Problem opadającej powieki zwykle jest wynikiem procesów starzenia się skóry. Skóra wraz z wiekiem staje się wiotka, nadmiernie rozciągnięta i mniej elastyczna z powodu utraty kolagenu i elastyny, co można zaobserwować również w okolicach oczu. Opadające powieki czy nieestetycznie wyglądające zabiegi na worki pod oczami sprawiają, że wyglądamy na zmęczonych i smutnych. Dodają również lat i powagi. Jeszcze do niedawna jedynym ratunkiem w przypadku opadającej powieki był chirurgiczny zabieg blefaroplastyki. Na szczęście nowoczesne technologie wykorzystywane w medycynie estetycznej obecnie pozwalają na niechirurgiczną korekcję opadających powiek, która jest całkowicie bezinwazyjna dla pacjenta.

Okolice oczu są bardzo ważne dla naszego dobrego wyglądu, więc kiedy tylko zauważymy, że powieki zaczynają opadać, warto skorzystać z profesjonalnych i bezpiecznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które przeprowadzamy w naszym gabinecie Fabskin w Warszawie.

Opadająca powieka – czym charakteryzuje się ta przypadłość?

Opadająca powieka to stosunkowo często spotykana przypadłość, która może dotyczyć jednego oka lub obu. Charakteryzuje się tym, że fałd górnej powieki jest dłuższy w stosunku do dolnej. Opadająca powieka to nie tylko defekt kosmetyczny. W niektórych przypadkach może utrudniać prawidłowe widzenie. Osoby z opadającą powieką widzą tak, jakby cały czas mrużyły oczy. Z czasem przypadłość ta może doprowadzić do schorzenia nazywanego “leniwym okiem”.

Masz problem ze skórą wokół oczu?

Umów się na korekcję opadającej powieki

☎ (22) 126 80 08

Opadająca powieka – przyczyny

Opadające powieki kojarzą nam się przede wszystkim z upływem czasu, nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że problem ten może dotykać także osób młodych. Przyczyn opadania powiek jest tak naprawdę dużo. Przypadłość ta może być skutkiem zaburzeń w rozwoju mięśni odpowiedzialnych za uniesienie powieki, nadmiaru skóry na powiece czy nieprawidłowego unerwienia. Czasem jest to również objaw poważnych chorób (np. cukrzycy).

Opadające powieki jako objaw starzenia się skóry

Najczęściej jednak opadające powieki to przyczyna starzenia się organizmu. Już po 25. roku życia zmniejsza się ilość włókien kolagenowych, co przyczynia się do tego, że skóra zaczyna tracić sprężystość i jędrność. Ponieważ skóra na powiekach jest najcieńsza, tam utrata włókien kolagenowych jest najbardziej widoczna.


Kalina Jędrzejko lekarz medycyny estetycznej Warszawa

Ekspert radzi

Jeżeli problem opadających powiek jest skutkiem naturalnego starzenia się naszego organizmu, najlepszym sposobem na poprawę wyglądu okolic oczu jest połączenie właściwej pielęgnacji skóry wokół oczu z odpowiednio dobranymi zabiegami kosmetycznymi. Oczywiście musimy pamiętać o tym, że nie każdy starzeje się tak samo i w tym samym czasie. Na wygląd naszej skóry wpływa wiele czynników. Dzięki możliwościom, jakie dają współczesna medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna, proces starzenia się skóry możemy spowolnić, a jego oznaki – zniwelować. Trzeba jednak pamiętać, że im wcześniej o siebie zadbamy, tym lepsze będą tego efekty – mówi dr n. med. Kalina Jędrzejko, chirurg i lekarz medycyny estetycznej w klinice FabSkin.

Efekty zabiegów na opadające powieki

plexr lifting górnej powieki efekty

Kalina Jędrzejko lekarz medycyny estetycznej Warszawa

Zabiegi na opadające powieki – konsultacja z naszym lekarzem medycyny estetycznej

Wszystkie osoby, które szukają skutecznego sposobu na opadające powieki, zachęcamy do konsultacji z chirurg i lekarz medycyny estetycznej, dr n. med. Kaliną Jędrzejko, po zapoznaniu się z problemem pacjenta dobiera odpowiednią terapię i zabieg.

Korekcja opadających powiek – lista zabiegów

Oto proponowane zabiegi na opadające powieki, które przeprowadzamy w naszej klinice medycyny estetycznej na warszawskim Bemowie:

Lifting powiek bez skalpela

Jednym z najczęstszych problemów, jaki pojawia się wraz z wiekiem – zaraz obok usuwanie zmarszczek – jest wiotczenie skóry powiek i związane z tym opadanie. Naszym pacjentkom borykającym się z wyżej opisanym defektem proponujemy jedną z obecnie najskuteczniejszych metod bezinwazyjnego odmładzania oczu. Jest to jedyne w Polsce urządzenie medyczne emitujące mikrowiązkę plazmy, które nie powoduje przepływu prądu przez ciało pacjenta podczas zabiegu. Punktowe działanie plazmy polega na miejscowym obkurczeniu naskórka, nie uszkadzając przy tym skóry właściwej. W efekcie powoduje to uniesienie powiek i redukcję nadmiaru skóry w tym obszarze. Z całą pewnością jest to bardzo wygodna alternatywa dla zabiegów chirurgicznej blefaroplastyki. Sam zabieg jest bezbolesny i daje natychmiastowe efekty, które utrwalają się i polepszają w ciągu kolejnych 2-4 tygodni. Po zabiegu oko staje się bardziej otwarte, a uniesione kąciki przyczyniają się do poprawy wyrazu twarzy. Zabieg wykonywany jest jedynie w znieczuleniu miejscowym i trwa około 20 minut. Jest to metoda polecana szczególnie osobom z pierwszymi oznakami wiotkości skóry na powiekach, zmarszczkami wokół ust i w okolicy uszu oraz w korekcji wiotkości skóry na dolnej powiece.

usuwanie zmarszczek dolnej powieki efekty

Więcej informacji na temat tego innowacyjnego urządzenia znaleźć można w sekcji ze szczegółowym opisem zabiegu. Zachęcamy do zapoznania się także z aktualnym cennikiem zabiegu w klinice Fabskin w Warszawie.

Bezinwazyjne lifting powiek ujędrnieniem skóry technologią skupionych ultradźwięków HIFU – sposób na opadające powieki

Innym niechirurgicznym sposobem odmładzania okolic oczu są wykonywane w naszej klinice zabiegi z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych. Zabieg przeprowadza się przy użyciu innowacyjnego urządzenia, który wykorzystywany jest w medycynie estetycznej do liftingu i modelowania ciała bez użycia skalpela. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii HIGH, czyli zogniskowanej fali ultradźwiękowej, możliwe jest przeprowadzenie zabiegów, które do tej pory stanowiły domenę chirurgii plastycznej. Za pomocą urządzenia do bezinwazyjnego liftingu powiek z ujędrnieniem skóry technologią skupionych ultradźwięków HIFU można wykonać w całkowicie bezpieczny, nie wymagający okresu rekonwalescencji, precyzyjny zabieg liftingu powiek, jak również lifting twarzy czy nawet całego ciała. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu – skóra na powiekach staje się bardziej ujędrniona i uniesiona. Rezultaty podnoszenia powiek tym nowoczesnym urządzeniem mogą utrzymywać się nawet kilka lat.

Dowiedz się więcej na temat bezinwazyjnego liftingu twarzy i ciała tym urządzeniem. Zapoznaj się z aktualnym cennikiem zabiegów z wykorzystaniem urządzenia do redukcji tłuszczu i ujędrnienia HIFU

Opadające powieki utrudniają Ci widzenie?

Zapisz się na zabieg na opadające powieki do kliniki Fabskin Warszawa-Bemowo

Jakie zabiegi na opadające powieki są skuteczne?

Wszystkie zabiegi na opadające powieki, jakie powyżej opisaliśmy przynoszą natychmiastowe rezultaty. Przed podjęciem decyzji, co do wyboru metody, dzięki której chcemy poprawić ujędrnienie naszych powiek, powinniśmy jednak skonsultować się ze specjalistą. Nasi pracownicy posiadają duże doświadczenie i spotkali się z wieloma przypadkami. Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie, dlatego możesz mieć pewność, że rezultaty zabiegu spełnią wszelkie Twoje oczekiwania. Zarówno zabieg na opadające kąciki oczu, jak i wykorzystanie HIFU na opadające powieki przeprowadzane są w naszej klinice z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. Dbamy o Twoje bezpieczeństwo, dlatego przed zabiegiem przeprowadzamy także wstępne konsultacje, aby wyeliminować przeciwwskazania do konkretnej metody. Zabiegi na opadające powieki są nie tylko skuteczne, ale i zupełnie bezbolesne. Na efekt końcowy nie musisz długo czekać!

Zobacz także: