Twój problem: zmarszczki

Zmarszczki potrafią być utrapieniem każdej kobiety. Powstają one w wyniku naturalnego procesu starzenia się skóry. Na to, w jakim wieku pojawią się zmarszczki, mają wpływ m.in. geny, dieta, tryb życia. Najczęściej jednak pierwsze zmarszczki pojawiają się już w wieku 25 lat. Są to zmarszczki mimiczne, których wraz z upływem czasu przybywa i stają się coraz bardziej widoczne. Na szczęście nie jesteśmy wobec tych zmian całkowicie bezradni. Z pomocą przychodzi nam współczesna medycyna estetyczna, która oferuje wiele sposobów walki ze zmarszczkami i oznakami starzenia się skóry. W klinice medycyny estetycznej Fabskin oferujemy szereg zabiegów przeciwzmarszczkowych, dzięki którym możliwa jest trwała redukcja zmarszczek.

Zmarszczki są to wgłębienia w skórze, które pojawiają się wraz z wiekiem. Jako pierwsze pojawiają się zmarszczki mimiczne. Z czasem jednak coraz bardziej zauważalne stają się zmarszczki wokół oczu, ust (“zmarszczki palacza”), na czole oraz poziome załamania na szyi. Młoda skóra nie ma zmarszczek, ponieważ obfituje w zasoby kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego, które odpowiadają za jej prawidłowe napięcie. Z czasem jednak tych substancji ubywa, na skutek czego skóra traci swoją młodzieńczą jędrność.

Jeżeli Twoim problemem są nieestetyczne zmarszczki, umów się z konsultację z lekarzem medycyny estetycznej w FabSkin.

Dobierzemy odpowiedni zabieg do potrzeb Twojej skóry

Przyczyny powstawania zmarszczek

Po 25. roku życia w skórze sukcesywnie zaczyna się zmniejszać ilość substancji odpowiadających za naturalną produkcję kolagenu. Skutkiem tego jest widoczna utrata elastyczności skóry, jej zwiotczenie i powstanie zmarszczek. Wraz z upływem lat zmniejsza się aktywność gruczołów łojowych i potowych w skórze, dochodzi do utraty odpowiedniego poziomu lipidów, co w efekcie powoduje suchość skóry, a to sprzyja powstawaniu nieestetycznych bruzd. Wpływ na pojawianie się zmarszczek mają również czynniki egzogenne: nieodpowiedni tryb życia, promieniowanie UV, zanieczyszczenia, palenie papierosów. Na skutek czynników egzogennych zmarszczki mogą pojawić się znacznie wcześniej niż przewidziane jest to przez czynniki genetyczne.

Jakie wyróżniamy typy zmarszczek?

  • zmarszczki mimiczne – pojawiają się najwcześniej na skutek pracy mięśni twarzy, najczęściej zlokalizowane są one wokół oczu (tzw. “kurze łapki”), między brwiami (“lwia zmarszczka”) oraz na czole;
  • zmarszczki grawitacyjne – powstają w wyniku naturalnego procesu starzenia się skóry, z biegiem lat skóra wiotczeje i przestaje opierać się przyciąganiu ziemskiemu, stąd właśnie ta nazwa;
  • zmarszczki strukturalne – związane z trybem życia, czynnikami genetycznymi oraz wpływem szkodliwego działania promieni UV.

Jakie są sposoby redukcji zmarszczek?

W walce ze zmarszczkami, oprócz odpowiedniej pielęgnacji, bardzo ważną rolę odgrywa medycyna estetyczna. Współczesna dermatologia i kosmetologia są w stanie skutecznie zredukować nawet te głębokie zmarszczki, a także przeciwdziałać powstawaniu nowych. To właśnie medycyna estetyczna jest obecnie najefektywniejszym sposobem walki ze zmarszczkami. 

Efekty zabiegów likwidacji zmarszczek

Skuteczne usuwanie zmarszczek – konsultacja z naszym lekarzem medycyny estetycznej

Zachęcamy do konsultacji telefonicznej w celu wybrania odpowiedniego zabiegu na zmarszczki. Nasi wykwalifikowani lekarze medycy estetycznej oraz kosmetolodzy pomogą dobrać właściwy zabieg do potrzeb Twojej skóry i wieku.

Zabiegi na zmarszczki

Oto lista najpopularniejszych zabiegów na wygładzenie zmarszczek, które przeprowadzamy w naszym gabinecie medycyny estetycznej Fabskin Warszawa-Bemowo:

Botox / Azzalure / BoCouture – zabieg usuwania zmarszczek mimicznych botoksem

W celu wygładzenia zmarszczek mimicznych i przywrócenia jędrności skóry oferujemy zastrzyki botoksu. Do zabiegu wykorzystujemy innowacyjne preparaty o wysokiej skuteczności: Botox – firmy Allergan, Azzalure – firmy Galderma lub Bocoutur- firmy Merz. Botoks wykorzystywany w medycynie estetycznej składa się z małych dawek toksyny jadu kiełbasanego, dzięki czemu jest on całkowicie bezpieczny, a stosowany z umiarem nie daje efektu “maski”. Usuwanie zmarszczek botoksem przynosi bardzo dobre i trwałe efekty. Można go stosować u młodych osób jako profilaktykę przeciwzmarszczkową oraz u osób dojrzałych w celu wygładzenia istniejących już zmarszczek, również tych głębokich. Botoks najczęściej wykorzystywany jest do usuwania zmarszczek na czole, wygładzenia zmarszczek wokół oczu, wygładzenia zmarszczek palacza, podniesienia kącików ust, redukcji zmarszczek na szyi. Najlepsze efekty przynosi w momencie, gdy jest wstrzykiwany w postaci długoterminowej kuracji. Dużą zaletą zabiegu jest wysoka skuteczność oraz rzadkie i krótkotrwałe efekty uboczne, widoczne jedynie miejscowo.

Dowiedz się więcej na temat likwidacji zmarszczek botoksem i umów się na konsultację w naszej klinice. Tutaj znajdziesz aktualny cennik zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Młoda skóra jest bogata w kwas hialuronowy, jednak z wiekiem jest go w skórze coraz mniej, co objawia pojawieniem się zmarszczek, bruzd oraz zniekształceniem konturów twarzy. W celu odwrócenia i zatrzymania tego procesu oferujemy zabiegi na zmarszczki z użyciem kwasu hialuronowego.

Ekspert radzi

Kwas hialuronowy stosowany jest w celu korekcji drobnych i głębokich zmarszczek, bruzd, fałdów. Wygładzanie zmarszczek kwasem hialuronowym dodatkowo poprawia kontur twarzy i przyczynia się do rewitalizacji skóry. Kwas hialuronowy stosowany w naszym gabinecie jest w pełni bezpieczny i antyalergiczny. Całkowicie się wchłania i zapewnia 100% naturalny wygląd. Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym dają natychmiastowe efekty, które utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. – lek. Radosław Rzepnikowski.

Dowiedz się więcej na temat zabiegów przeciwzmarszczkowych z kwasem hialuronowym i umów się na konsultację w naszej klinice. Tutaj znajdziesz aktualny cennik zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

ULTRAFORMER III – lifting twarzy bez skalpela

Ultraformer III to innowacyjne urządzenie wykorzystywane w dziedzinie medycyny estetycznej do liftingu i modelowania twarzy i ciała bez skalpela. To bezpieczny, bezinwazyjny zabieg, który nie wymaga specjalnego przygotowania, znieczulenia oraz nie towarzyszy mu okres rekonwalescencji – bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Ponadto zabieg można wykonywać przez cały rok. Ultraformer wykorzystuje działanie fal ultradźwiękowych (technologia HIFU), które powodują obkurczenie tkanek oraz pobudzenie produkcji kolagenu w skórze. Dzięki temu skóra staje się wyraźnie jędrniejsza, bardziej elastyczna i gładsza.

Dowiedz się więcej na temat nowoczesnego urządzenia Ultraformer III i umów się na konsultację w naszej klinice. Tutaj znajdziesz aktualny cennik zabiegów z wykorzystaniem ultradźwięków.

Nieablacyjny laser ClearSkin PRO na zmarszczki

Nieablacyjny laser ClearSkin Pro to nowoczesne urządzenie pozwalające na wykonanie liftingu bez skalpela. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii urządzenie to działa na głębokie warstwy skóry, ale jednocześnie nie powoduje uszkodzenia naskórka. Wyraźny wzrost mocny w stosunku do podstawowego modelu przekłada się na jeszcze lepsze efekty w usuwaniu zmarszczek. Jego głównym zadaniem jest stymulacja produkcji kolagenu w skórze, co korzystnie wpływa nie tylko na redukcję zmarszczek, ale i poprawę jędrności oraz napięcia skóry. Dla uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się przeprowadzenie zabiegu w serii (3-6 zabiegi w odstępach co 2-4 tygodnie). ClearSkin Pro zaliczany jest do grupy laserów bez gojenia. Oznacza to, że nie wymaga rekonwalescencji ani nie wywołuje skutków ubocznych.

CLEARLIFT – ujędrnianie skóry i likwidacja zmarszczek laserem

Laseroterapia frakcyjna jest jednym z najskuteczniejszych metod walki z oznakami starzenia się skóry. Laser Alma Clear Lift to innowacyjny laser wykorzystujący technologię Q-Switch, która nie powoduje ablacji skóry, czyli przerwania jej ciągłości. Dzięki temu zabieg jest bezinwazyjny, bezbolesny i nie towarzyszą mu praktycznie żadne skutki uboczne. Zabieg ClearLift niweluje zmarszczki, poprawia jakość i kondycję skóry bez uszkadzania naskórka. Jest on rekomendowany dla osób o wrażliwej skórze. Clearlift to krótka rekonwalescencja i szybkie efekty w postaci redukcji zmarszczek.

Dowiedz się więcej na temat likwidacji zmarszczek laserem i umów się na konsultację w naszej klinice. Tutaj znajdziesz aktualny cennik zabiegów z wykorzystaniem lasera Alma Clear Lift.

Ekspert radzi

Dzięki wykorzystaniu lasera frakcyjnego skóra staje się bardziej jędrna, zmarszczki, bruzdy i przebarwienia spłycone, a co najważniejsze laserowe usuwanie zmarszczek za pomocą nowoczesnego lasera Harmony XL iPixel jest zabiegiem w pełni bezpiecznym i nie niszczy w żaden sposób zdrowych komórek skórnych. – lek. Radosław Rzepnikowski.

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Dowiedz się więcej na temat laserowego usuwania zmarszczek i umów się na konsultację w naszej klinice. Tutaj znajdziesz aktualny cennik zabiegów z wykorzystaniem lasera frakcyjnego iPixel.

PLEXR – usuwanie zmarszczek i lifting powiek

Plexr to nowoczesna technologia generowania mikrowiązki plazmy. Urządzenie Plexr stanowi bezinwazyjną alternatywę dla zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Cała procedura zabiegu opiera się na wykonaniu mikroskopijnych punktów na całej powierzchni skóry, wywołując sublimację, czyli odparowywanie naskórka. Następstwem tego jest obkurczenie mięśni i efekt liftingu. Za pomocą urządzenia Plexr można zrobić pełny lifting twarzy, szyi, dekoltu, dłoni. Urządzenie jest także pomocne w walce z opadającymi powiekami. Cała procedura odbywa się bez konieczności używania skalpela, a efekty są zbliżone do inwazyjnych metod.

Efekty plexar

Dowiedz się więcej na temat zabiegu z użyciem plazmy Plexr i umów się na konsultację w naszej klinice. Tutaj znajdziesz aktualny cennik zabiegów z wykorzystaniem urządzenia Plexr.

DERMAPEN – skuteczne zabiegi przeciwzmarszczkowe

Dermapen to technologia wykorzystująca pulsację igieł w celu mikronakłucia skóry. Za pomocą urządzenia przypominającego długopis wprowadzane są w głąb skóry substancje czynne. W efekcie czego stymulowane są fibroblasty do produkcji kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. W ten sposób zwiększa się elastyczność i napięcie skóry. Zabieg przy wykorzystaniu urządzenia Dermapen jest komfortowy dla pacjenta, a precyzja działania urządzenia jest nieporównywalnie lepsza w porównaniu do tradycyjnych metod stosowanych w mezoterapii.

Dowiedz się więcej na temat usuwania zmarszczek za pomocą mikronakłuwania i umów się na konsultację w naszej klinice. Tutaj znajdziesz aktualny cennik zabiegu Dermapen

Wypełnianie zmarszczek osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe jest wykorzystywane w medycynie od wielu lat. Cieszy się dużą popularnością jako środek odmładzający wygląd. Wampirzy lifting, czyli zabieg wypełniania zmarszczek osoczem bogatopłytkowym polega na wprowadzeniu w wybrane partie twarzy krwi pacjenta, a konkretnie osocza bogatopłytkowego, które wcześniej zostaje pobrane za pomocą specjalistycznej igły. Po zabiegu następuje proces odnowy skóry – fibroblasty zostają pobudzone do produkcji nowego kolagenu, wytwarzają się nowe naczynia krwionośne, a komórki macierzyste ulegają aktywizacji. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego przeprowadza się w celu dogłębnej rewitalizacji skóry (szyi, dekoltu, wokół ust i oczu). Efekty utrzymują się około 6 miesięcy, można je wydłużyć, poddając się zabiegowi regularnie.

Dowiedz się więcej na temat jednego ze sposobu redukcji zmarszczek, jakim jest wypełnianie zmarszczek osoczem bogatopłytkowym i umów się na konsultację w naszej klinice. Tutaj znajdziesz aktualny cennik wampirzego liftingu.

Redukcja zmarszczek: mezoterapia igłowa

Mezoterapia to zabieg polegający na wprowadzeniu w głąb skóry specjalnych substancji aktywnych w celu regeneracji skóry. Mezoterapia igłowa to doskonały sposób na uzupełnienie ubytków związanych niedoborem substancji odżywczych, minerałów i aminokwasów. Najczęściej stosuje się ją jako zabieg odmładzający, dzięki któremu można zmniejszyć ilość zmarszczek, przywrócić skórze jędrność oraz wyrównać powierzchnię skóry.

Dowiedz się więcej na temat mezoterapii igłowej i umów się na konsultację w naszej klinice. Tutaj znajdziesz aktualny cennik mezoterapii.

Radiofrekwencja mikroigłowa RF na zmarszczki

Kolejnym, skutecznym zabiegiem na zmarszczki, który wykonujemy w naszej klinice FabSkin jest radiofrekwencja mikroigłowaRF. To nowoczesna, skuteczna metoda odmładzania skóry i walki z oznakami starzenia. Zabieg polega na wprowadzeniu igieł pod skórę przy jednoczesnym emitowaniu fal radiowych, które krótko, ale intensywnie nagrzewają tkankę wokół, bez ryzyka poparzenia skóry. Energia dociera do głębokich warstw skóry, powodując poprawę jędrności i napięcia skóry oraz redukcję zmarszczek. Najlepsze rezultaty zabiegu można zaobserwować po przeprowadzeniu serii zabiegów (3-5 zabiegi co 3-4 tygodnie).

Dowiedz się więcej o zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej Secret RF.

Głębokie nawilżenie skóry Volite

Zabieg z wykorzystaniem preparatu Juvederm Volite to mało inwazyjny zabieg odmładzający, służący poprawie nawilżenia skóry, jej elastyczności oraz redukcji drobnych zmarszczek. Sposób aplikacji preparatu przypomina mezoterapię. Zabieg z kwasem hialuronowym Juvéderm Volite już po pierwszym razie dodaje skórze blasku, poprawia jej nawilżenie i elastyczność, wypełniając tym samym drobne zmarszczki i bruzdy. Zastosowany w okolicę kurzych łapek czy zmarszczek poziomych na szyi wygładza i silnie nawilża skórę. Efekty utrzymują się nawet do 9 miesięcy.

Dowiedz się więcej na temat zabiegu odmładzającego Volite i umów się na konsultację w naszej klinice. Tutaj znajdziesz aktualny cennik zabiegu z wykorzystaniem preparatu Juvederm Volite

LINERASE – mezoterapia kolagenowa

Zabieg Linerase to innowacyjna metoda regeneracji skóry i terapii przeciwzmarszczkowej płynnym kolagenem. Zabieg z wykorzystaniem Linearse polega na podaniu w skórę pacjenta atelokolagenu typu I, który tworzy środowisko do regeneracji tkanki łącznej poprzez produkcję nowych fibroblastów i kolagenu, odpowiadających za jędrność skóry. Dzięki silnej stymulacji kolagenu można w bezinwazyjny i szybki sposób odzyskać utraconą jędrność, napięcie i elastyczność skóry. Mezoterapia kolagenowa jest doskonałą propozycją zabiegu na zmarszczki dla alergików, ponieważ atelokolagen typu I zawarty w produkcie jest biokompatybilny i biodegradowalny, co wyklucza pojawienie się pozabiegowych reakcji alergicznych.

Dowiedz się więcej na temat zabiegu na zmarszczki z wykorzystaniem mezoterapii kolagenowej i umów się na konsultację w naszej klinice. Tutaj znajdziesz aktualny cennik mezoterapii kolagenowej Linerase.

HYDRAFACIAL – nowoczesna mikrodermabrazja wodna

Hydrafacial to przełomowatechnologia w kosmetologii aparatowej, która umożliwia dokładne oczyszczenie skóry, nawilżenie oraz jej odmłodzenie. Zabiegu Hydrafacial łączą w sobie trzy wzajemnie uzupełniające się technologie: bezkryształową mikrodermabrazję, działanie wielofunkcyjnych substancji aktywnych oraz zasysanie próżniowe. Na skutek działania próżniowego następuje dogłębne oczyszczenie skóry. Ponadto próżnia stymuluje mikrokrążenie i procesy metaboliczne w skórze, poprawia koloryt i daje efekt liftingu twarzy. Efekty w postaci wygładzonej, odświeżonej i rozświetlonej skóry widoczne są zaraz po wyjściu z gabinetu. W celu uzyskania trwałej poprawy kondycji stanu skóry zaleca się przeprowadzać zabiegi średnio raz w miesiącu w ramach profilaktyki przeciwstarzeniowej.

Hydrafacial to prestiżowy zabieg w USA, od niedawna dostępny również w Polsce.

Dowiedz się więcej na temat mikrodermabrazji wodnej Hydrafacial i umów się na konsultację w naszej klinice. Tutaj znajdziesz aktualne ceny zabiegu Hydrafacial.

Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi zabiegami na redukcja zmarszczek: 

Zauważyłaś, że twarz straciła owal?

A może przeszkadzają Ci widoczne zmarszczki na czole?

Umów się na konsultację z naszym lekarzem medycyny estetycznej

(22) 126 80 08

Wszystkie osoby, które mają problem ze zmarszczkami, zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem medycyny estetycznej w Warszawie na Bemowie. Oferujemy kompleksowe podejście do Pacjenta oraz wykonanie zabiegów na najwyższym poziomie.