzkie składa się nie tylko z wody, ale i z tłuszczu. Tłuszcz jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania całego ciała. NIe tylko przechowuje witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K), ale i amortyzuje stawy i chroni najważniejsze organy. Utrzymanie prawidłowego poziomu tłuszczu w organizmie jest bardzo ważne, ponieważ nadmiar tłuszczu może prowadzić do otyłości, a otyłość do problemów zdrowotnych.

Zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie można obliczyć według następującego wzoru:

LBM (masa ciała bez tkanki tłuszczowej) [kg] = 0,384 x masa ciała [kg] + 0,129 x wysokość ciała [cm]

Masa tłuszczowa [kg] = masa ciała [kg] – LBM [kg]

Wynik masy tłuszczowej, który otrzymamy po odjęciu LGM (masy ciała bez tkanki tłuszczowej) od wzrostu da nam zawartość tłuszczu w ciele. Wynik możemy porównać z przedstawioną poniżej tabelą.

Prawidłowa zawartość tłuszczu w ciele kobiety:

WIEK
Poziom      20-28 lat                      30-39 lat                       40-49 lat                     50-59 lat                       >60 lat          
Niski <19 <20 <21 <22 <23
Optymalny 20-28 21-29 22-30 23-21 24-32
Umiarkowany 29-31 30-32 31-33 31-34 33-35
Wysoki (otyłość) >31 >32 >33 >34 >35

Metody usuwania cellulitu w Fabskin w Warszawie

Problem cellulitu dotyka większości kobiet. Im szybciej rozpoczniemy leczenie, tym mniej jego odmian zaatakuje nasze ciało i będzie nam łatwiej usunąć cellulit. Wszyscy chcemy mieć idealną, nieskazitelną skórę – niestety pomarańczowa skórka skutecznie niszczy te marzenia. Zapoznaj się z całym wachlarzem oferowanych przez nas zabiegów na redukcję cellulitu w Warszawie

Zabiegi na cellulit

Mezoterapia cellulitu – preparatem „ALIDYA”

Na cellulit w fazie początkowej najlepsza będzie mezoterapia igłowa z zastosowaniem koktajli, które dobrze wpływają na wysmuklenie i wymodelowanie całego ciała. W naszej klinice do usuwania cellulitu stosujemy preparat Alidya. Usuwanie cellulitu preparatem Alidya polega na jego iniekcji cienką igłą w miejsce objęte tzw. ,,pomarańczową skórką”. Zabieg przywraca prawidłowe właściwości błon komórkowych oraz zabezpiecza żywotność komórek i sprawność tkanek. W efekcie skóra odzyskuje jędrność, gładkość i właściwy wygląd. Co ważne preparat można stosować również u tych osób, u których wcześniej nie stwierdzono objawów cellulitu, gdyż chroni on komórki przed szkodliwym nagromadzeniem się jonów żelaza (kuracja antycellulitowa).

Karboksyterapia na cellulit

Karboksyterapia jest zabiegiem polegającym na aplikacji w głąb skóry składników aktywnych, w tym przypadku CO2. Dwutlenek węgla podajemy tuż pod powierzchnię skóry małymi igłami, aby zwiększyć przepływ krwi w konkretnym obszarze skóry. Czerwone krwinki transportujące tlen, docierając do wszystkich komórek i dostarczając go tam, gdzie napotykają dwutlenek węgla, czyli produkt uboczny pracy komórek. Dostarczając tym komórkom tlen, przyczyniają się do polepszenia mikrokrążenia w tym obszarze. Dobre mikrokrążenie zapewnia szybkie usuwanie toksyn i złogów z tkanek, nie pozwala im rozrastać się ani deformować – leczy więc lub zapobiega pojawianiu się rozstępów i cellulitu.

Kriolipoliza CoolTech – usuwanie cellulitu

CoolTech to nowoczesna metoda modelowania sylwetki poprzez kontrolowane, selektywne mrożenie komórek tłuszczowych. Jest to absolutnie bezbolesny i nieinwazyjny zabieg, który pozwala na usunięcie od 3 do 6 cm obwodu już podczas jednej sesji. Oddziaływanie niskich temperatur na komórki tłuszczowe sprawia, że są one w następstwie wydalane z organizmu. Zaawansowana technologia odchudzania przez zamrażanie pozwala na skuteczne i szybkie modelowanie sylwetki, redukcję cellulitu i lokalnych depozytów tłuszczu.

Lipoliza iniekcyjna „Aqualyx”– liposukcja bez skalpela

Lipoliza iniekcyjna polega na iniekcji preparatu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Zawarty w preparacie deoksycholan sodu niszczy błony komórek tłuszczowych, a następnie je rozpuszcza. Upłynnione komórki tłuszczowe w okresie kilku tygodni po zabiegu transportowe są do wątroby, a następnie wydalane z organizmu przez nerki. Najlepsze efekty uzyskujemy dzięki serii zabiegów w odstępach 2-6 tygodni.

Usuwanie cellulitu laserem w Warszawie

Leczenie cellulitu falą akustyczną, uderzeniową

Fala akustyczna to inaczej fala dźwiękowa (dźwięk) o wysokiej energii. Wprowadzana jest do tkanek poprzez drgania – drgania o różnej częstotliwości. Fala uderzeniowa stosowana jest od lat 80. do rozbijania kamieni nerkowych, a od lat 90. do leczenia schorzeń ścięgien i mięśni, a także przewlekłych bóli. W momencie przyłożenia głowicy do ciała fala akustyczna rozprzestrzenia się na duże, ale ściśle kontrolowane obszary, stymulując proces leczenia poszczególnych warstw skóry. Fala akustyczna przynosi następujące rezultaty: wygładzenie i odmłodzenie skóry – czyli zwiększoną jędrność, rozbicie podskórnej tkanki tłuszczowej, zwiększenie napięcia tkanki łącznej, co powoduje, że komórki tłuszczowe zatrzymywane są w tkance podskórnej (nie uwypuklają się tak jak w cellulicie), zmniejszenie obwodów ciała – w miejscach poddawanych zabiegowi – wyszczuplenie. Leczenie cellulitu falami akustycznymi to metoda, której skuteczność potwierdziły liczne badania kliniczne.

Accent Prime – redukcja cellulitu falami radiowymi i ultradźwiękami

W walce z cellulitem bardzo dobre efekty przynoszą ultradźwięki połączone z działaniem fali radiowej. Głowica urządzenia Accent Prime emitują falę elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej. Działając na skórę właściwą, pobudza komórki skóry do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych. Fale elektromagnetyczne docierające do skóry rozgrzewają ją i powodują skrócenie (spiralizację) włókien kolagenowych, jednocześnie korzystnie wpływają na pracę układu limfatycznego i aktywizują metabolizm fibroblastów (komórek produkujących kolagen, elastynę i kwas hialuronowy). Efektem jest odbudowa nowego kolagenu oraz poprawa jakości skóry i ujędrnienie zwiotczeń twarzy i ciała. Radio Frequency działa też rewelacyjnie na odprężenie mięśni i łagodzenie bólu, pobudza układ limfatyczny i krążenie krwi, zwiększa metabolizm w tkankach, redukuje wolne rodniki. Zabiegi są skuteczne i bezpieczne.

Z kolei zaawansowana technologia ultradźwięków Accent Prime działa na komórki tłuszczowe, nie naruszając przy tym otaczających je tkanek. Komórki tłuszczowe wprawione w wibracje na skutek zimnych ultradźwięków ulegają stopniowemu rozpadowi, a następnie zostają wydalone z organizmu poprzez system limfatyczny. W celu eliminowania tkanki tłuszczowej i usuwania cellulitu Accent Prime wykorzystuje również technologię ciepłych ultradźwięków, która niszczy komórki tłuszczowe pod wpływem działania temperatury.

Scizer – bezinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej i cellulitu

Wśród zabiegów laserowych zwalczających cellulit dużą popularnością cieszy się zabieg Scizer. Jest to obecnie najnowocześniejszy zabieg, likwidujący cellulit i tkankę tłuszczową. Urządzenie wykorzystuje zaawansowaną technologię skupionych ultradźwięków, a głowica zastosowana w urządzeniu działa na głębokości aż 13 mm, co pozwala osiągnąć spektakularne efekty, które widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Zabiegi na cellulit w Warszawie w dzielnicy Bemowo to sprawdzone sposoby na walkę z cellulitem. Każdy z zabiegów wykonywany jest przez specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej, co jest gwarancją znakomitych efektów i bezpieczeństwa.

Jaki zabieg na cellulit wybrać?

Zdaniem eksperta

Wybór optymalnego zabiegu na cellulit najlepiej pozostawić specjaliście. W naszej klinice przed zabiegiem zawsze odbywa się konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Podczas takiej konsultacji lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, zapoznaje się z problemem i na tej podstawie dobiera optymalny zabieg. Określa także częstotliwość i ilość wizyt w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów – wyjaśnia mgr Olga Pośnik, główna kosmetolog FabSkin.

Twoim problemem jest nieestetycznie wyglądająca pomarańczowa skórka?

Skorzystaj z naszej bogatej oferty zabiegów na cellulit

☎ (22) 126 80 08

Redukcja cellulitu w Warszawie – cennik

[cennik]

Pakiet ADIOS CELLULITCena 5+5 zabiegów Cena pakietu
CELLULIT STOPIEŃ PIERWSZY – miękki, wodny
WYBRANY OBSZAR (Mezoterapia igłowa + karboksyterapia + RF fale radiowe)5000 zł4499 zł
CELLULIT STOPIEŃ DRUGI – średni, lekko tłuszczowy
WYBRANY OBSZAR (Mezoterapia igłowa + karboksyterapia + RF fale radiowe)5000 zł4499 zł
CELLULIT STOPIEŃ TRZECI lub CZWARTY- tłuszczowy, włóknisty, mikrogrudkowy
WYBRANY OBSZAR (Fale radiowe + Ultradźwięki + Fala Akustyczna)
Uda połowa4500 zł3490 zł
Uda całe7500 zł5900 zł
Pośladki4500 zł3490 zł
Uda połowa + pośladki7500 zł5900 zł
Fala uderzeniowa Impactis MCenaFabSkin SpecialsPakiet 5 zabiegówPakiet 10 zabiegów
brzuch390 zł320 zł1050 zł (210 zł za zabieg)1900 zł (190 zł za zabieg)
brzuch i boczki420 zł350 zł1200 zł (240 zł za zabieg)2100 zł (210 zł za zabieg)
uda połowa (wewn. lub zewn. / przód lub tył)390 zł320 zł1050 zł (210 zł za zabieg)1900 zł (190 zł za zabieg)
uda całe580 zł530 zł1500 zł (300 zł za zabieg)2300 zł (230 zł za zabieg)
pośladki390 zł320 zł1050 zł (210 zł za zabieg)1900 zł (190 zł za zabieg)
ramiona230 zł200 zł600 zł (120 zł za zabieg) 900 zł (90 zł za zabieg)