Zabiegi na nierówności po liposukcji

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że proces modelowania ciała najczęściej nie kończy się wraz z zabiegiem liposukcji (operacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej z różnych miejsc ciała). W dochodzeniu do optymalnego efektu kluczową rolę odgrywa postępowanie pozabiegowe. W wyniku usunięcia nadprogramowej tkanki tłuszczowej mogą pojawić się nierówności, nieatrakcyjne bruzdy czy zwisy. Z tego też powodu zaleca się przeprowadzać u pacjentów po odsysaniu tłuszczu dodatkowe zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które mają na celu ujędrnić i wygładzić skórę, a tym samym uzyskać możliwie najlepszy rezultat.

Czym są nierówności po liposukcji?

Stosowanie operacyjnych metod usuwania tkanki tłuszczowej z reguły przynosi satysfakcjonujące efekty. Czasami jednak, ze względu na genetykę czy tryb życia, skóra nie wygląda tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Najczęściej pojawiającym się problemem po liposukcji – obok obwisłej skóry – są nierówności (tzw. górki i doliny). Osoby z nierównościami po odsysaniu tłuszczu często mają wrażenie, że z jednej partii ciała zostało usunięte więcej tkanki tłuszczowej niż z drugiej.

Twoim problemem są nierówności po liposukcji?

Umów się na konsultację z naszym lekarzem medycyny estetycznej

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Jakie są przyczyny powstawania nierówności po liposukcji?

Ekspert radzi:

Nierówności skóry nie muszą być wynikiem nieprawidłowo wykonanego zabiegu – trzeba się po prostu liczyć z tym, że po liposukcji istnieje pewne ryzyko pojawienia się niewielkich do umiarkowanych nierówności skóry. Ponadto może pojawić się pofałdowanie skóry lub jej zmarszczenie. Na szczęście nie są to zmiany nieodwracalne. Obecnie medycyna estetyczna oferuje wiele skutecznych zabiegów pozwalających poprawić wygląd skóry po zabiegu odsysania tłuszczu. – lek. Radosław Rzepnikowski

Jak zmniejszyć nierówności po zabiegu odsysania tłuszczu?

Wiele osób zastanawia się, co można zrobić po zabiegu liposukcji, aby poprawić wygląd skóry, ale bez kolejnej interwencji chirurgicznej. Przede wszystkim musimy dać sobie i swojej skórze czas – nic nie dzieje się od razu. Najlepsze efekty z reguły obserwuje się dopiero po kilku miesiącach od zabiegu. Bardzo ważne jest, aby przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących noszenia ubrań. Po kilku tygodniach od operacji można zacząć także ćwiczyć. Trening pomoże ujędrnić skórę i uzyskać pełniejszy wygląd. Aby pozbyć się nierówności po zabiegu liposukcji, zaleca się konsultację z lekarzem medycyny estetycznej, który dobierze odpowiedni zabieg. Najczęściej jest to terapia falami akustycznymi i ultradźwiękami.

Efekty zabiegów na nierówności po liposukcji

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Zabiegi na nierówności po liposukcji Warszawa – konsultacja z naszym lekarzem medycyny estetycznej

Rodzaj zabiegu dobierany jest indywidualnie do problemu przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej podczas konsultacji, w trakcie której dokładnie oglądane jest miejsce, gdzie była wykonana liposukcja. Najczęściej satysfakcjonujące efekty w zakresie poprawy wyglądu skóry można zaobserwować po serii zabiegów.

Zabiegi po liposukcji

Poniżej przedstawiamy listę zabiegów zalecanych po liposukcji, które wykonujemy w naszej klinice medycyny estetycznej Fabskin na warszawskim Bemowie:

Redukcja nierówności po liposukcji falami akustycznymi

Terapia falą uderzeniową (akustyczną) jest nowoczesną, wysoce skuteczną metodą leczenia, która polega na oddziaływaniu na dotknięte nierównościami partie ciała falami dźwiękowymi. W momencie wprowadzenia ich na powierzchnię ciała, fale rozprzestrzeniają się, stymulując przy tym proces leczenia skóry. Skóra, w miejscach dotkniętych działaniem fali akustycznej, staje się bardziej napięta, jędrna, elastyczna, a nierówności z czasem zostają zminimalizowane. Zabiegi z wykorzystaniem fali uderzeniowej przynoszą również doskonałe efekty w walce z cellulitem (tzw. pomarańczową skórką), bliznami, rozstępami. Stosuje się je również jako terapię przeciwzmarszczkową. Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, zaleca się przeprowadzić serię zabiegów (6-10) co 1-2 tygodnie.

Dowiedz się więcej na temat leczenia cellulitu falami akustycznymi. Zapoznaj się z aktualnym cennikiem Impactis M – fala uderzeniowa.

Alternatywnie proponujemy:

Nierówności po liposukcji odbierają Ci pewność siebie?

Zapisz się na zabieg po liposukcji w klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo

Wszystkie osoby zainteresowane naszymi zabiegami na nierówności po liposukcji zapraszamy do kontaktu. Nasz zespół wykwalifikowanych lekarzy medycyny estetycznej i kosmetologów pomoże zadbać Ci o własne piękno.