Owłosienie w okolicach ud jest prawdziwym problem i zmorą brunetek i szatynek. Zazwyczaj ciemne włosy są grube, mocne i gęste, a ich golenie i odrastanie uporczywe. Istnieje ryzyko wrastania włosków, co jest wyjątkowo nieprzyjemne. Istnieje wiele metod pozbywania się owłosienia, ale żadna z nich oprócz laserowej depilacji ud nie jest trwała. Używanie maszynki go golenia jest tanie i szybkie, depilacja woskiem lub pastą cukrową jest bardzo bolesna, a efekty są chwilowe. Dodatkowym minusem stosowania tradycyjnych metod depilacji jest ryzyko zranienia skóry i powstające po goleniu krosty i wrastające włoski. Zadbane kobiety poświęcają mnóstwo czasu na depilację, a dzięki bogatej ofercie naszego gabinetu Fabskin nie musi tak być. Po zabiegu można natychmiast zacząć cieszyć się komfortem gładkich ud. Marzeniem każdej kobiety kochającej spódniczki, sukienki są gładkie, smukłe nogi i uda, nie tylko podczas sezonu letniego.

Depilacja laserowa ud za pomocą lasera Palomar VECTUS

Klasyczne metody depilacji nigdy nie przynoszą trwałego efektu, ponieważ macierz włosa nie zostaje naruszona. Skóra w okolicach ud jest delikatna, w związku z tym używając ręcznej maszynki do golenia narażamy się na podrażnienia i zaczerwienienia. Inną wadą klasycznej depilacji jest konieczność częstego powtarzania zabiegów. W gabinecie medycyny estetycznej Fabskin stosujemy nowoczesne, bezpieczne i skuteczne metody usuwania niechcianego owłosienia, które są zdecydowanie lepsze niż pozostałe.

Podczas zabiegu depilacji laserowej ud promienie lasera niszczą macierz włosa co powoduje obumarcie mieszka włosowego. W efekcie włosy przestają rosnąć. W celu usunięcia wszystkich włosów zaleca się poddać kilku sesjom depilacji, ponieważ laser usuwa jedynie włosy w fazie wzrostu (około 1/3 włosów). Zabieg należy powtarzać kilkakrotnie w odstępach co 4-6 tygodni.

Dla kogo jest depilacja laserowa ud?

Zabieg polecany jest osobom, które nie przepadają za tradycyjnym usuwaniem owłosienia i źle znoszą depilację za pomocą wosku czy pasty cukrowej. Depilacja laserowa ud jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia i nie musieć systematycznie golić się. Zabieg poleca się również osobom, które cierpią na nadmierność owłosienia (hirsutyzm) spowodowaną androgenami oraz dla osób, które odczuwają dyskomfort związany z wrastaniem mieszków włosowych po stosowaniu tradycyjnych metod depilacji.

Przeciwwskazania do laserowej depilacji ud:

Przed każdym zabiegiem nasz specjalista skonsultuje się z pacjentem, odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości. Opowie również o przeciwwskazaniach, oto kilka z nich:
– ciąża,
– ciężkie choroby np, nowotwory,
– mocno opalone ciało – ryzyko przebarwień, poparzeń,
– znamiona, otwarte rany,
– zażywanie antybiotyków, hormonów, sterydów i innych leków fotouczulających,
– włosy w kolorze blond, siwe i rude.
– zmiany ropne, trądzik.

Przygotowanie do zabiegu depilacji ud

Przed depilacją laserową ud należy pamiętać o tym żeby przestrzegać kilku ważnych zasad i dobrze przygotować skórę do zabiegu:
– skóra w obszarze ud nie może być podrażniona, musi być dobrze nawilżona,
– przed zabiegiem nie można usuwać włosów za pomocą: pęsety, wosku czy depilatorów, które wyrywają włos wraz z cebulką (przez okres 6 tygodni), inne formy depilacji (golenie, przycinanie) są dozwolone,
– zalecane jest ogolenie włosów dzień przed zabiegiem (należy zostawić mały fragment w celu oceny barwy i grubości włosa),
– 4 tygodnie przed wyznaczonym terminem depilacji laserowej ud nie należy stosować kremów lub maści z witaminą A, C, retinoidami I kwasami owocowymi,
– na tydzień przed zabiegiem należy odstawić preparaty o działaniu złuszczającym, lekarstwa światło uwrażliwiające.

Uwaga: Nie zaleca się wykonywania zabiegu, gdy włosy są w jasnym kolorze (blond), siwe I rude. Spowodowane jest to brakiem melaniny I wiąże się z niską skutecznością depilacji bikini.

Zalety laserowej depilacji ud

Główną zaletę jaką ma depilacja laserowa to przede wszystkim trwałe efekty – uszkodzone włosy nie odrastają. Zabieg jest bezpieczny, bezinwazyjny i polecany za równo mężczyznom jak i kobietom.

Przed zabiegiem:

– niezbędna jest konsultacja ze specjalistą,
– skóra powinna być ogolona 1 dzień przed zabiegiem, powinna być czysta, nie wolno stosować kosmetyków na 3 dni przed depilacją ud,
– nie można opalać się minimum 2 tygodnie przed zabiegiem,
– nie stosować balsamów samoopalających na 2 tygodnie przed,
– nie wolno usuwać włosów wraz z cebulką do 4 tygodni przed depilacją laserową ud,
– należy zaprzestać stosowania kremów depilujących co najmniej tydzień przed działaniem lasera.

Po zabiegu laserowej depilacji ud:

– może wystąpić tymczasowy obrzęk lub zaczerwienienie depilowanego obszaru,
– nie można używać kosmetyków,
– skórę należy traktować delikatnie, można przemywać wodą lub mleczkiem bezalkoholowym,
– można stosować krem łagodzący np. Alantan Plus,
– nie wolno używać leków uczulających na słońce, kremów z witaminą A, C, dziurawca czy nagietka,
– nie wolno się opalać do 2 tygodni po zabiegu,
– między sesjami depilacji ud nie wolno usuwać włosków pęseta czy woskiem,
– nie zaleca się korzystania z basenów I saun (istnieje ryzyko podrażnienia skóry),
– między sesjami należy zachować odstęp od 4 do 12 tygodni.
Uwaga: Nie zaleca się wykonywania zabiegu, gdy włosy są w jasnym kolorze (blond), siwe I rude. Spowodowane jest to brakiem melaniny i wiąże się z niską skutecznością depilacji laserowej.

Nie czekaj i sprawdź cennik depilacji laserowej ud już dzisiaj!

ObszarCenaSUPER PROMOCJA -50%
Baki / uszy200 zł100 zł
Bikini300 zł150 zł
Bikini głębokie400 zł200 zł
Bikini + pachy700 zł325 zł
Bikini męskie540 zł270 zł
Broda200 zł100 zł
Brodawki sutkowe200 zł100 zł
Brzuch350 zł175 zł
Dłonie200 zł100 zł
Górna warga (wąsik)150 zł75 zł
Klatka piersiowa400 zł200 zł
Łydki350 zł175 zł
Łydki + pachy + bikini900 zł450 zł
Nogi + pachy + bikini1000 zł500 zł
Pachy250 zł125 zł
Plecy500 zł250 zł
Plecy męskie700 zł350 zł
Pośladki250 zł125 zł
Przedramiona300 zł150 zł
Ramiona300 zł150 zł
Stopy200 zł100 zł
Szyja250 zł125 zł
Uda całe450 zł225 zł
Uda całe + łydki800 zł400 zł
Uda połowa (strona wewnętrzna)350 zł175 zł

Zobacz również :

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08