Wypełnienie i usuwanie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym – Warszawa

Czym są i jak powstają bruzdy nosowo-wargowe?

Bruzdy nosowo-wargowe (zmarszczki nosowo-wargowe) to termin, który odnosi się do pionowych fałdów skóry, rozciągających się od górno-bocznej części skrzydełka nosa i biegnących aż do kącików ust. Są one wynikiem procesów starzenia się skóry i redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej. Im jesteśmy starsi, tym bardziej w skórze zaczyna brakować najważniejszych białek budulcowych, czyli kolagenu i elastyny, przez co skóra ulega wyraźnemu zwiotczeniu. Pozbawiona jędrności skóra obwisa na skutek działania sił grawitacji. Proces ten u każdego jednak przebiega nieco inaczej i w innym tempie. Zależny jest w głównej mierze od cech danej osoby – zwykle pojawienie się tego typu zmarszczek jest opóźnione u kobiet, które mają więcej tkanki tłuszczowej pod skórą. Do zwiększania się głębokości bruzd nosowo-wargowych przyczyniają się również czynniki genetyczne, wahania wagi oraz niedostateczny poziom nawilżenia skóry. Trzeba pamiętać o tym, że zmarszczki i bruzdy pojawiają się szybciej u osób, które mają suchą skórę, szczególnie jeżeli nie dbają one o jej regularne nawilżenie.

Widoczne bruzdy na twarzy dodają Ci lat?

Umów się na wypełnianie bruzd nosowo-wargowych w naszej klinice Fabskin w Warszawie

Jak usunąć bruzdy nosowo wargowe?

Kiedy na twarzy widoczne są już bruzdy nosowo-wargowe, stosowanie wszelkich kosmetyków przeciwzmarszczkowych do codziennej pielęgnacji może okazać się niewystarczające. Aby osiągnąć efekt wygładzenia widocznych już zmarszczek, należy skorzystać z profesjonalnych zabiegów na bruzdy nosowo-wargowe. Jednym z nich jest wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to naturalny składnik wszystkich żywych organizmów. Posiada niezwykłe zdolności łączenia wielu cząsteczek wody. U ludzi obecny jest m.in. w skórze, oczach czy stawach. Uwalniając wodę, nawilża skórę od wewnątrz, tworząc naturalne środowisko dla rozwoju i pracy komórek. Dzięki niemu skóra jest nawilżona, sprężysta i jędrna. Niestety, już od 25. roku życia spada produkcja kwasu hialuronowego, a wraz z nim kolagenu i elastyny. Wówczas należy pomyśleć o jego dostarczaniu z zewnątrz. Dzięki ostrzykiwaniu skóry wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego można skutecznie zniwelować bruzdy nosowo-wargowe. Ponieważ kwas ten ma zdolności zatrzymywania wody, skóra po jego zastosowaniu przybiera świeży i jędrny wygląd. Niewątpliwą zaletą kwasu hialuronowego jest brak ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych ze względu na fakt, iż jest to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka.

Czym można wypełnić bruzdy nosowo wargowe?

Wypełnianie bruzd nosowo wargowych to jeden krótki zabieg. Nie potrzeba się do niego specjalnie przygotowywać oraz nie wymaga on długiego okresu rekonwalescencji. Co więcej, jego efekty są widoczne niemal od razu. Do zabiegu używa się przede wszystkim preparatów, które są na bazie kwasu hialuronowego. Wszystkie produkty, jakie stosujemy w naszej klinice do wykonywania wszelkich zabiegów są najwyższej jakości. Są one przebadane klinicznie oraz posiadają wszelkie niezbędne atesty. Dlaczego właśnie takie substancje są najpopularniejsze? Wypełnienie bruzd nosowo wargowych przy pomocy tego kwasu jest bezpieczne. Nie powoduje on reakcji alergicznych, ponieważ występuje w naturalnej formie w naszym organizmie. A jak wygląda sam zabieg z tym preparatem? Kwas hialuronowy wstrzykuje się w bruzdy nosowo wargowe w kilku miejscach. Później lekarz medycyny estetycznej delikatnie masując, rozprowadza substancję dokładnie do wszystkich miejsc na twarzy, które są objęte zabiegiem. Wypełnienie bruzdy nosowo wargowej jest więc proste i małoinwazyjne.

Kwas hialuronowy na bruzdy nosowo-wargowe – wskazania do zabiegu

Głównym wskazaniem do zabiegu jest obecność zmarszczek nosowo-wargowych (bruzd nosowo-wargowych), które są wynikiem naturalnego procesu starzenia się skóry i zaczynają decydować o smutnym i starzejącym się wyrazie naszej twarzy.

Czy zabieg na bruzdy nosowo-wargowe wymaga specjalnego przygotowania?

Ekspert radzi

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony Pacjenta. Zaleca się jedynie tydzień przed planowanym zabiegiem nie zażywać aspiryny oraz leków zmniejszających krzepliwość krwi. Przed samym zabiegiem lekarz przeprowadza z Pacjentem rozmowę, na której szczegółowo omawia przebieg, informuje o ewentualnych skutkach ubocznych, przedstawia efekty zabiegu oraz jego cenę. Na tym etapie lekarz zobowiązany jest zapytać Pacjenta również o choroby, które przebył, poprzednie zabiegi i ewentualne nadwrażliwości, które mogą być bezpośrednim przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu wypełniania zmarszczek nosowo-wargowych przy użyciu kwasu hialuronowego – mówi lek. medycyny estetycznej, dr Radosław Rzepnikowski.

Jak przebiega zabieg wypełniania bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym?

Zabieg wypełniania bruzd nosowo wargowych przebiega kilkuetapowo. Na początku, na dokładnie oczyszczoną skórę lekarz podaje środek znieczulający, najczęściej w postaci specjalnego kremu. Gdy znieczulenie zacznie działać, przechodzi on do właściwej części zabiegu. W tym celu wstrzykuje niewielkie ilości kwasu hialuronowego (zazwyczaj od 0,5 ml do 1,5 ml preparatu na każdą bruzdę nosowo-wargową) za pomocą cieniutkiej igły lub kaniuli. Następnie po skończonych iniekcjach lekarz wykonuje masaż, którego celem jest wymodelowanie wypełnienia i jego równomierne rozmieszczenie. Ponadto masaż może okazać się dobrą metodą do uśmierzenia bólu po zabiegu, choć samo wypełnianie zmarszczek nosowo-wargowych jest praktycznie bezbolesne.

Efekty usuwania bruzd nosowo-wargowych

Po aplikacji kwasu hialuronowego bruzdy nosowo-wargowe wyraźnie się spłycają, ponieważ wstrzyknięty do skóry kwas wypełnia zmarszczki od wewnątrz i zmniejsza w ten sposób zagłębienia skóry.

Kiedy widoczne są efekty wypełniania bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym?

Niewątpliwą zaletą tej metody jest fakt, że efekty widoczne są praktycznie natychmiast, czyli bezpośrednio po zabiegu. Utrzymują się one od 6 do 18 miesięcy. Rozbieżność ta uzależniona jest m.in. od rodzaju zmarszczek (w przypadku zmarszczek głębokich efekty mogą utrzymywać się krócej, dlatego w takich przypadkach zalecane jest wykonanie tzw. zabiegu uzupełniającego po upływie 3-4 tygodni), rodzaju zastosowanego kwasu hialuronowego, głębokości wstrzyknięcia wypełniacza oraz od cech samego Pacjenta

Usuwanie bruzd nosowa wargowych kwasem hialuronowym – jak często powtarzać zabieg?

Po wspomnianym okresie 6-18 miesięcy zabieg należy powtórzyć, ponieważ po upływie tego czasu kwas hialuronowy zdąży się całkowicie wchłonąć w skórę, co należy traktować jako jego zaletę – zastosowanie kwasu hialuronowego przynosi bowiem całkowicie odwracalne w czasie efekty.

Przeciwwskazania do usuwania bruzd nosowo wargowych

Pomimo że sam zabieg z użyciem kwasu hialuronowego nie należy do inwazyjnych metod odmładzania skóry, istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonania. Są nimi:

  • nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • skłonności do tworzenia się blizn;
  • aktywna infekcja wirusem opryszczki;
  • obecność w skórze ognisk zakażonych bakteriami;
  • młody wiek – poniżej 18 roku życia.

Zalecenia po zabiegu wypełniania bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym

Bezpośrednio po zabiegu nie należy wywierać nadmiernego ucisku na okolice bruzd nosowo-wargowych. Jeżeli jest taka potrzeba – można lekko schłodzić okolice policzków oraz warg, aby utrzymać reakcję tkanki na możliwie niskim poziomie. Po zabiegu można również smarować skórę specjalnym kremem kojącym. Zaleca się też unikania nadmiernego gorąca oraz nasłonecznienia (opalania i korzystania z solarium).

Wypełnienie bruzd nosowo wargowych – możliwe powikłania

Generalnie zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego należą do bezpiecznych. Niemniej jednak niosą one za sobą możliwość wystąpienia pewnych skutków ubocznych. Należą do nich: obrzęk, zaczerwienienie, opuchlizna, siniaki. Objawy te jednak z reguły ustępują w przeciągu kilku dni od wykonania zabiegu. Jeżeli tak się nie dzieje – konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych opinie

Wypełnianie bruzd nosowych jest coraz częściej wybierane przez kobiety, jak i mężczyzn. Dzieje się tak, ponieważ jest to przede wszystkim skuteczny zabieg, który w krótkim czasie pozwoli nam pozbyć się zmarszczek lub spłycić je. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym w klinice Fabskin jest wykonywane przy pomocy sprawdzonych i powszechnie znanych preparatów przez lekarzy z wieloletnim doświadczeniem. Cechuje nas pełen profesjonalizm. Kwas hialuronowy na bruzdy nosowo wargowe to szybki sposób na odjęcie sobie kilku lat. Twarz jest naszą wizytówką, a zmarszczki nie wyglądają atrakcyjnie. Wypełnianie bruzdy nosowo wargowej pozwoli Ci pozbyć się tego problemu. Klienci, który decydują się na ten zabieg często też wybierają wypełnianie doliny łez oraz wypełnianie ust.

Zastanawiasz się, jak się pozbyć bruzd nosowo wargowych?

Umów się na konsultację w naszej klinice medycyny estetycznej na warszawskim Bemowie

Cennik

DOPASUJ ILOŚĆ W MLCENA CENNIKOWAJUVEDERM
1 ml1400 zł1400 zł
2 ml2800 zł2800 zł (1400 zł za ml)
3 ml4200 zł3700 zł (1233 zał za ml) oszczędzasz 500 zł
4 ml5600 zł4500 zł (1125 zł za ml) oszczędzasz 1100 zł
5 ml7000 zł5500 zł (1100 zł za ml) oszczędzasz 1500 zł
 

DOPASUJ ILOŚĆ W MLCENA CENNIKOWATEOSYAL
1 ml / 1,2 ml (preparaty wolumetryczne)1200 zł1200 zł
2 ml / 2,4 ml (preparaty wolumetryczne)2400 zł2400 zł (1200 zł za ml)
3 ml / 3,6 ml (preparaty wolumetryczne)3600 zł3100 zł (1033 zł za ml) oszczędzasz 500 zł
4 ml / 4,8 ml (preparaty wolumetryczne)4800 zł3700 zł (925 zł za ml) oszczędzasz 1100 zł
5 ml / 6 ml (preparaty wolumetryczne)6000 zł4500 zł (900 zł za ml oszczędzasz 1500 zł)
 

Orientacyjna ilość preparatu, potrzebna do zabiegu
dolina łez1-2 ml
cały oczodół1-2 ml
wypełnienie skroni1-2 ml
marionetki1-2 ml
broda3-5 ml
linia żuchwy1-2 ml
kąt żuchwy/żwacze2-4 ml
wolumetria twarzyod 2-3 ml

Bruzdy nosowo-wargowe, które są wynikiem naturalnego procesu starzenia się skóry, pojawiają się zwykle między 25. a 40. rokiem życia i mogą być skutecznie skorygowane za pomocą wypełniania kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy na bruzdy nosowo-wargowe to obecnie jedna z najskuteczniejszych, a zarazem bezinwazyjnych metod ich usuwania.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08