Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych w Warszawie

Blizny potrądzikowe mogą pozostać nawet po zwykłym młodzieńczym trądziku i być bolączką nawet bardzo młodych osób. Możemy sobie z nimi świetnie radzić, dopóki są świeże i nie przybrały porcelanowego koloru. Młode osoby są szczególnie wrażliwe na punkcie swojego wyglądu, a blizny związane z trądzikiem, dotykają najczęściej okolicy twarzy. Dlatego walka z nimi nie jest tylko wskazana ze względów estetycznych, ale chodzi też o psychiczny komfort pacjentów. Jednym ze skutecznych sposobów na usuwanie blizn potrądzikowych jest laseroterapia.

Co to są blizny potrądzikowe?

Blizny po trądziku to najczęściej blizny zanikowe, pojawiające się w obrębie twarzy w postaci drobnych wgłębień na skórze. Są nieestetyczne i trudno je ukryć pod makijażem. Powstają zazwyczaj, gdy trądzikowi towarzyszą stany zapalne i zmiany ropne, które sprzyjają nieestetycznemu gojeniu się skóry. Zdarza się, że wraz z bliznami po trądziku dodatkowo pojawiają się też przebarwienia.

Dlaczego po trądziku powstają blizny? Przyczyny powstawania blizn potrądzikowych

Przyczyną powstawania blizn potrądzikowych są uszkodzenia w obrębie skóry właściwej i w głębszych warstwach skóry. W wyniku procesów naprawczych organizm zastępuje uszkodzoną skórę tkanką łączną włóknistą, wskutek czego następuje ziarninowanie, czyli proces gojenia raz. Jeżeli proces ten jest niewystarczający, to mamy wówczas do czynienia z tworzeniem się blizn zanikowych. Należy pamiętać, że w przypadku trądziku każda zmiana niesie za sobą ryzyko powstawania śladów w postaci blizn. Dlatego pamiętajmy o tym, aby nigdy nie usuwać pryszczy samemu! Istnieje wiele innych skutecznych sposobów leczenia trądziku, które minimalizują ryzyko tworzenia się blizn potrądzikowych.

Chcesz pozbyć się nieestetycznych blizn potrądzikowych, które obniżają Twoją samoocenę?

Umów się na laserowe usuwanie blizn potrądzikowych w klinice medycyny estetycznej Warszawa-Bemowo

POKAŻ NUMER

Jak leczyć blizny potrądzikowe?

Zdaniem eksperta

Przede wszystkim należy dbać o skórę trądzikową po to, aby nie dopuścić do powstania blizn potrądzikowych. Istnieje wiele metod leczenia powstałych już blizn, które mogą zmniejszyć ich widoczność. W zależności od wyglądu i rozległości blizn możemy próbować je usunąć za pomocą specjalnych kremów i maści na blizny potrądzikowych, peelingów medycznych czy lasera. Niewątpliwie jedną z najskuteczniejszych metod leczenia blizn potrądzikowych jest obecnie laseroterapia. W naszej klinice w Warszawie do usuwania blizn po trądziku wykorzystujemy nowoczesny laser Harmony X Switch – wyjaśnia Anna Sawicka, kosmetolog FabSkin.

Jak działa laser na blizny po trądziku?

Rewelacyjny, uznawany na świecie laser Harmony posiada inteligentne technologie, na które składają się filtry selektywne, celujące wiązkami świetlnymi wprost do wybranych komórek, wywołując mikrouszkodzenia, które samoistnie leczą się, dając nam w efekcie nową strukturę skóry, która widocznie poprawia stan cery chorego. Laser Harmony nie dopuszcza do odczuwania bólu. Posiada nakładki chłodzące umieszczone w głowicy, pacjent może w trakcie laseroterapii odczuwać ciepło i delikatne pieczenie, ale po zastosowaniu preparatu znieczulającego, zabieg jest praktycznie bezbolesny i trwa do kilkunastu minut. Na całym świecie ludzie poddają się fantastycznej kuracji laserem Harmony XL iPixel ER:YAG, pozbywając się dolegliwości skórnych na lata. Dzięki mikrouszkodzeniom i aktywacji procesu regeneracji wewnątrzkomórkowej cera pacjentów staje się o wiele gładsza, bardziej promienna, elastyczna, pozbawiona szepczących blizn i plam.

Dla kogo laserowe usuwanie blizn potrądzikowych laserem Harmony XL iPixel ER:YAG?

Leczenie blizn potrądzikowych skierowane jest dla osób, u których występują:

 • blizny potrądzikowe;
 • keloidy;
 • blizny guzowate;
 • przerośnięte tkanki;
 • blizny cienkie;
 • blizny zapadające się;
 • blizny przymieszkowe.

Terapia skierowana jest do osób, u których nie występuje fotouczulenie i które zakończyły hormonalne terapie antytrądzikowe. Jeśli na skórze pacjenta występują wciąż wykwity ropne, zaleca się zastosowanie alternatywnych metod leczenia zmian trądzikowych lub wyleczenie samego źródła problemu.

Przeciwwskazania do usuwania blizn potrądzikowych laserem

Przeciwwskazania do laserowego leczenia blizn po trądziku:

 • ciąża i okres laktacji;
 • doustna kuracja retinoidami;
 • nadmierna opalenizna sztuczna lub naturalna;
 • uszkodzony obszar leczonej skóry;
 • choroby skórne, jak łuszczyca, liszaj, alergie skórne;
 • fotouczulenie i przyjmowanie preparatów światłoczułych;
 • bliznowiec;
 • padaczka;
 • białaczka;
 • przebyte niedawno leczenie kwasami, głębokie peelingi i inne zabiegi naruszające naskórek.

Przygotowanie do zabiegu usuwania blizn potrądzikowych laserem

Na 2 tygodnie przed zabiegiem zaleca się odstawić leki światłouczulające oraz preparaty ziołowe, a także unikać opalania miejsca zabiegowego. Sam zabieg poprzedza konsultacja ze specjalistą, który szczegółowo omówi jego przebieg oraz poinformuje pacjenta o wszelkich przeciwwskazaniach.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – przebieg zabiegu

Przed zabiegiem laserowego usuwania blizn na obszar zabiegowy nakładany jest krem znieczulający. Gdy znieczulenie zaczyna działać, lekarz przykłada głowicę urządzenia do wybranego miejsca w obrębie twarzy. Wiązka światła, która swoim zasięgiem sięga do tkanki podskórnej i skóry właściwej, przyczynia się do kontrolowanego uszkodzenia wybranych komórek, które w naturalnym procesie regeneracji zostają zastąpione zdrową tkanką. Namnażanie nowego kolagenu w skórze sprawia, że blizny ulegają wygładzeniu.

Efekty laserowego usuwania blizn po trądziku

Blizny potrądzikowe powstają na skutek zapalenia komórek skórnych, aktywności wykwitów skórnych i ropnych. Laser frakcyjny Harmony pobudza produkcję kolagenu, który wygładza bruzdy i dołki, jakie powstaje wskutek blizn. Jednorazowo niszczy około ¼ zainfekowanych komórek. Pierwsze efekty można zaobserwować już po pierwszym zabiegu, jednak pełne rezultaty oceniamy po zakończonej serii zabiegów. Po serii zabiegów blizny potrądzikowe stają się mniej wypukłe, bardziej elastyczne i zbliżone kolorem do otaczającej tkanki. Skóra jest gładka i rozjaśniona.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – ile zabiegów?

Zabiegi wykonujemy cyklicznie. W zależności od stanu skóry i nagromadzonych blizn laseroterapię przeprowadza się w 1-6 seriach w czasie oddalonym o kilka tygodni. Całkowity czas terapii trwać może kilka miesięcy.

Jak wygląda skóra po zabiegu usuwania blizn potrądzikowych?

Po wykonaniu zabiegu laserowego usuwania blizn potrądzikowych skóra może być lekko zaczerwieniona. Zaczerwienieniu może towarzyszyć także delikatne pieczenie, a kilka dni po zabiegu występuje złuszczenie naskórka. Są to objawy całkowicie naturalne, które powinny samoistnie ustąpić po upływie od kilku do kilkunastu dni.

Jakie są zalecenia po zabiegu usuwania blizn po trądzik laserem?

Zdaniem eksperta

Po zabiegu następuje krótki okres rekonwalescencji, który trwa do paru tygodni. W tym czasie należy używać kremów z wysokim współczynnikiem SPF, unikać preparatów podrażniających naskórek, gorących kąpieli, wizyt w solarium, pokarmów ostrych, papierosów i alkoholu. Opuchnięcia i zaczerwienienia neutralizujemy przy pomocy chłodzących kompresów. W czasie złuszczania się naskórka silnie nawilżamy skórę. Wspaniałe efekty gładkiej i rozjaśnionej cery w pełni zauważymy 4-6 tygodni po serii zabiegów laseroterapii – mówi Olga Pośnik, główna kosmetolog FabSkin.

Skuteczne usuwanie blizn i pozostałości po trądziku. Zabiegi laserem Harmony XL iPixel ER:YAG na długie lata pozwolą zapomnieć o problemie nieestetycznych zmian skórnych.

Ciesz się gładką skórą bez przebarwień i blizn
Umów się na wizytę w naszej klinice w Warszawie

POKAŻ NUMER

FAQ – najważniejsze pytania dotyczące laserowego usuwania blizn potrądzikowych

Czy laserowe usuwanie blizn potrądzikowych można łączyć z innymi zabiegami?

W leczeniu blizn potrądzikowych pomóc mogą komplementarne zabiegi, które przyczynią się dodatkowo do rozjaśnienia i zregenerowania naskórka, jak i wewnętrznych warstw skóry. Szczegółowy plan leczenia wskaże lekarz prowadzący w naszym gabinecie laseroterapii w Warszawie.

Czy laser Harmony można stosować na blizny potrądzikowe na plecach i dekolcie?

Za pomocą lasera Harmony może skutecznie usunąć blizny potrądzikowe nie tylko z okolic twarzy, ale również z innych obszarów ciała, takich jak plecy czy dekolt.

Czy laserowe leczenie blizn potrądzikowych boli?

Zabieg jest bezbolesny, ponieważ przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjenci z wrażliwą skórą mogą odczuwać jednak delikatne pieczenie i ciepło w trakcie jego trwania.

Blizny potrądzikowe: peeling czy laser – co wybrać?

Dość powszechne jest stosowanie do usuwania blizn potrądzikowych peelingów, mających działanie złuszczające i rozjaśniające. Ich działanie jest skuteczne, ale jedynie w przypadku płytkich blizn. Natomiast laser jest w stanie uporać się również z tymi głębszymi bliznami. Najlepsze efekty przyniesie jednak połączenie obu tych metod w odpowiednich odstępach czasu.

Gdzie w Warszawie wykonać laserowe usuwanie blizn potrądzikowych?

Zabieg laserowego usuwania blizn potrądzikowych najlepiej wykonać w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej lub kosmetycznym, pod czujnym okiem doświadczonej kosmetyczki bądź lekarza medycyny estetycznej. Jednym z takich miejsc w Warszawie jest klinika medycyny estetycznej Fabskin w dzielnicy Bemowo.

Usuwanie blizn potrądzikowych w Warszawie – cena

[cennik]

LASER FRAKCYJNY iPIXEL Er:Yag

Redukcja blizn

Cena  Pakiet 3 zabiegów
Blizna do 5 cm 300 zł 600 zł (200 zł za zabieg)
Blizna do 10 cm 500 zł 1200 zł (400 zł za zabieg)
Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – twarz 900 zł 2100 zł (700 zł za zabieg)
Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych dla studentów- twarz* 500 zł 1200 zł (400 zł za zabieg)

*oferta specjalna obowiązuje po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej

Konsultacja i ustalenie indywidualnego planu zabiegów bezpłatnie
Wizyta kontrolna po zabiegu bezpłatnie

Zobacz także:

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08