Redukcja cellulitu w FABSKIN

Gabinet medycyny estetycznej FABSKIN w Warszawie pomaga swoim pacjentom skutecznie i z widoczną poprawą walczyć z problemem cellulitu. Cellulit, to powszechna dolegliwość dotykająca nawet 9/10 kobiet w różnym wieku, prowadzących różny tryb życia. Usunięcie cellulitu jest nie lada wyczynem. Nie ma chyba osoby, która z czułością patrzyłaby na problematyczne nierówności skórne i kolorystyczne, dlatego tak ważna jest efektywna pomoc w usuwaniu cellulitu, czyli rozbiciu zgromadzonej tkanki tłuszczowej.

Gdzie najczęściej odkłada się cellulit:
– biodra,
– uda,
– pośladki,
– brzuch,
– ramiona

Zabieg na cellulit

Dlaczego powstaje cellulit?

Cellulit jest skutkiem zaległych resztek i płynów zlokalizowanych w tkankach. Dzieje się tak na skutek pogorszenia krążenia i nadmiernego spowolnienia przemiany materii w komórkach. Tlen nie może być przyswajany w wystarczającej ilości, a co za tym idzie zaburzony zostaje proces przekazywania składników odżywczych do komórek. Komórki tłuszczowe powiększają się i zachodzą na naczynia krwionośne i limfatyczne. My widzimy tzw. skórkę pomarańczową, która w rzeczywistości jest zespołem powiększonych adipocytów. Wiele kobiet poszukuje sposobów na skuteczne usunięcie cellulitu.

Inne przyczyny powstawania cellulitu

Niestety najczęściej sami sobie jesteśmy winni za różnokolorowe pręgi i grudki widoczne na naszym ciele. Co najczęściej przyczynia się do powstawiania cellulitu?
– niestabilna dieta ( spożywanie zbyt dużej ilości tłuszczów zwierzęcych, a zbyt małej owoców i warzyw)
– siedzący tryb życia ( aby poprawić krążenie krwi i dotlenić komórki zaleca się codzienny ruch i wysiłek fizyczny. Siedzący tryb życia temu nie sprzyja)
– palenie papierosów
– intensywne opalanie się

Rodzaje cellulitu

W zależności od skóry i czynników poza skórnych wyróżniamy 5 typów cellulitu:
1. cellulit twardy – najczęściej u młodych kobiet, do 25 roku życia. Może być bolesny, często ulokowany w okolicach ud i bioder. Szorstki i wyczuwalny pod skórą.

2. cellulit wiotki – problem dotyczący kobiet po 40 roku życia, u których skóra nie jest już tak elastyczna, a grudki cellulitu są odczuwalne w dotyku i silnie widoczne na ciele. Może występować we wszystkich newralgicznych miejscach na ciele.

3. cellulit obrzękowy – zwany także cellulitem wodnym, gdyż jedną z głównych jego przyczyn jest gromadzenie się wody w tkankach, która powoduje tzw. obrzęk. Ten rodzaj cellulitu skutecznie leczony może być jedynie w gabinecie medycyny estetycznej.

4. cellulit lipidowy – spowodowany nieprawidłowym ukrwieniem skóry. Atakuje duże partie ciała i mocno odznacza się na skórze. Należy przywrócić prawidłowy metabolizm tkanek łącznych w zaatakowanych obszarach ciała.

5. cellulit mieszany – występuję w obrębie różnych części ciała u tej samej osoby. Bardzo często spotykany, wymagający szerszego planu leczenia.

Na cellulit cierpi co 8, 9 osoba. Im szybciej rozpoczniemy leczenie, tym mniej jego odmian zaatakuje nasze ciało i będzie nam łatwiej go usunąć. Wszyscy chcemy mieć idealną, nieskazitelną skórę – niestety pomarańczowa skórka skutecznie niszczy te marzenia. Zapoznaj się z ofertą naszego gabinetu i usuń cellulit jak najszybciej.

Usuwanie cellulitu falą uderzeniową

Usuwanie cellulitu laserem
W gabinecie medycyny estetycznej Fabskin posiadamy specjalistyczny Storz Medical, który pozwala na usuwanie cellulitu. Zabieg ten jest absolutnie bezinwazyjny i wpływa na rozbicie tkanek tłuszczowych, które są źródłem cellulitu. Zabieg usuwania cellulitu z wykorzystaniem fali uderzeniowej jest bezbolesny i pozwala skutecznie usunąć cellulit. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie na temat Modelowania sylwetki

Mezoterapia sposobem usuwania cellulitu

Mezoterapia, dieta i ćwiczenia. Nie ma skuteczniejszego długofalowego planu na walkę z pomarańczową skórką. Aby skutecznie i na długo usunąć cellulit, należy odwiedzić gabinet medycyny estetycznej FABSKIN w Warszawie i poddać się zabiegowi mezoterapii w walce z cellulitem. Zmianie musi również ulec dieta pacjenta (szczególnie jeśli chodzi o ilość spożywania tłuszczów pochodzenia zwierzęcego), jak również aktywny tryb życia (więcej ruchu, mniej siedzenia).

Nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej

Nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej to jedna z najbardziej zaawansowanych metod redukcji tkanki tłuszczowej i nieestetycznego cellulitu. Działa na głębokości 13 mm, czyli stricte w tkance tłuszczowej, dzięki czemu możliwe jest trwałe zniszczenie głębokich warstw nawet tych najbardziej opornych miejscowych depozytów tłuszczowych. Największą zaletą zabiegu jest jego wysoka skuteczność. Już jeden zabieg wystarczy dla uzyskania maksymalnego efektu w danej okolicy. Nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej ma coraz większe grono zwolenników. Dzieje się tak dlatego, że w związku z obecnym trybem życia, większym narażeniem na stres oraz koniecznością ciągłej pracy, nie mamy czasu na prawidłowe odżywianie się oraz zapewnienie balansu między odpoczynkiem a obowiązkami. Niestety takie złe nawyki wpływają także na nasze ciało. Tkanka tłuszczowa gromadzi się w różnych częściach naszego ciała. Często wysiłek fizyczny i odpowiednia dieta nie przynoszą już satysfakcjonujących rezultatów. Zwłaszcza z wiekiem, coraz trudniej jest się nam pozbyć dodatkowych kilogramów.

Jak na cellulit działa mezoterapia?

W gabinecie dermatologii estetycznej FABSKIN pacjenci w trakcie zabiegu otrzymują zastrzyki z preparatami o działaniu lipolitycznym, oraz polepszającymi metabolizm i krążenie krwi, na skutek których już po pierwszym zabiegu cellulit staje się mniej widoczny, a całkowitemu usunięciu ulega po około 3 zabiegach przeprowadzonych w wyznaczonych przez lekarza terminach. Najlepsze efekty mezoterapia zapewnia w:
– redukcja zalegającej tkanki tłuszczowej
– odparowaniu niepotrzebnej wody
– poprawieniu krążenia krwi
– zmniejszeniu obrzęków
– usprawnieniu metabolizmu komórek
– rozbiciu złogów w komórkach tłuszczowych
– uwolnieniu tłuszczu z komórek
– regeneracji tkanek
– odbudowie włókien kolagenu

Mezoterapia wpływa dobrze ma wysmuklenie i wymodelowanie całego ciała. Dzięki zwiększonemu krążenia krwi i przyśpieszeniu metabolizmu przede wszystkim usuwany jest cellulit, ale również walczymy z innymi nieprawidłowościami ciała.

FABSKIN – jak powstaje cellulit?

Powstawanie cellulitu odbywa się na poziomie tkanek. Wpływ na to mają zaburzenia w mikrokrążeniu, czyli zastoje krwi, prowadzące do nieprawidłowego odprowadzania toksyn. Toksyny opóźniają metabolizm, a w komórkach i cząsteczkach międzytkankowych odkładają się jony żelaza, biorące udział w reakcji uwalniania nadtlenków niszczących zdrowe komórki. Tkanka tłuszczowa zaczyna robić się nabrzmiała, gdyż peroksydacja lipidów hamuje aktywność białek i enzymów, a także depolaryzuje błony oraz obniża hydrofobowość lipidową wewnątrz nich. Pod wpływem puchnięcia tkanek tłuszczowych, rozrasta się także będąca między nimi tkanka łączna. W efekcie tkanki deformują się, co widzimy jako wgłębienia w skórze, guziki, stwardnienia, nieestetyczne linie na skórze, pomarańczowe plamy, wybrzuszenia skórne, czyli to co znamy jako – cellulit.

Pamiętajmy! Łatwiej przeciwdziałać niż leczyć. Cellulit to problem co drugiej kobiety!

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegów na cellulit:

 • Ciąża i okres karmienia
 • Aktywne alergie skórne
 • Choroby autoimmunologiczne

Jak wygląda zabieg likwidacji cellulitu za pomocą mezoterapii igłowej?

Zabieg likwidacji i profilaktyki cellulitu przeprowadzany jest w gabinecie medycyny estetycznej FABSKIN poprzez iniekcję, w popularnym i bezpiecznym zabiegu mezoterapii.
1. Używając sterylnej igły dodaje rozpuszczalnik do liofilizacji, czyli reakcji zagęszczenia związków odpornych termicznie
2. Miejsce iniekcji zostają odkażone i zabezpieczone
3. Preparat zostanie podany do warstwy podskórnej

Po zabiegu pojawić mogą się niewielkie zaczerwienienia i obrzęki w miejscu iniekcji. Nie są one groźne i mijają samoistnie w ciągu kilku godzin.

Zabieg w gabinecie dermaterapii FABSKIN nie wymaga wcześniejszego przygotowania, a po jego przeprowadzeniu pacjenci mogą bez przeszkód powrócić do swoich codziennych zajęć.

Efekty zabiegu mezoterapii i częstotliwość jego przeprowadzania

W zależności od nasilenia problemu i obszaru jego występowania, zabieg przeprowadzamy od 7 do 12 razy w odstępach 15 – 20 dni między zabiegami. Najczęściej wykonujemy 1 zabieg co 7 dni.

W celu utrzymania pozytywnych efektów zabiegu i przeciwdziałania powstawaniu cellulitu polecamy powtarzanie zabiegu co 1 rok. W gabinecie medycyny estetycznej FABSKIN stosujemy zabiegi komplementarne, pozwalające zachować urodę i opóźnić procesy starzenia się skóry. Nasz lekarz poinformuje Państwa o dodatkowych możliwościach.

Efekty zabiegu:

 • Widocznie piękniejsza i gładsza skóra
 • Skóra bardziej jędrna i jaśniejsza
 • Przyśpieszenia mikrokrążenia
 • Poprawa metabolizmu wewnątrzkomórkowego
 • Rozpuszczenie toksyn z komórek
 • Neutralizacja jonów żelaza
 • Poprawa stanu tkanki tłuszczowej i łącznej
 • Usunięcie wolnych rodników
 • Drenaż osmotyczny
 • Odbudowa protein
 • Zabezpieczenie komórek i tkanek
 • Przywrócenie prawidłowej pracy środowiska macierzy ECM

W gabinecie medycyny estetycznej i dermoterapii FABSKIN bezpiecznie i skutecznie poddadzą się Państwo rewolucyjnym i nowoczesnym zabiegom z preparate. Zapewniamy kompleksowe leczenie i profilaktykę powstawania cellulitu. Pracujemy na preparatach medycznych i wysokiej klasy urządzeniach, a zabiegi przeprowadzają wykwalifikowani specjaliści.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08