French Lips

Ostatnio głośno jest o rewolucyjnej metodzie powiększania ust, która nosi nazwę French Lips. Czym jest ten sposób poprawienia urody? Jak przebiega sam zabieg? Kto może skorzystać z tej metody? Uporządkujemy informacje na ten temat.

Dlaczego usta są takie ważne?

Wargi są integralną częścią twarzy, która dodaje jej wyrazu. Właśnie dlatego wiele osób zwraca uwagę na ich kształt. Zbyt wąskie lub asymetryczne usta są powodem wielu kompleksów, w tym zaniżonej samooceny. W dzisiejszych czasach możliwa jest bezbolesna i małoinwazyjna korekta warg w dowolny sposób. Istnieje wiele metod, które pomagają odzyskać ustom młodzieńczy wygląd. Wiadomo bowiem, że wraz z wiekiem nasze wargi tracą jędrność i naturalną czerwień. Warto więc zainwestować w zabieg, który zatrzyma proces starzenia i sprawi, że zawsze będziemy wyglądać pięknie i młodo.

Czym jest French Lips?

French Lips to jedna z chętniej wybieranych metod powiększania ust. Zabieg ten nie tylko sprawi, że wargi będą pełniejsze, ale także dodatkowo nawilży je, koryguje asymetrię, a także delikatnie zmniejszy widoczność zmarszczek w okolicy ust. Technika French Lips jest inaczej nazywana powiększaniem ust metodą paryską. Dzięki niej możliwe jest wymodelowanie i podkreślenie łuku Kupidyna, jak również uniesienie kącików oraz dodanie objętości zarówno w dolnej, jak i górnej wardze.

Co to jest „French Lip Flip”?

Jest to inaczej technika „wywijania” ust toksyną botulinową. Co to oznacza w praktyce? Wypełniacz ten jest aplikowany w część górnej lub dolnej wargi, co ma na celu zmniejszenie odległości między wargą a nosem, jak również przywrócenie młodzieńczego wyglądu ustom. Należy pamiętać, jaka jest różnica między toksyną botulinową a kwasem hialuronowym. Ten drugi dodaje zazwyczaj objętości, toksyna botulinowa z kolei działa na zasadzie relaksacji mięśni mimicznych. Dzięki temu możliwe jest także zniwelowanie zmarszczek, które otaczają nasze usta. Prawidłowo podana toksyna botulinowa powoduje lekkie odwinięcie konturu wargi, co da wrażenie powiększenia ust, jednocześnie bez dodawania im objętości.

Kto powinien zdecydować się na French Lips?

Przede wszystkim jest to technika, którą wybierają osoby poszukujące naturalnego efektu. Dzięki temu, że usta nie wyglądają na „napompowane”, ich drobna korekta toksyną botulinową nie stanowi takiego kontrastu na twarzy. Ponadto bardzo często na French Lips decydują się klienci, którzy dostrzegają na swojej twarzy pierwsze zmarszczki.

Efekty zabiegu French Lips

Sam zabieg jest stosunkowo krótki i nie powoduje dolegliwości bólowych. Należy jednak pamiętać, że pełny efekt widoczny po około 2 tygodniach. Wprowadzona w okolice ust toksyna botulinowa blokuje przekazywanie impulsów pomiędzy synapsami, czyli zakończeniami komórek nerwowych, a mięśniami. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie relaksacji konkretnych partii twarzy.

Jak wygląda zabieg French Lips?

Zabieg przeprowadzany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Po przeprowadzeniu z pacjentem dokładnego wywiadu specjalista aplikuje przy pomocy cienkiej igły toksynę botulinową w okolicę ust, a dokładnie do mięśnia okrężnego. Do tej metody stosuje się znieczulenie miejscowe. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu zabronione jest pochylanie głowy oraz leżenie na brzuchu. Przez kolejny tydzień nie powinno się wykonywać innych zabiegów w miejscu, w gdzie została podana toksyna. Nie zaleca się korzystania z sauny lub solarium, jak również dotykania miejsc, gdzie podawano toksynę. Ważne jest także, aby dbać o prawidłową higienę i stosować się do zaleceń fachowca.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Wśród przeciwwskazań do zabiegu, wymienia się:

  • ciążę;
  • okres karmienia piersią;
  • zaburzenia krzepliwości;
  • zaburzenia przewodnictwa pomiędzy mięśniami a nerwami;
  • infekcje skórne w okolicy wykonania zabiegu;
  • nadwrażliwość na preparat.

Toksyna botulinowa jest wykorzystywana w wielu obszarach medycyny estetycznej, jak również neurologii czy okulistyce.

Cena za zabieg „French Lip Flip”.

Na stronie internetowej kliniki FabSkin znajdziesz dokładny cennik wszystkich usług, jakie oferujemy. Dodatkowo dla stałych klientów przygotowaliśmy liczne promocje i rabaty. Warto skontaktować się z naszym konsultantem w celu poznania szczegółów zabiegu. Serdecznie zachęcamy do wizyty w naszej klinice!

Klinika Medycyny Estetycznej FabSkin

KONTAKT:

ul. Lazurowa 183 lok 86

Tel. (22) 126 80 08

e-mail: fabskin@fabskin.pl

Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek: 9:00-21:00

sobota: 9:00-15:00