Laserowa depilacja ud w Warszawie

Owłosienie w okolicach ud jest prawdziwym problemem i zmorą brunetek i szatynek. Zazwyczaj ciemne włosy są grube, mocne, gęste, a ich golenie i odrastanie – uporczywe. Istnieje ryzyko wrastania włosków, co jest wyjątkowo nieprzyjemne. Obecnie jest wiele metod pozbywania się owłosienia, ale żadna z nich oprócz laserowej depilacji ud nie jest trwała. Używanie maszynki do golenia jest tanie i szybkie, depilacja woskiem lub pastą cukrową jest bardzo bolesna, a efekty są chwilowe. Dodatkowym minusem stosowania tradycyjnych metod depilacji jest ryzyko zranienia skóry i powstające po goleniu krosty i wrastające włoski. Zadbane kobiety poświęcają mnóstwo czasu na depilację, a dzięki bogatej ofercie naszego gabinetu Fabskin nie musi tak być. Po zabiegu można natychmiast zacząć cieszyć się komfortem gładkich ud. Marzeniem każdej kobiety kochającej spódniczki, sukienki są gładkie, smukłe nogi i uda, nie tylko podczas sezonu letniego.

Laserowa depilacja ud w klinice medycyny estetycznej w Warszawie

Klasyczne metody depilacji nigdy nie przynoszą trwałego efektu, ponieważ macierz włosa nie zostaje naruszona. Skóra w okolicach ud jest delikatna, w związku z tym używając ręcznej maszynki do golenia narażamy się na podrażnienia i zaczerwienienia. Inną wadą klasycznej depilacji jest konieczność częstego powtarzania zabiegów. W gabinecie medycyny estetycznej Fabskin stosujemy nowoczesne, bezpieczne i skuteczne metody usuwania niechcianego owłosienia, które są zdecydowanie lepsze niż pozostałe.

Szukasz skutecznego sposobu na gładkie uda?

Umów się na depilację laserową w klinice medycyny estetycznej w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

Dla kogo jest depilacja ud laserem?

Zdaniem eksperta

Zabieg polecany jest osobom, które nie przepadają za tradycyjnym usuwaniem owłosienia i źle znoszą depilację za pomocą wosku czy pasty cukrowej. Depilacja laserowa ud jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia po to, by nie musieć systematycznie golić się. Zabieg poleca się również osobom, które cierpią na nadmierność owłosienia (hirsutyzm) spowodowaną androgenami oraz dla osób, które odczuwają dyskomfort związany z wrastaniem mieszków włosowych po stosowaniu tradycyjnych metod depilacji – wyjaśnia mgr Olga Gatyńska, główna kosmetolog FabSkin.

Jaki laser jest najlepszy do depilacji laserowej ud?

Depilacja laserowa jest obecnie uznawana za najskuteczniejszą metodę trwałego usuwania owłosienia. W naszej klinice medycyny estetycznej do laserowej depilacji wykorzystujemy dwie technologie: laser diodowy oraz laser aleksandrytowy. Laser diodowy skutecznie radzi sobie z usuwaniem włosów grubych, ciemnych i mocnych, czyli takich, które stwarzają najwięcej problemów i najczęściej są dość mocno widoczne. Głowica lasera wyposażona jest w system chłodzenia, co gwarantuje w miejscu poddanym zabiegowi uczucie chłodu oraz minimalizuje dyskomfort. Drugi laser, to laser aleksandrytowy do bezbolesnej depilacji jasnych włosków. Laser ten dedykowany jest dla osób z niższym progiem bólowym, które nie były zadowolone z efektów po zastosowaniu innych metod depilacji. Laser dobrze radzi sobie z włosami jasnymi i cienkimi.

Przeciwwskazania do usuwania włosów z ud laserem

Przed każdym zabiegiem nasz specjalista skonsultuje się z Pacjentem, odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości. Opowie również o przeciwwskazaniach. Oto najważniejsze z nich:

 • ciąża;
 • ciężkie choroby np, nowotwory;
 • mocno opalone ciało – ryzyko przebarwień, poparzeń;
 • znamiona, otwarte rany;
 • zażywanie antybiotyków, hormonów, sterydów i innych leków fotouczulających;
 • włosy w kolorze blond, siwe i rude;
 • zmiany ropne, trądzik.

Przygotowanie do zabiegu depilacji ud

Przed depilacją laserową ud należy pamiętać o tym, żeby przestrzegać kilku ważnych zasad i dobrze przygotować skórę do zabiegu:

 • skóra w obszarze ud nie może być podrażniona, musi być dobrze nawilżona;
 • przed zabiegiem nie można usuwać włosów za pomocą: pęsety, wosku czy depilatorów, które wyrywają włos wraz z cebulką (przez okres 6 tygodni), inne formy depilacji (golenie, przycinanie) są dozwolone;
 • zalecane jest ogolenie włosów dzień przed zabiegiem (należy zostawić mały fragment w celu oceny barwy i grubości włosa);
 • 4 tygodnie przed wyznaczonym terminem depilacji laserowej ud nie należy stosować kremów lub maści z witaminą A, C, retinoidami i kwasami owocowymi;
 • na tydzień przed zabiegiem należy odstawić preparaty o działaniu złuszczającym, lekarstwa światłouwrażliwiające;
 • nie można opalać się minimum 2 tygodnie przed zabiegiem;
 • niewskazane jest stosowanie balsamów samoopalających na 2 tygodnie przed.

Uwaga: Nie zaleca się wykonywania zabiegu laserem, gdy włosy są w jasnym kolorze (blond), siwe i rude. Spowodowane jest to brakiem melaniny i wiąże się z niską skutecznością depilacji okolic ud.

Jak wygląda zabieg laserowej depilacji ud w Warszawie?

Przed zabiegiem kosmetolog wykonuje próbę laserową. Jeżeli nie będzie żadnych przeciwwskazań, a próba przebiegnie pomyślnie, specjalista przystępuje do właściwego zabiegu. Kosmetolog przykłada głowicę do obszaru zabiegowego. Podczas zabiegu depilacji laserowej ud promienie lasera niszczą macierz włosa, co powoduje obumarcie mieszka włosowego. W efekcie włosy przestają rosnąć.

Depilacja laserowa ud – co ile tygodni należy powtórzyć zabieg?

W celu usunięcia wszystkich włosów zaleca się poddać kilku sesjom depilacji, ponieważ laser usuwa jedynie włosy w fazie wzrostu (około 1/3 włosów). Zabieg należy powtarzać kilkakrotnie w odstępach co 4-6 tygodni.

Zalecenia po zabiegu laserowej depilacji ud

Po laserowej depilacji ud mogą wystąpić zaczerwienie i obrzęk depilowanego obszaru, które powinny samoistnie ustąpić w przeciągu kilku godzin po zabiegu. Aby złagodzić objawy, można stosować krem łagodzący, np. Alantan Plus. Zaleca się, aby bezpośrednio po depilacji laserowej ud nie używać kosmetyków, a skórę traktować delikatnie (przemywać ją mleczkiem bezalkoholowym lub wodą). Ponadto nie wolno używać leków uczulających na słońce, kremów z witaminą A, C, dziurawca czy nagietka, nie wolno się opalać do 2 tygodni po zabiegu, a między sesjami depilacji ud nie należy usuwać włosków pęsetą czy woskiem. Nie zaleca się także korzystania z basenów i saun (istnieje ryzyko podrażnienia skóry).

Zalety laserowej depilacji ud

Główną zaletą depilacji laserowej są przede wszystkim trwałe efekty – uszkodzone włosy nie odrastają (po serii zabiegów). Zabieg jest bezpieczny, bezinwazyjny i polecany zarówno mężczyznom, jak i kobietom.

Ciesz się gładkimi udami
Umów się na depilację laserową ud w Warszawie, na Bemowie

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące depilacji laserowej ud

Na ile starcza depilacja ud laserem?

Jeżeli depilacja laserowa ud zostanie przeprowadzona w prawidłowy sposób, powinna gwarantować skuteczność na poziomie 80-90%. Bywa jednak tak, że pojedyncze włoski po pewnym czasie odrastają – najczęściej po upływie 2 lat – wówczas zaleca się powtórzenie zabiegu depilacji laserowej.

Czy zabiegi depilacji laserowej są skuteczne?

Zabieg depilacji laserowej jest skuteczny, pod warunkiem, że zostanie wykonany w seriach. Wiele zależy też od indywidualnych predyspozycji, czyli karnacji oraz koloru włosów.

Dlaczego po zabiegu depilacji laserowej ud część włosów odrasta?

Wzrost owłosienia przebiega w kilku fazach. Laser skutecznie radzi sobie z tym owłosieniem, które jest w fazie wzrostu. Natomiast w momencie, gdy włos jest w fazie obumierania, wiązka lasera nie jest już w stanie dotrzeć do mieszka i trwale go uszkodzić. Z tego względu zaleca się wykonanie depilacji laserowej w seriach.

Cennik depilacji laserowej ud w Warszawie

 

Depilacja Laserem PimalaseCENA PAKIET 4 ZABIEGÓW

Bikini+nogi+pachy700 zł2000 zł (500 zł za zabieg)
Bikini+pachy+łydki600 zł1800 zł (450 zł za zabieg)
Baki/Uszy120 zł400 zł (100 zł za zabieg)
Bikini płytkie215 zł800 zł (200 zł za zabieg)
Bikini głębokie280 zł960 zł (240 zł za zabieg)
Bikini męskie325 zł1120 zł (280 zł za zabieg)
Broda145 zł500 zł (125 zł za zabieg)
Brodawki sutkowe130 zł440 zł (110 zł za zabieg)
Brzuch260 zł900 zł (225 zł za zabieg)
Dłonie145 zł500 zł (125 zł za zabieg)
Górna warga (wąsik)110 zł360 zł (90 zł za zabieg)
Klatka piersiowa260 zł880 zł (220 zł za zabieg)
Linia brzucha110 zł360 zł (90 zł za zabieg)
Łydki300 zł1040 zł (260 zł za zabieg)
Nogi 620 zł2200 zł (550 zł za zabieg)
Pachy185 zł660 zł (165 zł za zabieg)
Plecy235 zł840 zł (210 zł za zabieg)
Plecy męskie340 zł1240 zł (310 zł za zabieg)
Pośladki220 zł800 zł (200 zł za zabieg)
Przedramiona225 zł800 zł (200 zł za zabieg)
Ramiona225 zł800 zł (200 zł za zabieg)
Stopy125 zł460 zł (115 zł za zabieg)
Szyja185 zł660 zł (165 zł za zabieg)
Twarz300 zł1040 zł (260 zł za zabieg)
Uda350 zł1220 zł (305 zł za zabieg)
Uda połowa (strona wewnętrzna)175 zł620 zł (155 zł za zabieg)

Zobacz także:

Powiązane wpisy:

Pozostałe: