Blizny potrądzikowe mogą pozostać nawet po zwykłym młodzieńczym trądziku i być bolączką nawet bardzo młodych osób. Możemy sobie z nimi świetnie radzić, dopóki są świeże i nie przybrały porcelanowego koloru. Młode osoby są szczególnie wrażliwe na punkcie swojego wyglądu, a blizny związane z trądzikiem, dotykają najczęściej okolicy twarzy. Dlatego walka z nimi nie jest tylko wskazana ze względów estetycznych, ale chodzi też o psychiczny komfort pacjentów. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele skutecznych sposobów, dzięki którym możliwe jest spłycenie, a nawet całkowite usunięcie blizn potrądzikowych.

Czym są blizny potrądzikowe?

Blizny po trądziku to najczęściej blizny zanikowe, pojawiające się w obrębie twarzy w postaci drobnych wgłębień na skórze. Są nieestetyczne i trudno je ukryć pod makijażem. Powstają zazwyczaj, gdy trądzikowi towarzyszą stany zapalne i zmiany ropne, które sprzyjają nieestetycznemu gojeniu się skóry. Zdarza się, że wraz z bliznami po trądziku dodatkowo pojawiają się też przebarwienia.

Dlaczego po trądziku powstają blizny? Przyczyny powstawania blizn potrądzikowych

Przyczyną powstawania blizn potrądzikowych są uszkodzenia w obrębie skóry właściwej i w głębszych warstwach skóry. W wyniku procesów naprawczych organizm zastępuje uszkodzoną skórę tkanką łączną włóknistą, wskutek czego następuje ziarninowanie, czyli proces gojenia raz. Jeżeli proces ten jest niewystarczający, to mamy wówczas do czynienia z tworzeniem się blizn zanikowych. Należy pamiętać, że w przypadku trądziku każda zmiana niesie za sobą ryzyko powstawania śladów w postaci blizn. Dlatego pamiętajmy o tym, aby nigdy nie usuwać pryszczy samemu! Istnieje wiele innych skutecznych sposobów leczenia trądziku, które minimalizują ryzyko tworzenia się blizn potrądzikowych.

Chcesz pozbyć się nieestetycznych blizn potrądzikowych, które obniżają Twoją samoocenę?

Skorzystaj z zabiegów na usuwanie blizn potrądzikowych w klinice medycyny estetycznej w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

Jak leczyć blizny potrądzikowe?

Zdaniem eksperta

Przede wszystkim należy dbać o skórę trądzikową po to, aby nie dopuścić do powstania blizn potrądzikowych. Istnieje wiele metod leczenia powstałych już blizn, które mogą zmniejszyć ich widoczność. W zależności od wyglądu i rozległości blizn możemy próbować je usunąć za pomocą specjalnych kremów i maści na blizny potrądzikowych, peelingów medycznych czy lasera. Niewątpliwie jedną z najskuteczniejszych metod leczenia blizn potrądzikowych jest obecnie laseroterapia. W naszej klinice w Warszawie do usuwania blizn po trądziku wykorzystujemy kilka metod. Są to m.in. laser Harmony X Switch, laser tulowy Lavieen, mikronakłuwanie Dermapen, mikronakłuwanie połączone z podaniem osocza bogatopłytkowego oraz mikronakłuwanie połączone z peelingiem TCA – wyjaśnia lekarz medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Usuwanie blizn i przebarwień potrądzikowych – efekty

Pierwsze efekty można zaobserwować już po pierwszym zabiegu, jednak pełne rezultaty oceniamy po zakończonej serii zabiegów. Po serii zabiegów blizny potrądzikowe stają się mniej wypukłe, bardziej elastyczne i zbliżone kolorem do otaczającej tkanki. Skóra jest gładka i rozjaśniona.

Efekty usuwania blizn potrądzikowych

Skuteczne usuwanie blizn potrądzikowych – konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej

Wszystkie osoby, które mają problem z nieestetycznie wyglądającymi bliznami po trądziku zapraszamy do naszej kliniki medycyny estetycznej FabSkin na Bemowie w Warszawie. Podczas indywidualnej konsultacji lekarz dobierze najlepszą metodę leczenia odpowiadającą potrzebom pacjenta. Metoda leczenia dobierana jest w zależności od typu oraz wielkości blizn.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Laseroterapia to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania wszelkiego rodzaju blizn, w tym również blizn potrądzikowych. Zabiegi na blizny potrądzikowe z wykorzystaniem lasera są mało inwazyjne, a przy tym wykazują wysoką skuteczność, zarówno w przypadku świeżych blizn, jak i tych dojrzałych czy rozległych. W naszej klinice w Warszawie do laserowego usuwania blizn potrądzikowych używamy dwóch zaawansowanych technologicznie urządzeń:

Usuwanie blizn potrądzikowych laserem iPixel

Rewelacyjny, uznawany na świecie laser Harmony Q Switch posiada inteligentne technologie, na które składają się filtry selektywne, celujące wiązkami świetlnymi wprost do wybranych komórek, wywołując mikrouszkodzenia, które samoistnie leczą się, dając nam w efekcie nową strukturę skóry, która widocznie poprawia stan cery chorego. Laser Harmony nie dopuszcza do odczuwania bólu. Posiada nakładki chłodzące umieszczone w głowicy, pacjent może w trakcie laseroterapii odczuwać ciepło i delikatne pieczenie, ale po zastosowaniu preparatu znieczulającego, zabieg jest praktycznie bezbolesny i trwa do kilkunastu minut.

Na całym świecie ludzie poddają się fantastycznej kuracji laserem Harmony XL iPixel ER:YAG, pozbywając się dolegliwości skórnych na lata.

Usuwanie blizn potrądzikowych laserem Harmony Q Switch

Dzięki mikrouszkodzeniom i aktywacji procesu regeneracji wewnątrzkomórkowej cera pacjentów staje się o wiele gładsza, bardziej promienna,

elastyczna, pozbawiona szpecących blizn i plam. Laser frakcyjny Harmony pobudza produkcję kolagenu, który wygładza bruzdy i dołki, jakie powstają wskutek blizn. Jednorazowo niszczy około ¼ zainfekowanych komórek. W celu pożądanych rezultatów zabiegi należy wykonywać cyklicznie.

W zależności od stanu skóry i nagromadzonych blizn laseroterapię przeprowadza się w 1-6 seriach w czasie oddalonym o kilka tygodni. Całkowity czas terapii trwać może kilka miesięcy. Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych skierowane jest do osób, u których występują blizny potrądzikowe, keloidy, blizny guzowate, przerośnięte tkanki, blizny cienkie, blizny zapadające się, blizny przymieszkowe.

Spłycenie blizn potrądzikowych laserem tulowym Lavieen

Drugim, równie skutecznym urządzeniem, które wykorzystujemy w naszej klinice medycyny estetycznej do walki z niedoskonałościami skórnymi, takimi jak blizny potrądzikowe, jest laser tulowy Lavienn. Jest to urządzenie niemal doskonałe, które łączy w sobie działanie i cechy technologii ablacyjnych i nieablacyjnych. W zależności od ustawionych parametrów lekarz wykonujący zabieg jest w stanie uzyskać pożądany efekt na wielu głębokościach skóry. Laser subablacyjny pozwala na przeprowadzenie bezbolesnych zabiegów, podczas których nie dochodzi do uszkodzenia warstwy rogowej naskórka, dzięki czemu gojenie następuje szybciej. Głębokość działania wiązki lasera można regulować poprzez zmianę energii impulsów. Urządzenie to doskonale radzi sobie z bliznami oraz zaburzeniami barwnikowymi o charakterze przebarwień. To jednak nie jedyne jego zastosowanie. Dzięki możliwości głębokiej penetracji poprawia elastyczność, napięcie skóry, okazuje się również pomocny w zmniejszeniu widoczności drobnych zmarszczek i porów.

Sub-ablacyjny laser Lavieen jest najlepszym na rynku rozwiązaniem dla leczenia zmian pigmentacyjnych i blizn.

Usuwanie blizn potrądzikowych laserem tulowym Lavieen

Nieablacyjny laser ClearSkin Pro na bliznypotrądzikowe

ClearSkin Pro to najnowszy, nieablacyjny laser połączony z jednoczesnym chłodzeniem kontaktowym. Frakcyjne odmładzanie nieablacyjne ClearSkin w Warszawie na BemowieJego działanieopiera się na termicznym uszkodzeniu gruczołów łojowych, co pozwala na leczenie aktywnego trądziku, zmniejszenie wydzielania sebum, jak również redukcję blizn potrądzikowych. To, co jest największym atutem zabiegu, to fakt, że jest on przeznaczony do każdego rodzaju cery, również tej wrażliwej oraz może być wykonywany przez cały rok. Głowica ClearSkin Pro dostarcza do 3000 mJ/pixel. Jest to aż dwa razy więcej energii w porównaniu do modelu podstawowego. Laser wnika głęboko w skórę, powodując uszkodzenie termiczne bez uszkadzania otaczających, zdrowych tkanek. Następnie dochodzi do intensywnego gojenia, w wyniku którego nasza skóra się odbudowuje. Zabieg ClearSkin z powodzeniem można łączyć z innymi procedurami zabiegami, takimi jak laser frakcyjny iPixel, ujędrnianie skóry ClearLift, laser Alma Dye-VL. Dla uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się przeprowadzenie od 3-6 zabiegów co 2-4 tygodnie.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej na blizny potrądzikowe

frakcyjna-radiofrekwencja-mikroiglowa-secret-rf-na-blizny-potradzikowe

Radiofrekwencja mikroigłowa Secret RF , zwana również termoliftingiem, to połączenie dwóch technik zabiegowych – radiofrekwencji i

mikronakłuwania skóry. Metoda ta znajduje wiele zastosowań. Jednym z nich jest usuwanie blizn potrądzikowych. Radiofrekwencja mikroigłowa

Secret RF pozwala zredukować płytkie i głębokie blizny o zróżnicowanej wielkości i strukturze. Najlepsze efekty obserwuje się po wykonaniu 3-5 zabiegów co 3-4 tygodnie.

Mikronakłuwanie skóry Dermapen w leczeniu blizn potrądzikowych

Dermapen to innowacyjny zabieg służący do frakcyjnego mikronakłuwania naskórka i skóry właściwej. Jest to bardzo lekkie i poręczne urządzenie, które dzięki wykorzystaniu technologii wibrujących z dużą prędkością igieł ułatwia dostarczanie substancji aktywnych do skóry oraz pozwala dotrzeć do nawet trudno dostępnych obszarów. Dermapen pobudza procesy regeneracyjne zachodzące w skórze, dzięki czemu stymuluje ją do odnowy w naturalny sposób. Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zastosowana w urządzeniu zwiększa efektywność zabiegu dzięki podniesieniu stopnia przenikania substancji czynnych w głąb skóry, jednocześnie redukując odczucia bólowe do minimum. Dermapen to zabieg polecany na cały szereg różnorodnych problemów skórnych. Pomaga w walce ze zmarszczkami, zwiotczałą i obwisłą skórą, utratą jędrności skóry. Bardzo dobre efekty przynosi również w przypadku różnego rodzaju blizn, również tych potrądzikowych.

Usuwanie blizn potrądzikowych poprzez mikronakłuwanie skóry Dermapen

Mikronakłuwanie połączone z podaniem osocza bogatopłytkowego do redukcji blizn potrądzikowych

Za pomocą mikronakłuwania można wykonać również zabiegi z osoczem bogatopłytkowym. Wykonywanie obu zabiegów w jednym czasie zwiększa efekty terapii. Osocze bogatopłytkowe (PRP) jest preparatem krwiopochodnym, który otrzymuje się z krwi obwodowej pobranej od człowieka. Głównym składnikiem osocza są płytki krwi oraz liczne czynniki wzrostu, które stymulują procesy regeneracyjne w skórze. Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zwiększa potencjał przenikania czynników wzrostu w skórę.

Mikronakłuwanie połączone z peelingiem TCA

Łączona terapia mikronakłuwania skóry z głębokim peelingiem TCA przynosi doskonałe efekty w walce z bliznami. Ich wzajemne działanie inicjuje procesy regeneracyjne w skórze. Zabieg wykonywany jest w dwóch etapach: po wykonaniu mikronakłuwania za pomocą urządzenia Dermapen, nakładane są warstwy kwasu TCA. Dodatkowo po zabiegu aplikuje się maskę łagodzącą, który nawilża i wzmacnia skórę. Połączenie peelingu chemicznego z mikronakłuwaniem zwiększa skuteczność zabiegową, potęguje stymulację fibroblastów oraz wzmaga produkcję kolagenu i elastyny. Jest to idealna propozycja zabiegu, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn walczących z nieestetycznymi bliznami.

Ciesz się gładką skórą bez przebarwień i szpecących blizn
Umów się na wizytę w naszej klinice w Warszawie

☎ (22) 126 80 08

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące spłycania blizn potrądzikowych

Czy zabiegi na usuwanie blizn potrądzikowych można ze sobą łączyć?

W leczeniu blizn potrądzikowych pomóc mogą komplementarne zabiegi, które przyczynią się dodatkowo do rozjaśnienia i zregenerowania naskórka, jak i wewnętrznych warstw skóry. Szczegółowy plan leczenia wskaże lekarz prowadzący w naszym gabinecie w Warszawie.

Czy zabiegi laserowe można stosować na blizny potrądzikowe na plecach i dekolcie?

Za pomocą lasera może skutecznie usunąć blizny potrądzikowe nie tylko z okolic twarzy, ale również z innych obszarów ciała, takich jak plecy czy dekolt.

Czy zabiegi na blizny potrądzikowe są bolesne?

Zabiegi na blizny potrądzikowe, które wykonujemy w naszej klinice na Bemowie są bezbolesne, ponieważ są one przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym. W przypadku zabiegów laserowych Pacjenci z wrażliwą skórą mogą odczuwać delikatne pieczenie i ciepło w trakcie jego trwania.

Blizny potrądzikowe: peeling czy laser – co wybrać?

Dość powszechne jest stosowanie do usuwania blizn potrądzikowych peelingów, mających działanie złuszczające i rozjaśniające. Ich działanie jest skuteczne, ale jedynie w przypadku płytkich blizn. Natomiast laser jest w stanie uporać się również z tymi głębszymi bliznami. Najlepsze efekty przyniesie jednak połączenie obu tych metod w odpowiednich odstępach czasu.

Gdzie w Warszawie wykonać zabiegi usuwania blizn potrądzikowych?

Zabieg usuwania blizn potrądzikowych najlepiej wykonać w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej lub kosmetycznym, pod czujnym okiem doświadczonej kosmetyczki bądź lekarza medycyny estetycznej. Jednym z takich miejsc w Warszawie jest klinika medycyny estetycznej Fabskin w dzielnicy Bemowo.

Usuwanie blizn potrądzikowych w Warszawie – cena

[cena]

Laser frakcyjny ablacyjny iPixel Cena u kosmetologaPakiet 3 zabiegów u kosmetologaCena u lekarzaPakiet 3 zabiegów u lekarza
Resurfacing skóry, wygładzenie zmarszczek
Oczy/usta500 zł1200 zł (400 zł za zabieg)575 zł1380 zł (460zł za zabieg)
Policzki700 zł1500 zł (500 zł za zabieg)805 zł1725 zł (575 zł za zabieg)
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)1000 zł2400 zł (800 zł za zabieg)1150 zł2760 zł (920 zł za zabieg)
2 obszary1200 zł3000 zł (1000 zł za zabieg)1380 zł3450 zł (1150 zł za zabieg)
3 obszary1400 zł3600 zł (1200 zł za zabieg)1610 zł4140 zł (1380 zł za zabieg)
Dłonie600 zł1200 zł (400 zł za zabieg)690 zł1380 zł (460 zł za zabieg)
Redukcja blizn
Bliznyod 300 złwycena indywidualnaod 400 złwycena indywidualna
Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych dla studentów - twarz*700 zł *1500 zł (500 zł za zabieg) *805 zł *1725 zł (575 zł za zabieg) *
*oferta specjalna obowiązuje po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej, promocje nie łączą się
Redukcja rozstępów
Laserowe usuwanie rozstępów (obszar 10 cm x 10 cm)od 300 złwycena indywidualnaod 345 złwycena indywidualna
Osocze bogatopłytkowe do zabiegu lasera frakcyjnego-250 zł
Laser tulowy LavieenCena u kosmetologaPakiet 3 zabiegów u kosmetologaCena u lekarzaPakiet 3 zabiegów u lekarza
Zabieg Baby Face – efekt skóry niemowlaka (redukcja przebarwień, blizn potrądzikowych, zwężenie porów, spłycenie zmarszczek, ujędrnienie)
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)1300 zł3150 zł (1050 zł za zabieg)1495 zł3622 zł (1207 zł za zabieg)
2 obszary1500 zł3750 zł (1250 zł za zabieg) 1725 zł4312 zł (1437 za zabieg)
3 obszary2000 zł4350 zł (1450 zł za zabieg)2300 zł5000 (1666 zł za zabieg)
Bright Eyes (zabieg laserem Lavieen + mezoterapia igłowa z podaniem preparatu CytoCare 532)500 zł575 zł
ZABIEG AUTORSKI La Dolce Vita by FabSkin (zabieg laserem Lavieen + osocze bogatopłytkowe)
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)--2200 zł4800 zł (1600 zł za zabieg)
2 obszary--3200 zł750 zł (2500 zł za zabieg)
3 obszary--4000 zł8400 zł (2800 zł za zabieg)
Inne zabiegi
Wybielanie okolic intymnych (wargi sromowe, okolica odbytu)1200 zł2700 zł (900 zł za zabieg)1380 zł3105 zł (1035 zł za zabieg)
Usuwanie przebarwień
Usunięcie pojedynczego przebarwienia – pierwsza wizyta300 zł345 zł
Usunięcie pojedynczego przebarwienia – kolejne wizyty200 zł225 zł
Mikronakłuwanie Dermapen 4.0 - zabieg z koktajlem nawilżającym/osoczem/peelingiem TCACena u kosmetologaPakiet 3 zabiegów u kosmetologaCena u lekarzaPakiet 3 zabiegów u lekarza
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)750 zł1950 zł (650 zł za 1 zabieg)862 zł2242 zł (747 zł za zabieg)
2 obszary950 zł2400 zł (800 zł za 1 zabieg)1092 zł2760 zł (920 zł za zabieg)
3 obszary1150 zł2850 zł (950 zł za 1 zabieg)1322 zł3277 zł (1092 zł za zabieg)
Mikronakłuwanie Dermapen 4.0 + osocze bogatopłytkoweCenaPakiet 3 zabiegów
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)750 zł1950 zł (650 zł za 1 zabieg)
2 obszary950 zł2400 zł (800 zł za 1 zabieg)
3 obszary1150 zł2850 zł (950 zł za 1 zabieg)
Mikronakłuwanie Dermapen 4.0 z peelingiem TCACenaPakiet 3 zabiegów
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)750 zł1950 zł (650 zł za 1 zabieg)
2 obszary950 zł2400 zł (800 zł za 1 zabieg)
3 obszary1150 zł2850 zł (950 zł za 1 zabieg)